Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

dadikaj
2. okt 2013

caute. Pred 4 rokmi sa mi po letnej dovolenke vytvorila pigmentova skvrna v strede cela. Absolvovala som 1 x laser a vyuzila 1 balenie bioderma - nocne serum + denny krem, od marca do novembraodvtedy pouzivam aj ochranny krem od biodermy OF 50. Ked som bola u kozmeticky, ta mi vravela, ze treba to vybielit, ze kazdy rok mi pribudene dalsia vrstva koze a bude problem skvrnu odstranit, lebo budu zasiahnute spodnejsie vrstvy. Ale vykaslala som sa na to a cca po 2,5 roka od laser liecby mi to zmizlo same. teraz som 8 mesiacov po porode, skvrny sa mi opakovane vytvorili na cele okrem miesta kt. bolo predtým osetrovane. tak teraz zasa skusim tu biodermu + laser a uvidim co bude.

tanija133
3. okt 2013

Ahojte, moja skusanost, asi 5 rokov som mavala skvrny po tvari, nikdy som to zasadne neosetrovala, mylsim ze to bolo vyzarzna antikoncepcou..teraz 2, 5 roka po porode, toto leto som bola na 2 dovoelnkach, vystavena dost slnku, sa mi nepravila ziadna skvrna.........Zazrak ,neviem co sa stalo....antika odoznieva aj dalsie 3 roky podla mna.... 😉

demo
4. okt 2013

@tanija133 to potvrdzuje, co som pisala vyssie. jednoducho tvoja pecen sa zregenerovala a pigmentove skvrny sa stratili. aj bez bieliacich kremov. pecen sa lahko poskodi, ale rychlo sa vie zregenerovat. niekedy staci skoncit s kazdodennym uzivanim liekov. je zaujimave, ze vsetky kroky, ktore sa obycajne proti pigmentovym skvrnam podnikaju, problem este viac zhorsuju. vsetka ta chemia v kremoch, vysoke OF a pod., to vsetko este viac zatazuje organizmus.

tanija133
4. okt 2013

@demo suhlasim s tebou, dlho som bravala anikoncepciu, a vzdy mavala skvrny, aj na cele, licach...a pritom som sa na tvari ani neopalovala, pouzivala drahe denne kremy s faktorom 50...a zrazu tento rok zazrak, ziadna skvrna a vela slnka na moj vkus....kamaratka to iste, az 3 roky po ukonceni bratia antikoncepcie sa prestali tvorit... 😉

demo
4. okt 2013

@tanija133 ja som mala tento problem niekolko rokov. potom som kvoli inemu problemu bola u jedneho alternativneho lekara, ktory povedal, ze to co ma trapi suvisi s pecenou. takze som robila vselijake kury na pecen. problem odoznel a s nim aj pigmentove skvrny, o ktorych som si myslela, ze sa nijako nedaju riesit 🙂. nakoniec, takymto skvrnam sa aj hovori "pecenove skvrny", cize uz nasi predkovia o tejto spojitosti vedeli. my na to ale zabudame, radsej nakupime biodermu, platime laserove zakroky a tak podobne 🙂

scajus
5. okt 2013

ahojte ludia.. nechcete niekto odomna odkupit krem Glyco-A? je na pigme. flaky a tak ja som si ho kupila na flaky po akne ale kedze som teraz sa rozhodla pre IPL liecbu tak sa to vylucuje.. ten krem som pouzila len raz.. stal cca 19 eur.. predala by som ho tak do 10 eur.. ak ma niekto zaujem tak sa ozvite 🙂 pekny den vsetkym

dadikaj
6. okt 2013

@demo a vedela by si prosim poradit nejak aj mne ako na tie skvrny? Dakujem

demo
6. okt 2013

@dadikaj Ja som vtedy uzivala mix nejakych indickych bylin. Keby som si potrebovala znova dat do poriadku pecen, asi by som pouzila bylinu ostropestrec mariansky, vyslo by to lacnejsie 🙂. mrkni tieto linky:

http://www.zdravi-az.cz/forum/viewtopic.php?f=6...
http://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-bylinkach--...

iliaca
9. okt 2013

ahojte, na odstranenie pigmentovych flakov pomaha fotorejuvenizacia. Tiez som mala problem s pigmentovymi skvrnami, ani neviem ako sa mi vytvorili, zacala som preto pouzivat rozne kremiky, ktore neboli vzdy lacne.....ale ani velmi ucinne. Rozhodla som sa pre fotorejuvenizaciu a som spokojna, cela plet je krajsia, pruznejsia a celkovo teraz moja plet vyzera mladsie 🙂 prajem pekny den

demo
9. okt 2013

@iliaca 🙂 aka mila inzercia

iliaca
9. okt 2013

@demo 🙂

sonda2
17. okt 2013

Zdravim, na prste sa mi spravil z dna na den biely flak o velkosti 20 centovky. Kozna mi na to dala kortikoidnu mast beloderm. Mate s touto mastou niekto skusenosti? Pomohla? Zevraj je to nejaka hormonalna mast. S mm planujeme babo, neviem ci je vhodne ju v tomto pripade pouzivat.

hevika
22. okt 2013

@sonda2 skus pozriet pribalovy letacik, pripadne zavolaj tej koznej doktorke, ktora Ti ju predpisala a opytaj sa jej na tu mast a planovanie babatka. Drzim palce

hevika
22. okt 2013

@iliaca tiez som bola na fotorejuvenizacii a musim s tebou suhlasit. Plet vyzera krajsie, tak ucelenejsie. Neviem kde si bola Ty, ja som bola v Estheticu, maju tam najvykonnejsi pristroj, ktory nepopali odstrani len pigmentacie bez bolesti. Ja som tiez velmi spokojna. Je to super riesenie a nielen na problem s pigment. flakmi.

chempeel
29. nov 2013

Na pigmentové fľaky pomáha aj chemický peeling, konkrétne s aha kyselinou mandľovou. 5-20% koncentrácia sa dá voľne kúpiť v eshope, ale vždy treba začínať s 10%. Ak máte otázky, poradím. kontakt@stalekrasna.sk

klinanka
10. jan 2014

mne pomohla calendula bieliaca masť, dá sa kúpiť v lekárni. moje hitlerovske fuziky - tak som volala fľaky na perou zmizli.

adrialinka
24. jan 2014

Ahojte zienky, chcem sa s vami podelit o moje zazitky pri odstranovanim pigmentovych skvrn. Pred casom sa mi vytvorili hlavne na cele pigmentove flaky a stale sa zhorsovali. Trvalo to skoro 6rokov. Bola som na chemickom peelingu, pouzivala vsetky mozne bieliace drahe kremy. Nic nepomohlo. Potom z urcitych zdravotnych dovodov som sa zacala zaoberat zdravou vyzivou.
Zacala som rano nalacno pit 3dcl teplej vody s pol vytlacenym citronom. To iste okolo 18 hod vecer. Prestala som jest bravcove maso, kysnute veci a pod., ak tak len minimalne. Snazim sa menej cukrit.. Pocas par mesiacov mi vsetky flaky takmer zmizli.
Predtym som pocas dna nonstop pouzivala krem Avone UV 50. Teraz nepouzivam nic, len pokozku vydatne hydratujem hydratacnymi kremami. Uz som neverila ze sa flakov niekedy zbavim, vyzerala som smiesne, poznate..
Jednoznacne som dospela k nazoru, ze nijak inak ako zvnutra sa hyperpigmentacie nezbavite. Nevyhadzujte peniaze za drahe pripravky ktore vam mozno pomozu ale len docasne...

adrialinka
24. jan 2014

este doplnim moj predchadzajuci prispevok, to samozrejme neznamena ze v lete pri mori si opalujem tvar akoby nic, to iste nie.. Nosievam klobuk alebo siltovku, chranim si tvar pred priamym silnym slnkom. Ale uz bez panickeho strachu z nasledkov 🙂 Jednoznacne stravou a pitnym rezimom treba odkyslit organizmus a pokozka sa krasne vycisti. Necakajte ale vysledok za par tyzdnov, moze to trvat aj rok, individualne. U mna nastal bod zlomu, ked som sa s flakmi zmierila. Proste, prestala som si ich vsimat, povedala som si no a co aj tak som krasna a kto ma lubi bude ma lubit aj s flakmi, to bol moj prvy krok. Potom uplnou nahodou som sa dostala k mojmu navyku s citronovou vodou a dalej uz viete 🙂

katadan
18. feb 2014

@demo plne suhlasi, roky bojujem so skvrnami kremikmi, somarinami a nic, vysoke faktory pouzivam a ucinok minimalny. Tiez som narazila na ocistu pecene a mam pocit, ze o je jedina skutocne fungujuca metoda. Nemam to zatial vyskusane, kdze kojim a nie som si ista. ci mozem zacat s tou ocistou...

demo
18. feb 2014

@katadan bohuzial pocas kojenia sa nesmie robit ziadna ocista

katadan
18. feb 2014

@demo tak som si myslela, no nic, budem musiet pockat

nuna123
12. apr 2014

Skuste Calciovu mast,citala som o tom na jednej ceskej stranke a velmi ju chvalili a skvrny akoby zazrakom zmizli..idem si ju aj ja kupit,tak uvidim,ci zaberie aj na moje skvrny.

konecnefree
12. apr 2014

@adrialinka presne tak kremiky nepomozu, tiez s tym bojujem. Od marca do oktobra Biderma 50 bez toho nevyjdem z domu, siltovka alebo klobuk neustale. A tu citronovu vodu pijem uplne nezavisle na tejto informacii, tak uvidim ci to bude fungovat. Ak ano dam tu vediet. A urcite treba pouzivat bio citrony aj na priame bielenie nie tie nadopovane chemiou.

coni84
15. apr 2014

@klinanka ahoj,po akom čase ti calendula krem pomohol??

klinanka
15. apr 2014

@coni84 neviem presne nejako som to nesledovala, lebo som neverila, žeby mi akurát taký lacný krém pomohol, ale myslím že do mesiaca to bolo určite, ja som si natrela aj cez den, na noc sa mi to veľmi nezdalo, ten krém sa nevstrebe, takže som mala pocit, že ho aj tak utriem do paplona, cez den sa mi síce leskol pod nosom alebo bola som doma tak to nevadilo, no len ako je tu spomínané, prišla jar, krémujem sa 50tkou a mám to spať, nie tak veľa ako predtým ale je to vidieť, asi skúsim aj tú pecen prečistiť, mne sa tie fľaky urobili v tehotenstve a pečenové testy som mala už na cisársky.

coni84
16. apr 2014

@klinanka Ďakujem za odpoveď 🙂

katkabrix
16. apr 2014

pigmentve flaky mam aj ja a dost vyrazne ,prosim poradte mi ci mam ist ku kozmeticke na ten peeling ci to naozaj zabera a samozrejme treba urcite pouzivat 50 factor ce letne dni inac to asi nema zaber dakujem za info

katadan
24. apr 2014

@katkabrix tiez by ma zaujimalo, ci peeling pomoze...

katkabrix
24. apr 2014

nemam stym skusenosti,ale zevraj to pomaha tak som pocula ale to sa riesi len v jesennych mesiacoch a ten factor 50 treba stale pouzivat na tvaricku aby sa nevytvarali dalej