Pigmentové fľaky na tvári- ako ich odstrániť?

marfusaklimca
19. jún 2008

Ahojte babenky..trápi vás niečo podobné a nemôžete sa toho zbaviť?? Mám jeden flak na tvári na lícnej kosti, je dosť tmavý a dosť maličkých fliačikov, ktoré mi ostali po akné..a toto leto som zistila, že sa mi vytvárajú aj nad hornou perou akoby tiež pigmentové škvrny ☹ 😒 .
Píšte skúsenosti, rady a hlavne niečo, čo by pomohlo 😉

tobilia
13. okt 2011

Ja som to mala asi tiež od českého predajcu, mám aj ten krém, ale ten ani nepoužívam, zatiaľ mi vystačilo to sérum.

jamaat
16. okt 2011

@elly111
@tobilia Ako ste riešili platbu do Čiech? Cez účet je tam vysoký poplatok, nie?

tobilia
16. okt 2011

Ja už si to presne nepamätám, ale ten pán vozil výrobky na Slovensko asi raz za týž., myslím, že som mu platila v eurách na účet. 😉

konradovska
25. okt 2011

Milá pani Doktorka ani neviem ako ale zbadala som , ze na rukách sa mi objavilo dost vela pigmentových tmavých flakov mohla by ste mi poradit preco a co tomu moze byt pricinou a co treba urobit aby zmizli dakujem

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cat
8. jan 2012

@ziza ahooj ziza po 100 rokoch 😀 tiež hladám niečo na tie nešťastné pigmentové škvrny..veď napíš čo ti pomohlo, ak nie sem, poprosím ťa aspoň do IP. dikk 😉

84monica84
12. jan 2012

ja som mala tiez stym problem...a mne pomohlo IPL svetlo... 🙂 🙂 🙂

gabika17
14. jan 2012

Pigmentové fľaky laser neodstráni, povedal mi to plastický chirurg po konzultácii, ním sa odstránia len rozšírené cievky, je to síce dosť bolestivé, ale výsledok stojí za to. Na fľaky mi odporučil frakčný CO2 laser, len doba hojenia je dosť dlhá(cca 2-3 týždne), s tým že prvý týždeň mi odporučil ostať doma, pretože pleť vyzerá po zákroku, ako keby ste mali na tvári sieťku. A výsledok vraj stojí za to. Cena je cca 50 EUR za jednu stranu tváre.

84monica84
19. jan 2012

@gabika17 ja som bola na IPL svetlo uz 5krat a musim povedat ,ze flaky mam na 80%prec...a tiez som tomu vobec neverila 🙂

siska81
4. feb 2012

ja mám tie fľaky pod očami, teraz som v siedmom mesiaci tehotenstva, ale mala som ich aj predtým, myslím, že som to dostala s antikoncepcie. Tiež mám za sebou laser, bieliace krémy - Porcelana, petržlen, citrón, natieram si tvár 50+ faktorom, neopaľujem si tvár, ale aj tak.... Teraz mám tie fľaky také tmavé, že ich ani make-up neprekryje. Možno mi to tmavne aj preto, že zjem veľa sladkého. Poraďte, čo mám robiť, vypadá to dosť zle. ďakujem

yemina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkapresov
29. jún 2012

baby tie bieliace kremy sa mozu pouzivat v tehotenstve??a skzsali ste niekto citron??

mamutovazena
29. jún 2012

ahoj pigment. skvrnky mam aj ja,existuju bieliace kremy ale mne nepomohli,pomozem si mejkapom co sa da skryje 🙂

kahlan1
11. júl 2012

@murano ahoj citam ze si mala taky isty problem ako ja - vcera sa mi vyhodilli pigmentove flaky nad hornou perou - pomohlo ti nieco:

murano
14. júl 2012

nie ,nič bola som aj na odstranovanie laserom ale sa mi to objavilo znovu vyskušala som aj bieliace kremi ale nič mi nepomohlo.možno že preto lebo ja ked si dam akykolvek krem potim sa ,a ked som si natierala tie flaky 50 faktor hend som sa začala potiť a zotrela som si to.skus na začiatku bieliace kremi z lekarne možno že tebe pomožu .v niektorych lekarnach maju aj vzorky tak sa popytaj.

moon20
23. jan 2013

ahojte,pisem sem vlastne po prvy krat.A musim sa priznat,ze tiez ma trapia pigmentove skvrny.Mam ich nad hornou perou.Bola som s tym 2/krat u kozmeticky,obrusovala mi to,pouzila nekaju lampu,maste...vraj by to malo pomoct.Zatial si to prekryvam make upom.Mam z toho velke komplexy.Mam vyskusat aj nieco ine?

sofatko
23. jan 2013

Ja som tiež mala tento problém a rovnako mi pomohol krém už vyššie spomenutý Biodema White Objektive. V lete si tvár pred slnkom prísne strážim.

arabellka
3. feb 2013

pouzivam krem Porcelana z USA

susika
17. feb 2013

tak čo avonáčky, ako zaberá? teraz ma oriflame akciu an denný a nočný krem na pigmentové flaky a rozmšýalm, či pomože, či objednať aspon jeden z nich,a rpave neviem, že ktorý.

janejane
21. feb 2013

Zaklad pre tu, ktora uz ma pigmentove skvrny je urcite pouzivat krem, alebo make-up s UV filtrom cely rok aby sa uz dalsie netvorili. Daju sa odstranit serom a hlbovym peelingom. Viac v IP

cicuska
22. feb 2013

mala som pigmentove skvrny po tehotenstve som to riesila, kremami to baby nevyriesite resp. minimalne,AK by boli kremy take zazracne tak kozne kliniky by nemali tolko klientov 🙂 Na mna zabral laser a ozaj to bolo hned po prvom aplikovani lepsie, bola som 3x, uplne super mi to zjednotilo ton pleti odstranilo aj drobne cervene cievnky a celkovo sa plet napla.Odporucam mozno viac ako kremy,vrazite do nich kopec penazi s otaznym efektom.

gianna3
10. mar 2013

ahojte,môžte mi prosím poradiť. S pigmentovými škvrnami bojujem už dosť dlho,používala som maste z lekárne,bola som aj na chemickom pilingu ale je to ešte horšie.Vyšlo prvé slniečko a už mi vyskočili znovu.Poraďte mi prosím ☹ Je tu niekto komu úplne zmizli?

susika
26. mar 2013

@janejane -prosím IP, čo je to az zázračné serum a ten hlbkový peeling, to je ten chemický, či niečo iné? vďaka

petrola
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bmmz
3. apr 2013

babenky to tie rozne kremy na pigmentove skvrny by sa nemali asi aplikovat v tehotenstve ze

petrola
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisatt
18. apr 2013

Ahojte baby, mne sa objavili dve pigmentové škvrny nad hornou perou asi pol roka po zavedení telieska. Kožná mi povedala, že s tým neurobím nič, len vybrať teliesko. Teraz v zime škvrny trocha vybledli, ale ako vyšlo slnko, už ich je vidieť ☹ Rozmýšľam nad bieliacimi sérami od La-Roche alebo Biodermu. Má niektorá z vás s nimi skúsenosti? Mala som Mela D, ale nepomohlo. Séra by mali byť účinnejšie. Inak keď je vonku slnko, natieram sa 50 faktorom.

petraxy6
18. apr 2013

@sisatt ja som si dala vybrať Mirenu aj kvôli škvrnám, aj kvôli iným problémom a drvivá väčšina mi zmizla. Mne bolo povedané, že Biodermu používať len v zimných mesiacoch (max do jari). tiež sa natieram biodermou 50, ale už bieliace sérum nepoužívam. Ja som mala riadne fľaky pod očami, čiže kruhy a nato tieto fľaky, nechci vedieť ako som vyzerala 😀

doktorr99
22. apr 2013

a ket som tmava a chcem si vybielit tvar tak potom ako to
😀

doktorr99
24. apr 2013

@petraxy6
a ket si chcem vibielit tvar tak potom ako ket so tmava