Plač pri kúpaní. Čo s tým?

katinka0000
12. nov 2008

Ahojte!

Chcela by som sa spýtať, čo máme robiť, keď náš Nico plače pri kúpaní. Stane sa niekedy, že neplače vôbec a niekedy ho zase neviem utíšiť. Je to všeliako. Skúšali sme hocičo. Kúpať pred papaním, kúpať po papaní. On niekedy začne plakať, už keď ho vyzliekam, inokedy mi začne plakať vo vaničke, potom zase, keď ho obliekam. Ale spustí taký krik, že keď hneď neutíším, tak s ním potom máme čo hodinu robiť, aby sme ho ukľudnili.

Prosím, vie mi niekto pomôcť? Dik!

daleja
12. nov 2008

ahoj. nekupes ho vo velmi teplej vode? niektore deticky su velmi citlive. alebo este mozno sposob kupania, pouzivas lehatko, alebo ho drzis na rukach? podla mna je lepsie take male stale drzat na ruke, aby ta citilo. aspon moje dievcata tak boli pokojne. mozno je to len prechodne obdobie a bude dobre. drzim palce.

daskak
12. nov 2008

ahoj, no s tou teplotou je to naozaj pravda, aj moj maly ma radsejtaku normalnu ako moc teplu. Este skus ho dat na brusko,mojmu Davidkovi sa tak vo vode velmi paci. Aj ked je dolu bruskom stale ho drzim, takze je to bezpecne. vela zdaru 🙂

3558
12. nov 2008

priciny: horuca voda-ma byt okolo 37stupnov,
hlad -moj jedava aj pred kupanim a hned aj po kupani.rychlo mu travi ked je vo vanicke
chyba mu dudlik
jeduje sa ze ste ho z vane vytiahli
a pri natierani ktore nema rad a obliekani mu musim pustat zvonkohru aby som odputala pozornost.
este aj teplota vzduchu by mala byt optimalna.

ja ked ho poobliekam a zacnem krmit,hned je vsetko ok 😅 😅 😅

denduska
12. nov 2008

katinka my sme revali furt vecer pri kupani...az sme zacali kupat rano a je klud 😉

zuza.m
12. nov 2008

moj ma zase rad teplejšiu vodu nad risku čo je na tom teplomery.a plakaval ked sme kupali pred papanim.ja ho kupem v kuchyni a miestnost mu vyhrejem na 30stupnov pomocou plynaku.tak že mu nieje zima už ked ho vyzliekam.a je spokojny.vodu ma velmi rad,dam ho na bruško bez držania a tam si plava a vyska.pod hlavičkou mam ruku keby nahodou snou klesol aby nečlupol do vody.

arieska
12. nov 2008

kati, nemohlo sa mu stať, že si chlipol vody alebo niečo podobné stresujúce? náš Oliver miloval kúpanie, išiel sa vo vaničke zblázniť od radosti, potom si raz pri pretáčaní a pri umývaní chrbátika chlipol vody a odvtedy sme ho do vaničky nešli dostať. urobili sme to, že sme ho 2 dni nekúpali vôbec a potom len tak, že len z predu a odzadu som ho len poumývala rukou. tak sme to robili asi dva týždne a potom to bolo úplne v pohode. dnes má takmer 9 mesiacov a keď vidí vaničku, jačí štastím. už sedí, tak mu tam dávame aj hračky a pár minút ho necháme len tak pohrať a potom ho poumývame
a inak, ja som nikdy nekúpala s plným bruškom, grckal mi potom

katinka0000
autor
12. nov 2008

daleja: nasjkor som si to myslela. tak som ju dala vlaznejsiu. potom som si myslela, ci mu nie je zima. ja uz fakt neviem.
polohu pouzivam leziacu a drzim ho pod pazuchou. tak nas to ucili v nemocnici.

zuzana: aj nas maly tak jedava. aj to sme uz skusali.

tak hadam to bude v tej teplote.

denduska: aj o tom som rozmyslala, ci neprejdem nato ho kupat rano.

arieska: mozno hej. to som si zo zaciatku myslela, ze v nemocnici mu nieco take urobili. ale potom bolo zacas dobre, uz som si myslela, ze place pominuli. teraz sa to znova vratilo. a placka este viac ako predtym.

zuzanka07
12. nov 2008

Nasa mala spociatku tiez plakavala, ked som ju kupala a drzala pod pazuchou. Potom som vyskusala polozit ju na latkovu plienku a vziat do vane aj s tou plienkou. Polohu sme nezmenili - leziaca, drzat pod pazuchou, ona sa zachytavala tej plienky, lezala na nej a plac prestal. Myslim, ze sa asi bala a prave ta plienka jej davala nejaku istotu.

fifinna
12. nov 2008

katinka, ja si myslim, ze nema rad kupanie. Su aj take deti. Ked zacne sediet, tak by sa to malo zlepsit. Ja zase nemôzem maleho dat lahnut a umyt mu hlavu, to vresti jak keby som ho rezala 😀

dudinka21
12. nov 2008

ahoj my sme mali ten istý problém u nás ked sa kúpalo akoby sme ho z koze drali ale po 4 mesiacoch sa to zlepšilo a už to má rád.. podla mna to bolo preto, že vždy na večer mal koliku, tak si to nevedel vychutnať a potom zmizla a bolo ok. tvoj nemá koliku? ak áno skús kúpať ráno nám to síce nepomohlo ale kámoške ánoo. a neboj všetky deti sa radi kúpu ja som myslela, že to nebude náš prípad a už je ok... treba len čakať 🙂

zuzanocka
12. nov 2008

nasa mladsia vzdy revala po kupani, ked som ju utierala, pretoze vzdy strasne vo vani vyhladla 😀 a chcela rychlo papat... a ked sme ju skusmo dali do velkej vane, plakala, lebo sa v nej asi bala... ale teraz keby ste ju videli, co tam vyvadza... ako ryba 😉
snad vam to prejde casom, katinka

katinka0000
autor
12. nov 2008

dudinka: klop-klop, uz chvalabohu koliky nema.

tak dik baby! budem cakat, ci to prejde. alebo skusim okupat par krat rano.

anettad
12. nov 2008

Katinka0000,

Aj moj maly to robieval ked bol v Nicovom veku,raz mi do vanicky spadlo mydlo, to bolo placu, strasne sa zlakol, a potom pri kazdom kupani plakal ako tur 🙂 Potom som mu dala do kupelne plysoveho slinika ktory hraje upokojujucu melodiu a to zabralo, pouzivam ho dodnes,pretoze on sa nerad oblieka a konci to tiez placom 😉 Ale inak sa velmi rad kupe. Skus mu tam dat nieco co vzbudi jeho pozornost sprav peknu atmosferu, a ty sa hlavne ukludni, nebud v strese s tym ze kedy zacne plakat. 🙂 ono to pojde uvidis. 😵

katinka0000
autor
12. nov 2008

anettad: dakujeeeeem!

saska.t
12. nov 2008

No baby ja mam potapku od narodenia, jaci iba ked ju vytahujes z vane, lebo chce ostat 😀 Vcera som ju po dlhej dobe dala do vanicky (normalne chodi do velkej vane s muzom alebo so mnou) a vobec sa jej nepacilo malo priestoru vo velkej vani kope a skeri sa ako blazon ... 😀 😀

dudinka21
12. nov 2008

a s tou hračkou nám tioež pomohla taká rybka natahovacia natiahneme ju a ona plava to sa nám páči... 🙂

dididi30
12. nov 2008

saska, ty len od narodenia, ja uz od bruska, teda od kedy bol maly vo vode v brusku je potapko 😀 aj ked sa nekupe, iba mu tvaricku ci rucicky umyvam vobec mu to nevadi a neplace, zato dcera si nerada umyva tvar do teraz, ona ani pri kupani ci uz doma ci na kupku neznasa ked jej ide voda do tvary 😀 ide sa od hnevu roztrhat , no a ked jej umyvam vlasy , to si susedia myslia, ze ju bijem 😖 😀

katinka0000
autor
12. nov 2008

tak mu musim nejaku taku hracku kupit. kde ste nieco take kupili?

saska.t
12. nov 2008

dididi brala som stav od narodenia, ale ked bola v brusku a strasne kopala (besna bola ako slak) tak som vliezla do teplej vane a aspon na chvilku dala pokoj (asi ju dam zaockovat proti besnote 😀 )

katinka0000
autor
12. nov 2008

saska: aj moj maly kopal ako o zivot, ale toto ma nikdy nenapadlo.

dididi30
12. nov 2008

saska, ale nebrazni ved to je kraaaaasna besnota 😀

saska.t
12. nov 2008

katinka- samozrejme to bola sranda 😀 ........

katinka0000
autor
12. nov 2008

myslis o tej besnote? to som nepisala ja.

saska.t
12. nov 2008

katinka-dididi- to bola sranda s tym ockovanim proti besnote nie vazna vec ... 🙂

saska.t
12. nov 2008

katinka aby som to spravne pochopila - teba nenapadlo vliezt do vane?

katinka0000
autor
12. nov 2008

saska.t veru nie. to ma nenapadlo a moj nico teda tiez riadne vystrajal.
a s tou besnotou viem, ze to bolo zo srandy. 😀

saska.t
12. nov 2008

😀

dudinka21
13. nov 2008

Takú hračku zoženieš určite v hocijakej hračkarni, ja mu vždy napustím vodu natiahnem Rybku Bibku, tak som ju nazvala a drobec vie, že sa ide do vody a vystraja. Inak ten moj v brušku tiž kopal nonstop nonstop a zostalo mu to nieje ani sekundu v klude,,,
a ta rybka pomaha u nás aj na suchu ked už neviem čo dalej aby prestal plakať tak naťahujem rybku aj pol hodinu a on sa na nu pozera a je ticho.. Zazračná rybka má milion hračiek ale táto ja mu tiež chcem ešte niečo také kúpiť... 😉

bzucinka
13. nov 2008

Nasa mala plakala pri kupani, ba priam vrestala. Ale len co sme zacali davat plienku..tzn. namocili na podlozke vo vanicke, na nu ju polozili a zabalili do nej..postupne ju nou aj umyvame, tak uz pri kupanu neplace... a jasne ,ze nesmie byt hladna ani cerstvo napapana. Nam ta plienka pomohla. Najnovsie vrieska ked ju vyberame z vody prec 🙂

dididi30
13. nov 2008

saska ale ved ja som to zobrala ako srandu 😉 😀