Plastické operácie

yasminelle
28. dec 2007

Ahojte kočky, zaujíma ma, ktorá z vás má nejakú plastickú operáciu alebo plánuje operáciu, alebo len tak nad tým uvažovala, čo by potrebovala vylepšiť a nie je ochotná si ju dať spraviť.

Skrátka názory k tejto téme ako takej a nejaké osobné skúsenosti.

vanila
14. feb 2008

Ahoj bejusik.. tak to som netusila že aj to sa moze stat ze sa zmensia. a tvar prs ti ostal alebo sa to zmenilo?

bejusik
15. feb 2008

Vanila, co sa tyka tvaru, ten ostal zhruba zachovany ( ked som vzrusena, su peknee okruuhle ), ale este stale ostava ten fakt, ze jeden je nizsie ako druhy a je to dost viditelne. Inak, s tym zmensenim... mozem povedat, ze ja mam z toho ooobrovskuu haluz. Ale pocula som, ze na tej klinike v BB mali viac reklamacii. Ja som to neriesila, kedze som otehotnela a ani na to nemam naladu, ale skor, ci neskor budem musiet. Ale uprimne, NIKDY v zivote by ma nenapadlo, ze sa silikony mozu zmensit alebo vstrebat alebo naozaj neviem, ako to nazvat... ale na chrbte mi nevyrastajuu, ze by sa dozadu natlacili 🙂

vanila
15. feb 2008

Ja som si davala nos robit v KE . Dost som trpela ze to nevyjde ale som spokojna neviem ako druhy ale ja ano. Keby som mala ist si dat spravit prsia tak len tam ale ten chirurg robi uz aj v piestanoch tak by som to mala blizsie. Velmi ma to mrzi ze to tak dopadlo. ☹ Inak na tvojom mieste by som isla prsia reklamovat aj ked ti miestami je stoho nanic. 😉

ika123
22. feb 2008

Ja som v 2005 podstupila augmentaciu - zvacsenie prs. Ale preto, ze som mala miernu deformaciu. Trpela som komplexmi a bola som strasne nestastna. Bola som na to odhodlana, nech to stoji co to stoji. Treba si uvedomit, ze po 10 rokoch treba podstupit dalsiu plasticku operaciu, lebo tie implantaty sa musia vymienat. A tiez rizika posunutia a deformacie. O tom sa az tak nepise a ani samotni chirurgovia moc nechcu o tom hovorit.
Zakrok a stav po operacii sa da vydrzat. Najdolezitejsie je si vybrat dobru kliniku, lebo je tu vela fuserov.
Ja som z maleho mesta a myslela som si ze v Ba budu odbornici, ale aj tam je vela zlych chirurgov. Stoji to komplet od 80.000,-sk.
Doktori nepripustaju moznost infekcie, ale ja patrim k tomu malemu percentu (alebo velkemu, to uz nikto nezaznamenava) co po operacii dostali infekciu implantatu. Hrozili mi dalsie dve operacie, ale neskutocnym stastim a podporou mojich rodicov, uzivanim velkeho mnozstva antibiotik som to prekonala. Reklamovat sa to moc neda, lebo pred zakrokom sa podpisuje zmluva, v ktorej ste si vedoma moznych nasledkov.
Preto je dolezite si vybrat tu spravnu kliniku.
Keby som mala iba male prsia, by mi to nevadilo, ale ja som isla pre ine dovody.
Ale teraz som urcite spokojnejsia ako pred tym. Treba si to dobre zvazit. Lebo je to zasah na cely zivot.

leva
24. feb 2008

Ahoj,tak prsia su asi najcastejsi problem,zvetcenie ci zmensenie,ja by som jednoznacne potrebovala zvetcit,nemala so nikdy velke,no boli pekne,po kojeni je to hrozne.

rinuska
18. mar 2008

Ja uvažujem o zmenšení , ale čítala som , že je to problematické , že výsledky sú neisté , pretože sa tu nepoužívajú implantáty , len sa prsia korigujú - tvar , umiestnenie bradavky ....aj fotky čo som pozerala pred zákrokom a po , tak nič moc a ešte ked to sfušujú , tak to môže byť pekná katastrofa.
Nemá niekto skúsenosť so zmenšením. A nejedná sa len o zmenšenie , ale aj o nejaké spevnenie , lebo také dve uši dať dokopy - no neviem neviem 😝

vanila
18. mar 2008

ahoj rinuska. k eby sa dalo spevnit aj bez silikonu tak by som isla na to lebo ivka vravi ze sa po 10 rokoch sa menia. a to by ma financne zrovnalo sorry za to nemozne pisanie ale maly mi tu tuka atak to vyzera. chce pozerat c o mama robi. 😉 😉 😉

maruschka
18. mar 2008

rinuska, o zmenšení uvažujem aj ja stále..len ma odradil istý príspevok v telke, kde ukazovali,ako toto zmenšenie dopadlo u jednej ženy.Dávala si to robiť v BA a hrôza,hrôza,hrôza 🙄 🙄 Odvtedy prešli asi dva-tri roky,plastická chirurgia postúpila míľovými krokmi vpred,ale nemám z toho dobrý pocit, i keď by som tú operáciu chcela asi tak na 99%...Ja by som potrebovala veľmi veľkú záruku perfektného výsledku..ach jaj ☹

rinuska
19. mar 2008

ved práve maruschka , u zmenšovania je to vždy problém a keby mi aj zmenšili tie moje vycicané vaky 😀 , tak čo dalej s nimi??
To si dám radšej zmenšiť brucho.

paska
19. mar 2008

tiež by som to potrebovala ako sol a hlavne ked trocha pochudnem prve idu cecky 😅 😀 noa vyzera to dosť
nepekne 😔
neviete čo stoji taka sranda?

bihan
19. mar 2008

Rinuska, ja mám o dva týždne prvé stretnutie s plast. chirurgom kvôli zmenšeniu, ale práve fotky, čo som videla, sa mi zdajú úžasné (teda asi rok po operácii sú tie jazvy dosť otrasné, ale potom je to stále lepšie a lepšie). A navyše tie prsia časom už vôbec nepadajú 😉 Jediné, čo sa mi na zmenšení nepáči, je že príliš "orezávajú" dvorce a potom vyzerajú neprirodzene maličko, ale myslím, že na tom sa dá s chirurgom dohodnúť.

paska
19. mar 2008

bihan kolko trva hospitalizacia?

bihan
19. mar 2008

4 dni po operácii (vo FR), po 2 týždňoch vyberanie stehov.

bihan
19. mar 2008

Tu sú nejaké fotky http://www.hopitalsaintlouis.org/Infos/seins_hy...
Počas 6-8 týždňov je nutné celodenne nosiť športovú podprsenku, 2 mesiace bez športu, mesiac nedvíhať ťažké predmety...

paska
19. mar 2008

prave som kukla jeden link tam pišu že 1-2dni ale mysli že je to na každej klinike ine
idem to kuk 😉

paska
19. mar 2008

všetko je to ok len tie jazvy 😅
no dobre na nudaplaž už nepojdem 😀

otrivinkajanka
19. mar 2008

buduci tyzden na jojke v crepinach s hviezdickou plastiku prs tak som zvedava

maruschka
19. mar 2008

je to pekné, ale tie jazvy ☹ neviem,neviem, či by to bolo estetické aj pre manželíka...on mi jednoznačne povedal:ak to naozaj chceš,premyslela si si to, zober si peniaze a choď...ale viem,že on to nechce 😔
bihan, tak si nabrala odvahu a ideš na to?no som zvedavá, ako to prebieha-potom podrobne napíšeš.Držím ti palce 🙂 😉

bihan
19. mar 2008

Marusch, ja mám odvahu už dávno, ale ešte stále dojčím, na prvú konzultáciu s lekárom čakám už druhý mesiac, takže si nefandím, že by ma mohli operovať skôr ako koncom tohoto roka, príp. začiatkom budúceho, ale to by mi fakt musel lekár povedať, že mi to kvôli môjmu zdravotnému stavu neodporúča, aby som cúvla 😀 Budem mať o jeden celoživotný komplex menej. A hlavne čo je pre mňa dôležité, po redukcii nie je dojčenie kontraindikované 😀
No a manžel? Myslím, že bude oveľa radšej, keď bude mať spokojnú manželku, ktorá sa nebude v jednom kuse sťažovať na to, že má prsia ako lolobrigita a stará indiánka v jednom 😖

susik77
19. mar 2008

bihan: a o kolko cisiel si chces dat zmensit? a nevadi to pri dalsom miminku? da sa kojit?

rinuska
19. mar 2008

bihan , tie vaše fotky sú krajšie 😀 ale aj tak neviem , ja nemám až také veľké prsia , len sú také mäkké 😝
kamoška si dala zväčšiť a má super kozy , ale tie zmenšované nikdy nebudú také pekné ako zväčšované.
bihan a aj to nejak spevnia , ale čím asi ??? neviem si to predstaviť
A čítala som , že pri zmenšovaní sa často porušia mliekovody a nastanú tam zrasty , ktoré sú potom nepriechodné a dalšie dojčenie neprichádza do úvahy ☹

danulka2
19. mar 2008

ahojte, aj ja sa hlasim do klubu 😀 Tiez by som chcela - potrebovala zvacsit prsia. Po kojeni je to 😝 😝 😝 😅 😀 . Ale moj strach z bolesti mi to nedovoli. Teda aj financie 😀 .Kolegyna si dala zmensit prsia, ale vytrpela si. Dlho ju to bolelo a velmi dlho mala velke jazvy a tazko sa jej hojili.

bihan
20. mar 2008

Susik, to sa ešte uvidí, či sa mi po dojčení prsia zmenšia, alebo nie, ale ak nie, tak z F na C. Pri ďalšom dieťati väčšinou nie je dojčenie prekážkou, ale tehotenstvo sa neodporúča skôr než rok po operácii a tak isto ak sa žena rozhodne dojčiť, musí byť pripravená na to, že tvar pŕs a zmení (asi sa zase vyťahajú 😅)
Rinuska, to záleží na chirurgovi, ale dobrý chirurg mliekovody neporuší. Iný prípad je tzv. gigantomastia (to neviem ani od akého je to rozmeru) ale prsia výrazne redukujú a v tom prípade sú mliekovody odstraňované (ale to nie je môj prípad 😉).

hedunecka
20. mar 2008

bihana to zostanu take jazvy?? 😕 inak pri tyx druhyx fotkax to jak keby ani ona nebola tam je najaka uz pribratejsia jak tam kde ma velke prsia..

boze co by som dala za to aby som mala C,D-cka kosiky 😔 😔 ale ja by som sa toho bala lebo som videla ako prebieha taka operacia a povedala som radsej budem mat cecky az po kolena 😀 😀 zavidim babam ktore maju obtiahnute tricko a krasne mini prsia ja uz ix ma vytahane jak 60rocna babka-a teda kosiky F,G nic moc 😔 😔

yxa
20. mar 2008

caute baby,
viete niektora aj o plastike inej casti tela? Konkretne po uraze, teda zasivani? Mate niektora s tymto skusenost..? Dik

zuzana2706
20. mar 2008

ahojte, ja som bola dnes na konzultacii na liposukciu, na zakrok idem v maji a uz sa tesim, bude to okolo 40000, vnutorne a vonk. stehna, pri plnom vedeni a po zakroku sa ide domov. nie je nutna hospitalizacia.

vanila
20. mar 2008

Ahoj zuzi! A davas si to robit BA? Ja stale premislam nad prsiami alebo odsatim. co ma vyjde lacnejsie je asi to odsatie. Uz som sa na tu temu bavila s mojim no este sa to uvidi.

majada
20. mar 2008

hedunecka ja mám to isté čo Ty a len tíško zavidím ženám čo ich majú maličké.

zuzana2706
20. mar 2008

tu v BA

bihan
20. mar 2008

Hedu, na fotkách z toho odkazu, čo som dávala, sú 3 prípady, teda 3 ženy, nie tá istá 😅

Inak kto má dobrý žalúdok, táto kočka si to zdokumentovala od predoperačnej konzultácie až po mesiac po operácii takmer deň po dni.. okrem iného jej orezali škaredé tetovanie a tie jazvy po operácii sú fakt dosť otrasné, ale zhruba po roku sú oveľa oveľa menej viditeľné... http://cheriemounette.photo.doctissimo.fr/reduc...