Plat zdravotnej sestry

janinah
19. nov 2008

Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem 😉 ,môžete aj cez IP

v555
14. jan 2010

je mi jasne 😉

petrahy
15. jan 2010

ahojte uz som tu prispela ale neda mi nenapisat novu informaciu ktora je dva dni stara zdravotna sestra neexistuje len zdravotny asistent takze v poslednych rokoch bola moznost bud si dorobit Bc alebo klesnete zo zdravotnej sestry na zdravotneho asistenta 😝 BC ako odbor osetrovatelstvo externa forma sa uz nebude otvarat ak nespravia vynimku mali sme dost casu rozhodnut sa teraz uz bude neskoro plakat ze klesneme zase nizsie. To su informacie ktore nam boli povedane na vysokej skole ja totiz som prvacka a robim si Bc tieto informacie zatial maju len skoly do medii to asi tak skoro nevpustia
ak nerobite u sukromnika vzdy budete patrit do tabuliek podla statu takze platy by nemali byt rozdielne, len by ste mali robit to co mate vystudovane ja som mala kolegynu ktora bola zdravotna sestra a prijali ju do roboty ako pomocny zdravotny pracovnik 😝 takze na take veci pozor

ianitka
15. jan 2010

no petrahy tto nie je az tak nova informacia, je to zname uz asi 2-3 roky dozadu 😒

vefi89
15. jan 2010

petrahy, ja som strednú začínala pred 5 rokmi. už vtedy neboli zdravorné sestry. mala som možnosť študovať odbor masér, alebbo asistent. 😅 takže ono je to takto už dlho. ale na praxy sme si všimli, že ZA a a ZS nemajú rovnaké práva. jednoducho nesmeli sme robiť, to čo sestra, ale ani to, čo sanitári. takže z môjho pohľadu je odbor asisstent úplne na nič, pretože sme nemali čo robiť 😉 a keď sme robili, tak len potajme. lieky sme rozdávať nemohli, odbery tiež nie, ani infúzie, ani nič podobné, takisto sme nesmeli kúpať, kŕmiť, prezliekať postele, pretože to nebolo v náplni našej práce. takže ešte raz asistent je úple na nič 😀

bibione
15. jan 2010

zial,je to naozaj,tak...ja som bola posledny rocnik,ktory sa dopracoval este k normalnej zdravotnej sestre,i ked sa uz vety spekulovalo,ze budeme len asistenti...chvalabohu,ze to prislo az po nas...je to riadna blbost,pretoze kompetencie v jednom aj druhom sa velmi nelisia a predsa je to velky rozdiel...ale ako kde...na urcitych oddeleniach aj asistenti robia ukony sestier,ale aj sanitara...niekde beru asistenta len ako sanitara...zazila som obe situacie...kazdopadne je to velmi nefer,ked sa dries 4 roky,konecne zmaturujes a si len blby asistent,kt nemoze bez vedomia sestry pac ani vytriet rit 😠 ...musis si urobit Bc...cize dalsie 3 roky zabite ucenim,kt si presla aj na strednej
u sukromnika je to vzdy vabank...bud sa dohodnete na lepsom plate,ale na paske ti da minimum,alebo ti neda zarobit a nevyhadas sa
trosku ma prekvapuju platy,ktore tu pisete,pretoze uz som pochodila vselico a tabulkovy system nieje vsade rovnaky 😕 a hoci kramare,ruzinov,mickiewicova a antolska v ba su akoze spolu...platy su na kazdej ine 😅
kolegyne co maju Bc a pomerne o nicom prax,ale to ti vela neprihodi,maju so sluzbami a priplatkami vyse 25tis...a to je len blba neurologia 🙂
moj najlepsi plat...bez Bc bol 20tis...kazdy treti mesiac boli premie,13plat nevynimajuc 😉

bibione
15. jan 2010

a nemyslim,ze je jedno,kde sa na slovensku nachadzate...teraz som si pozrela kde mate tie desne sumy...vychod 😖 ...aspon co som pozrela...v ba je to uplne o inom...tu su sice akoze najlepsie platy,ale zas najvacsia drahota...no clovek vyber si 😠

petrahy
15. jan 2010

ianitka myslela som tym ze vyprsala doba na spravenie si Bc externe to uz nebude takze bud si asistent alebo Bc nic medzi tym
a ja som v blave zarabala okolo 10 tisic pred 10 rokmi

vefi89
15. jan 2010

moja starká (už je na dôchodku, ale stále robí) pracuje v podunajských na geriatrii a zarába 600 eur. ja som v žiari robila za úbohých 350 😅 a namakala som sa raz toľko 😒

veronikapp
15. jan 2010

no ste ma vystrasili. Ja Bc nemam, SZS som skoncila pred 8 rokmi, odbor vseobecna sestra. Je pravda, ze nas posielali do skoly, dorobit vzdelanie, ale nikdy som sa nestretla s tym, zeby niekomu tvrdili, ze ak si nedorobi vzdelanie, skonci ako asistent. A este pokial viem, stale sa to da dorobit. Ja na Bc, odbor osetrovatelstvo urcite nepojdem. Chodit 3 rokky do skoly, potom robit to co robim aj teraz a za rovnaky plat?
Cely ten system bol nejaky nedomysleny. Zo zaciatku chodili na Bc sestry, ktore chceli mat nejaku veducu funkciu- stanicna, vrchna. Potom zrusili SZS, zrobili len asistentov, tak sa vsetci zacali na Bc hlasit a teraz ich je tolko a vsetci chcu vyssi plat, uz ked maju VS- a pritom robia tu istu robotu, lebo vsade robi veducu funkciu len jedna, no nie? Tak teraz chcu odstavit ,,normalne,, sestry? A naco tolko asistentov? Co budu robit, ked dokopy nic robit nemozu?
Dobre bolo, tak ako to bolo. ,,Normalne,, sestricky, ak niekto chcel alebo potreboval pre postup v praci vyssie vzdelanie, urobil si specializaciu, pripadne diplomovanu sestru.
Inak pisete tu stale o tabulkovom systeme. Tak to my sme nemali takto. Platy boli rovnake pre vsetkych, ci to bola sestra mlada alebo s 20 rocnou praxou- vsetky robili jednu pracu. Akurat tie osobne priplatky sa menili. Ja som mala napriklad 1000 Sk starsia kolegyna 3000Sk plus sa k tym priplatkom zohladnovalo, ci je Bc alebo nie.

morenka
15. jan 2010

niesom este v praxi ale ja som ten rocnik ktory si myslel ze ide studovat zdravotnu sestru a po uvitani na skole nam oznamili ze ked skoncime tuto strednu skolu budu s nas zdravotnicky asistenti....skoro som odpadla! takze o nicom styry roky sa dres aby si zmaturovala a na praxi robis vsetky podradne roboty aj to nam neskor znizili kompetencie a uz sme skoro nic nemohli na praxi robit bez vedomia sestry aj ked sestre chcecte pomoct tak je to na prt lebo to si samam moze spravit kedze mi sme to nemohli...tak som to nejak vystudovala a povedala som si ze na ziadneho bc nepojdem ale kedze ten rok som robila casnicku do nemocnice som sa nehrnula za taky plat? no urcite...ale nakoniec som sa dala na to bc...toho roku budem statnicovat tak som zvedava ci si robotu najdem...chcela som sa opytat ci sa da pracovat v ambulacniach napriklad u praktickeho lekara hned po vystudovani alebo na to treba nejaku prax? a este som chcela na zdravotke som chodila dva roky na prax na vyske chodim tri roky na prax a nikde ti to nezohladnuju nikde sa to nepocita...ved je to nefer...a este to aj zadarmo robis...ani pridzubane stipko ti nedaju...je to o h....ne!

petrahy
15. jan 2010

morenka pises o praxi na skole u nas sa neplati za nu nic a ani tebe nic nedaju v ČR ak chodiš na výšku a máš povinnu prax musis platit ty im za to že ti to dovolili 200sk na hodinu so mno do skoly preto chodi 80% čechov a momentalne chcu zrušit respektivne neuznat skoly ako diplomovana sestra a pšš čo inak predtým vyžadovali na určitých oddeleniach takže je to cele na hlavu ale je to tak

morenka
15. jan 2010

no presne...je to o nicom ked ti tu prax nikde nezarataju a ani nejake stipendium alebo nieco za to ze robis zadarmo...ja na tento system nemam slov...som rada co som si vybrala pretoze ma to bavy a neviem si predstavit ze by som robila nieco ine ale tak nam vsetko koplykuju ze clovek sa niekedy s roboty ktoru miluje tak znechuti ze sa to obrati a zacnes svoju robotu neznasat....a to by som nechcela....

akdarka
15. jan 2010

ahojte baby, ja som si po SZS urobila Mgr.studium na Univerzite Komenskeho a mala som velke idealy, ktore mi vsak hned vyliecili na pohovoroch...najviac sa mi pozdavalo Detske kardiocentrum, velmi prijemna vrchna a narocna praca. bola som aj v jednom sukromnom ortopedickom centre, kde som myslela, ze bude uroven, kvalitny personal a prostredie - ale na pohovore bola nejaka neprijemna zenska (asi vrchna-ani sa poriadne nepredstavila), ktora sa na mna vyrutila, ze co si myslim ze v sukromnom centre zarobim viac?? a potom sa tam obratila na stanicnu a dala jej otazku, ze kolko ona zarobi po 12rokoch praxe. a ta odpovedala ze 9tisic - no tato psychopaticka zenska ma teda vyliecila z idealov.. 😀 tak som sa zacala obzerat po poistovniach, kde beru zdravotne sestry ako likvidatorky skod na zdravi - mozno skuste pouvazovat aj nad tymto smerom ak u vas ma poistovna sidlo alebo oddelenie (aj v BA,aj sa vela oddeleni poistovni stahovalo na vychod)...na jeden takyto inzerat som sa prihlasila a aj ked mi ponukli inu poziciu ako likvidatorku skod na zdravi, tak teraz uz 2rok robim v poistovni a som spokojna 🙂 viem, ze to je kancelarska praca, ale s pevnou pracovnou dobou, ziadne nadradovanie sa lekarov a plat je motivujucejsi s mensou zodpovednostou 😝

tiriel
15. jan 2010

ja Bc nemám,aj ked som 2x krat začala a vykašlala som sa nato,za tie prachy to nestoji .
robiť som začala hned po škole na obvode za 5000sk - potom na mna tlačila poondiana komora sestier ,že nemám absolvensku prax,ale nik mi ju nechcel dať ani ma zamestnať,dokonca ani nemocnica zadarmo 😀 vraj to je protiprávne , aj ked dovtedy sa dalo na 20hodin týždenne a za pol roka bola prax. tak som musela odísť na Čechy , kde som si spravila abs.prax - tak som tuším zarabala v 2003-2004 asi 8-10tis českých,ťahali sme 12tky.
tak som sa vratila na obvod,na gyndu ,kde som tiež robila v 2004/2005 za minimum , čo bolo tuším 6200 čisteho? neratam naklady na bus 🙄
a po tomto som šla do štatnej organizácie,sice ako sestrička,ale nepichnem si ako je rok dlhý a tam už bol plat "kráásny" cca 8500 sk pri natupe a 9500 pred MD 😀 v čistom .

takže,žiadna sláva,nulova motivacia ...... a čo ma najviac dorazilo bol včerajší šek z KOMORY sestier,neviek odkial ma vyhrabali, ale pýtaju 19€ členske na rok 2010 . pritom prihlasila som sa v 2002 pod ich natlakom a štartovne bolo asi 2000sk aj s členským,tak som další rok dala 350členske,tak ma z komory vyradili že nemam prax, p 2rokoch ma vzali a nič nechceli a teraz si narukuju 19€ 😅

petrahy
15. jan 2010

ten sek prisiel aj mne a aj som pod natlakom zaplatila tych necelych 2000sk ked som sa koncom roka informovala ze ako to vlastne so mnou je tak povedali ze som registrovana ale zial neplatim a mala som uhradit okolo 10 euro tak som zaplatila, ale mala som poslat papier o zmene udajov a ten som poslala az teraz takze uvidime co komora chysta a ako nas chce vsetkych zrusit

tiriel
15. jan 2010

takže platiť,či neplatiť? ked som predtým asi 5r neplatila? a ešte tam je,že ak som na MD tak len 5€,ale neviem či sa to berie aj rodičovska dovolenka

tiriel
15. jan 2010

mna zaujíma,prečo si spomenuli až teraz? AKO doteraz som im nechýbala??? a vyhody mam z toho ake? šak prdlajs robia

petrahy
15. jan 2010

toto je kopia mojho emailu s nimi v novembri
Chcela by som sa spýtať ako mám postupovať aby som vedela či som stále registrovaná sestra alebo nie. Mám doma kartičku o registrácií skončila jej však tento rok platnosť a ja som ju neobnovila. preto sa pýtam ako mám postupovať, kam mám zájsť a podobne

registrovaná ste stále a ste aj členkou komory. Zaradená ste podľa miesta výkonu povolania v regionálnej komore Bratislava II. Neevidujeme však od Vás žiadne platby členských príspevkov. Je treba si to dať v regionálnej komore do poriadku. Členstvo v komore je dobrovoľné, ale vyčiarknuť Vás môžeme len na základe písomnej žiadosti, dlžné členské však musíte uhradiť.

Ešte Vás chcem upozorniť, že ste neoznámili údaje v zmysle zákona 578. Na našej internetovej stránke v časti registrácia, nájdete tlačivo oznámenie údajov Postup v zmysle zákona 578. Toto tlačivo je potrebné vyplnené poslať k nám, aby sme Vám zaslali nové potvrdenie o zápise do registra podľa platného zákona. Zákon ďalej ukladá všetkým zapísaným do registra uhrádzať poplatky za aktualizáciu údajov v registri. Pre členov je tento poplatok stanovený vo výške 1,66 € ročne. Platí sa od roku 2005. Od Vás takéto platby neevidujeme, Ak ste ich neplatili, je potrebné doplatiť za roky 2005 – 2009 sumu 8,30 €. Poplatok sa platí na naše číslo účtu 1670169854/0200, variabilný symbol uvediete Vaše registračné číslo.
Rozdielna je výška členského príspevku, členovia na materskej dovolenke platia 4,98 €, ostatní 17,90 €. V roku 2010 dostanú všetci členovia komory domov šeky na úhradu členského príspevku, v ktorom už bude zahrnutá aj poplatok za aktualizáciu údajov, takže ho nebudete platiť zvlášť.

tiriel
15. jan 2010

no tak to ma podrž. človek tam ide pod nátlakom a odisť može dobrovolne,ale uhradiť dozadu čo nema uhradene? tak to mam chapať???? a ked mi došiel šek s tými 17€ to je už v tom aj to,čo som neplatila ? No drbnuty su,ešte to budu hadam aj vymáhať sudom v mojej starobe

petrahy
15. jan 2010

ja Ti poviem ze nechapem to lebo som zaplatila to co mi napisala a dosiel mi tiez ten sek takze budem tam pisat ale az koncom buduceho tyzdna lebo teprv dnes som posielal nejake tlacivo ktore som vyplnila tak na polovicu takze sa asi ozvu oni mne a budu chciet spresnenie inf. a ak nie tak im napisem ja

tiriel
15. jan 2010

no,na zadnej strane ešte píšu,že ak som neplatila doteraz,tak si to mam pekne zaplatiť,inač budu aj tento rok pokladať za dalšiu dlžnu sumu. ale su smiešny,to si mam tieto poplatky vycucať z palca? ktorý rok sa ako platí? no naštvali ma,riadne. zhabaju zapisne a na poondianu obalku nemaju,aby každy rok oznámili,,kolko im treba na kšeftovanie,keby som bola vedela,davno som odhlasena. to je ich vychcatosť ozvať sa po 5 rokoch 🙄

tiriel
15. jan 2010

založila som extra temu na to členstvo,som naozaj zvedava a teda sklamana

janinah
autor
15. jan 2010

tiriel,ohľadom poplatkov sa pozri,či to nemajú na svojej stránke,otázkou všajk je,kam to platiť,či na účet regionalnej komory alebo na nejaký centrálny...treba sa nakontaktovať na regionalnu komoru...lekári napr. majú tak,že dôjde šek na aktuálny rok (SLK) a sú tam aj zaplatenia/nezaplatenia asi 5 rokov dozadu,je to prehľadné....tu v komore je v tom chaos

tiriel
15. jan 2010

mne prišlo v šeku aj čislo učtu 2658688453/0200 a ak mam nedoplatok,tak ten na iny učet 1670169854/0200

v555
15. jan 2010

viete si predstavit ako sa ta naša užasna komora nabaluje rok čo rok?????my sme z toho už hotove ale hlavne veeeeeeeeeeeeelmi zvedave na čo vlastne ta komora je.To su okradačky a blbe reči.

daducha
15. jan 2010

tak kamoska nastupovala teraz ku sukromnemu gynekologovi a ma 15 000,- v cistom pls nejake odmeny,neviem od coho zavisia.Smiala som sa, ze ked pôjde na matersku, chcem ist na jej miesto 😉 .
Trosku mimo temy, ale mozno mi pomôzete.myslite , ze sa da individualnym stud.planom skoncit farmaceuticky laborant?Ja mam skoncenu zdravotku ako vsetobecna sestra,no vzdy som tuzila robit v lekarni.teraz na materskej by som to hadam zvladla,s tym ze by som studovala iba chybajuce farmakologicke a maturitne predmety.

bibione
16. jan 2010

niekto tu pisal o tom,ze ako Bc je ten isty plat...neni pravda,pokial ma pamat neklame,v tabulke je to 8 😉
setricky sa musia len zaregistrovat do komory,ale clenom ta nikto nedonuti byt...zbytocne ste vyhodili peniaze za blbost a este vas aj nahanaju,ked neplatite...davate dobrovolne peniazky na doktoranske vecierky 😠

tiriel
16. jan 2010

bibione, v 2002 mi teda nedali na výber ,či budem len registrovana alebo budem členka. vtedy to asi nešlo tak,ako dnes . dnes už maš na výber,ved za tie 8roky bolo zmien a zmien,len nas nik o tom neinformoval,čo z takeho členstva vyplíva. žiadne podmienky ani výhody,nič. len ignorancia a zmätok

veronikapp
16. jan 2010

bibione my sme teda nemali tabulkovy system, ten bol davno zruseny.
A o clenstve som pisala v druhej teme- bud sme mohli byt clenky a platit 19 eur rocne, alebo nemuseli, ale preregistracia po 5-tich rokoch v takom pripade /cize nie clenky/ by vysla na taku sumu, aby sa to tej sume aj tak vyrovnalo. A ak to tak nie je a nas os..... ,v takom pripade tam uz nedam ani korunu a mozu si ma x krat volat na disciplinarne konanie. Najprv nech si urobia poriadok v tom bordely!!!!!! Len same poziadavky, vycuc penazi, ale aky rok je dlhy, ja od nich nemam nic- samozrejme okrem toho seku v schranke vzdy po novom roku 😠

tiriel
16. jan 2010

mna ale hneva to,prečo mne nič nechodilo a až teraz,po tolkých rokoch. už davno som to mohla ukončiť,asi im napíšem pekný mail,alebo list?