Plat zdravotnej sestry

janinah
19. nov 2008

Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem 😉 ,môžete aj cez IP

majkaaa123
27. mar 2013

@miraska333 ešte nejdem teraz som 8-čka ešte len 🙂

majkaaa123
3. apr 2013

Ďakujem Vám asi predsa len pôjdem na zdravotnú-masér ..kamarátka teraz robila talentovky a hovorila že je to ľahké. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzulaxx
27. aug 2013

no teraz sa dvíhali platy sestrám a kedže teraz od pondelka nastupujem ako sestra na detské oddelenie tak viem že zdrav.sestra bez špecializácie a bez praxe má nastupný plat okolo 480 eur a po skušobnej dobe po troch mesiacoch je to 520 euro,samozrejme tie čo maju titul maju o niečo navyše..plus záleží či sa robia 12-tky alebo 8-čky nočné,sviatky a pod... presne sa to nedá takto povedať len orientačne 🙂

niikoletka
25. sep 2013

@zuzulaxx záleží to aj od toho v ktorej nemocnici robíš, vo fakultných nemocniciach majú sestry vyššie platy.. Inak páči sa ti tam? Ja by som tiež chcela byť sestrou na detskom oddelení, resp. možno novorodeneckom

zuzulaxx
28. sep 2013

@niikoletka áno páči,už som si zvykla a sme super kolektív 🙂 na novorodenecké chce ist každá druhá sestrička čo viem aspon u nas je tam problém sa dostať a riadny 😀 😀 😀 aleprajem ti to... ano v Martine vo fakultnej ponukali kamoške až 880 euro ale je to daleko,plus ubytovanie nejaké a strava takže tak 🙂

niikoletka
28. sep 2013

@zuzulaxx ja bývam v MT 🙂 takže super 🙂 ale tento rok len končím strednú, som zvedavá či sa vôbec dostanem tam :(

zuzulaxx
30. sep 2013

@niikoletka juj tak to fajne ked si z Martina 😵 😵 😵 😵 no je problém s robotou ale tak verim že sa tam nejak dostaneš,držím palčeky 😎

rabadi
5. okt 2013

úplne žasnem nad správaním personálu zo strany zdravotných sestier, hovoria len o platoch, , ale chovať sa nevedia, česť výnimke, v poslednom období som tak znechutená nad správaním sestier v zdravotníckych zariadeniach a sociálnych zariadeniach, ani nepíšem podrobnosti, lebo to čo som si odžila v posledných týždňoch........... pracujem vo funkcii kde ma veľa ľudí pozná, pracujem takisto s ľuďmi a a nemala som nikdy problém v komunikácii. Úplne iná situácia nastala, keď som sa ocitla na opačnej strane, začala som vybavovať okolo rodinného príslušníka v inom meste veci zdravotné a sociálne a bola som veľmi sklamaná zo správania zdravotných sestier.... nemám slov

zuzulaxx
7. okt 2013

@rabadi stým suhlasím,ja sa tiež napočuvam o neochotných sestrách,dr a pod....nuž je to smutné že su aj take medzi nami a práca ich nebaví .....neviem čo k tomu dodať,je to smutné... 😕 ☹

slavkova
2. nov 2013

dobry den chcela by som ist studovat na zdravotnu skolu a rada by som vedela kolko zarobi zdravotna sestra za mesiac tak prosím kto to vie napíšte ...dakujem 😉

vendulka80
2. nov 2013

@slavkova No ak chces robit toto povolanie len pre peniaze, tak budes poriadne sklamana. Treba mat na tuto pracu predispozicie, musis byt dokonala vo vsetkom, rozmyslat za pacienta ale aj za lekara, predvidat, robit vela veci naraz a pritom nesmies spravit nijaku chybu. Pretoze to ma nezvratne nasledky a navyse si ta nikto nezastane. Ani kolegovia, ani odbory a ani komora sestier. Budes musiet zvladat neskutocne mnozstvo papierov, pretoze zial plati to, ze co nie je napisane, nie je urobene 😢 Okrem toho budes musiet mat VS, ktoru ti v zamestnani nikto nezohladni, pretoze v statnych nemocniciach nie su peniaze a sukromny lekár sestru s VS nepotrebuje. Ked pojdes na matersku a rodicovsku dovolenku, z praxe ti odpocitaju 2,5 roka za kazde dieta.
A plat? Za 4 roky SZS, 3 roky nadstavby, 5 rokov VS, 1 rok specializacneho studia a 8 rokov praxe to ciní 550 eur v cistom.
Pracovny cas 12 hodin, vikendy bez príplatkov, kazdy vikend v praci, sviatky taktiez, kratene dovolenky, pretoze nemá kto robit a vyse 200 hodin nadcasov, ktore nikto nepreplati.
A k tomu usmev na tvari, nikdy nekonciaca empatia 24 hodin denne a syndrom vyhorenia v 30-tke.
Byt na tvojom mieste, s tou skolou si to rozmyslim. Prajem spravne rozhodnutie a drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek 😉

zuzulaxx
14. nov 2013

@vendulka80 bohužial,ale vystihla si to DOKONALE!!! naozaj to tak je.........

linda81
14. nov 2013

@slavkova tak tato otazka ma ani nenapadla, ked som isla na SZS....takze asi ako pise
@vendulka80

lunarka111
18. nov 2013

@janinah Ahoj u nás na východe priemerne 400 €, ja mám 500 € pretože mám agresívnych pacientov / a to nepracujem na psychiatricke ambulancii/ pacienti mi vynadajú, opluju pouražajú že nestihli ísť všetci a ja ako vyžmíkaná handra s vysokou školou a dávno po pracovanej dobe potom idem domov sa ešte usmievajúc venovať rodine a musím sa tváriť, že sa nič nedeje. Za 500 eur. No ale iné to majú aj horšie, predtým som mala 370.

lunarka111
18. nov 2013

@rabadi No ono keby sa aj pacienti vedeli chovať tak by vedeli sa chovať aj sestričky, ale my nie sme odpadkové koše na komplexy iných ľudí!!!

lunarka111
18. nov 2013

A ešte jedno...každy vie len nadavat ale skuste si aj vy aspon tyzden co je to robit zdravotnu sestru /skuste otvorit dvere do cakarne a odpovedat 50 ludom naraz zobrat 20 ludom naraz listky odpovedat sprostym ciganom ktori nic nechapu a tak/ a niekedy sestra ani za to nemoze ako je napriklad dlho pacient u lekara ako lekar dlho vyšetruje, ale kto si to vsetko odskace? predsa sestricka.

kovacova1971
1. dec 2013

A co sanitary a sanitarky ti sa narobia najviac aspom v RLU Kovacova a zarobia hovno.

Sestry robia len administrativnu robotu a stale im je malo za tu robotu maju ten plat kralovsky.

citronius
26. mar 2014

Neviete kde by sa dalo študovať diplomovaná zdravotná sestra alebo ošetrovateľstvo popri materskej? Mám teda na mysli externe, diaľkovo.

froschka
31. mar 2014

fuha baby silne reci a rozne nazory...ktore sa vsak nesmierne lisia od reality inde.... mam kamosku co je na onkologii 10 rokov len teraz si robo VS ose, a ma plat 900 euro... ja som bola dnes v Skalici na pohovore stihla som este maturovat ako zdravotna sestra rok "2002" a bolo mi ponuknute 500- 600 euro zalezi kolko nocnych vikendov a tak. ked si to tak vezmete tak 12tky nie su take zle lebo ste aj vela doma s detmi, co je pre mna priorita aby koli mojej nepritomnosti nezaostavali... co s atyka rakuska tak to je o hodne lepsie tam ak vas uznaju ako diplomovanu sestru alebo ste Bc. tak mate takyto plat na polovicny uvazok co je mojim snom a preto idem na Bc. Osetrovatelstvo lebo mna uznali iba ako osetrovatelku - pflegerin a to robit nechcem

zalezi na akom ste oddeleni alebo v akej ambulancii a aka ste povaha ako dokazete zvladat stres

rok hladam pracu v roznych firmach ale popravde vsade by som musela makat od 7mej do 16tej prisla by som domov o 17tej deti si videla len par hodin vecer a to ja nechem....

praca na odd ma svoje vyhody ze mate ozaj volne dni pre deti v lete na kupalisko mozete ist, k lekarom, na predlzeny vikend niekam bez cerpania dovolenky...neviem teda aspon ja po dnesnom dni som celkom znovu naladena na pracu sestry, zo zaciatku tu na SK a neskor ked budem bc tak sup ho za hranice

janinah
autor
31. mar 2014

@citronius čo ja viem,tak diplomované sestry-štúdium už nefunguje,je to zrušené, môžeš externe študovať ošetrovateľstvo ,aj u nás v PO je http://www.unipo.sk/7051 alebo v KE http://www.lf.upjs.sk/osetrovatelstvo/charakter...
šak pátraj .....

citronius
31. mar 2014

hej, ale tam je asi podmienka počas externého štúdia aj pracovať v odbore

jodi
30. sep 2014

neviete niekto priblizne, ako je to s platmi sestier teraz v UNB BA, praca normalne pri lozku, trojzmenne?

sirinka
10. okt 2014
santerka
20. okt 2014

AHojte dievcata. Je tu nejaka z Vas, ktora odisla pracovat do Rakuska, pripadne Nemecka ako patrovatelka a predtym pracovala tu na Slovensku ako zdravotna sestra? Dakujem!

zdravotnictvo
18. dec 2014

niektoré zdravotné sestry si nezaslúžia za svoje správanie /hlavne k starším ľuďom/ ani ten plat čo majú.
Príklad:
- súkromná diabetologická ambulancia 8/14 : nemôžem Vás objednať na presný deň, pretože ešte nemám kalendár na rok 2015. Napíšem Vám do Záznamníka január 2015 a v decembri mi zavolajte poviem Vám dátum a čas a Vy si ho dopíšete.

-12/14 80-ročná pani telefonuje, prosím Vás povedali ste, že mám zavolať , aby ste mi povedali deň a hodinu kedy môžem v januári prísť.
Zdrav. sestra: objednám Vás , ale keď prídete dáte mi 2,-€.
Stará pani: tak ja prídem radšej osobne
Zdrav.sestra: tak potom Vás objednám až o dva mesiace.

Namiesto matky som išla ja /dcéra/ , že si prosím dopísať deň a čas, kedy má mama prísť na kontrolu.

Zdrav. sestra preškrtla január 2015, ktorý tam ona osobne napísala v auguste 2014 a napísala 23 február 2015. Pýtam sa prečo? Lebo objednávame až o dva mesiace. Ale mama bola v auguste objednaná na január 2015. Nekričte na mňa. Ja nekričím , ale sa pýtam. Raz budete aj Vy stará a všetko sa Vám vráti moja zlatá.

Ja som na matku pyšná, že sa snaží vybaviť si veci sama, že má záujem o okolie, ale nikto, ani nijaká zdravotná sestra mi z nej nebude robiť hlupaňu.

Keby bola táto sestra povedala, prepáčte, ale pozabudla som na ňu, môžem ju objednať už až na 23.februára, zoberiem to a je všetko OK, ale za takéto jednanie so starým človekom by som jej aspoň krátila plat.

piskotka3008
18. dec 2014

@zdravotnictvo nonsens, vsetko je to na zaplakanie...zial taketo chovanie je vsade, zdravotnictvo, sudy, policia, obchody...bohvie cim to je.

martinadurisova66
11. mar 2015

Krásny deň prajem. Som študentka psychológie. Ako svoju tému bakalárskej práce som si vybrala SEXUÁLNE OBŤAŽOVANIE ŽIEN NA PRACOVISKU, kde porovnávam výskyt tohto javu v zdravotníctve. Porovnávať budem súkromný a štátny sektor.Dotazník je úplne anonymný, nevypĺňate svoje osobné údaje. Informácie, ktoré poskytnete nebudú v žiadom prípade zneužité a budú slúžiť len k môjmu výskumu.
Ak by som Vás mohla poprosiť vyplniť mi tento krátky dotazník, bola by som Vám veľmi vďačná 🙂

http://www.iankety.sk/dotaznik/324209722/1/

ani3012
14. mar 2015

prosim, kde najdem platove tarify pre zdravotne sestry?/
Dakujem

ttmpersonalistka
31. mar 2015

Drahé zdravotné sestry, .Volam sa Zuzana a pracujem pre Irsku personalnu agenturu TTM Healthcare.Agentura funguje uz skoro 12 rokov a pomaha najst zamestnanie zdravotnikom z mnoho krajin.Slovensko je pre nasu agenturu novy market a ja som tam tiez nova.prijala som tuto poziciu z dovodu, aby som pomohla mladym, talentovanym ludom na slovensku najst si na zaciatok dobre platenu pracu ktora je spojena s vela skvelymi skusenostami.Ja som musela vycestovat za pracou do zahranicia a som tu uz 9 rokov preto viem ake to je skoncit skolu a nemat miesto kde sa uplatnit.Nehovorim ale, ze to je pripad vsetkych studentov.Sme bezpoplatkova agentura platena najlepsimi nemocnicami a zariadeniami v Anglicku a pracujeme pod dohladom NHS, ponukame kvalitne sluzby nasim kandidatom, vela vyhod a personalnu starostlivost pred, pocas a po umiestneni.

citronius
19. jún 2015

Ahojte, zháňame zdravotnú sestru do Lux.n.o v Košiciach, je tam v pohode, zvládam aj na rodičovskom