Plat zdravotnej sestry

janinah
19. nov 2008

Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem 😉 ,môžete aj cez IP

jasumat
20. nov 2008

Titkovamiriam- K tým pískaniam inkubátorov- ja som robila 3 roky na novorodeneckej JIS- ke, tak viem, že inkubátory pískajú z rôznych dôvodov- napr. stačí iba minimálny pokles teploty, alebo vlhkosti a sa spustí alarm. Keď píska alarm na inkubátore, tak no nie je až také urgentné, má to chvíľu čas. Ale keď píska monitor dieťatka, tak by sa sestra mala ísť pozrieť. Aj tie sú síce citlivé na pohyb a stačí, keď bábätko pohne rúčkou, alebo sa natiahne a už to jačí, ale treba sa pozrieť, prečo sa ten alarm spustil.My sme mali všetky miestnosti presklené, tak sme to ideli aj cez sklo.

Nechcem nikoho ospravedlňovať, ale nie je alarm, ako alarm. Aj u nás v práci boli situácie, keď sme nechali pišťať alarm z inkubátora, lebo bolo niečo dôležitejšie.
Všetko je to o prístupe.

slnieckova
20. nov 2008

olise pri dnesnych detoch je aj ucitelka jednou nohou v base 🙂

olise69
20. nov 2008

to ano ! Skôr pri ich rodičoch § 😀 😀

slnieckova
20. nov 2008

inac olise... koncis pedagogiku. Dievca, ved to ides z kaluze do blata 😀

olise69
20. nov 2008

moja bláhová naivita. Aj tak skončím ako žena za pultom 😀

yasminelle
20. nov 2008

Je mi až smutno keď toto čítam... normálne krútim hlavou a nechápem ako môže mať sestrička taký nízky plat. Ja sa fakt čudujem, že tu ešte nejaké sestričky máme. Veď predsa zdravie je to najdôležitejšie a ľudia, ktorí pomáhajú ľuďom navrátiť zdravie by za to mali byť kráľovsky odmenení...Je to fakt choré mať takýto plat za takú prácu. A to isté sa týka aj učiteľov. Veď oni ovplyvňujú veľmi život dieťaťa, jeho celkový vzťah k vzdelávaniu, ku škole, k usilovnosti. A naozaj sa nečudujem, že v škole pracujú len dôchodkyne. Ale deti potrebujú aj prístup od mladých ľudí, ktorí majú chuť učiť.... Moja známa robí v škôlke, čo je tiež veľmi zodpovedná práca (lebo to formuje a vychováva deti) a zarába 12 hrubého po niekoľkých rokoch praxe.

To sa s tým nič nedá robiť??? Kto robí tie platové tabuľky? Na čo sa v našom štáte míňajú peniaze?

titkovamiriam
20. nov 2008

jasumat viem-tento piskal lebo sa babatko posunolo moc na kraj a vyzerelo to ze ma nieco s dychanim,oni nato tiez vidia len by sa museli postavit zo stolicky.

yasminelle-aj mne je z toho nanic,lebo dobre sestry odisli do zahranicia,alebo do inych centier-segra by rada robila v nemocke no za takych podmienok ako dnes su je to o zivot.no a s ucitelmi je to podobne,jedna byvala ucitelka robi aj u nas ekonomku za trojnasobny plat co mala na skole 😅

sirinka
20. nov 2008

no tuto dilemu aj ja trosku riesim, ale nastastie som zase tehu....
ked som odchadzala zo slov. zdravotnictva v roku 2002 bol moj plat cca 9000sk...odisla som do rakuska, ale uz sa tam nechcem vratit...
ale co som pocula, tak sestra na odd. zarobi okolo 18 000sk...tak neviem, co je na tom pravda...lebo ak budu tie platove podmienky take biedne, tak porozmyslam o inej robote ☹

titkovamiriam
20. nov 2008

sirinka - gratulujem obcas sa stretneme v temach

sirinka
20. nov 2008

miriam diky... 😉 ja ta stale registrujem 😀

skrecok
20. nov 2008

Mamina je sukromnicka a plati sestricke 20.tisic. Ma velky obvod a vela pacientov.

bibula
20. nov 2008

😉 to je asi jedna z miliona.

sirinka
20. nov 2008

skrecok tak to hej, musim zistit, kde ordinuje xixi 😉

olise69
20. nov 2008

aj ja chcem 😝 😝 😝

abetka
20. nov 2008

ja som robila v zdravotnictve, mam VS a robila som sice jednu smenu a zarobila som 11 000 😒 😒
A to nasa suseda ma lepsi dochodok. Tie nervy, rozbite hlavy alkoholikov, nadavky, netolerantni pacienti a zial aj niektori lekari. Chodila som ako zbity pes a plat naozaj na hranici pomaly minma ☹ ☹ ☹
A o podmienkach na vykonavanie prace ani nehovorim.

tina78
22. nov 2008

Joj, tak sa pridám, momentálne som na RD, ale moj najvyšší mes.plat v nemocnici na Slovensku bol 9 500,-Sk vrátane víkendov, sviatkov a nočných, takže bieda. A kedže do práce dochádzam cca 17 km, tak hned musím odrátať značnú sumu na cestovné. Tak povedzte, čo človeku potom ostane?! A tie nervy a stresy v práci, kde ste ako fackovací panák, z každej strany si niekto buchne....no paráda 😠 Keby ma ta práca aspon trochu nebavila, tak sa na to dávno vykašlem. Pred pár rokmi som zažila aj mobing na pracovisku, tak som sa zbalila a odišla do Rakúska a po 4 rokoch som sa vrátila a zase do tej istej nemocnice, ale veľa sa tam nezmenilo, plat stúpol z 8000 na 9000 a roboty pribudlo...Ale mám rodinu, tak ani nemám veľmi na výber, ked nechcem ísť niekde za hranice....
A najradšej mám, ked niekde v tlači alebo v správach počujem, že zdravotná sestra zarobí priemerne 15-18000,-sk! 😠 😠 😠 Tie ich priemery!

tina78
22. nov 2008

Getinka, v ktorej nemocnici si pracovala, nie v Bojniciach? 😉

andrea.m
22. nov 2008

no vidím baby kolegynky že sa mám na čo tešiť. ja som odchádzala na MD s platom 11 000 v čistom a teraz teda rátam s tým že to bude viac. aj ked tak kde som robila za slobodná bolo super a vôbec som nemala problémy tipu mobing alebo fackovací panák zato pomedzi MD som zmenila nemocnicu a tam som si teda užila. teraz sa chystám nájsť si niečo iné a dúfam že trafím dobrý kolektív (modlím sa za to) a čo sa týka smien tak mne pri 2 malých deťoch a manželovi ktorý robí osmičky bude 3 smenka len vyhovovať. aspoň nebudem musieť brať paragraf na každu kontrolu u lekára. a máme ich dosť.

npn
12. máj 2009

Pracujem pre agenturu, ktora sprostredkuvava pracu lekarom v Britanii a Skandinavii. Prave sme podpisali zmluvu aj pre zdravotne sestry vo Velkej Britanii. Hladala som nejake blizsie informacie ohladom platov zdravotnych sestier na Slovensku a uplne nahodou som nasla toto forum. V Britanii sa platy pohybuju okolo 1685-2720 libier mesacne pre sestry, ktore maju vysoku skolu a minimalne 4-rocnu prax v nejakej specializacii. Ako to funguje na Slovensku so specializaciou zdravotnych sestier? Musia absolvovat nejaku skusku, dostanu specializacny diplom? Boli by taketo platy (1310-2027 libier cisteho) atraktivne pre slovenske zdravotne sestry?
linda (zavinac) newpersonnel.net

dadka
14. jan 2010

ja robim v považskej bystrici a plat je tých 350- 380 eur mesačne a mam aj vysokoškolské vzdelanie Bc. a ale robim tam len ro aj čosi

dadka
14. jan 2010

ja robim v považskej bystrici a plat je tých 350- 380 eur mesačne a mam aj vysokoškolské vzdelanie Bc. a ale robim tam len ro aj čosi 🙂

dadka
14. jan 2010

dievčence hladam prácu zdravotnwej sestry lepšei platenú kto mi pomože? 😠

dadka
14. jan 2010

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

v555
14. jan 2010

dadka to nie je bohvie čo,ak chceš u nas v Lučenci ta určite zoberu,vždy potrebuju nejake sestričky.Ale Považska Bystrica a Lučenec? 🙂

v555
14. jan 2010

jooooooooooj ako tak čitam,my sestričky sa mame fantasticky 😀 😀 😀 jedna lepšie ako druha a je uplne jedno kde žijeme,či na juhu,či na vychode alebo zapade tejto našej vlasti.Ani jedna nemame viac ako 15000.Je to hrozneeeeeeeeeeeeeeeee.Či maš alebo nemaš špecializaciu alebo vysoku školu je to fuk,ja len neviem dokedy to takto pojde dalej!!!!!

veronikapp
14. jan 2010

nie som sice sestra u sukromnika, ale plat som mala na jednosmenke 12000 a v dvojsmenke 15000... Rozlisene bolo akurat to, ci ma niekto Bc alebo nema, odrobene roky velmi nehrali rolu. Kamaratka u sukromnika 14000.

v555
14. jan 2010

ja mam špecializaciu z anestezy,robim 14 rok a mam do 14000.-Len jedna vec ma tam drži:bavi ma ta robota a nevymenila by som ju.To je už asi choroba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanka.j
14. jan 2010

ja mam Bc a v nasej nemocnici zarabam ako ktorakolvek ina sestra. tam to vobec dako neberu v uvahu. je to divne 🙄

v555
14. jan 2010

u nas su bakalarky brane ako sestry so špecializaciou,ale nič moc 😠 😠 😠

veronikapp
14. jan 2010

inak tie rozdiely zas neboli take extremne, nemyslite si 😀