Plat zdravotnej sestry

janinah
19. nov 2008

Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem 😉 ,môžete aj cez IP

adazary
17. jan 2010

Ahojte dievčence.
Ja k tým platom len na okraj-pár rokov dozadu som aj ja za minimum robila sestričku-teraz som vo firme so zdravotníckym materiálom. Hľadala som sestričky s praxou na obchodného zástupcu (mobil, notebook, auto..) a na konkurzoch som sa nestačila čudovať požiadavkám -kaźdá chcela plat minim. 1000 €-vraj tolko zarábajú-podotýkam, že to mal byť iba nástupný-napriek tomu že nemali žiadnu skúsenosť s danou prácou. Plat im bol ponúknutý omnoho vyšší ako sú tie čo tu uvádzate.
Mimochodom už pár rokov v nemocnici nie som a šek z komory mi tiež prišiel. 😉

tiriel
18. jan 2010

no,a zaplatíš?

adazary
18. jan 2010

Pokial niekto maká a má výsledky prečo nie? 🙂

tiriel
18. jan 2010

Myslela som do komory,xi

adazary
18. jan 2010

to urcite 😀 😀

tiriel
18. jan 2010

Aha,to znamena urcite ano,ci no urcite nie

adazary
18. jan 2010

urcite nie!!!!

tiriel
19. jan 2010

ale oni to možu vymahať .... preto sa pýtam,lebo aj ja by som najradšej nezaplatila,ale potom na to doplatím a pošlu možno aj exekutora, to je banda prašiva všetci do jedneho

adazary
19. jan 2010

Myslis? 😒 styri roky uz nepracujem ako sestra, ako mozu odo mna nieco vymahatˇ? za tie styri roky som od nich nicnechcela a oni ani nevedeli ze existujem.myslim ze komore dosli penaze, tak sa snazia zastrasit a ziskat co najviac.

gorcsova
18. jan 2011

Ahojte som vystudovana ako diplomovana porodna asistenka a mam vzdelanie aj ako vseobecna sestra.Ale nie som v obore.Za ten mizerny plat nebudem denne makat 12 hodin.Teraz pracujem v Mc Donalds dostanem rovnaky plat ako v zdravotnictve a nemam ziadnu zodpovednost,a pracovna doba iba 8 hodin.

viveta
20. mar 2011

......poradte mi kolko mam ziadat, k platu zubnej sestry,ked robim v ambulancii aj upratovacku?Môj MUDr to vyriesil tak,ze mi dava gastro listky v plnej hodnote 2.80....ambulancia nie je velka,ale kazdy den ju treba umyt a nehovoriac o tom prachu vsade!!!!Viem,ze niektore sestricky nedostavaju za upratovanie nic ,no poniektore viacej ako len tie moje listky.

sanitarka
17. nov 2011

Sestri nerobia ani hovno nezaslúžia si nič ja kde pracujem sa viacej narobia sanitáry, sanitárky.

jaminama
17. nov 2011

@sanitarka ..no vidíš a tam, kde som robila ja bol rozdiel sestra a sestra a sanitárka a sanitárka, pretože je fakt že ľudia sú všelijakí 😉 😉 Ale spravidla to bolo tak, že tí čo najviac vyskakovali sa najviac flákali a robili hlavne pusou 🙂)A my sme mali na JIS takú skvelú sanitárku,že sme ju brali ako rovnocennú kolgyňu, aj ako svoju mamu (lebo bola od nás staršia).

ezri
12. jún 2012

Ja som dostavala plat na ambulancii v cistom 350 - 380 eur mesacne a to som aj upratovala.

lutost
4. júl 2012

Ahojte, prave som bola na nabore pre diplomovane zdravotne sestry do Belgicka, robi to trencianska agentura, boli tam aj zastupcovia z belgickej strany, vyberali si ludi, neskor ma byt 3 mesacny intenzivny kurz holadstiny v trencine, dostavat sa ma 400E mesacne ked sa chodi na kurz a potom do Belgicka. Najpr ako osetrovatelka pokym dostane clovek uznanie kvalifikacie 1-2 mesiace, neskor ako zdr. sestra, plat 1800-2200,-E brutto. Co si o tom myslite?

macka23
23. júl 2012

Ahojte, nemate nejake aktualne cisla? Idem dnes na pohovor a nemam vobec predstavu, ked dojde rec na peniaze 😕

stanushqa85
24. aug 2012

@macka23 ako si dopadla na tom pohovore? mna to bude cakat do roka.. 😒

zozo111
10. mar 2013

baby, prosim vas, neviete nahodou ako je to s platom sestry na polovicny uvazok na smeny? kolko je priblizny plat a ako byvaju asi rozhodene smeny? napr. v UNB v BA? dakujem za kazducke info....

zozo111
12. mar 2013

halooo, nikto nic? ☹

majkaaa123
17. mar 2013

čo je lepšie študovať zdravotná sestra alebo masér ? ktorý odbor? neviem si vybrať 😒 😒

miraska333
24. mar 2013

@majkaaa123 Uprimne, odbor maser.

janinah
autor
24. mar 2013

@miraska333 masér sa myslí fyzioterapeut? to nie je zlé,ale aj sestra je zaujímavá robota,len záleží kde a akú prácu dostaneš..ak máš v svojom okolí nejaké kúpele alebo niečo podobné,tak skôr to by som zvažovala toho maséra

majkaaa123
24. mar 2013

@miraska333 Najradšej by som študovala obidve 🙂 ..Ďakujem za radu 🙂 🙂

miraska333
25. mar 2013

@janinah Maserkou mozes byt aj po kurze, ale fyzioterapia sa studuje.Napr.v Piestanoch.Sestra je zaujimava robota, ale po tom, co degradovali odbor vseobecna sestra na zdravotnicky asistent, je treba po 4.rokoch s maturitou ist robit aspon bakalara.Na Slovensku to je od 10 k 5.Platy mizerne a dlho budu.

miraska333
25. mar 2013

@majkaaa123 Kde na skolu chces ist?

maruska24
25. mar 2013

mám známu, je zdravotná sestra a pracuje v Rakúsku na polovičný úväzok za 1500 EUR. Takže na Slovensku je takáto suma nereálna. Toľko k platu.

tara2
26. mar 2013

@zozo111 - ahoj, ja pracujem v UNB BA, ale k momentalnym platom sa vyjadrovat nemozem kedze uz som 4 roky doma na materskej. Ked som pracovala na full time, mala som plat okolo 18 000,- Sk ale to bolo s vikendami, nocnymi, priplatkom za smennost a nadcasmi. A to mam vysokoskolske vzdelanie 2. stupna...a ked som robila uz ako tehotna na jednosmenku, tak som mala 14 000,- Sk 😅 . Co sa sluzieb tyka, vacsinou sme pracovali jeden den cely, nasledujuci sme mali nocnu, po nocnej volno a zase cely den a tak dokola. A jeden vikend v mesiaci sme mali volny. A ked sme potrebovali mat nejaky den volno, tak nam tie sluzby nejako poprehadzovali ak sa dalo.
@majkaaa123 - ja by som asi tiez isla radsej studovat fyzioterapiu

tara2
26. mar 2013

@stanushqa85 - tiez by som chcela vediet, ake platy su teraz...

majkaaa123
26. mar 2013

@miraska333 PO Stredná zdravotnícka škola Sládkovičova 36 🙂

miraska333
26. mar 2013

@majkaaa123 Pockaj, ty ides teprva na strednu alebo uz este dalej?