Plat zdravotnej sestry

janinah
19. nov 2008

Ahojte,dievčatá,pomohlo by mi,ak by ste mi vedeli napísať aký plat má zdravotná sestra u súkromného lekára,možno ste sestrička Vy alebo príbuzná alebo kámoška,viem,že platy sú tak trocha tabu,ale potrebujem sa zorientovať,ďakujeeeeem 😉 ,môžete aj cez IP

vojtecka
19. nov 2008

Ahoj, som zdravotna sestra, pracujem 11 rokov u sukromneho lekara na zubnej ambulancii, mam skoncenu diplomovanu dentalnu hygienu, som sice teraz na materskej 5 mesiacov, ale odchadzala som s platom 15000 hrubeho, kolegyne sa pohybuju bez diplomu okolo 14000 hrubeho. Preco mas problem?

janinah
autor
19. nov 2008

vojtecka,dík,nemám problém,ale končí mi RD,idem sa vrátiť na pôvodné miesto do nemocnice,ale veľmi rozmýšľam o zmene,lenže ide mi o plat,aby som veľmi neklesla a ak budem s nejakým lekárom debatovať,aby som vedela reagovať...predpokladám,že aj odvody za teba lekár platí,ale pravdupovediac neviem presne,čo tie odvody sú a koľko je to Sk....alebo ako sa to vybavuje... a ako si si našla miesto?asi ti niekto dal vedieť,že tam potrebujú sestru...

titkovamiriam
20. nov 2008

segra pracuje v sukromnom centre-ma cca 18000ciste,sestricku robi uz 18r

emjee
20. nov 2008

janinah neviem kolko beru sestricky u sukromnych lekarov, ale ak si raz jeho zamestnankyna, tak musi za teba platit aj odvody - odvody su vsetky tie poistenia do zdravotnej a socialnej positovne (zdravotne, nemocenske, dochodkove, nezamestnanecke ...), ktore su povinne - len si daj pozor, aby ste sa nedohodli sice na vyssom plate, ale ze na papieri budes dostavat minimum, lebo vtedy by boli aj odvody minimalne, co by pre teba v konecnom dosledku znamenalo v buducnosti nizsia materska, nizsi dochodok atd.

qetinka
20. nov 2008

janinah,plat zdravotnej sestry je na roznych miestach slovenska iny..ja som napriklad nemala ani 9 v čistom...nikdy a to som robila 5 rok.v nemocnici na lozk.odd.sukromy lekar..bola som na amb.ale natrafila som na nie dobru dr...iste mudru,vzdelanu..ale velmi velmi setrnu...na plate sestricky...a pritom vyzadovala viac ako 100% výkon...ja ta obdivujem ze ides asi naspat do nemocnice...ja sa uz nechcem vratit na loz.odd.ked uz mam deti..vkuse v robote...piatky,sviatky...deti si prehadzovat po celej rodine..len aby sa to nejako pokrylo...ufff,dakujem pokial nebudem musiet tak nie..ambulancia a jednosmenna to je ine...

petrahy
20. nov 2008

Ahojte ja som zdravotna sestricka a platena som bola podla tabuliek ktore su vymeriavacie pre sestry. Mala som podla tabuliek necelych 10tisic. Ak pridam nocne, priplatky za smennost, vikendy a u mna aj psychiatricky tak okolo 12tisic a viac som mala vzdy. Robila som den, noc dva dni volna a to mi velmi vyhovovalo. Na papieri mam napisane ze robim sestru osmim rokom, ale bola som popritom na materskej. Ak si v tej dobe stale zamsestnana prax v obore sa ti rata ako keby si robila 😀

olise69
20. nov 2008

mám 26 rokov praxe, k dňu výpovede som mala plat v hrubom 15 tis. (robila zdrav.sestru+dokument.+inštrumentárku+ sádrovníčku)

slnieckova
20. nov 2008

olise no panboh zaplat za taky plat po 26-tich rokoch praxe 🙄 Mam pocit, ze v nasom state dobre zarabaju len kur....čky, ktore roztahuju nohy, popr. povedia par slov na obrazovke.... normalny, obycajny, pracovity clovek nema sancu zarobit....

olise69
20. nov 2008

A to som sa dopočula, že bývalý šéf rozpráva ostatným sestrám mimo ambulancie, že ani im nesníva, kolko zarábame! To sa im určite ani nesníva! 😲

janinah
autor
20. nov 2008

dievčatá,ďakujem,qetinka,idem do nem.,ale nie ku lôžku,idem na operačné sály, a to je jednosmenná prevádzka /ale občas končíme,ked skončí operačný program a nie keď hodiny ukážu padla ☹ /+ pohotovosť na telefone doma, čo ti budem hovoriť,celý deň na nohách,domov sa dotrepem a čaká ma druhá smena pri troch deťoch....práca sa mi veľmi páči,ale na amb. aspoň nemusím mať hlavu celý deň na 100% v strehu,tak preto vážne rozmýšľam o zmene,len tie korunky ma brzdia....

slnieckova
20. nov 2008

olise no keby mal sef vyzit z toho plat, asi by radsej snival.....

janinah
autor
20. nov 2008

olise,no Poprad je tým šetrením na platoch známy....obdivujem sestry v Humennom /ARO/,čo dali hromadnú výpoveď,u nás sestier nie je jednota a pritom sa bez nás lekári ani nepohnú...si diplomovaná oper. sestra? lebo u nás mali DOP 9. triedu,takže relatívne akotak dobre na východ
baby,idem teraz na mamografiu,držte mi prsty 😉

slnieckova
20. nov 2008

janinah tfuj tfuj tfuj 🙂

bibula
20. nov 2008

ja som robiôla 11 rokov a mala som pri odchode 13000hrube....nemocnica-amb. 😒

olise69
20. nov 2008

janinah- robila som u sukromníka na traum.- chir. amb.
Ale naozaj platy su u nás v PP také mizerie asi u všetkých sukr.

qetinka
20. nov 2008

baby ,bez komentara..ale vsak sestry zarobi strasne malo..na to co robia a aku zodpovednost nesu...podla mna to zdaleka neni ohodnotene...tu na sk...nieco hrozne... ☹ ja rozmyhslam ze sa budem venovat niecomu uplne inemu..po poslednej materskej..ono zas ale comu??? ja mam tu pracu rada...ale fakt pokym nemusim nepojdem naspat do toho...pri rodine..detoch a za tie koruny...

katrin21
20. nov 2008

no sestry su na tom asi tak ako ucitelky... ja som bola uc. a mala som 9 cisteho !!!! ale uz som 4 roky mimo skolstva a mam 3x viac.... ale kamoska zostala, nervaci sa s detmi a ma 12 cisteho....
neviem, co je lepsie...

libka1
20. nov 2008

Toto sa este aj zle cita.. ked si predstavim akych hlupakov s akymi platmi poznam co cely den nic nerobia... sila... mne sa to zda byt velmi narocna robota, samozrejme zavisi aj od oddelenia....

slnieckova
20. nov 2008

no toto by si mali precitat nasi pani poslanci 🙂 nechcem sem zavadzat politiku, bozechran, ale.... nech si skusia z takych platov vyzit...

A maximalne mi dviha tlak, ked sa robia vsetky tie smiesne a trapne statistiky o priemernych platoch na Slovensku... vtedy tam asi pocitaju ja tie poslanecke platy.... inac si to neviem vysvetlit....

evita266
20. nov 2008

je to nezaplatena praca a kopec zodpovednosti a hlavne,ked si vas ludia nevazia a ste tercom filtrovania jednak zo strany lekarov,lebo sa zle vyspali a jednak zo strany pacientov a ich navstev 😠 aspon na SVK

raz mi jeden ,,lekar,, povedal,ze sestricka je predsa podlozka pod nohy , na ktorej si tie nohy vzdy moze kedykolvek utriet, som kukala ako blazon 🙄

wighy
20. nov 2008

ahojte neda mi nenapisat, je to strasne co sa v zdravotnictve deje ☹ neuveritelne nizke platy mate ☹ ☹ ☹ a ked zoberiem tu zopovednost ,klobuk dolu ped vami baby

qetinka
20. nov 2008

evita 😲 to je ale.......nenapisem vies co myslim...kokso neskutocne...inac aj ja som sa stretla vela x s povysenecky m spravanim lekarov..a pritom bez sestry su neschopny...a hlavne baz šikovnej a skusenej sestry..uz som bola aj svedkom toho ze lekar nevedel jednoducho napichnut a zaistit žilu...no uplne ko...bez sestry su nemozny...a ešte si aj hubu utieraju o teba... 😠 a ako pises aj pribuzny..spravaju sa ako Bohovia...neskutocne..ale musis byt mila a kmitat..lebo mas staznost na konte... ☹ nieje to ako volakedy aj samotny pacienti sa zmenili..nie su taky vdacny ako volakedy...zneuzivaju ked sa co da...

libka1
20. nov 2008

Evita to nemyslis vazne? A ten kde vystudoval? Taky by mal vynasat odpadkove kose... ☹

titkovamiriam
20. nov 2008

je to katastrofa,segra robila roky na kramaroch-robila sustavne,nadcasy si jeden cas ani nesmeli pisat ,presla detskou onkologiou,chirurgiou a rizikovym tehotenstvom,no nakoniec to vzdala a skoncila v sukromnom centre.
inak po skusenostiech s detskymi sestrami/niektorimi/na detskej patologii mi to pripadalo ze tam 90 percent sestier je z donutenia ze si nenajdu ine uplatnenie.
lebo ked piskali inkubatory a ako maminy sme ich upozornili v domneni ze nepocuju a ono zrevali za za 8500 si nohy nedolamu-to bola silna kava ☹ a kopec inych negativnych veci no to je ina tema ☹

olise69
20. nov 2008

sestrička je fackovací panák medzi lekárom a pacientom. To, čo píše evita je len slabý odvar! Nechcite počuť moje zážitky! neviem, či ste niektoré zažili mobing na pracovisku. Možno by ste mi neverili, alebo ako mi povedali moje deti- mami, čudujeme sa ti, že si to necháš !

evita266
20. nov 2008

oli mobing na pracovisku je uzasny,ja som nieco podobne zazila 😠

titkovamiriam ssu sestricky a sestricky,ani vsetci ludia nie sme rovnaki 😉

titkovamiriam
20. nov 2008

jasne to som odbocila od temy a mozno keby mali lepsie financne zazemie boli by milsie tie platy su fakt mizerne.

emilyz
20. nov 2008

Caute holky, no ja takisto zasnem nad tymi platmi, je to fest nedocenena praca, tak ako aj skolstvo, a pritom je to jedna z najpodstatnejsich sfer... veeelka skoda, ze take pracovite a nadane baby musia makat za taku zobracenku. A z toho vyzit.

olise69
20. nov 2008

plat nemotivuje,ale akceptuješ ho,lebo práca ťa baví ,ale chodíš z nej s plačom, a do nej so strachom. Čo s tým ? 😉

olise69
20. nov 2008

ináč , (nechcem sa dotknúť učiteliek- sama teraz končím pedagogiku) myslím, že pri porovnaní s platom učiteliek - suma vychádza rovnako, námaha asi tiež. Lenže ten plat keď prerátate na hodinovú mzdu, vyjde niečo iné. Sestra nemá prázdniny, pracovný čas cca 4 hod.....A je jednou nohou v base, tam ide o život.