Platonické lásky

bosssorka
13. nov 2009

Ahoj..

chcem sa vas spytat na vas nazor.. som v podstate stastny clovek, s dokonalym partnerom po boku, velmi sa lubime, cakame teraz babatko, pracu mam fantasticku, byvanie vybavene - proste vediem harmonicky zivot, na ktorom nechcem NIC menit.

len ma stale 'strasi' minulost, teda konkretne nenaplnene lasky z minulosti - nie jedna, ani dve, rovno 3, v priebehu nejakych 5 rokov, bolo to proste take obdobie. Viem, ze to moze zniet zvlastne, ale ja mam s tymi muzmi fantasticky vztah, vazim si ich, velmi dobre spolu vychadzame a sme spolu v kontakte, aj ked nie v osobnom, kedze ziju kade-tade..Londyn, Praha.. podotykam, ze v nasej komunikacii nie je nic dvojzmyselne, je to vo vsetkej pocestnosti, aj oni maju stale partnerky. Takze nase vztahy su 'ciste' bez akehokolvek naznaku 'virtualnej nevery', alebo ako to nazvat. Moj priatel ich pozna.

No problem teda je, ze z nejakeho dovodu nam nebola laska dopriata.. zhoda okolnosti, pri ktorej sa jednoducho nemohol nas vztah premenit na partnersky.Vzdy bola naklonnost obojstranna, to som si ista, tuto vec sme mali vyjasnenu. praju mi stastie vo vztahu, v ktorom som teraz, ale sem-tam mi napisu, ze som ich 'femme fatale', platonicka laska.

a ja niekedy myslim na to, ake by to bolo, keby som skoncila s jednym z nich.. inak som realistka, vazim si to, co mam, zijem v pritomnosti a nie 'keby bolo keby'. Ale toto ma mata podla mna viac, ako by malo. Ja neviem, ako ich mam vyhodit z hlavy. Alebo sa mam proste iba tesit, ze som mala v zivote to stastie a stretla takych skvelych ludi?

Tak mi prosim vas napiste, ci je na svete este niekto, kto ma podobne myslienky, alebo ci som uz uplne nenormalna 🙂) len ma prosim vas neodsudzujte

babula90
13. nov 2009

zažila som niečo podobné, myslím na neho občas- tá istá situácia ako Ty- bolo to len kamarátsvo- možno z jeho strany nenaplnená láska- písal krásne listy, manžel ho pozná. nemám na neho už kontakt, ale občas rozmýšľam, aké by to bolo, keby sme boli spolu. Je to normálne 😉 Hlavne , keď večer nemôžem zaspať, myslím často na minulosť a spomienky 😔

mywiel
13. nov 2009

Nechapem preco by ta to malo matat a strasit ked mas tak uzasne vo vsetkom jasno a vsetko je harmonické, tak ja jednoducho tes, aj z toho ze ste ostali priatelmi, lebo to sa casto nestava, ked muz ma zenu rad a ostane s nou dokonca kamarat, tak si to treba vazit, ale si si ista ze to bolo platonické aj z ich strany? Lebo femme fatale platonické nie je, skor nenaplnené. Ak si ty stastna nemas co riesit, nie nie si nenormalna kazdy mame svoju minulost, ale preco ta to strasi mi nejde do hlavy, iba ak by si fakt pomyslala s niektorym s nich casom skoncit... 😕

depecko
13. nov 2009

ahoj bossorka,ale prečo odsudzovať.Každý má nárok na svoj život,svoje pocity,svoje konania.Píšeš že máš všetko,tak si to užívaj.Lebo život -šťastie je vrtkavé,dnes zajtra máš prácu,partnera, a o týždeň to už nič nemusí byť pravda.S tými mužmi ťa chápem,aj ja som mala niečo podobné,len s tým rozdielom že s tými mužmi nie som v kontakte./chvalabohu/.Konkrétnu radu nemám,veď ani neviem čo chceš počuť,veď si aj odpovedáš "inak som realistka, vazim si to, co mam, zijem v pritomnosti a nie 'keby bolo keby'. ".Za chvíľu budeš mať mimi a potom takéto "nikde nevediace" myšlienky -nebudeš mať na ne ani čas.Želám Ti všetko dobré. 🙂

bosssorka
autor
13. nov 2009

😅 dievcata, dakujem za nestranne usmernenie 🙂

gaaspi
25. jan 2020

Prepacte ze som ozivil staru temu, viem ze to nemate radi ale toto je skor taka neutralna stale aktualna o com sa da v kazdom roku diskutovat. To sa berie ako platonická láska ked nieje laska obojstranna? Ked sa osobe A paci osoba B ale osobe B sa nepaci osoba A a tak osoba A ma osobu B za platonicku lasku.