Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
28. mar 2011

@zuzka72 super 😉
škoda, že nemůžu motat tady 😠

dievcatko84
28. mar 2011

Moje dalsie vytvory 😉 a jeden je uz vo finisi 😉 len dorobit rukaviky a vsit ich 😉

iloha
28. mar 2011
iloha
28. mar 2011

holky, tak svetřík asi neuvidíte, prostě mi to přidávání fotek nefunguje, už jsem napsala adminům, co to má znamenat........
na fb, fleru, mmb problém nemám, takže to musí býti z jejich strany

zuzka72
28. mar 2011

@iloha já ho viděla na FB a krásnej, ale hoď si ho do alba k sobě a zkopíruj odkaz...pokud ti to jinak nejde, ať se i holky mohlou kochat 😉

iloha
28. mar 2011

@zuzka72 jojo, asi to zkusím , už mi psala i adminka........... tak uvidíme, jestli se to pohne

iloha
28. mar 2011

holky mě to vkládání prostě nefunguje
tak tady je svetřík pro vnučku na naší Terezce http://www.facebook.com/photo.php?fbid=14738520...

zuzuh
28. mar 2011

@letuskah
@zuzka72
skusim ten bager podla toho obrazka 😉

zuzuh
28. mar 2011

@dievcatko84 pekne 🙂 svetriky

letuskah
28. mar 2011

no konecne som to cvakla, tak tu je ta ciapka len je hrozne riedka, nechce sa mi to parat ale nepaci sa mi

letuskah
28. mar 2011

@iloha krasne veci 😵 😵 😵

nawal
28. mar 2011

Baby poradite mi ako sa robia okrajové očka? ja strikujem koniec riadku normalne tak ako celi, len niekde som citala ze by sa malo robit krajove ocko. diky

letuskah
28. mar 2011

@nawal hej vraj by sa nemalo potom sa to nejak blbo natahuje ci co. ja nerobim okrajove ocko na konci riadka a na zaciatku ho prepletiem ale mozes nakonci upliest a na zaciatku len prehodit, ako chces 😉

dievcatko84
29. mar 2011

@letuskah pekna 😉 Mozno keby si zhrubsej vlny..

@nawal no ja som sa to uz tu par krat pytala a najlepsie mi vyhovuje ak na konci ocko krajove len zoberies a na zaciatku riadku ho urobis obratko. Vtedy je krasny kraj a dobre sa to aj zosiva 😉

moja nova ciapocka 😉 kvoli chladnejsiemu vetru 😉

dievcatko84
29. mar 2011

a este zavinovaci svetrik 😉

teri3
29. mar 2011

babule, poradíte? Koľko Camilly miniete na takú klasickú obtiahnutú čiapku so šiltom?

iloha
29. mar 2011

@dievcatko84 😵
@letuskah 😵

@teri3 necelé dvě 😉

teri3
29. mar 2011

@iloha vďaka 😉

no a že baby popridávali krásne vecičky, to je bez debaty 😎

teri3
29. mar 2011

@iloha ešte otázočka, koľko Ti asi zvýši? Mám totiž dve farby, ale tej druhej by som tam chcela dať čo najmenej, malo to byť len ako doplnkové, tak či asi polovica zostane, menej alebo viac - len odhadom 😉

iloha
29. mar 2011

@teri3 no záleží na velikosti................... já jsem teď dělala obvod 48-50cm a zbyla mi necelá polovina 😉

teri3
29. mar 2011

@iloha díííííííkyyyyyyy

letuskah
29. mar 2011

@dievcatko84 jej ten svetrik som robila aj sesternicinmu malemu aj mojmu malemu, krasny, prakticky a super sa mi robil 😵 😵 😵

pata31
29. mar 2011

Ahojte...
@dievcatko84 krasna ciapocka, aj svetrik 🙂
a pridavam moj posledny vytvor 😉

a chcem sa spytat, ako ukoncujete ciapocky, teda tie snurky zo zaciatku a konca...ja to zasivam s ihlou...tak by ma zaujimalo, ci aj vy to tak robite.... 😉

iloha
30. mar 2011

@pata31 ze začátku žádnou nemám, je zaháčkovaná, a konec většinou protáhnu nitkami a ustříhnu, pokud mám vícebarevnou a bylo by vidět tak protáhnu poslední řadou nebo přišiji 😉

dievcatko84
30. mar 2011

@pata31 peken! Ja som robila podobne,ale nebolo to take pekne 😉a tiez tak robim ako @iloha s tou nitkou.

@letuskah aj moja mala ho mala 😉 je fakt pekny a prakticky 😉 toto je na objednavku 😉

lucia32
30. mar 2011

Baby to sú krááásne veci...ja nejak nestíham, je toho na mňa nejak veľa, syn mal príjmačky talentové na strednú, jarná únava na mňa dopadla, manžel mi doma bojkotoval hačkovanie 😀 Robím tu pletenú pelerínku a pri splietani očiek som to asi pohnojila, som mala skraja splietať po 2 a som to dala dokopy a urobili sa mi velke dierky, pri zošiti to nevyzeralo dobre...som to chcela odfotiť, ale bola som velmi šikovná a som to prešila niťou a odstrihla, dnes to idem dať do krajčírky zaoverlockovať...teda chcem sa spýtať ako by ste to ukončovali vy... tu je link http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3586&order=1 aby ten stred vyzeral pekne ...inak je pelerinka krásna, kraje sa mi síce stáčajú, ale to som vyriešila obhačkovavaním... poradíte????
@iloha kukla som na ten srdiečkový svetrík, to je nádhera...máš aj návod?

lucia32
30. mar 2011

@pata31 krááásny šálik, ešte som nevidela...nite na konci a začiatku zapošívam s ihlou...

iloha
30. mar 2011

@lucia32 návod mám, ale v hlavě, myslím že zvláštní není třeba, srdíčka ti můžu poslat ,

lucia32
30. mar 2011

@iloha srdiečok nikdy nie je dosť ... wawka@centrum.sk

letuskah
30. mar 2011

@pata31 jej to je pekne a supe napad, ja tiez ihlou zaposivam, ked som hacikom pretiahla cez vnutorne nitky tak sa mi to pranim vyvliekalo takze zaposijem

@lucia32 no ja si myslim ze oni to robili v jednom kuse, preto to vpredu vyzera tak ako tovyzera a spodok oni zvyknu robit aj tak ze upleties 4 riadky hladko, jeden obratko a pokracujes hladko, a tam kde je jeden riadok obratko to zlozis dovnutra a tie 4 riadky prisijes z vnuornej strany potom sa to nekruti a ten jeden riadok obratko je akoby spodny okraj 😀 neviem ci som to napisala zrozumitene 😀 alebo to zakazdym musis prezehlit a napinat