Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kili
25. okt 2008

tak ja som včera začala háčkovať, ale aj som prestala, lebo asi mám moc hrubí háčik, môže byť? tá vlna čo mám je fakt dosť tenká a háčik mám 3,5, tak teraz chcem ísť kúpiť tenší.
ale uštrikovala som druhý roláčik, trvalo mi to 3,5h, som bola hore do 1.40

kili
25. okt 2008

pridala som fotku toho roláčiku, je fakt super, omnoho lepší ako ten prvý, ale na to, že som štrikovala 1x niečo iné ako obĺžnik (a aj ten asi 2x v živote), tak je aj ten super, aj keď trošku tenší. možno uštrikujem nový, ale najprv chcem skúsiť čiapočky

kili
25. okt 2008

tak ja háčkujem napokon z tej istej vlny ako je ten roláčik. len je to také vlnovkasté, neviete, kde robím chybu? 😕

duskaf
25. okt 2008

Ahoj kili, ja som si dnes kúpila merino a už sa chystám na čiapočku podľa návodu, lebo doteraz som háčkovala len také vestičky dierkované. Neviem, či dobre chápem také to nedierkované, myslím tie stĺpiky, podľa čoho ideš ty robiť čiapočku.

kili
25. okt 2008

no zatiaľ som robila podľa tohto: http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/hackov...

ma_se
25. okt 2008

asi pridavas viac stlpikov,preto sa ti vlni...

ma_se
25. okt 2008

alebo je hrubsia vlna,ako je predpisana na navode...

eriqe
25. okt 2008

Kili presne ako pise ma_se, asi pridavas vela ociek, mne sa to vtedy tiez vlni 😒 ale zase ked uz prestanem priberat a hackujem dalej, tak sa to obcas zvykne vyrovnat

duskaf
25. okt 2008

eriqe, skús si prosím predstaviť takú háčkovanú vestičku, že riadok po riadku vpichujem do jednotlivých otvorov, ale ja idem robiť teraz tú zimnú čiapočku ako mám tie dierky vypĺňať, tomu asi celkom nerozumiem.

kili
25. okt 2008

mase, je dosť možné, že oboje. ani som nevedela, že v návod je na nejakú hrúbku vlny. viac očiek som asi pridala a uvedomila až neskôr a už sa mi k tomu vracať nechcelo. no nevadí, aspoň to nebudú mať nacapené tak na hlave 😀 . ale čo, uvidím, čo z toho bude. 2hý výtvor bude hádam lepší.

bambusko
25. okt 2008

kili, rolacik je paradny, 1* 🙂

eriqe
25. okt 2008

kili rolacik je paradny 😵
Duska, nie je ta vesticka robena do takych stvorcekov, vpichujes do kazdeho ocka? Lebo ak ano, tak si neviem predstavit tie dierky

kili
25. okt 2008

dík, ten prvý výtvor sem ani dávať nebudem, ale druhý ujde, aj keď sú tam chyby, ale nie ej to vidieť, keď sa ohne. ale bude to super, že im bude tak teplúčko 😵

duskaf
25. okt 2008

Kočky, mne to už asi zaplo a ide mi to, tá vestička je taká s veľkými okienkami, také štvorčeky. Teraz mám už pekný krúžok, ale poraďte mi prosím, čo mám robiť ďalej, aby to nabralo ten tvar čiapky, dokedy má ísť ešte dookola?

eriqe
25. okt 2008

duskaf kym nemas pozadovany obvod hlavky, potom uz nepriberas

duskaf
25. okt 2008

Eriqe, ale čo to znamená nepriberať, ja idem stále dookola a pichám do tej retiazky do každého druhého očka a to nebriberať znamená, že mám niekde inde pichať, mne z toho asi vznikne obrus okrúhly a nie čiapka, ale baví ma to 😀 😀 😀 😀

eriqe
25. okt 2008

no normalne potom pichas do kazdeho ocka a urobis stlpik, lebo ked priberas, tak do jedneho ocka pichas dva krat, dufam ze chapes.

kili
26. okt 2008

ja som sa na to vykašlala. je to také tvrdé, sa mi to nepáči. asi som použila zlú vlnu. aká je na to vhodná?

ma_se
26. okt 2008

zalezi ake cislo hacika mas a aka hruba je vlany,je to ako pri pleteni...podla hrubky vlny pouzivas urcite cislo ihlic...
ja som teraz uhackovala pre barbinu taku zvlastnu capicu,ako ty kozaci mavaju a na vrch hlavy som prisila hackovanu kyticku...ak sa bude dat dam na blog... 😉

ma_se
26. okt 2008

oprava-vlny
chcem taku capicu vyskusat uhackovat aj pre dievcatko tak 2rocne.... 😉

duskaf
26. okt 2008

Kočky zlaté, ja som už fakt z toho nešťastná, stratila som kopu času a pokazilo mi to náladu, ale nechcem sa vzdať, neviem, kde robím chybu, ale nejde mi to, už som mala veľké krásne koleso, ale potom sa mi to celkom pokazilo, tak som to vypárala, raz pozerám na ten postup z českej stránky, potom na Youtub, ja háčkovať viem, ale neviem urobiť čiapočku, nejde mi to , nerozumiem postupu. Neviem pochopiť ako sa mi z toho kolesa začne robiť tvar čiapky.

ma_se
26. okt 2008

...tak uz su fotky na blogu.....
duskaf mohla by si mi ukazat tie stranky podla ktorych hackujes...?

kili
26. okt 2008

mase, a aká má byť asi hrubá vlna, keď mám háčik 3,5? zajtra pôjdem kúpiť inú vlnu, lebo s tej ovčej vlny, tak tá je moc tenká a asi by z toho bola moc tenká čiapočka, fakt neviem, a z asi akej mám spraviť.
eri, ty si akú použila na toho macka? mne sa ten štýl strašne páči, je taká úhľadná a hladká. no hádam keď pokukám, tak uvidím. ale už moc peňazí na to vyhadzovať nechcem 😒

bambusko
26. okt 2008

duska, koleso je zaklad 🙂 ked mas to, prestanes pridavat stlpiky, teda robis uz len 1 do 1 a tym sa ti zacne tvarovat ciapka, najprv ako miska. skoda, ze si to vyparala. ja mam osobne radsej strikovane ciapky, lebo su pruznejsie a mekksie

kili, na vlne je stale udaj o hrubke ihlic, resp. hacika

kili
26. okt 2008

bambu, fakt? no ja už s nej štítok nemám. ale keď teda zajtra pôjdem do galantérie, tak kúpim vlnu podľa toho, že mám háčik 3,5

duskaf
26. okt 2008

Bambuško, prosím Ťa rozumiem tomu dobre, že priemer kolesa má byť taký ako obvod hlavičky nad uškami?

eriqe
26. okt 2008

Duska ano

eriqe
26. okt 2008

ja som sa nejako rozbehla a co vecer, to nova ciapka 😅 ale ked ja si pri tom tak oddychnem

kili
26. okt 2008

eri, na babu sa to aj hodí a hlavne je toľko možností 🙂
normálne by som chcela trez mať babu už len kôli tomu 😀