Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

pata31
9. júl 2011

cafte, tak ja som konecne dokoncila klobucik, som sa s nim drbkala, lebo som chcela skusit novy vzor, ale sa mi velky robil, tak som skoncila pri overenom vzore nakoniec.... 😝

myzma
9. júl 2011

@zuzuh tu je nejake info 🙂

zakladnu placku mas obvod hlavy/3,14, takze ak ma babo 34-36cm obvod, potrebujes zakladnu placku cca 10-11cm, zvolila by som tu mensiu variantu, ale zavisi aku mas bavlnu... hlbku mam 15-17 riadkov s DS + 3 riadky KS

pri 17 riadkoch mi to zakryje komplet uska, ale capicka je uz akoby dost predlzena, moja mala ma 2 mesiace... cize by som sa drzala asi 15 riadkov

mozno by ti i ine mohli povedat, ja som zaciatocnik 😅 😀 😀 😀 😀

myzma
9. júl 2011

@pata31 kraaaasne

snehovavlocka
9. júl 2011

ahojte,sikulky

@myzma hackujem saty pre dceru a isla som pokukat,co najdem tu v teme.....a koho to tu nevidim 😀 😀 😀 mas krasne ciapocky 😝

myzma
9. júl 2011

@snehovavlocka 😀 😀 😀 ahoj

ty si v inom leveli, ze saty 😀 😀 😀 😀 😝

a gratulujem k (buducemu) prirastku 😵

myzma
9. júl 2011

@pata31 ahoj, prosim ta, ako robis tie tvoje kvietky?

tie okvetne listky, to su obluciky? vsetky DS do jedneho? ci oblucik? KS, PDS, DS, PDS, KS?

pata31
9. júl 2011

@myzma to je 5 ro, potom 15 DS, a potom robim do prveho ocka DS a 2x nahodeny DS, do druheho 3 2xnahod.DS, do tretieho DS a pevne oko, a tak mi to vyjde presne 5 tych okvet.listkov 😉

myzma
9. júl 2011

@pata31 to mi nejako nesedi 😅 😅 😅

1 ocko DS + 2xnahodeny DS
2 ocko 3 x 2xnahodeny DS
3 ocko DS
pevne oko

??

mne by to sedelo takto
1 ocko DS + 2xnahodeny DS
2 ocko 3 x 2xnahodeny DS
3 ocko 2xnahodeny DS + DS

ci? joj, prepac, mne to musis po lopate 😀

pata31
9. júl 2011

@myzma tak ako som to napisala 😉 vlastne kazde tri ocka mas jeden ten lupienok...takze kedze tam bolo 15DS, tak 5 lupienkov....inac by si si musela viac tych DS narobit najprv, aby ti vyslo viac lupienkov...
no ja som si to tak podla svojho spravila, ved skus a mozno prides na nejaky lepsi 😉

inac sa da aj tak, ze tie lupienky spravis tak, ze zacnes 3ro, potom napr. do dvoch ociek 2xnahodeny DS, zase 3ro a ukoncit PO do dalsieho ocka...

myzma
9. júl 2011

@pata31 ano, tu druhu variantu poznam 🙂 skusim a uvidim, dakujem, dobru noc 😉

venuss
10. júl 2011

ahoj pletařky,pletu podle časopisu Katarinka a nerozumim, co znamena že přibereme nebo ubereme 7x1, nebo třeba 2x2 atd. mohla by mi nektera z vas s timto poradit?moc dekuji Veronika

snehovavlocka
10. júl 2011

@myzma 😀 😀 😀 level?ani nie....ja len neviem zacat od nuly. vlastne som este okrem jednej "minidecky" pod sviecku nic neuhackovala,ak neratam retiazku z ociek. ale nasla som super (a myslim,ze aj jednoduchy) navod na tricko,tak som zacala,ale kedze nedokazem hackovat 8-10hodin,kym to dokoncim,tak to zmensim a budu to saty pre dceru 😝 😝 😝 aj to uz popri tom aj experimentujem,tak ktovie,ako to este vsetko dopadne 😅 ved potom hodim foto (raz,ked dokoncim). a ty kde mas tie svoje kvietky,co tu zhanas?ved sa nam pochval 😉

iloha
10. júl 2011

@venuss přibereme = přidáme (budeš mít více ok třeba 35 máš a přidáš 7 takže 42) 7 x po jednom oku nebo ubereme = ujmeme )budeš mít méně ok) 2 x dvě oči

lubinka26
11. júl 2011

tak a mam za sebou prvy klobucik 🙂

pata31
11. júl 2011

@lubinka26 krasny klobucik 🙂 🙂
ja som robila pre kamosku klobucik, joj, ale si musim aj ja taky spravit, bo je perfektny 😉 😝 😀

pata31
11. júl 2011

@dievcatko84 ide ti stranka na FB, bo rano mi isla, ale teraz mi nejde, pise, ze mam skusit neskor 😠

pata31
11. júl 2011

@dievcatko84 tak uz mi to ide 😝 😉

dievcatko84
11. júl 2011

@pata31 ano ide 😉

zuzka72
12. júl 2011

Tak zase nějaký čepičky....
@teri3 tu mám uloženou z časopisu....

zuzana76
16. júl 2011

ahojte baby

chcela by som nieco uhackovat pre bratovho maleho - nejake papucky, ciapocku a prikrivku do kocika, ja som zatial pouzivala priadze bezne dostupne, ale tu som sa docitala aj o detskych priadzach, neviete mi poradit nejaky e-shop , kde nakupujete a s ktorymi priadzami mate dobre skusenosti? dakujem

dievcatko84
16. júl 2011

@zuzana76 ahoj 😉 ja vela objednavam z toptex.cz ale da sa objednat aj na slovensko. Existuje aj .sk ale to je iny predajca, len si nechal ich stranku. Z oboma som bola spokojna. Ta .cz ma vacsi vyber,ale dlhsie trva dodanie. A ceny treba sledovat, casto maju velmi dobre akcie a oplati sa skutocne objednat 😉 Mozes si poziadat aj o vzorkovnik a ten ti budu priebezne domov zasielat aby si si ich mohla "ohmatat" 😉

zuzana76
16. júl 2011

@dievcatko84 jjeeeej dakujem za info

letuskah
17. júl 2011

@zuzana76 ja som babatkam v rodine aj Jurkovi strikovala z redheart baby vlny, je super a dobre sa z nej aj hackuje objednavala som ju cez galanteriaivana akurat nemaju vzdy vsetko na sklade a dodaciu lehotu maju dva tri tyzne a treba ich urgovat lebo jednu dodavku mi zabudli poslat ale ceny na tuto vlnu maju o polovicu mensie ako v galanterkach 😉

zuzana76
17. júl 2011

@letuskah dakujem letu, omrknem to tiez

dievcatko84
18. júl 2011

@letuskah taku stranku som ani nepoznala 😉 diky aj ja 😉 ja tiez vela pouzivam RedHeart 😉 je to prijemna vlna 😉

pata31
18. júl 2011

neviem, ci tu uz toto bolo, tak pridavam rpe istotu:
https://picasaweb.google.com/104990371969524562553

bec
18. júl 2011

Ahojte, prepacte, ze sa Vam sem takto motam. Potrebovala by som poradit s pletacim mlyncekom. Viete mi niektora pomoct? Dakujem

lubinka26
18. júl 2011

tak som vyskusala nieco ine ako ciapocky a sice je bianka este moc malinka, zajac zozal velky uspech 😀