Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kili
26. okt 2008

dushka, skôr obvod kruhu má byť taký ako obvod nad uškami, keby priemer, tak to by bola asi riadna čiapisko

ma_se
26. okt 2008

kili,presne tak na stitku je napisano ake c.ihlic, alebo hackovky sa na danu vlnu pouziva... 🙂

eriqe
26. okt 2008

Kili , ja zase neobliekam malu ako babu 🙂 ale ked na tu ciapku nedas kvietok a robis ju z nejakej "chalanskej" farby, tak nevidim problem. Prave robim jednu modru pre kamosku co ma chalana

telinka
26. okt 2008

baby ...tak hackovala som ciapku pre 4 rocnu neter a je dobra mojmu drahemu 😀 😀 😀 som tu nelkost malinko neodhadla 😅 uz pracujem na dalsej tak som zvedava na ktoru hlavu z nasej rodiny sadne 😀

monkula
26. okt 2008

telinka, aspoň že nevyšla navnivoč... 😝

kili
26. okt 2008

eri, tak to ti verím, že keď ti to ide, tak to aj baví 🙂

ja som dnes hovorila kamoške, že prvý roláčik nič moc, druhý lepší, ale aj tak z chybami, mala by som mať trojčata, tretí by snáď už bol dokonalý 😀

telinka
26. okt 2008

mon...ale ona je ruzovaaaaaa....takze MM ju asi moc nevynosiiiii 😀 😀 😀

duskaf
26. okt 2008

Ahojte kočky, dnešná naša nedeľa bola v znamení háčkovania- radosť sa miešala so sklamaním a aj som sa nazlostila a chcela s tým šmariť, ale fakt len na okamih, normálne som mnoho vecí zanedbala, lebo tá háčkovka sa mi asi zalepila na prsty, ale... teraz mám už hotový kruh, ale fakt neviem ako ďalej aj keď som už všetko prečítala. Prosíííím, čo mám ďalej robiť?

kili
26. okt 2008

duskaf, keď si robila kruh, ako si ho robila? podľa tohto? http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/hackov...
ak áno, čiže si robila, že do jednej dierky si plietla 2x potom 1x potom zas 2x... a tak sa to strieda, tak teraz proste budeš vždy do každej dierky pliesť len raz

duskaf
26. okt 2008

Veď práve kili, ja som to robila tak, že som do každej dierky plietla len raz, mám tie dierky trošku väčšie, lebo stále mi tie ruky robili takým iným spôsobom, ako som spomínala, že háčkujem tie moje vestičky a teraz neviem ako mám ubrať.

kili
26. okt 2008

tak potom nechápem, ako ti vyšiel kruh 😕

skús odfotiť

duskaf
26. okt 2008

Idem odfotiť, zachvíľku dám do albumu môj kruh.

duskaf
26. okt 2008

Kočky, budem Vám veľmi vďačná, keď mi poradíte, fotky sú už v albume.

telinka
26. okt 2008

duskaf neplietla si to do spiraly....teda ze si asi neukoncovala riadky ale plietla stale dokola??

duskaf
26. okt 2008

Telinka, nie každý riadok som asi ukončila až tie posledné, ale ako mám teraz dokončiť čiapočku?

telinka
26. okt 2008

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13321631&tab=4

ja teda hackujem len druhu ale vyzera ze tato bude ok....ja som to pochopila z tohoto navodu

telinka
26. okt 2008

si precitaj ten posledny obr. ci si tak postupovala

telinka
26. okt 2008

a teda hlavne si dobre zmeraj potrebny obvod aby si nehackovala na manzela a nie na dieta ako ja 😀 😀 😀

ja som si to po nezdarenom prvom pokuse prelozila na polovicu , poloblucik trocha natiahla a zmerala obvodx2

bambusko
26. okt 2008

duska, tie dierky tam mas preto, ze pichas medzi stlpiky, myslim, ze poseldne 2r. kruhu tak mas urobene, inak to vyzera ok. pozri si podla videa, kde treba vppichovat. potom uz treba robit bez pridavania stlpikov, teda stale rovnaky pocet stlpikov v kazdom riadku, cize robis 1 do 1

duskaf
26. okt 2008

Ďakujem Telinka, ale ja to podľa toho neviem, keďže som doteraz vpichovala do každého okienka, neviem ako to mám teraz uberať, aby to nebola placka, ale tvar.

telinka
26. okt 2008

ono sa uz neubera....najprv sa pridava do pozadovanej velkosti a potom sa pletie stale rovno a ono sa to samo vytvaruje

duskaf
26. okt 2008

Naozaj? Takže už idem stále dookola? A nebude to nejaké široké?

telinka
26. okt 2008

radsej si to dobre premeraj a vyparaj ak treba...

duskaf
26. okt 2008

Ani to premeranie mi žiaľ nie je ľahké, Telinka ako si to Ty zmerala, aby bolo dobre.

kili
26. okt 2008

duskaf, čo som kukala, tak tuším ideš stále do špirály 😕
skús si fakt pozrieť ten link, čo som dala. treba každý riadok začať 3 RO a potom ukončiť 1PS do toho RO

telinka
26. okt 2008

duskaf...ja som to prehla na polovicu , trochu natiahla a tak zmerala

duskaf
26. okt 2008

Takže to mám zas celé vypárať?

duskaf
26. okt 2008

Alebo to bude obrus?

kili
26. okt 2008

duskaf, pod horúce hrnce 😀
ale fakt netuším, skús zatiaľ iné a možno zistíš, kde robíš chybu. toto zatiaľ nenič. ja som to zistila pri 3ťom, že čo robím zle. za každým som zistila iný chybu.

duskaf
26. okt 2008

Kili 😀 😀 😀