Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

veronika.deskova
18. jan 2012

@letuskah krásný 🙂

tintinka
18. jan 2012

@letuskah ja by som asi robila takto nejak..http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=196 toto je sice hracka ci vankusik, ale ten pancier mozes takto riesit aj na jakubka..zadnu cast by si niecim vystuzila..alebo urobis ako keby tri vrstvy (dve spojis spolu a niecim vypchas to bude na chrbat) a ta predna bude vlastne len drat zadnu a do toho sa navlecie

bacillka
18. jan 2012

@lucim si úžasná presne si mi napísala čo som chcela myslela som tú čiapočku tá ma uchvátila.

deniskateniska
18. jan 2012

@veronika.deskova super, teraz uz vies ako na to tak bude vsetko jednoduche 😉 a na tie miminka ked chces hackovat tak obdov hlavicky maju tak do 37 - na nete som nasla... ja sa moc teraz nehrniem do hackovania pre babo v brusku lebo netusim ake bude velke (prvy mal 4020g tak ak bude taky macko tie male veci mi nevyuzije) .... nauc sa hackovat pre seba a pre mimi to bude potom o to jednoduchsie...ja sa chystam urobit si daky kabatik tenky na jar - leto uvidim ci budem mat cas ked sa drobec narodi 😀 😀

deniskateniska
18. jan 2012

@iviska no v podstate nie je na tom nic zlozite az na to body - to skus kupit zlte alebo cierne a prisit pasiky alebo len vesticku uhackuj to je lahsie asi ako body....

evelin116
18. jan 2012
deniskateniska
18. jan 2012

ahojte vcera konecne dosla do obchodu vlna som si nakupila ale este jedna farba ma laka tak mm dnes skoci - moc sa mu nechce ze to je trapne ked pojde chlap kupit ale ja som spat nemohla koli tomu 😀 😀 tak dufam ze tam skoci 🙂

evelin116
18. jan 2012

baby neviete mi poradit ako na toto? vvolaky podobny navod nemate nahodou?

letuskah
18. jan 2012

@deniskateniska to akokeby som mojho poslala, to je pre nich hadam este horsie ako kupovat vlozky 😀 😀 😀

@tintinka to je dobry napad toto na mmb, pancier podsijem starym trickom a niecim vypcham a predok spravim takto, super, dakujem 😵 😵 😵

lucim
18. jan 2012

@letuskah @tintinka perfektny napad, dobre ste vymysleeli toho korytnaka 🙂
@deniskateniska asi uz pisem neskoro, asi tam uz tvoj mm bol, ale vobec to nie je problem, pokial vystrojis chlapa listockom s nazvom vlny, farbou a poctom klbiek ... musis mu zdoraznit, ze v ociach tych predavaciek bude fantasticky chlap, ktory ma pochopenie a pomocnu ruku pre manzelkino hobby 🙂
@evelin116 bohuzial, ja moc neestrikujem, neporadim. sle pokial vies urobit taku fantasticku vesticku, ako nam tu predvadza mala modelka, tak si isto poradis 🙂
@bacillka to som rada, uz si zacala? 😀

lucim
18. jan 2012

@veronika.deskova satka ti pojde dobre, same retiazky a pevne oka, kludne sa do nej pusti, a velkosti ti idem pohladat, uz som doma, uz sa mi da hrabat po nete .....
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3925
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7577#diskuse
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6776#diskuse
az 3x som nasla 🙂

lussy23
18. jan 2012

@evelin116 krásne dievčatko aj dielko

iviska
18. jan 2012

Holky, děkuji moc 😵 já to udělám asi jen jako triko + k tomu kalhotky 😎 ještě nevím co z toho ušmodrchám. Ušít bych to mohla, ale jednak už sem dneska koupila vlnu a taky stroj má mamka doma a teď se tam 2x nedostanu. Navíc, je to v místnostech kde sice teplo bude, ale budu raději když bude mít malá na sobě něco hřejivého 😵 jak budu mít komplet vše tak pak hodím fotečku 🙂 snad to realizuji, nebo když bude nejhůř udělám jen zajíčkovou čepičku a bude to 😉

deniskateniska
18. jan 2012

@lucim 😀 😀 😀 no tak povedal ze tam uz v zivote nepojde (mame taku pani co ma galanterku, ze skoda reci usmiat sa asi ani nevie pohlad ako na vraha a tak) no a nemala vylozenu tu vlnu tak jej musel na polici kdesi ukazovat ze ktoru chce a ze tam bolo milion ludi (galanterka 2x2metre) lebo tovar prisiel tak vsetci nakupuju 🙂

deniskateniska
18. jan 2012

tak kocky fotky mojej vlny co som nakupila - ta co pribudne na druhej fotke tak tu bol kupit mm 😀 a vecicky co mam uz pre drobceka dnes som dokoncila ten biely svetrik konecne a sa mi vydaril aj mm ma pochvalil ze to uz zaciatocnicka nie som ked si vymyslim nieco take 😀 😀 tak som na seba hrda ze sa paci aj mm . uz len gombiky 🙂 a tie papucky a rukavicky sa mi zdaju male tak neviem ci idem pokracovat v hackovani takych drobnosti predsa papucky mam hotove za hodinu tak to aj v porodke zmaknem idem s akonecne pustit do nakrcnika pre romanka 🙂

iloha
18. jan 2012

@letuskah tak pak jedině udělej tílko - jako body (v rozkroku na patentky či sucháč (žluté ) a na záda krunýř , nebo žluté tričko a na to krunýř 😀 ale naprosto ho chápu

bacillka
19. jan 2012

@lucim ano začala som tú čiapočku ak sa dnes nič nevysrstí tak by som ju mala dokončiť. Dochádza mi vlna tak dúfam že mi to vyjde. potom to sem zavesím 🙂

lucim
19. jan 2012

@deniskateniska ja som predavacky tu v galanterke cvicila skoro rok, kym ma zacali zdravit, komunikovat a obcas aj usmev vystroja. 🙂 ale ten listocek chlapovi fakt funguje, moj mm odkazuje tvojmu, nech z toho nema komplex. to je ako ked si zena ide kupit imbusak do zeleziarstva. 🙂 🙂 🙂
a svetriky su krasne, na tie male vecicky nevidim podrobne, ale ide ti. 🙂

@bacillka na to netreba az tak moc vlny, dufam, ze ti vyda, som zvedavaaaa. 😵 😵 😵

gucz
19. jan 2012

ahojte
pridám aj ja fotku môjho výrobku 🙂
je to len drobnosť - nákrčník, ale malému sa páči, tak som rada. Je to robené len zo zbytkov vlny, preto je dvojfarebný

deniskateniska
19. jan 2012

@lucim 😀 😀 no tie topanocky a rukavicky sa mi zdaju malicke moc ale tak teraz dorobim nakrcnik a pustim sa do vacsich papuciek 🙂 ty si robila od oka ci tie botasocky? ja som robila len tak od oka 10ro a tak asi budem musiet dat viac ro aby boli vacsie tie farebne su take vacsie tak asi podla nich budem robit 🙂)

lucim
19. jan 2012

@deniskateniska ja tu mam odtlacok Matkovej nozicky, ked mal 2,5 mesiaca a ma to malinko cez 9cm. niekde som nasla, ze novorodenec ma okolo 7 - 7,5 cm ... ked priratas dupacky alebo ponozky, tak by mohlo stacit 9cm na podrazku pre najmensie babo. a zavisi to od hrubky vlny a hacika ... posledne (zelene som robila na 12 ok a vysli cez 10cm.

deniskateniska
19. jan 2012

@lucim no tak to mam potom akuratne tie malinke maju 7cm.. tak to akurat... ale ak nebude tak dam do nemocky ak budu mat nedonosene dake babuliatko...

iloha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
19. jan 2012

@deniskateniska krásne vecičky
@gucz aj nakrčník aj synček sú krásni

veronika.deskova
20. jan 2012

@deniskateniska skvělá práce! 🙂

veronika.deskova
20. jan 2012

@iloha ta růžová soupravička je nádherná, škoda, že ještě nečekáme 😉

gucz
20. jan 2012

tak ešte pár výtvorov 🙂

@lussy23 ďakujem

bezaz
20. jan 2012

babz plz nemate niekto navod na takuto ciapku? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/laurap/album... dik

rene82
20. jan 2012

@evelin116 ja som kupovala ten jemnejší tyl a stál tuším 3.4 za meter a potrebovala som 1.8m na dlžku sukničky 30 cm. nemám ju v nej odfotenú. ale pokúsim sa 😉