Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tretulka
9. mar 2012

ahojte babulky, ste velmi sikovne, rada sa u vas inspirujem...ja sa povazujem za zacinajucu hackarku, pletiem uz davno, aj ked v poslednej dobe pomenej, ale hackovanie ma nejako velmi nebralo, zato teraz som mu prisla na chut, mam za sebou par ciapok, teraz robim malej svetrik, pridavam aj par mojich vytvorov 🙂
skusala som aj zajaca pre malu, no nie je to uplne ideal, ale malej sa paci, beha s nim po byte a krici jajo, jajo :D, ked dokoncim svetrik, pochvalim sa 😉

rene82
9. mar 2012

moje posledné výtvory:

evelin116
9. mar 2012

@rene82 nevies mi poradit prosim ta? ako sa robi ten vejarovy vzor? neviem ho nikde najst

evelin116
9. mar 2012

vie niekto navod?

rene82
9. mar 2012

@evelin116 ešte som ho nerobila. skúšala si pozrieť na mimibazar.cz? je to síce cca 50 strán na prelistovanie

keď budem mať čas, tak kuknem

evelin116
9. mar 2012

@rene82 hladala som a nenasla som a najradsej by som chcela video al neviem ako to mam hladat

silvia_pp
9. mar 2012

@evelin116 ahoj, video neviem,ale na mmb je tento návod, možno ti pomôže 😉
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6389

evelin116
9. mar 2012

@silvia_pp dakujem

bv_alexandra
9. mar 2012

@evelin116 áno je na mmb 🙂 je velmi jednoduchučka. ja som ju robila aha len vrch som si trochu inak urobila. 🙂 😉 tu je http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9222

lussy23
9. mar 2012

@tretulka nádherné dielka
@rene82 krásnučké výtvory
@bv_alexandra krásna čiapka

bv_alexandra
9. mar 2012

@julianka777 no skusila som ti to nakreslit.
Ten stred musi byt užši ako kraje. ja som robila 15oči 10oči 15oči
Vzadu som štrikovala už len ten cip a zostrikovavala som to s bokmi. s hačkovanim si myslim ze to bude ešte jednoduchšie. hlbka čiapky zodpoveda tabulka. mas naznačene ako ju merat. ten cipik inak treba začat ku koncu po stranach uberat. cca 1/3 na konci po jednom očku. potom na spodok treba obhačkovat tak aby tam vošla šnúročka. 🙂 snad ti to pomôze.
inak merala som aj dlzku ze na akú treba začat či tiez nepasuje podla tabulky ale nie. obv. hl ma malý 43cm a od uška k ušku je to cca 36cm.
inak tu som našla peknú velkostnú tabulku:
http://www.ciapkyodbabky.sk/ciapkyodbabky/6-Odp...

bv_alexandra
9. mar 2012

zas mi nechce vlozit fotku 😠 ešte ak by si to nezhačkovala a budeš to len zošivat na konci ked to dorobiš tak strana A musi byt rovnako dlha ako strana b.

monalisatko
9. mar 2012

Ahojte šikulky. Zas pribudli krásne vecičky od vás. Pridám aj ja dokončený ruksak + čiapočku pre neterku 🙂

maria1610
9. mar 2012

@evelin116 http://www.laines-cheval-blanc.fr/magazine/crea... - tento, ale robila som len z tejto vlny http://www.klbkovlny.sk/product_info.php/sopran..., takže je tenulinký ako pavučinka 🙂

lussy23
9. mar 2012

@monalisatko nádherné

monalisatko
9. mar 2012

@lussy23 ďakujem 🙂

julianka777
9. mar 2012

@bv_alexandra juj,to je strikovane 🙂 tak to ja strikovane maximalne sal 😀 ale dakujem pekne 🙂
@monalisatko aaa,nadhera 🙂 prosim ta ako robis ten ruksacik?

monalisatko
9. mar 2012

@julianka777 dakujem, úplne tak isto ako ciapku, len ju háckujes ovela vyssiu. Ja robím dvojité dno a dávam tam kartón, nech to je pevnejsie.

julianka777
9. mar 2012

@monalisatko no musim sa na to odhodlat 🙂 dakujem 🙂

bandorka
9. mar 2012

@kajka18 Kaji, návod na ni nemám, většinou dělám čepičky jak mě napadne a nebo když někde něco vidím, čepička jen z dl sl a pejsek je na mmb najdeš ho když si v háčkování zadáš next

rene82
9. mar 2012

@monalisatko podobné som robila aj ja 🙂 a na bekovku robnaký vzor 🙂

bv_alexandra
9. mar 2012

@julianka777 však aj uhačkuješ podobne, si ma presvedčila urobim jednu ukážkovu hačkovanú cez vikend a priložim popis 🙂 🙂 😉

rene82
9. mar 2012

@monalisatko
@julianka777 ja som robila len dvojité dno /obdĺžnikové/ a nedávala som medzi to nič, aby sa dalo prať. a predsa len, keby pršalo, či vytiekla fľaška....

rene82
9. mar 2012

@julianka777 a robila som d polstĺpikov ruksak, aby neboli také medzery medzi očkami 😉

monalisatko
9. mar 2012

@rene82 ano viem, robila si podobné ako som ja robila prvy ruksacik ruzovo zeleny. vsak kukni do mojho albumu 🙂

monalisatko
9. mar 2012

@rene82 no ja som az dodatocne rozmyslala s tym praním, ale nevadí, ked to budem chciet vyprat, tak kúsok vypáram a vyberiem kartón 😀

julianka777
9. mar 2012

tak pridavam moj prvy cepcek 🙂

rene82
9. mar 2012

@julianka777 tak ako si ho nakoniec robila? ako obdĺžnik spojený na zadnej strane? či inak?

rene82
9. mar 2012

@julianka777 krásny je. aká to je vlna?

julianka777
9. mar 2012

@rene82 ano,ako obdlznik a vzadu som ho zosila 🙂 a je to DOLISHA z VLNIKY