Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

julianka777
26. mar 2012
iloha
26. mar 2012

........... pro Ondru s Jiříkem 🙂

iloha
26. mar 2012

🙂

kibuk
26. mar 2012

@rene82 ahoj chcem sa opytat stranku dozadu si davala postup ciapocky "take kococky,vejariky" pre alexandru no a ked chcem vacssiu tak dam este posledny rad po pat ds a potom uz len budem tak isto hackovat pokial budem chciet a ukoncim bud ks alebo ds? tak? snad si ma pochopila 😅. dakujem

mykky
26. mar 2012

Moje prvé dielo. 😉

adrika79
26. mar 2012

Svetrik do A pre 3,5 rocnu dcerku - vlna Lolipop od Lucie 32, spotreba necele 2 klbka - jasna reklama :D a vzadu nesmie chybat zvieratko :D

monalisatko
26. mar 2012

@adrika79
@mykky
@julianka777
@iloha krásne práce 🙂 🙂 🙂

letuskah
26. mar 2012

ja ked pominam tieto moje hory vlny co tu mam, budem si musiet tu lolipop objednat, velmi sa mi to paci a aj ine vlny od nich

rene82
26. mar 2012

@kibuk hej, tie dlhé stĺpiky pridáš na 5 ks do každej medzery. ak je málo. tak tú medzeru budeš robiť z 3RO, nie z 2RO ako doteraz a dáš aj 6DS to tejto medzery. to už uvidíš, ako potrebuješ. proste sa to rozširuje len pridávaním tých DS. keď už máš potrebný priemer, tak háčkuješ stále rovnako do potrebnej dĺžky - výšky - čiapočky 😉

janemari
26. mar 2012

@iloha tá rybka je skvelá,zrovna by sa mi taká aplikácia hodila. Dáš mi prosím ťa návodík,ďakujem 🙂

kibuk
26. mar 2012

@rene82 dakujem

mykky
26. mar 2012

Prosím vás, chcem urobiť pre 6 mesačného chlapčeka klobúčik. Nemáte nejaké návody?

iloha
26. mar 2012

@janemari .......... jej, já dělám všechno z hlavy, takže návodíky nesepisuji......... prostě kroužek, pak jedna řada do kroužku kr. sloupků, další řada již nedokončená a záleží na tobě jak velkou chceš otevřenou tlamičku 🙂, a pak ocásek - to si vyberu místo, kdy by se mi líbíl a udělám 3 kr. sloupky, asi tak 3 řady, a ploutvička je do 1. kr. sloupku , nejdříve 1 2xnahazovaný sl., pak 2 dlouhé sloupky, jeden polodlouhý sloupek a do 2. kr. sloupku jen pevné očko a do 3 (posledního ) kr. sloupku jeden polodl. sloupke, 2 dl. sloupky, jeden 2x nahazovaný sloupek a ukončit. zvlášt si uděláš očíčko nebo ho můžeš i vyšít 🙂

deniskateniska
26. mar 2012

kocky hodte napady co uhackovat z camily... klobucik hotovi, len model sa fotit nechce 😀 tak napady sup sup 😉

lucula73
26. mar 2012

kočky,aký háčik používate na cataniu?dnes mi prišla a tam je od 2,5 až 3,5............ešte som ju nikdy nemala.
díkes 🙂

nella0305
26. mar 2012

@lucula73 ahoj, na čepičky používám 2,5 a třeba na kabelky 3,5. Záleží, ale na tom co bude vyhovovat tobě 🙂

nella0305
26. mar 2012

Připravujeme další balíček nejen s přízemi ( háčky, jehlice, ucha na tašky atd.) na Slovensko, takže vybírat můžete zde: http://hackovane-cepicky.freepage.cz/ více o posílání najdete zde: http://nahaciku.blogspot.com/ a zde http://www.facebook.com/profile.php?id=10000029... 😉 Přidáte se?

janemari
26. mar 2012

@iloha ďakujem vyskúšam 🙂

lussy23
26. mar 2012

@julianka777 @adrika79 @mykky @iloha krásne čiapočky a vecičky

lucula73
26. mar 2012

@smejkoh ahoj,prosím ť a a máš aj návod na takú jarnú bekovku?akurát to tu hladám,ale asi som prehliadla link,našla som len vaše obrázky.........ďakujem. 🙂

idris
26. mar 2012

baby nemáte náhodou vzor na adidas čiapočku ?? ale priamo váčkovanú

bv_alexandra
27. mar 2012

@julianka777 juli ahoj myslim že ty si špekulovala nad čepčekmi, kuki čo som našla dnes ráno. Hladala som sice niečo uplne iné ale našla som toto. Sú to krásne práce a sú tam aj návody 🙂 😉
http://s30893898787.mirtesen.ru/blog/4397140011...

julianka777
27. mar 2012

@bv_alexandra to je ina krasa 🙂 ale pre mna je to vysoka skola hackovania 😀 musel by tam byt navod pre debilov aby som to pochopila 😀

kibuk
27. mar 2012

ahojte tak tu je ciapocka,ktoru som prave dokoncila.. sice bola viac parana ale nakoniec vysla 😉
@rene82

adrika79
27. mar 2012

@kibuk Ja sa na nu chystam - na ten vzor... :D

kibuk
27. mar 2012

@adrika79 no ja som vyskusala ale z inej vlny som mala robit ale nevadi.doladim nejakym kvietočkom 😉

adrika79
27. mar 2012

Tretai ciapocka k tejto latke dokoncena, uz len prisit motyla...

adrika79
27. mar 2012

@kibuk hlavne je naucit sa novy vzor, potom uz si mozes ladit.... vraj sa to hackuje tazsie, ze treba skusat....uvidim...

kibuk
27. mar 2012

@adrika79 veru tak,stale mi prisla velmi sirokaaa ale nakoniec som to nejak spravila 🙂