Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lenkalela
27. mar 2012

kocky .dlhsie som tu nebola ,lebo som mala maminu na navsteve ..ale vy ste sem ake kusky krasne popridavali ..sikulkyyyyyy

bv_alexandra
28. mar 2012

@adrika79 je to dobrý návod len treba riadne čitať 😀 😀 😀 čo som ja nerobila a rozširovala som aj tam kde nebolo treba 😀

bv_alexandra
28. mar 2012

Babulky potrebujem poradiť, práve som prišla nato že mi čiapka z jedneho klbka nevyjde, mám taketo farby z ktorých by som to mohla kombinovať. akoby ste to skombinovali? 😝

letuskah
28. mar 2012

@bv_alexandra ja by som robila tu cyklamenovu, bledoruzovu a bielu, neviem najst ani capicu ani fotku ale nieco ako toto len v kazdom riadku menis farbu

https://www.youtube.com/watch?v=t1SBPeCw8YI
bv_alexandra
28. mar 2012

@letuskah a cyklamenová to je ktorá 😀

rene82
28. mar 2012

@bv_alexandra a čo niečo takéto? prípadne ten spodok urob z bielej alebo tej bledoružovej. bude potom vlastne dvojfarebná čiapočka 😉

rene82
28. mar 2012

@bv_alexandra cyklámenová je tá najtmavšia z nich. teda tá, z ktorej si začala

letuskah
28. mar 2012

@bv_alexandra to som myslela tou cyklamenovou ako napisala @rene82 😀 a ta ciapka je pekna, teda ten vzor

janemari
28. mar 2012

ahojte tak mám nový výtvor,bolo to na požiadanie čisto biela šiltovka,robila som z batole takže trochu iný material na aký som si zvykla

adrika79
28. mar 2012

@bv_alexandra Hej, citat a pochopit, co je niekedy vecer, ked uz deti sppia, nad moje sily :D NO asi sa na to vrhnem skor, lebo uz ma zakazky prestavaju bavit - jedna mamina objedna a nevezme, druha velmi chce, ale stale zabudne odmerat hlavicky a potom caka, kym budu deti doma... a zas zabudne a ze este jeden den mam pockat... :D

adrika79
28. mar 2012

@rene82 Nadhera!!!!!

lucim
28. mar 2012

@adrika79 daj si platit dopredu a do vtedy neries , ked su maminy nedisciplinovane 😠 😉
@rene82 tvoja starsie dielko? krasnucka 🙂
@bv_alexandra svetlo ruzovu a bielu daj na koniec a bude coool . 🙂
@janemari biele siltky frcia, je peknucka 🙂
... idem stiahnut fotky ...

lucim
28. mar 2012

tak aj tieto uz cestuju k majitelke 🙂

letuskah
28. mar 2012

@lucim ten klobucik je nadherny, kopirujem 😅 a ta jahodka tiez super 😵

lucim
28. mar 2012

@letuskah len kopiruj, aj ja som kopirovala, len som dala farbicky podla toho, co tu mam, a ako mi ladili a aj kvetinky su malinko ine ako origos. 🙂 a jahodka ma navod na mmb, vlani som sa ju ucila, koralkov tu mam dost na zrniecka 🙂 a diiiik

monalisatko
28. mar 2012

ako vždy, krásne vecičky ste porobili 🙂 🙂 🙂 Ja som práve dorobila bolerko Lise, len zapínanie musím vyriešiť. Modelka sa moc nechcela fotiť, lebo som ju vyrušila pri hraní, tak preto ten kyslý ksychtík 😀 😀 😀

letuskah
28. mar 2012

@monalisatko no ved nehnevaj sa kvoli takej hovadine ju rusis... ale bolerko je pekne a ja by som prihackovala snurky a zavazovala

lucim
28. mar 2012

@monalisatko jeeeeej a snurky by mohli byt fakt dobre 🙂

monalisatko
28. mar 2012

@lucim
@letuskah 😀 😀 😀 no veď jak si to ja predstavujem 😀
no tie šnúrky nie je zlý nápad. večer spravím a dám vedieť ako to vyzerá. Teraz už musím obliecť malú a ideme pre Laru do školy 🙂

monalisatko
28. mar 2012

inak tá farba je taká pekná ostrá tyrkysová, len som to fotila mobilom, tak to trocha inak vyzerá

rene82
28. mar 2012

@lucim staršie dielko? nie, to som robila teraz cez víkend tuším mojej malej, lebo "obuvníkove deti chodia bosé" 😀

rene82
28. mar 2012

a pridávam suknčku s volánikmi. robená "z hlavy"

rene82
28. mar 2012
lucim
28. mar 2012

@rene82 jaaaaj, si neokomentovala, ze este teple a domov. 🙂 🙂 🙂 mala je spokojna? lebo nam sa paci 🙂 a krasna suknicka, hod potom foto na modelke.

rene82
28. mar 2012

@lucim s čiapočkou hej. a sukničku som robila len tak. ak sa predá, tak sa predá a malej urobím novú, takže túto zatiaľ odkladáme. a skúšala som ju fotiť, ale no katastrofa. veď hodím jednu, ale oblečko sa k tomu nehodí 😉

lenkalela
28. mar 2012

@lucim jaaaj ten farebny je uuuzasnyyyyy som sa zalubila..krasny

lenkalela
28. mar 2012

@bv_alexandra ved aj bledoruzova aj biela je dobra..

bv_alexandra
28. mar 2012

@monalisatko krásne podla akého návodu si ho robila? 😝

bv_alexandra
28. mar 2012

inak dnes brusim pri každej volnej chvili s háčikom, aby som zamestnala myšlienky. 😝 hlavne že koš na žehlenie už priam kypí 😀

monalisatko
28. mar 2012

@rene82 krásna je tá suknička 🙂
@bv_alexandra ďakujem, robila som z hlavy, ja moc návodom nerozumiem, tak musím vymýšlať a improvizovať 😀 😀 😀