Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adrika79
5. jún 2012

@letuskah hej, makam na rukave... nezdrziavam sa, starsia spi, mala sa napchava - mam tak 20 min :D este soms tihla aj jablkovy kolacik :D vsetko len nie sveter :D :D :D

svetlankat
5. jún 2012

@julianka777 mozem sa ta opytat ako si robila obluciky na tej ruzovej ciapocke? robila si ich do kratkych stlpikov?

julianka777
5. jún 2012

@svetlankat ktoru teraz myslis? 🙂

svetlankat
5. jún 2012

@julianka777 tu na strane 295 co si mi aj link davala

nella0305
5. jún 2012

@poisonblu ano, objednávka se dělá přímo na stránkách, do poznámky stačí jen napsat "Na Háčiku". Budu se těšit 😉 kdyby ti něco nebylo jasné napiš. 🙂

julianka777
5. jún 2012

@svetlankat aha,sa mi zda ze 6 dlhych stl.,potom do 3-tieho spravis kratky stlpik,zase 2 ocka vynechas a do 3-tieho 6 dl. stlp. a tak stale dokola 🙂

monalisatko
5. jún 2012

tak baby, narodil sa zajačik, moja štvrtá hrkálka pre dvojičky čo sa narodia v septembri. Viac ich tak skoro nebude 🙂

lussy23
5. jún 2012

@monalisatko krásny

svetlankat
5. jún 2012

@julianka777 dakujem

janemari
6. jún 2012

Trošku som sa pohrala,nakoľko som nikde nedostala veľké pevné púzdro na slnečné okuliare,tak som si uhačkovala a vystužila. A teraz hor sa na nejakú čiapočku alebo klobúčik 🙂

letuskah
6. jún 2012

@janemari cim si vystuzila?

pred chvilou som sa vratila z mesta a ze Catania 2,66!!!! esteze mi netreba 😝 ale videla a omakala som Nako Baby a mnam, ihl 4,5 takze na jesen nakupim

adrika79
6. jún 2012

@letuskah Ja milujem nazivo makavat a obzerat farby :D
no baby, chystajte ruky na potlesk - prosim si potom obrovsky aplauz - predny a zadny diel svokrinho svetra XXL zosity a obhackovany, susi sa na balkone, obhackovavam rukavy - zeby ste mi zajtra tlieskali? 😉

monalisatko
6. jún 2012

@adrika79 supeeeer, šikulka si a ani to nebolelo 😀 Už sa neviem dočkať fotky 🙂 Potom si otvor šampanskééééé a oslavuj 😀

monalisatko
6. jún 2012

@lussy23 ďakujem 🙂 a ty nám už kedy predvedieš výtvory? Dúfam že si to nevzdala 🙂

monalisatko
6. jún 2012

@letuskah to je výrobca že NAKO? Ja tiež už pomaly rozmýšlam a plánujem jeseň-zimu, tak hladám vhodnú vlnu.

letuskah
6. jún 2012

@monalisatko hej vyrobca, Lucka ju ma, teda tu lolipop co tu baby brali, tuto baby neviem ci ma som nepozerala este, ja neplanujem radsej nic este, musim podokoncovat dlhy zoznam a potom...

letuskah
6. jún 2012

@monalisatko jaj inak ako baby zvladli tazku novinu o tom dievcatku? nechcem to teda nejak rozryvat ale som nad tym rozmyslala

monalisatko
6. jún 2012

@letuskah aha, tak tú vlnu pozriem aj u nás, hoci dnes som bola v galantérke. No Lisa to nevie. Jej som sa to neodvážila povedať, je ešte malá. Lara to na moje počudovanie zobrala celkom dobre. Zosmutnela, troška ju zaliali slzy, ale inak nič. Včera sme o nej zas hovorili, pýtala som sa jej, či sa pamätá, ako spolu tancovali na maškarnom a potom sa ma pýtala, či už je v cintoríne. Povedala som že už áno, tak sa pýtala, či ju niekedy zoberiem k jej hrobu aby jej mohla zobrať kvety 😢

letuskah
6. jún 2012
lucia37
6. jún 2012

Baby, prosim vas, poradte mi navod na detske capacky, alebo ponozky. Hladala som aj na mimibazare.cz, aj som asi 4 navody odtial skusila, ale ani jedny mi nevysli 😒 Potrebujem to pre kamosku , ktorej som urobila ciapocku a k tomu chcem tie capacky 😖

lussy23
6. jún 2012

@janemari krásne

janemari
6. jún 2012

@letuskah robila som to v dvojme vonkajšok fialový,vnutrajšok čierny a je to hrubšia priadza a medzi to som dala obal s plástovej fľaše a je cca v dvojme.Ono by bodlo dať niečo hrubšie ako sú fľaše na tekuté prachy,ale momentálne nemám nič vhodné. Ale rozhodne je to lepšie ako len tenučký obal na okuliare,takt omi už praskli dvoje okulire tak nejdem už riskovať.
@lussy23 ďakujem, chcelo by to ešte nejakú aplikáciu ujačkovať,ale to snáď časom 🙂

adrika79
6. jún 2012

Baby, HOSANA :D svokrin XXL sveter dokonceny! uz sa susi na balkone, zajtra zosijem - mizerne foto, ale prosim si za tu hnus vlnu velky potlesk, lebo si ruky necitim! Koncia nocne sichty, idem spat!!! Dufam, ze na foto vidiet, aka je to bielosiva vlna leskla - smyklava - a ze meni hrubku - od najtensej po taku hrubsiu, co vytvara male ostrovceky - priadza Sisi, podla mna sa uz nevyraba, kedysi to bol hit, podobne ako Eva... brrrr...

adrika79
6. jún 2012

Este rukavy...

brumca
6. jún 2012

ahojte zienky 🙂 poradili by ste mi prosim aku ciapocku by som mala urobit k tymto satkam? neviem ci modru alebo ruzovu? dajte nejake tipy 🙂 dakujem

letuskah
6. jún 2012

@brumca rozhodne ruzovu 🙂

letuskah
6. jún 2012

@adrika79 skladam klobuk a klaniam sa, na toto by som fakt ale fakt nemala nervy ani trpezlivost, ani pre mamu ani pre svokru ani pre nikoho, super, jaj a pocula som ako ti odpadol kamen, aspon mne vzdy spadne kamen zo srdca ked nieco dokoncim 🙂 a ze potleeeeeeeeesk

letuskah
6. jún 2012

@janemari dakujem, super napad, vyskusam, ja ich mam vzdy popucene ked sa hrabem v taske... 🙂

janemari
6. jún 2012

@brumca podľa mňa ružovú 😉
@letuskah ved to že ked hodím do tašky na kočíku a potrebujem raz vybrať fľašu,potom hračku a podobne tak skončia na dne a vtedy je viac než isté že nedopadnú dobre.
Chcela by som urobiť malej nejaký vzdušný klobúčik teraz na leto na obvod cca 48 nemáte nejaký typ?

evelin116
6. jún 2012

co tak dat modru s bielimi botkami a ruzovou maslou 😀