Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
17. jún 2012

@adrika79 peknucke, to je ten spiralovy vzor? teda vejarovy zo spiralovej ciapky? nieco take som si chcela minulu zimu spravit ale nemala som nervy na hladanie vzoru a toto je super 🙂

adrika79
17. jún 2012

@letuskah Ano, je to spirala z mimibazaru.a le zasa som si ju upravila - ja a navody, toto je letna verzia :D

svetlankat
17. jún 2012

@briketa krasne veci su tam, skoda ze neviem pliect, asi to skusim 😀

letuskah
17. jún 2012

@adrika79 rozmyslam ze si spravim, minula som zatial len 5 klbiek aj to nie celych zo starych zasob tak este mam z coho aj bez kupovania 😀

lussy23
17. jún 2012

@adrika79 krásna čiapočka
@lenkalela krásne čiapočky, ale najkrajšia minimodelka🙂
@cany1 krásne dievčatko a krásne výtvory. waw.

adrika79
17. jún 2012

@letuskah Tento vzor je super, lebo na nu islo klbko a kusok... ale nedavam ako je v navode dvakrat nahodene DS, len obycajne a POMEDZI NE AZ 4 ret ocka...

monalisatko
17. jún 2012

ahojte dievčatá 🙂 🙂 🙂
Ja som cez víkend moc nerobila, len pre známu šatku a opasok a Lise šatku. Včera sme boli celý deň v záhrade a dnes poobede u sestriných na detskej party. Neterka má dnes 5 rokov 🙂 Teraz sa pustím do druhého opasku pre tú známu a potom zajtra hodím foto všetkého. Dnes sa mi už nechce, som značne unavená 😅 😅 😅
Ale krásne vecičky ste popridávali, ako vždy 🙂 🙂 🙂

adrika79
17. jún 2012

@letuskah inak vzor som ti uz posielala, tak smelo do toho...
minule sme tu debatgili, aka je biela camila hruba oproti inym farbam camily a ja dnes nacnem nove klbko a tam taka tenka biela, skoro ako daniela... jasne, ze tvrdsiA, typicka camila, ale aka tenka,,,, nechapem... 😉

letuskah
17. jún 2012

@adrika79 hej hej len musim podokoncovat 😝 mam na haciku bolero pre neter a nechce sa mi do toho...
inak mam doma sivu limone a ta je brutalne tvrda oproti inym farbam co od nich mam... a teraz robim nakrcniky z red heart lisa, jeden sivy a jeden modry a ta siva je tiez taka drsnejsia, ta modra je makucka ale siva 😝 ale natrafila som na nejake nepodarky lebo siva bola plna tych spojov a tato modra zas na zaciatku mala dve gundze a sa mi to roztrhlo uz upletene tak som musela cele vyparat a odznova zacat...

lulucertik
17. jún 2012

má tu niekto nejaký jednoduchý návod na pletenú vesticku svetrik ???
háčkovanie zatial nejak nejde , sme sa pohádali s háčkovkou hihi, tak pletieme skúšame hladko i obratko , celkom ľahké, len nemám návod na vestičku, má niekto??

cany1
18. jún 2012

@lussy23 veľmi pekne ďakujem, malá je zlatá....ale poriadna potvorka 😀

monalisatko
18. jún 2012

tak tu sú moje víkendové práce 🙂 🙂 🙂

letuskah
18. jún 2012

@lulucertik vesticka je celkom jednoducha, podla toh oake to chces velke (pomerias si pulovrik, tricko) spravis predo a zadok akurat na rukavove otvory uberies cca 3-4 ocka na oboch koncoch a pokracujes takto po vystrih, tam si v prostriedku uberies cca tretinu ociek a dopleties plecia, zosije, obstrikujes rukavove otvory, naberies si ocka a spravis 4-5 riadkov pruznym vzorom, detto na vystrihu a je hotovo 😉

letuskah
18. jún 2012

@monalisatko tie opasocky su super 🙂

lulucertik
18. jún 2012

@letuskah no a už len čítam a mám dosť , uff
viem nahodiť očká urobiť obratko to ide lepšie ako hladko a zatial nič viac
robím páram robím páram a teraz som sa odhodlala malému vestičku zadný diel už je skoro celý hotový len neviem kedy to uberať a hlavne ako , musím naštudovať hihi a ešte aj ukončovanie musím zistiť ako sa to robí
som začiatočníčka ale ja sa nejak popasujem s tým 😝

letuskah
18. jún 2012

@lulucertik no pomerias ho a pod pazuskami uberies, spleties X krat dve ocka aby ti vysiel ten vykroj. spletas vzdy dve ocka tak ze to ocko co ti vyslo spletenim nahodis spat na lavu ihlicu a spleties to a este jedno, tolko krat kolko ti treba, tak isto ukoncujes akurat ze postupne spleties vsetky ocka 😉

janemari
18. jún 2012

Neverila som ,že sa dokopem urobiť nejaké aplikácie na klbúčik a nakoniec zázraky sa dejú. To hačkovanie je ako choroba,končím jednu vec a už rozmýšľam čo idem zase robiť 😀

lulucertik
18. jún 2012

@letuskah idem skúšať trénovať
dík

monalisatko
18. jún 2012

@letuskah ano, sú k letným šatočkám, tak ma napadol len tento vzor 🙂

monalisatko
18. jún 2012

@janemari no mne hovor 😀 Ja som tiež tak. Ešte ledva dokončím jednu vec a už rozmýšlam nad ďalšou 😀 😀 😀

monalisatko
18. jún 2012

@lulucertik skús si nájs nejaké videá na you tube, mne to viac pomôže ako kreslené vzory, alebo rozpísané 😉

janemari
18. jún 2012

@monalisatko len najlepšie na tom je že najprv si nadávam,že si dám po ukončení nejaký oddych a ked končím prácu už uvažujem nad novým 🙂

monalisatko
18. jún 2012

inak trocha od veci, ale neviete že aká je pravdepodobnosť že sme sa nakazili - myslím deti, ovčími kiahňami keď včera sme boli na detskej party a ráno sestrin syn vstal vyhádzaný??? Za necelé 3 týždne máme ísť na dovolenku do Tatier a porazí ma ak sa mi práve vtedy vyhádžu a zostaneme doma ☹ ☹ ☹ Máme rezervovanú chatku ☹ ☹ ☹

monalisatko
18. jún 2012

@janemari joj to aj ja mm poviem, že "no zajtra si dám pauzu a nebudem háčkovať" ALE TO SA NEDÁÁÁ!!! 😀 😀 😀

janemari
18. jún 2012

@monalisatko presne človek nevie sedieť len tak a nič nerobiť 😀

monalisatko
18. jún 2012

@janemari 😀 😀 😀

letuskah
18. jún 2012

@monalisatko osobne si myslim ze pravdepodobnost hraniciaca s nulou, nam trvalo vyse mesiaca co boli v skolke kiahne kym ich chytil a potom 3 tyzdne inkubacna a bolo, podla mna nedostanete, museli by mat velmi zlu imunitu 😉

no ja si davam pauzu po kazdej dokoncenej veci lebo by ma seklo definitivne v krku 😝 ale citam, mam uz asi 3 mesiacu jednu knihu rozcitanu :D

lussy23
18. jún 2012

@monalisatko krásne dielka. ako je urobená tá šatka?
@janemari nádherný klobúčik. Ja tiež robím klobúčik, ako je docielené, že sa kraje vlnia?

monalisatko
18. jún 2012

@letuskah bodaj by si mala pravdu. Som dosť nervózna z toho ☹ No a čo ma teraz poráža, tak Lisu zas dusí suchý kašel 😠 😠 😠 Teraz je už pol hodiny v posteli a ústa nezavrie čo tak kašle. Ešte hádam ani 2 týždne neprešli, čo dobrala atb.

Ja som tiež dosť čítala, ale odkedy háčkujem, tak sa nedá, lebo sa stále zabudnem na gauči s háčikom v ruke aspoň do polnoci 😀

letuskah
18. jún 2012

@monalisatko my zas mame laryngitidu, tyzden po kiahnach.. stale nieco 😝 neznasam skolku
dnes mam oddych, dokoncila som 2 nakrcniky tak mam relax 🙂