Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

juny
2. aug 2012

toto je krásne http://www.freepatterns.com/detail.html?code=FC... ako sa vyplna to srdiečko?´dakujem za radu

tunylyk
2. aug 2012

@evelin116 mam oskusane kacenka 60%bavlna,40%akryl,red heart baby 100%akryl,zienky casto spominali tiez katku,alebo rozne detske batole,@lucia32 help mi 😉

brmbolcek
2. aug 2012

prosim vas, aku dlzku ciapocky ma mesacne dieta standartne ? potrebovala by som vediet iba tu dlzku ciapocky teda od 0 - 1 mesiaca , dakujem moc 🙂

bambola
2. aug 2012

@brmbolcek ja som nedavno robila a na dlzku mala 12cm

fatima30
2. aug 2012

@tunylyk
prosim posli mi link na tu sovicku chcem urobit malemu,chcem si vytlacit navod lebo zajtra ideme na dovcu.je to tak na 2 roky?

fatima30
2. aug 2012

@tunylyk
a to je priadza camilla?

brmbolcek
3. aug 2012

@bambola - dakujem velmi pekne 🙂 , zelam pekny dnik

symvua
3. aug 2012

@idris mam tu 2 obchody na okoli... vacsinou si tam kupujem a pouzivam hacik od 3,5 vyssie... robim viac ciapky na jesen a zimu teraz.. su 100percentny acryl a stoja od Ł1,50. Maju rozne farby (pozri sa v mojom albume). Pravdaze najdu sa vseliake, aj tensie a viac bavlnene, duhove, chlpate... tie su drahsie. Ja som zacala hackovat len pred nejakymi 3mes., takze som si kupila cca. 10 farieb a teraz to minam... Je tazko porovnavat so SK priadzami, ja ich moc nepoznam, ale myslim, ze sa treba pozriet na zlozenie, pomer vlny, viskozy, akrylu v klbku + dlzka... ake maju tie slovenske? napr. camilla, nella?

idris
3. aug 2012

@symvua Tak ja hačkujem už dlhšie rok dva ale tu v UK som len 3 tt a už mi to chýba a banujem že som si nepobrala z domu , ale nezmestilo sa mi do batožiny 😔 , Tak camilla je čistá bavlna, nelu som nemala ale je to asi akryl, elian nicky je tiež akril ale je lesklý . Ako tých druhov je kopec ale ja som taká že musím danú priadzu chytiť do ruky alebo mi musí padnúť do oka 😅

evelin116
3. aug 2012

baby ja uz potrebujem nieco uhackovat lebo sa zblaznim...len nemam komu.mala nepotrebuje nic uz ma toho dost.aj ked len za klbko vlny uz mi to chyba ☹

symvua
3. aug 2012

@idris no tak to sa musis vybrat s malou na prechadzku po okoli (u nas predavaju vlnu aj na poste, ktora je spojena s obchodom s pohladnicami 🙂 a pozriet sa. Ja mam jeden obchod vedla trhu s ovocim, druhy na rusnej ulici... prajem prijemny den 🙂

tunylyk
3. aug 2012

@fatima30 tu som robila len tak z hlavy rovno na mojho Matuska,je robena s red heart baby

bona26
3. aug 2012

ahojte, chcem sa len spytat, hackujem deku pre babatko, taku jarno- letnu z vlny Catania. Vsak moze byt? Len teraz nepovedzte, ze ta vlna sa nehodi, lebo mam uz takmer vsetky stvorce, ktore este potom musim zhackovat hotove. Je to moja prvotina (ak neratam dva skusobne "podpivniky 🙂 ). Dakujem 🙂

fatima30
3. aug 2012

@janefonda
ahoj mozes mi poslat navod na tu ciapocku s krtkom dakujem ked sa da dnes,lebo vecer cestujeme a chcem malemu na dovci nieco uhackovat.dakujem 😀

fatima30
3. aug 2012

@tintinka
ahoj prosim tie tvoje usianky su krasne prosim posli linky na tie usianky dakujem

fatima30
3. aug 2012

baby prosim surne nejaky navod na jednoduchu usianku dakujem pre 2 rocne dietatko 🙂 🙂 🙂

tintinka
3. aug 2012

@fatima30 dakujem...a ktore? ja uz nepamatam ake fotky som pridavala..alebo aspon na ktorej strane to je?..inac nemam navody na tie ciapocky ktore robim, robim vacsinou z hlavy, alebo sa inspirujem nejakym obrazkom, ale nerobim podla navodu..

fatima30
3. aug 2012

aha tak nic 😢

fatima30
3. aug 2012

@tintinka
hladam usianku jednoduchu

maria1610
3. aug 2012

@fatima30 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8019&user=... - táto je úplne jednoduchá a myslím, že použiteľná aj pre chlapca - samozrejme v iných farbách a bez kvetiniek 😅

bambola
3. aug 2012

ahojte, prisla som sa opat popytat 🙂

chcem spravit tuto ciapku
http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=6925

aky je rozdiel medzi robenim do spiraly a ukoncovanim, teda prakticky viem ako to vyzera a robi sa to, len ci je v tom nejaky neskor pouzivatelsky rozdiel, vyhody/nevyhody..... pravdupovediac asi by som to radsej robila DS a ukoncovala.

dakujem 🙂

janefonda
3. aug 2012

@fatima30 usianku som robila podla toho co ti poslala linka @maria1610 , takze nech sa ti dari. A krtka som robila len tak podla kreslenej predlohy.

letuskah
3. aug 2012

@bambola pri DSukoncujem ale pri KS je to v pohode, jedine co, tak ak menis farby tak by som nerobila do spiraly. a jedine co tak nemusis si ocka ratat pri spirale ale zas sa blbo rozsiruje, oplati sa to ked robis valec bez pridavania/uberanie

bambola
3. aug 2012

@letuskah dakujem. cize myslis, ze by som mohla namiesto KS v tom navode robit DS a ukoncovat to?

letuskah
3. aug 2012

@bambola musis vyskusat ci to z DS nebude moc riedke, teda podla toho ake to chces, ja viem ze na KS by som nemala trpezlivost, skor polstlpiky, a ukoncovat, teda ja by som urcite ukoncovala aj ked tam potom vidno ten spoj, hlavne ak striedas farby

brumca
3. aug 2012

ahojte zienky 🙂 nemate prosim vas nejaky dobry navod na bekovku? dakujem 😉

bambola
3. aug 2012

@letuskah mam priadzu Hit, na to asi budem musiet pouzit 4 hacik, tak to vyskusam.

a este som sa chcela opytat....
ja mam takyto hacik
http://www.google.sk/imgres?q=pletaci+hacek&um=...

ale pozerala som tieto, aby som mala celu sadu a kupila to pokope
http://www.google.sk/imgres?q=sada+pletacich+ha...

len neviem ci sa mi nebudu smykat v ruke, ci sa to proste tak dobre drzi ako ten hacik s ruckou. dik 🙂