Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bec
17. dec 2012

@tinal ten je krasny, poslala by si mi navod prosim?

tinal
17. dec 2012

@bec Bol teraz v priaktickej modernej žene. Pošli mi e-mail. 🙂

janabanc
17. dec 2012

Pre inspiraciu,mna to zaujalo

lussy23
17. dec 2012

@janabanc to je perfektné

lussy23
17. dec 2012

@tinal nádherný! ja som tiež začiatočníčka, ale na hračku sa ešte neodvážim, ale dodali ste mi odvahy a vyskúšam🙂
@vierka82 krásne

janabanc
17. dec 2012

@lussy23 aj ja si to myslim 🙂

tinal
17. dec 2012

@lussy23 Kľudne môžeš tykať. 🙂 Určite nie je dokonalý ten macko, ale na začiatok veľká radosť z toho, že sa mi podaril. 🙂 Tiež som myslela, že to nezvládnem, ale bolo to ľahké. 🙂

mirenkam
17. dec 2012

@janabanc to je úžasná ta čepička s copanky. 🙂

mirenkam
17. dec 2012

@tinal ten medvídek je super

7511
17. dec 2012

@tinal maco je super !!! ja sa na neho tiez chystam, akurat z tych spodkoch labiek som jemne "na nervy", no nieco snad stvorim 😕 😅

adel22
17. dec 2012

@tinal Nadhera a mas aj navodik?

17anit07
17. dec 2012

dievcata nemate navod na aplikaciu sovicky dakujem 🙂

babatenko
17. dec 2012

dievčatá, regulérna závislosť 😀 dnes som takto prišla z galantérky 😉

luckybara
17. dec 2012

@17anit07 na mimibazaru jsou .)

luckybara
17. dec 2012

@tinal uzasny ja uz praktickou zenu nesehnala,ve zline se asi hodne hackuje :/

olina22
17. dec 2012

ten medvedik je velmi pekny

4ocka
17. dec 2012

@cwilinge77 @juny predava 🙂 ma najlepsie ceny,ja beriem vsetko len od nej 🙂

mpg
17. dec 2012

Kto by vedel poradiť ako urobiť kvet na čiapku pre dospelú, chcem si vylepšiť čiapku.

lenkaga
17. dec 2012

baby pomooc, potrebujem vlnu tango-bielu, sivu a pestru ruzovu. Nikde ich nemaju a chcela som ju do vianoc.Poradte kde ju zozeniem. Ani juny tu na MK nema 😢

luckybara
17. dec 2012

@lenkaga ve Zlíně ji mají...ale nevím odkud si...

lenkaga
17. dec 2012

@luckybara z vychodneho Slovenska, takze to je asi dooost daleko.

cwilinge77
17. dec 2012

@4ocka 🙂 vdaka uz mam objednane prave od nej 🙂

cwilinge77
17. dec 2012

aka vlna je este podobna ako tango? chcela by som nieco hrubsie

matja
17. dec 2012

ahojte dievčatá, prosím vás, uháčkovala som čiapočku z hrubšej vlny a rada by som ju dozdobila kvietkom. Myslíte, že je vhodné urobiť kvietok z tenkej catanie alebo z camilly? Bude to dobre vyzerať - čiapka z vlny a kvietky na nej z priadze?

tinal
17. dec 2012

@7511 Najskôr aj ja som bola na nervy z labiek, že to asi nedám, robila som ich ako posledné, ale to bola nakoniec malina. 🙂 Je to pekne popísané aj návod k tomu je super. 🙂 Dáš to neboj. Keď som to ja dala dokopy, tak to urobí každý! 🙂 Potom sa pochváľ!!!!
@adel22 Mám návod, ako som už písala je z časopisu, čo som zohnala v Nitre ako posledný.
@luckybara Ja som ju tiež nemohla zohnať. V každom stánku tu na SR na mňa pozerali ako keby si pýtam niečo, čo majú len v Amerike. Jeden jediný stánok som našla, kde som sa bola pýtať v jeden večer, ešte ju nemali a na druhý deň doobeda mali posledné číslo. Tak u nás to je iný problém zohnať. Tebe môže niekto v Čechách poslať z iného mesta, ale mne je to horšie posielať niekomu peniaze na český účet. 🙂 Verím, že ju zoženieš aj keď trošku to bolo drahšie, ale nebanujem. 🙂

7511
17. dec 2012

@tinal ja som ju ulovila dnes 😀, teta v stanku mi ju v piatok odlozila, tiez mala poslednu a v sobotu rano, kym sme sa s malym doplahocili (vdaka mlaaaakam 😎 ) ku stanku, tak uz mala zatvorene. Tak som isla dnes s malou dusickou a ona na mna-Ja som Vam ju odlozila! ...som neverila vlastnym usiam 😀 ...tak uz slintam a uvidim naozaj, co z tych labiek bude, ja moc nemusim kreslene navody......
O cene pomlcim, ale to aj kvoli tomu, ze to je dvojcislo 😉 .
Urcite sa pochvalim, este musim poriesit "vlnu" a dam sa do toho 😵

tinal
17. dec 2012

@7511 No tak to by aj mňa potešilo, keby sa takto niekto zachová. 🙂 Ja som zháňala a zháňala a ani som nedúfala, len jedna pani z Čiech mi sľúbila, že ak nezoženiem, tak mi pošle, tak som bola kľudnejšia, aj keď radšej by som bola, keby si ju zoženiem sama ako zaťažovať niekoho. ten návod je úplne v pohode. Keby nepochopíš, ozvi sa, ale mne to išlo hneď na prvý krát tá spodná časť labky. Ja asi ešte urobím jedného z novej vlny, lebo tento je z 10 ročnej bavlny (hádam aj viac má). 🙂 Mám aj kúpenú bielu, sivú a čiernu, som plánovala robiť najskôr iného macka z iného návodu, ale ten bol horšie napísaný návod, tak som sa bála to aj začať, ale tento je úplne super. Návod je označený s 3 hviezdami ako najnáročnejšie, ale ja by som to dala aj menej. 🙂 Len som mala problém zohnať niečo na vypchávanie, tak som kúpila vankúš v Tescu za 1 euro a mala som výplň, u nás som nikde nezohnala výplň.

17anit07
18. dec 2012

@luckybara dakujem presla som asi polovicu a este som na nu nenatrafila ☹ tak musim hladat dalej 😉 pekny den

zuzkaamato
18. dec 2012

@tinal ahoj.. posles prosim aj mne navod na macka? je krasny, si sikulka 🙂

moniik.k
18. dec 2012

Holčiny prosím neporadily byste nějaký vzorek na čapku pro chlapa 🙂 co jsem zatím našla, bylo spíše pro děti nebo dámy :o) děkuji