Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

maria1610
6. mar 2013

@pempusik ja zvyknem robiť z Elian Nicky, alebo potom zmesové priadze (s bambusovým vláknom) Bamboulene, predáva klbkovlny.sk, ale robila som aj napríklad z merino vlny - e-vlny.sk - musí to byť priadza, ktorá Ti bude vyhovovať aj na dotyk, hračky predsa musia byť mäkké, dobre ošetrovateľné, nemali by sa na nej vytvárať žmolky, mali by držať tvar aj po opraní a pod.

pempusik
6. mar 2013

@maria1610 no prave preto sa pytam, ze nechcem, aby sa to potom tak zmolkovalo a aby sa dobre pralo. plnim to dutym vlaknom, takze je to pratelne na 40 tupnov. ten elian nicky som pozerala, ten sa mi celkom pozdaval. aj z merina som uz plietla macika, tak asi skusim nieco z tychto vln. dakujem 🙂

vera_vila
6. mar 2013

@pempusik Já na hračky ještě používám DORU od MTP, taky je moc příjemná, vypadá hezky a dobře se udržuje.

7511
6. mar 2013

Dievcata, zase prosim o radu...ideme lyzovat a chcem urobit malemu usianku...podla tohoto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=3314&user=...
len nerozumiem -
Začneme klasicky buď na 6 ŘO spojených do kroužku nebo stahovacím očkem (viz moje starší návody). Do kroužku vháčkujeme 15 DS. Dále háčkujeme plastickými sloupky, tj. práci po ukončení řady otočíme (neháčkujeme dále do kruhu), ale háčkujeme zpět zrubu - viz návody na MMB, nebudu to opět popisovat, všechno tady už je. Kdo nechce nebo neumí, háčkuje normálně stále dokola z lícu nebo jak umí.
Tie DS urobim a potom ? ziadne pevne oko ? pokracujem v kruhu tie plasticke stlpiky (myslia sa tym reliefne ? )....no a uz uplne ma dorazilo po ukonceni rady (pevnym okom ? ) pravi otocime ...tzn. robim opacny reliefny stlpik ?....
kedze tam nie je nikde nic o pevnom oku, tak neviem co s tym...... 😖 😖

alebo ked mi viete dat link na taky navod na MMB, ja som ho nenasla.....
DAKUJEEEEEEM

pempusik
6. mar 2013

@vera_vila dakujeeem, vsetko zapisujem, niektore podla mena ani nepoznam, ale pokukam na nete a nabuduce v galanterke vsetko ohmatam 🙂

blka
6. mar 2013

@7511 Ne, ukončíš pevným okem. Ale nejedeš jako vždy u čepičky, ale otočíš ji a jedeš jakoby nazpátek. U nějaké čepičky to bylo líp popsané, ale nevím už u jaké. Jsou to klasicky dlouhé sloupky, akorát se píchají za očko nebo tak nějak a tím se vytvoří ten plastický vzor.

blka
6. mar 2013

@7511 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5410 Je to jiný návod, ale je tam ukázané, kam se má píchat.

7511
6. mar 2013

@blka OK, takze zhrniem ci som spravne pochopila - tie prve klasicke DS ukoncim pevnym okom....a potom dalsie riadky robim plasticke DS....na konci rady zase pevne oko, ciapku obratim na ruby a robim opacny typ plastickeho DS.....

7511
6. mar 2013

@blka a samozrejme VDAKA za radu 🙂 🙂 🙂

lucia37
6. mar 2013

@pempusik Ja mám najradšej Lada luxus 😉

nerreidda
6. mar 2013

@maria1610 ovečka luxusní 🙂

pempusik
6. mar 2013

@lucia37 a nie je prilis hruba? z lady luxus som robila deku, hacikom 4.5 tusim. na tie zvieratka pouzivam len 3.5. Sice potom su asi troska vacsie. A nie su velmi chlpate?

melpomene
6. mar 2013

baby aká je spotreba na také háčkované štucne pre 5 ročnú kočku...neviem sa nikde dohrabať k číslam a dosť súrne to potrebujem vedieť...díkes ;)

melpomene
6. mar 2013

stačilo by 100 g klbko s 230 m návinom?

lucia37
6. mar 2013

@pempusik mne sa nezdá hrubá, veľmi rada z nej robím. A zvieratká vobec nie sú chlpaté. Robím háčikom 5 🙂).

pempusik
6. mar 2013

@lucia37 este sa mi zvysila vlna z deky, tak to skusim aj z nej 🙂

blka
6. mar 2013

@7511 Ne, naruby, ne. Uděláš řádek DS, na konci pevné oko. Otočíš čepičku a háčkuješ jakoby v protisměru, jestli se to tak dá nazvat. Kde jsi měla poslední očko, tak je v další řadě první a naopak. Je to trošku srozumitelnější? Neumím moc vysvětlovat.

roo
6. mar 2013

A ešte tento klobúčik čakal na dorobenie jahôdky a náramku...

pempusik
6. mar 2013

A tu su moje zvieratka 🙂
@lucia37
@maria1610
@vera_vila

lucia37
6. mar 2013

@pempusik Jéééj, tie sú krásne 🙂 . Ale ten macík je pletený, že?

pempusik
6. mar 2013

@lucia37 ano, macik je pleteny z merina a ostatne su uhackovane z yarnart jeans 🙂

lianka2
6. mar 2013

@lucia37 a odkiaľ si mala návod na toho macika? Aj ja by som skúsila...

maria1610
6. mar 2013

@pempusik krásne 🙂

lucia37
6. mar 2013

@lianka2 Ktoreho maca myslis?

lucia37
6. mar 2013

@pempusik Ozaj nádherná práca 🙂 🙂

tiffanka
6. mar 2013

@pempusik díík 🙂 ...čo sa druhu vlny týka, tak toto bola moja prvotina, tak som skúšala z Dory...tú som mala a ak najbližšie budem niečo "páchať" 😀 , tak by som chcela voliť čistú BA...

tiffanka
6. mar 2013

Baby! Ja som si dnes kúpila Camillu a zostala som v miernom šoku...tou veľkosťou klbka 😀 . Akú budem mať spotrebu na drobca /49cm obvod/? Asi viacej ako jedno klbo... 😕

lianka2
6. mar 2013

@lucia37 prepac, ja som chcela označiť niekoho iného...

ewca
6. mar 2013

moje balerinky, jedny mam uz hotove aj pre ninusku a dokonca uz mam od kamosky na jedny aj objednavku, juch ako sa tesim 🙂

ewca
6. mar 2013

@maria1610 oooo, ta je chutnucka.... ja sa tiez chcem pustit do hraciek, prosim ta odkial mas navod, moja mala je milovnicka oveciek