Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

17anit07
11. mar 2013

@rina76 nadherny mozem sa opytat aka je to velkost a kolko vlny ste potrebovala dakujem

vixenn
11. mar 2013

@olina22 Můžu poprosit o návod na kytku z té fialovo-bílé čepičky? Moc děkuji. 😉

medvide1
11. mar 2013

Prosím nemate navod některá navod na čepičku a je tan znak adidas?děkuju

mimus265
11. mar 2013

@letuskah dakujem uz som to vyparala zacala robit od znovu a je to v pohode, asi som predtym spravila niekde chybu... 🙂

medvide1
11. mar 2013

@janula2011 děkuju mockrát..ale pochybuji že bych tot zvládla podle tohoto jsem začátečníl potřebovala bych celý navod na čepičku 😀

vera_vila
11. mar 2013

@medvide1 základní čepičku najdeš tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81 - jen až už budeš mít popřidáváno a začneš háčkovat rovně, tak začneš dělat třeba po dvou nebo třech řadách znak... Jak měnit barvy najdeš tady

https://www.youtube.com/watch?v=44ahp_jwvAw

nebo tady

https://www.youtube.com/watch?v=DTeywzv8cc4
medvide1
11. mar 2013

@vera_vila jeee děkuju mockrátza radu 🙂 no zkusim to!ale nevim nevim 😀

vera_vila
11. mar 2013

@medvide1 určitě to zvládneš, zvládly to i jiné začátečnice 🙂

medvide1
11. mar 2013

@vera_vila ooo děkuji za podporu.uvidime zkusim to 😉

lemge
11. mar 2013

@rina76 naadherny svetrik,si sikulka!..mozem vediet aku priadzu si pouzila ?dakujem 🙂

kotito
11. mar 2013
smejko
11. mar 2013

@dada200 dadi, neviem ci ti niekto odpisal, trosku sa stracam v tej kope navodou a obrazkou co tu su, ale kopu takychto vln najdes na iceyarns.com, objednava ich narpklad klbkosopa na FB

ankan
11. mar 2013

@miriamka vzor som dala odhadom, ale ak budeš robiť čiapku z priadze z ktorej si už robila vypočítaj si v ktorom riadku začať podľa toho koľko riadkov budeš robiť vzor. Ja mám každú inú, lebo tá bieloružová má veľký vzor a tak som spravila od oka menší. Nezačínaj však skôr ako dokončíš pridávanie...

ankan
11. mar 2013

@medvide1 sprav si základnú placku a potom rob ten vzor, mne sa zdal priveľký a tak som robila menší. Prihlás sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/skupina/1861/ a tam je veľa návodov ako aj žien čo ti radi poradia ako tu.

rina76
11. mar 2013

@lemge jaké to jsou příze neřeknu, sama to nevím. Občas koupím na aukru výhodný balík zbytků přízí, většinou jsou bez adjustačních pásků a pak tvořím. Každá příze má i jinou sílu, je to takový mišmaš.

dada200
11. mar 2013

@smejko Dakujem,neodpovedal mi zatial nikto,ale na FB som si nasla tiez klbkosopa,ze ich ma 🙂 Nasla som aj zahranicne stranky,kde ich maju a chcem si objednat tieto co su na fotke asi 12 farieb,len mne su 4 klbka zbytocne z kazdej farby,tak musim najst niekoho,co by chcel polovicu z toho . 😉

miriamka
12. mar 2013

@natalitimk Krasne ciapky,odkial vies robit take pekne aplikaciena ne?

blka
12. mar 2013

@natalitimk U té čepice a šátku máš moc zajímavou vlnu, co to je prosím?

tomaskovamaminka
12. mar 2013

Ahojte
@kotito Jej aj ja som robila podobne tenisky 🙂
Idem si k vam po radu. A mozno niekoho navnadim🙂 Skusam toto a nejako sa neviem dopocitat:( Neskusali ste to niektora tiez? http://www.kouzlenishackemajehlicemi.cz/news/kv... Vdaka🙂 😵

kotito
12. mar 2013

@tomaskovamaminka ten je nádherný. Nedělala jsem ho, ale jak tak koukám asi jsem se zaláskovala, takže zkoušet budu, jen co nakoupím matroš .Ať se daří

tomaskovamaminka
12. mar 2013

@kotito Dakujem🙂 som ti nasadila brouka do hlavy🙂 A este som vam sem nic nevlozila tak aspon nieco, z poslednej doby🙂

natalitimk
12. mar 2013

@miriamka DAKUJEM-TEN LEVIK TO JE čISTA IMPROVIZACIA,A TA OPIčKA TO SOM LEN POZERALA A HADALA žE AKO SA TO ASI HAčKUJE KEDžE JA TIE KRESLENE NAVODY NEOVLADAM

natalitimk
12. mar 2013

@blka -TO Už BOLO DAVNO čO SOM TO OBJEDNAVALA ZNAčKA VLNY JE ICE YARNS. TO JE 50G VLNA ALE JE TAM Až 250M NAVIN TAKžE 1KLBKO MI STAčILO NA čAPICU AJ šATKU

adrika79
12. mar 2013

Aj u nas ide jar... :D

adrika79
12. mar 2013

Aj u nas ide jar - s foto :D

adrika79
12. mar 2013

TANGO sa hlada! Baby, ak mate v galanterii u vas 2 klbka tmavohnede tango, rada by som odkupila, vopred dakujem!

tomaskovamaminka
12. mar 2013

@kotito A nasla som aj tenisky🙂

tomaskovamaminka
12. mar 2013
monika130
12. mar 2013

Ahojte maminky, chcela by som sa spýtať, ktorá z vás by bola ochotná spraviť na objednávku pre moje deťurence nejakú peknú čapičku??? Prijala by som skôr takú zložitejšiu napr.: s uškami a nejakým vzorom, nie klasickú háčkovanú 🙂 Nedarí sa mi to tu medzi toľkými príspevkami nájsť 🙂 Ďakujem za každú radu a odpoveď 🙂 pekný dník 🙂