Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

mirka146
3. jún 2013

dievčatá,možte mi poradiť ako na kapucnu na dámsku vestu 🙂 dakujem

vera_vila
3. jún 2013

@miriamka už jsem sem ty odkazy kdysi dávala... zkusím to najít... Je to sice video na čepici, ale v čase 3:16 je změna barvy - sice ji paní dělá na konci řady a navázání nové řady, ale já tenhle způsob s úspěchem používám v případě, kdy chci mít sloupky stejné barvy nad sebou

https://www.youtube.com/watch?v=7SoJuB_lCEI

- pokud někde dělám posun (že nad jednu barvu mám v následující řadě udělat sloupek jiné barvy), tak u "ubírání barvy"-posun doprava - tak používám tenhle způsob taky... Pokud dělám posun doleva - "přidávání barvy" - tak to dělám tam, že sloupek dokončím to první barvou a další sloupek začínám už tou novou (takže pak mám sloupek původní barvou nad očkem původní barvy a nedělá to takové "ošklivé" přerušování (jinak jde ta změna barvy vidět, protože je sloupek původní barvou nad očkem nové barvy)... Snad jsem to popsala trochu srozumitelně...

miruska76
3. jún 2013

@grenka ahoj, no teraz neviem, asi som sem ja nedávala napísaný návod na šatôčky, akurát možno kreslený návod, len podľa neho som robila len sukničkovú časť ....

grenka
3. jún 2013

@miruska76 nasla som ho dnes 😀 skoro cele doobedie som sedela na nete a a hladala a nasla som 😀 a z kaej lny si ich robila/camila sa mi zda hruba...

miruska76
3. jún 2013

@grenka tieto som robila z Edity, ale už som robila šatzy aj z Daniely a bambusovej priadze Panda 🙂

grenka
3. jún 2013

@miruska76 ktoru by si my poradila ?to su tensie priadze?

miruska76
3. jún 2013

@grenka no Daniela bola asi najtenšia, je fajn, ale mne osobne asi najviac sedela tá Panda, ešte myslím veľa radia aj Moniku, tá je tenučká ...to už asi záleží, kto si čo vyberie ...

grenka
3. jún 2013

@miruska76 a BABY?

vera_vila
3. jún 2013

@grenka Edita je malinko silnější než Camilla, Panda je také dost silná, tenší je Daniela, já doporučuji na šatičky třeba i Scarlet

miruska76
3. jún 2013

@grenka ja myslím, že aj tá by mohla byť ...

grenka
3. jún 2013

@miruska76 tasa mi zda celkom fajn tiez robila so z nej uz ciapocku a bola fajn aj nezmolkuje sa

veronikani
3. jún 2013

@janabanc naaadhera, klobúk dole 😉

lenica81
4. jún 2013

@pitruskaskarolinkou ja odpadnem, krasne... si si makla... a ja tiez dufam, ze bude prilezitost, bola by ich skoda nenosit... 😵 aku priadzu si pouzila...

mirka146
4. jún 2013

baby a vedeli by sme ti pomocť aj z vestou,vzor viem,len ten predokako odberať na golier a k tomu ta kapucnička?

pitruskaskarolinkou
4. jún 2013

@lenica81 děkuji 😵 je to daniela - má krom bavlny taky elastan, takže jemně pruží oproti např.Camile 😉

tiffanka
4. jún 2013

Baby ahojky. Nemáte náhodou niektorá návod na háčkované husle /také 3D - vypchaté/, alebo niečo, čo je späté s hudbou? Dík. Chcem spraviť kamoške niečo origi. 🙂

cizu
4. jún 2013

@tunylyk @mamamajka holky, moc díky...kytička se povedla.-)

yarnie
5. jún 2013

Toto bude taky overal/kratasky na traky, traky este len robim, len riesim dilemu ci tie ruzove volaniky ano ci nie? Poradte! Dik 🙂

evicka1
5. jún 2013

@pitruskaskarolinkou no ale to je ake perfektneeee :-*

asistentkarvv
5. jún 2013

@yarnie já bych nechala ty volánky 🙂 nebo pokud se ti to nepozdává, tak bych udělala zakončení háčkované obloučky... např. něco takového viz foto, ale rovné zakončení bych nenechávala.

lemge
5. jún 2013

ahojte snad sa majitelka fotky nenahneva 😕 ,ale neviem najst navod na tuto vejarikovu vzorku.ak niekto mate ,moc mi pomozete,dakujem 🙂

lemge
5. jún 2013

tak som to zvladla bez navodu.. 🙂

asistentkarvv
6. jún 2013

@lemge tak to byla rychlovka 🙂 ukážeš fotečku?

lemge
6. jún 2013

@asistentkarvv ty si ale srandistka 😀 .este nemam hotovu,mam len 2 riadky,potom nahodim 🙂

asistentkarvv
6. jún 2013

@lemge 😀 😀 😀 já myslela, že háčkuješ, tak rychle jako já párám 😀 😀 😀

letuskah
6. jún 2013

@yarnie to je nadherne, volaniky nechaj, mne sa pacia. prosim si potom aj fotku na dietatku ze ako to vyzera, teda len ak chces 😵 krasne to vyzzera

kacena177
6. jún 2013

@janabanc zdravím akurát obdivujem vašu čiapočku červeno ružovú. je krásna a chcela by som vedieť ako na to? hlavne ten spodok ako rozšíriť? Ďakujem

yarnie
6. jún 2013

@letuskah dakujem 🙂 vcera som vyparala ten polkruh, namiesto neho som spravila stvorec v rovnakych farbach (polkruh bol prilis kratky na ten ucel) a kupila som ine biele volaniky tak spekulujem nad tym. Ale mne sa pacia take romantisch veci na dievcatach, tak mozno aj tie ruzove nakoniec necham. Inak tie gatky sa robia v jednom kuse ako stvorec ale s osmimi stranami = osemuholnik. Potom sa zlozia a zhackuju po bokoch. Fotku bez tvaricky ti mozem potom poslat, nedavam fotky deti na net.

letuskah
6. jún 2013

@yarnie jej aka skoda, mne sa tam ten polkruh pacil ale zas ked to nema byt prakticke tak naco... no jasne ze bez tvaricky, ja som len chcela vidiet ako to vyzera na dietatku 😉 ci uz posles alebo nie je na tebe, chapem to
viem ze aj svetriky sa tak robia, este som neskusala, uz mi chalani vyrastaju a pletene hackovane uz moc nechcu
no som zvedava co vymyslis, lebo uz len napad sa mi paci 😵