Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

rimi26
6. jún 2013

Dievčatá idem sa vám pochváliť s mojou prvou čiapočkou čo som urobila po sto rokoch 🙂 Kedysi dávno som háčkovala neteri, ale to je cca 7 rokov dozadu a teraz som sa k háčiku opäť vrátila lebo som nemohla nájsť vhodnú čiapku pre môjho malého ročného synčeka Paľka 🙂

baskaj
6. jún 2013

Dievčatá, chcem sa spýtať na PLETENIE čiapočky:
Existujú nejaké tabuľky, ktoré by radili koľko očiek cca treba pri hrúbke priadze takej a takej na obvod napr. taký a taký? Lebo je pre mňa dosť pracné robiť to systémom pokus-omyl, už som sa napárala niekoľko tisíc očiek. Keďže na okrúhlych ihliciach sa to na hlavičke nedá skúšať hneď ale až po upletení mnohých riadkov. Ďakujem za rady!

asistentkarvv
6. jún 2013

@baskaj na počet oček tabulku nemám, ale na cm... třeba ti to trošku pomůže...

baskaj
6. jún 2013

@asistentkarvv ďakujem ti, ale ja som sa pýtala na pletenie/štrikovanie, nie na háčkovanie.

anny1984
6. jún 2013

@baskaj neviem či existuje také niečo, lepšie je odmerať obvod, lebo každá priadza je inej hrúbky
Ja to robím tak, že upletiem si 10 očiek, odmeriam koľko to je cm a podľa toho si vyrátam koľko očiek potrebujem na napr. 40cm. Easy 🙂

asistentkarvv
6. jún 2013

@baskaj já vím, že jsi se ptala na pletení 🙂 jen jsem si myslela, že ty rozměry třeba trošku pomůžou 😕

anny1984
6. jún 2013

@adel22 aké pekné oválne sa ti poradili, ako si na to išla? Tiež som začala, no sú dosť okrúhle a tým pádom aj široké. Ide o to urobiť dosť dlhú tú prvú retiazku? 🙂

jujlucka
6. jún 2013

ahojte....chcem sa opytat, ci uz niektora z vas hackovala bambulkovu deku pre mimi....chcela by som si ju uhackovat, ale netusim, kolko tej priadze mi asi treba....chcela by som ju z malych bambuliek....dakujem

adel22
6. jún 2013

@anny1984 myslim ze som dala 15RO a potom som sla ze2RO- namiesto jedneho Dlheho stlp. a na jednej spicke 2dlhe v jendom ocku x 3 na jednej spicke pokracujes dlhymi a opat na druhej spicek 3x 2dlhstlp v jednom a dalsi rad zase rozhackujes tie dvojite...chapes? 🙂

monikka22
6. jún 2013

Ahojte viete mi niekto poradit chcela by som zacat a neviem ako nemam na blizku nikoho kto hackuje a tak vas prosim o radu podla coho ste zacinali vy?? chcela by som hlavne capicky, saliky, papucky pre babatka🙂 vopred vam dakujem...

79marry
6. jún 2013

@monikka22 Ahoj, ja som začiatočníčka,kúpila som si 3 knihy no najviac mi vyhovovala Praktická kniha Pletenie a háčkovanie http://www.gorila.sk/product/260567, no ja som ju zohnala lacnejšiu za asi 17€, mali ju aj v Priori v predajni Knihy pre každého a potom som hľadala na internete na youtobe

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU

od tejto som veľa získala a ešte som hľadala na Minibazare návody a podľa nich som sa naučila čiapočky a teraz skúšam aj svetríky, len neviem nájsť schopné návody. A pri malej nemám moc času, no keď sa potrebujem ukľudniť, tak vytiahnem háčik a háčkujem, ešte sa naučiť pliesť 😀,

79marry
6. jún 2013

@yarnie Páčia sa mi tvoje klobúčiky, vedela by si mi poradiť návod? Ďakujem,

79marry
6. jún 2013

@lemge ten fialový klobúčik je krásny,kde by som zohnala návod,prosím?

beatricer
6. jún 2013

@baskaj na každej vlne by mala byť tabuľka a je tam okienko v ktorom je napísane koľko riadkov a koľko očiek potrebuješ na 10x10 cm - je to orientačné a musíš dodržať aj veľkosť ihlíc. Potom záleží aj na tom či dávaš vzorku, ktorá sťahuje alebo pletieš len hladko

yarnie
7. jún 2013

@79marry ktory konkretne? Tie babske su v albume s linkom na navod na vzorku aj krempu. Aplikacie robim z hlavy. Ten s lodickou som robila cely z hlavy, to su len klasicke kratke stlpiky, horny okraj klobuka je robeny v poslednom riadku ked som pridavala len za jeden okraj ocka aby to bolo take obrubene a potom som do toho spravila este 1 riadok ks aby sa obruba zvyraznila. Krempa je z ks, len tak odoka som pridala aby nebola siroka a nekrutila sa. Dokonca v strede krempy som kazdy siedmy a osmy ks splietla kvoli tomu.

lemge
7. jún 2013

@79marry http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9742 a krempu(šiltík) podla http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=921&user=1.....
nech sa pači 🙂 priadzu som pouzila Nelu

79marry
7. jún 2013

@lemge Jéééj ďakujem krááááásne, ten klobúčik už mám odskúšaný, hoci mne tá krempa tak pekne nedrží 🙂 a tú letnú odskúšam, háčiku zdar!

79marry
7. jún 2013

@yarnie Ďakujem, idem to poriadne popozerať. Ste šikulka 😀

lemge
7. jún 2013

@79marry ta krempa drzi super,lebo je to hackovane z Nely...catania by tak nedržala.. 😉

janabanc
7. jún 2013

Hackovane sortky na majitelke =)

asistentkarvv
7. jún 2013

Holky nakupujete na netu? Kde je nejlevnější vlna/příze???

dagina
8. jún 2013

@janabanc no toto🙂.....závidím šortky a postavu

lemge
8. jún 2013

ahojte baby 🙂 poradite mi?som zufala-opustila ma fantazia 😒

neviem ako mam dokoncit tento klobucik.co s tymi stužkami,mam ich tam nechat visiet,alebo mam tam dat ten kvet?...skusala som uviazat aj maslicku,ale nebolo to pekne...

alebo co ine tam dat,neviem....??? dakujeeeem 🙂

demartka
8. jún 2013

Žienky ,mohla by som porosiť o radu?Chcela by som uháčkovať šatku na krk,návod som našla,ale neviem,ako to mám urobiť ,aby som mala trojuholník,tam robia len pás.Mám na mysli tzv.retro šatku so starpcami-ale bez strapcov🙂A nech to zapájam ako chcem,stále mi to nesedí...Ďakujem🙂

asistentkarvv
8. jún 2013

@lemge mě se líbí ta třetí verze.

yarnie
8. jún 2013

@lemge krasny klobucik, mozem poprosit navod? Aj na tu krempu, ta je velmi zaujimava! 🙂 a ozdobeny je najkrajsie tretia fotka.

nerreidda
8. jún 2013

@janabanc tak takové fotky jsou sprostá provokace !!! 😀 😀

najmama
8. jún 2013

@lemge 🙂 super nakombinované farby, ja použijem max. 2, na viacej nemám odvahu

janabanc
8. jún 2013

@nerreidda 😀