Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matylda18
12. jan 2014

@kolienko jasne 🙂 skupinka sa vola burza materialu - vlna,servitky atd a baba sa vola jana minarovicova 🙂
tu homlesku urob kludne vacsiu aj o 10cm na dlzku, zalezi uz ptm na tebe ako to chces padnute 🙂 ja robim brmbolce klasicky z papiera ako volakedy sa robili 🙂 a ked husty tak, ano viac vlny 🙂

kolienko
12. jan 2014

@matylda18 dakujem ti velmi pekne za tvoju odpved. som velmi zvedava na ten moj vytvor 🙂 ty hackujes dlho?

matylda18
12. jan 2014

@kolienko potom sa pochval fotkou 🙂 fu, hackujem tak nejak od strednej ale to boli skor decky, ozdoby a take...ciapky len druhy rok..inac hackujem okolo 15 rokov 🙂

kolienko
12. jan 2014

@matylda18 na zakladke som aj ja hackovala decky, ale radsej som strikovala. Teraz ma to len tak napadlo, za skusi siustrikovat salik a zrazy som chytila hacik do ruky. Mam par nakrcnikov za sebou, capicu robim 3 prvu som darovala a ta druha je pre mna, len musim dokncit brmbolec. 🙂 foto urcite dam, aby ste mi poradili co robim zle 🙂

matylda18
12. jan 2014

@kolienko ja som zas hackovala ako decko a uz to moc neviem :( ale chcela by som to oprasit 🙂

zuzulkaba
12. jan 2014

Moj najnovsi vytvor🙂 myslela som,ze bude komplikovanejsia,ale za 1 vecer bola hotova🙂

sofhia
12. jan 2014

@zuzulkaba aka je to vlna?

katulikzlatulik
12. jan 2014

@vladikaw dakujem, ano nieco take, ale nepodoba sa to velmi na angryho = ako keby jeho nevlastny brat 😀

zuzulkaba
12. jan 2014

@sofhia Nako baby Lolipop

sofhia
12. jan 2014

@zuzulkaba dakujem

broucek2
12. jan 2014

Zase trocha do mlýna

tretulka
13. jan 2014

babulky aku by ste mi poradili vlnu na saty pre malu, take jarne, nech to nie je moc hrube ani tenke a nech sa nezmolkuje

tretulka
13. jan 2014

a tu su moje posledne vytvory, chlapcenska s pismenom A bola darcek pre syna jednej znamej, viela uz taka jarna, chcela som vyskusat tuto vzorku, a na zelanie mojej malej macickova ciapocka 🙂. Teraz som sa pustila do svetrika pre malu, len budem mat asi malo vlny, tak zhanam Red Heart Baby fialovu, mam sice bielu este, ale nechcem kombinovat.

terezka1947
13. jan 2014

baby,poprosim vas o radu....chcela by som syncekovi uhackovat vestu,resp. svetrik....na nete som sa konecne aj dopracovala k nejakemu postupu,ale neviem si rady s velkostou ☹ ☹ ☹
poradte mi,prosim....sirku vesticky si odmeriam a 1retiazkove oko je cca 1cm?ci je to blbost? 😅 😕
a este mam ten isty problem so svetrikom.....na zaciatku sa tiez robia tie retiazkove oka....ale tiez neviem,ze ked to chcem tak na 2 roky,kolko ich mam urobit...dakujem za vase rady

tretulka
13. jan 2014

@terezka1947 to zavisi od toho aku vlnu pouzijes, aky hacik, ja teraz robim svetrik malej, a odmerala som si aku potrebujem sirku v cm a urobila retiazku tej dlzky, pocet ociek som prisposobila vzorke, aby mi to vychadzalo

emkab
13. jan 2014

Baby, neviem najst navod na pletenu ciapku, nieco na tento styl -foto. Pozerala som aj an ceskom MMB, ale nenasla som :-/ neviete o nieco, resp. nemate nieco vo svojich albumoch, sikovnice 😉? Diiiiiiiiiky PS: nieco jednoduchsie, ide mi skor o to, ako tam hore uberat, aby ciapka "sadla" na hlavu, nechcem velmi nafuknutu...

terezka1947
13. jan 2014

@tretulka mhm,dakujem za radu...skusim vesticku tak ako si napisala....a este ta poprosim,keby som chcela svetrik...zacina sa pri krku....ako si mam poradit s tym ☹ mam si tiez nejako pomerat nejaky sveter,co ma teraz?a plus minus urobit?vzor bude iba jednoduchy,nic specialne,lebo to neviem...iba sem tam sa mi na ciapocke nieco podari,nie som az taka sikovna 😅

bzzzz
13. jan 2014

@sofhia Ďakujem. Jedna ďalšia už sadla a tak isto som ju robila len voľnejšiu vzorku som použila, tá prvá, chcela som aby bola dosť hrubá, na zimu a ona sa spravila pomaly ako helma a vydúva sa jej hore na hlavičke 🙂

tretulka
13. jan 2014

@terezka1947 ja som robila malej sveter taky co sa zacina od krku, podla navodu co som nasla na MMB, sedlo som robila takto nejako, ak sa nechces drzat presneho navodu, tak je to len metoda pokus-omyl 😉

terezka1947
13. jan 2014

@tretulka joooooj,supeeeer,dakujem za tip......vyskusam podla tvojej rady....naozaj dakujem,si zlata....ani nevies ako si mi pomohla.

tretulka
13. jan 2014

@terezka1947 tu mas este ine navody na sedlo, ale v podstate je to ten isty princip, som rada, ak som pomohla, nech sa dari, potom sa nezabudni pochvalit svojim vytvorom 🙂

zuzu1983
13. jan 2014

ahojte. nájde sa dáka dobrá duša a napíše mi zrozumiteľne ako upletiem osmičku. štrikovať viem, len tá osmička mi nejde. ĎAKUJEM

meggi0201
13. jan 2014

Ahojte háčkarky, dostala som taký šibnutý nápad, že svokrovcom na 50tku uháčkujem prehoz na posteľ, mám na to cca pol roka- to hádam stihnem ????!! 😀 poraďte mi, či je lepšie bavlnená, či akrylová priadza? A neviem sa rozhodnúť, či ju spraviť zo štvorcov, alebo dáky iný vzor? Vzhľadom k rozmerom, plánujem 200x 190 cm potrebujem vzor, ktorý bude rýchlo "odsýpať" 😀 poprípade, ak ste daktorá niečo také už robili, približne koľko vlny spotrebujem? ďakujeeem

dabon
13. jan 2014

Včerajšia pre synovčeka 🙂

susann83
13. jan 2014

Ahojte babulky hackarky!
Zacala som aj ja hackovat, uz mam ciapocku a cizmicku, par k nej este nemam 😀
Chcela som sa spytat, mam vlnu, 400g, kremovu a zelenu. Aky rozmer deky mi z toho vyjde, taka cik-cakova, na kolko ociek mam zacat??

kolienko
13. jan 2014

@dabon prosm ta z akej vlny ha ra capicka? Je krSNA

dabon
13. jan 2014

@kolienko dakujem 🙂 je to YarnArt - Happy 🙂

vladikaw
13. jan 2014

@katulikzlatulik ja viem, ze sa velmi nepodoba, ale tiez to bolo jedine normalne, co som nasla :D ja by som to urobila podla obrazku http://www.travelingwithbaby.net/wp-content/upl...
uhackovala by som to ako je obrazok, inak mi internet vo vyhladavani nepomaha... uz sa ti podarilo najst nieco vhodne, resp. si to urobila?

hricmajka
13. jan 2014

moj prvý pokus o svetrík, myslím, že sa celkom vydaril 🙂

maria1610
14. jan 2014

Práve dokončený - polárny medvedík 🙂