Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ivanajelinek
14. dec 2010

Ahojte kocky. Neviete mi poradit aku najlepsiu merino vlnu na taketo cizmicky? dakujem 😉

lucia32
14. dec 2010

@danielkapo krásne čapičky...akej značky je ta chlpatá vlna?
Moje najnovšie hačkovacie pokusy...darčeky pre kamoškinych chlapcov

lucia32
14. dec 2010

@dievcatko84 daš mi link na tu pradiareň? Mám doma velikansku hačkovanú deku, žeby som poslala?

dievcatko84
14. dec 2010

@lucia32 jeeje to je krasne! Ja som podla tejto adresy http://www.priateliazeme.sk/spz/?q=node/2272/print tam najdi BPT Pradiaren a na ich mail som pisala ci mi neposlu vzorkovnik. Ten mi poslali behom tyzdna a pol a podla neho si vyberies tam su napisane aj podmienky 😉 Ja som bola velmi spokojna! Je trosku pevnejsia,ale je velmi pekna a dobre sa s nou pracuje.
Napriklad tato ciapka je z tej vlny ;)

lucia32
14. dec 2010

@dievcatko84 peknááá... a to si im najprv napisala? a až potom poslala pleteninu? dufam, že nemusí byť vyparaná...

dievcatko84
14. dec 2010

@lucia32 joj zle si ma pochopila. Neviem presne ako bol sled udalosti predtym, my sme objednavali asi pred 8-mimi rokmi s maminou. Teraz som uz osamostatnena a konci mi vlna z tej velkej davky co sme objednali. TAk som sa skusala informovat. A preto som poslala mail a oni mi neodpisali ale rovno poslali info postou. Su tam vzorky mozes si ich "ohmatat" a pozret odtiene. tEraz maju menej asi 6-7farieb myslima,el to sa casom zvykne menit. A podla toho si objednas. A nemyslim ze musi byt oprata, hlavne aby nebola nejako velmi znicena (mole a take cuda myslim alebo uplne zablatena a tak) 😉

blovitc120
15. dec 2010

Ahojte, vie mi dať niekto link na navod na pletenie ponožiek na 5 ihliciach? Čim zrozumiteľnejší, vďaka

dievcatko84
17. dec 2010

Ahojte kocky....strikovanie v plnom prude? 😉 Potrebovala by som rada, snad ty @iloha mi iste budes vediet poradit 😉 Ide mi o krajove ocka, stlae ich mam take natiahnute volne a ked sijem spoluc asti tak je tam akoby dierka 😖 Uz som skusala rozne techniky, napriklad nerobim posledne ocko a potom ho spravim v dalsej rade, potom som tak, ze som z lica nerobila ocko posledne ani predposledne a a rovnako ani z rubu posledne a predposledne len v tej druhej strane som ich spravila ale to sa dierka posunula dalej, a potoom som tak, ze som viac zatahovala a nie je to ono...neviete mi s tym poradit ako na to??? DAKUJEEEEM!!! Strikovaniu a hackovaniu zdar!! 😉

letuskah
17. dec 2010

@dievcatko84 ja zosivam pri predposlednom ocku presne kvoli tym dierkam 😝
a u nas strikovanie dako zamrzlo uz mesiac neviem najmensiemu svetrik dokoncit a to som si nakupila vlny ze mu postrikujem celu vybavu 😀

iloha
17. dec 2010

@dievcatko84 - krajové očko na začátku pletu s nití vpředu jakoby obrace, poslední jen sejmu a po otočení pletu zase jakoby obrace, ještě pomáhá více kraje utáhnout, tím že první oko na krajovým okem upleteš obrace 😉

telinka
17. dec 2010

@dievcatko84 tiez ma napadlo zmenit sposob zosivania 😉

iloha
17. dec 2010

já dodělala rolák pro Terezku, teď dělám sobě nákrčník, a ještě mě čeká nákrčník pro tchýňku a jedna šálka pro malého klučíka a pak se musím vrhnout na svetřík pro vnučku a potom pro Tomíka, ten by chtěl zelený s vločkou, čekám až mi přijde vlna....., takže se nenudím 😉
Jinak už jsem konečně dobrala antibiotika, a už jen kašlu a dle dr. se mám šetřit a moc doma neřádit při úklidu a pečení 😀

zvolovci
17. dec 2010

ahojte baby, viem, ze tu pisete predovsetkym o pleteni, ale nemate nahodou niektora dobry link na zrozumitelne navody na hackovane svetriky pre psov?

dievcatko84
18. dec 2010

@iloha dakujeeem musim skusit!!! ja som robila pre manzela pulover, tak pre mna taku dlhu vesticku hackovano-strikovanu, dcerke zavinovaci svetrik, potom taky kratky svetrik na zavinutie pod prsia 😉 a terza jej robim satocky a este sa chystam ponco 😉 tak sa setri a pekne vylozit nozky a strikovat 😉

@zvolovci skus mimibazar.cz ci tam nieco nenajdes 😉
@letuskah ked zlyhaju vsetky rady urobim to ako ty 😉 vdaka 😉

dievcatko84
18. dec 2010

@iloha funguje! dakujem! 😉 je ten okraj skutocne pevnejsi a krajsi 😉

iloha
18. dec 2010

@dievcatko84 tak to jsem ráda, že se zadařilo 😉 štrikovaní zdar 😵

dievcatko84
19. dec 2010

dievcata potrebujem pomoooooc! 😉 hladam tento vzor a neviem ho najst, mne z neho mamina robila pulovrik ked som bola dievcatko a teraz planujem nieco svojej dcerke spravit a aj ciapocku. Je to take ako "osmicky" ale zel sa to pozera a ahlvne ti e uska neviem ako 😖 neviete poradit? nemate niektora vzor na nejaku aspon trosku podobnu sovicku? DAKUJEEEEM!!!

letuskah
19. dec 2010

@dievcatko84 no nasla som toto Owl cable pattern
(11+3 st rep, beg WS)
1: Work one row of reverse stockinette (purls on the right side).
2: [p3, k8], p3
3: k3, [p8, k3]
4: [p3 c4b, c4f], p3
5-11: alternate rows 2-3, beg and end with row 3
12: [p3, c4b, c4f], p3
13: k3, [p8, k3]
14: [p3, k1, p2, k2, p2, k1], p3
15: k3, [p1, k2, p2, k2, p1, k3]
16-17: rep rows 1-2
18: [p3, c4b, c4f], p3
19: k3, [p8, k3]
20: Work one row of reverse stockinette (purls on the right side).
na http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=...

letuskah
19. dec 2010

vzor na 11+3 ocka, zacina sa rubom
riadok 1 obratko
r2 obratko 3 ocka, hladko 8 ociek, obratko 3 ocka
r3 hladko 3 ocka, obrtko 8 ociek, hladko 3 ocka
r4 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpedu, obratko 3 ocka
r5-11 opakovat riadky 2-3, zacat a koncit opakovanie riadkom 3
r12 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpredu, obratko 3 ocka
r13 hladko 3 ocka, obratko 8 ociek, hladko 3 ocka
r14 obratko 3 ocka, hladko 1 ocko, obratko 2 ocka, hladko 2 ocka, obratko 2 ocka, hladko 1 ocko, obratko 3 ocka
r15 hladko 3 ocka, obratko 1 ocko, hladko 2 ocka, obratko 2 ocka, hladko 2 ocka, obratko 1 ocko, hladko 3 ocka
r16-17 opakovat riadky 1-2
r18 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpredu, obratko 3 ocka
r19 hladko 3 ocka, obratko 8 ociek, hladko 3 ocka
r20 cely riadok obratko

letuskah
19. dec 2010

dufam ze som to dobre prelozila 😉

dievcatko84
19. dec 2010

@letuskah ty si ze uz aka uzasna!!!!!!!!!!! DAKUJEM!!! Ja somnasla po anglicky navod...ale ja dilino neviem to prelozit a ty aka uuuuzasna!!! Joj velmi ti dakujem!!! VEEELMIIII!!!!

bambusko
19. dec 2010

tu su vysvetlivky pre popisy hackovania a pletenia v anglictine 🙂

http://www.craftyarncouncil.com/standards.html

dievcatko84
19. dec 2010

@bambusko dakujem,ale ja som z toho dilino...to co tam mam najst? Ja viem po ang. ale len take zakladne veci a uz vobec nie taketo "odborne" veci 😖

dievcatko84
19. dec 2010

@bambusko uz som naaaasla!!! How to read... 😉 Vdaka 😉

bambusko
19. dec 2010

@dievcatko84 treba vediet anglicky 🙂 ale je to aj pomocka - mozes si napr. najst vysvetlenie skratky a ked nevies vo co go, zadas si na youtube a uvidis 😅

letuskah
19. dec 2010

@dievcatko84 jaj zle som prelozila, neslo mi to do hlavy ze je to dake divne a uz viem preco 😀
takze riadky 4, 12, 18 miesto vety: obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpedu, obratko 3 ocka
ma byt
obratko 3 ocka, 2 ocka dat dozadu na pomocnu ihlicu, prestrikovat hladko 2 ocka, hladko ocka z pomocnej ihlice, 2 ocka dat dopredu na pomocnu ihlicu, hladko 2 ocka, hladko ocka z pomocnej ihlice, obratko 3 ocka 😀

dievcatko84
20. dec 2010

@letuskah no ja som to uz vecer robila a bolo mi to divne 😉 ale dakujem, vyparam a prerobim 😉 ale aj tak dakujem! 😉

dievcatko84
20. dec 2010

@letuskah a nema byt 16 a 20 hladko? ci to zle chapem, ze na lici je vlastne hladko... ci? 😕

dievcatko84
20. dec 2010

@letuskah a tu je dokaz, ze je preklad spravny 😉 Trosku som si ju upravila,ale len minimalne 😉