Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ginger72
27. mar 2014

@mamelka
Dobrý deň, veľmi sa mi páčia Vaše práce. Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o postupy na výrobu čelenky a šatiek. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem. Zuzana

kijara31
27. mar 2014

Ahojte baby, som zaciatocnik, teda hackovala som v detstve pre babiky a tak par pokusov o ciapocky a teraz som chcela skusit hackovane hracky..... kupila som si 2 navody na steniatko a macka s kvetinkou, ale su v cestine a nejak tomu velmi nerozumiem..........Chcela som poprosit, ak by ste niektora mala navod v slovencine na nie velmi zlozite zvieratko, ci by sme si navody nevymenili 🙂)))
Dakujem 🙂

smalova
27. mar 2014

Ahojte ako uhackovat deku tak aby mi pocet ociek neutekal? Hackovala som kratke stlpiky... Treba riadky nejako specialne ukoncit? Dakujem

kadri
27. mar 2014

@smalova zuzuju sa ti riadky? ak ano, znamena to, ze nepichas do posledneho ocka a tym uberas, v kazdom riadku mas menej stlpikov. urob si cvicny vzor napr. na 15 stlpikov a pocitaj stlpiky v kazdom riadku. tak zistis, kam mas pichat, aby to bolo rovno 😉

smalova
27. mar 2014

@kadri ano presne tak... Dakujeeeem vyslusaaaaam 😉

tretulka
28. mar 2014

@jaja32 je viac navodov na ruzicky, priznam sa, ze uz ani neviem podla ktoreho som robila tieto ruzicky, ale asi tak, ze som spravila retiazku, cca 40 ociek - zavisi od hrubky vlny, do kazdeho 2ocka som spravila 1DS, 1RO, 1DS, v dalsom riadku 2DS, 3RO, 2DS, a v tretom riadku som robila 9DS

harula1
28. mar 2014

@kijara31 a ktorej casti v cestine nerozumies? rada pomozem

jaja32
28. mar 2014

@tretulka dakujem 🙂 aj som si uz nasla navod na krasne kvetinky, no tu ma zaujala aj stopka ci ako to mam nazvat. To si hackovala len tak od oka? Myslim tu cast, ktora sa vlastne drzi v ruke 😉

kijara31
29. mar 2014

@harula1 precitala som si ten navod a akosi mu nerozumiem celemu 🙂)) buduci tyzden mam dovolenku, sadnem si k tomu s s vlnou a hackovkou a skusim sa do toho pustit, tak potom napisem, ci som vobec dokazala zacat 🙂)) Dakujem

stassy
29. mar 2014

prosím, prosím, nemáte některá návod na longiesky na dítko 0-6 měsíců? předem velké díky!

mamelka
30. mar 2014

@ginger72 prepač, že až teraz pisme ale z toho ,,spomenul ťa,, som uplne mimo a stracam sa v tom ... čelenka je hviezdičkovy vzor, tak ked hodiš do googl, tak určite najdeš - ja to uložene nemam 🤐
no a šaty mam len toto

ginger72
31. mar 2014

@mamelka Ďakujem Ti veľmi pekne 🙂 Prajem pekný deň.

ginger72
31. mar 2014

@janula2011 Ďakujem krásne 🙂 Pekný dníček.

tretulka
1. apr 2014

@jaja32 nie, podla navodu, stiahla som si ho v pdf z netu, ale uz si ani nepamatam kde, mozem Ti ho poslat do mailu

mahulenka87
2. apr 2014

Kočky, ako mám rozširovať placku na čiapku, ak robím nejaký vzor? Ako, kedy a koľko mám pridávať? 😕 napr.tieto vzory...

harula1
3. apr 2014
dabon
3. apr 2014

Pre moje baby z Jeans 🙂

matylda18
4. apr 2014

@anula106 jednoznacne ked chces hracku vacsiu potrebujes hrubsiu vlnu 🙂 ked robis napr z catanie, camilly hac. 3 tak je to mensie ako keby si robila z lada luxus hacikom 5 🙂

hasleerka
4. apr 2014

@dabon aj tu sú krásne ... a ako sa ti páči robiť z jeans ... ja som práve dorobila, ale lepšie sa mi háčkuje z elian nicky...

dabon
4. apr 2014

@hasleerka ja som spokojna, mam z jeans dost zasob, tak asi budem dlhsiu dobu hackovat len z nej 🙂 robila som aj z elian nicky, tiez je perfektna na dotyk, aj sa z nej dobre robi, a aj farebna skala je super 🙂

hasleerka
4. apr 2014

@dabon zatiaľ z tej jeans štrikujem a to sa mi páči ... medzitým som skúsila háčkovať čiapku a zdá sa mi taká pevnejšia oproti nicky ... ale možno časom keď budem viac robiť, mi to príde v poho...

dabon
5. apr 2014

@hasleerka tak je pravda, že nicky je jemnučká oproti jeans 🙂 ja mám v pláne spraviť deku do kočíka z nicky 🙂 robila som deku aj z jeans, tiež je príjemná na dotyk, ale nicky má inú štruktúru, čiže aj celkovo výrobky z nej sú iné ako z jeans 🙂

17anit07
6. apr 2014

dievčata nemate navod na medvedika alebo inu hracku ale nieco dobre rozpisane lebo som zaciatocnik dakujem 😉

mamelka
6. apr 2014

pre dcérku komplet, ale navod nemam 😉

17anit07
6. apr 2014

@kadri srdecna vdaka 🙂

lonara7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anatalia77
6. apr 2014

@lonara7 na babinete ta blokli,tak si priliezla sem? Zrejme nie je taka perfektna,ked ti tento neuspech na tych strankach nepredpovedala.Usetrila by ti cas...

lonara7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz