Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ludik3
5. jan 2015

@nika1985 pozri na mimibazar.sk alebo mimibazar.cz

cheria
7. jan 2015

Najde sa nejaka dobra dusa, ktora mi pomoze s navodom na pletenu ciapku pomocou kruhovych ihlic?????????

ludik3
10. jan 2015

@cheria ešte stále hľadáš pomoc? s čím ti poradím?

cheria
10. jan 2015

ludik3. ano hladam hlavne s tym uberanim mi to nejde

ludik3
10. jan 2015

@cheria daj si do googla "uberanie pri pletení" vyhodí ti niekoľko odkazov, napr.
http://prakticka-zena.blogspot.sk/2010/04/ubera...
čo ti pri uberaní konkrétne nejde?

cheria
10. jan 2015

to zuzovanie ciapky

prca
13. jan 2015

Ahojte,chtěla bych Vás poprosit jestli máte někdo návod na tu čepičku šedou s ouškama,jak píše renča104,koukala jsem na ten odkaz od paní,ale ten vzoreček je jiný,prosím poraďte,doma to zkouším a furt na to nemůžu přijít,díky holky 😉

kadri
14. jan 2015

tip na aplikacie pre fanusikov robotov 🙂 vesta s robotmi v mojom albume 😉

http://tom-toy.blogspot.sk/2014/10/robots.html

vrba0
15. jan 2015

prosím vás je tu aj niekto kto štrikuje aj na objednávku? ja som ľavá a potrebovala by som úplne jednoduchý svetrík z merino vlny pre malu. poprípad eje tu nejaká skupina kde by som mohla baby poprosiť? ďakujem.

malamargotka
16. jan 2015

Babulky poradte chcem deku a zaroven prehoz na manzelsku postel a velmi sa mi pacia take hackovane s vlnkami, ale viem iba pliest aj to iba hladko obradko...ale trpezliva som, cize si ju chcem skusit uhackovat....a potrebovala by som poradit z akej vlny (tensia alebo hrubsia) mohla by som ju uhackovat aj z Alize softy alebo je vemli hruba? Nejaku takuto len väcsiu 🙂

ludik3
16. jan 2015

@malamargotka myslím si, že ju môžeš robiť aj z Alize softy, ale hrubším háčikom. Dá sa aj pliesť podľa tohot návodu
http://garnstudio.com/lang/cz/pattern.php?id=22...

malamargotka
17. jan 2015

@ludik3 dakujeem poprosim mamku nech sa nato pozrie a pomoze mi dufam

katinka4
18. jan 2015

Ahojte , chcem uhackovat vesticku pre babätko , ale neviem ake rozmery by mala mat , vek 0-3 mesiacov , ak ma niekto navod alebo aspon tie miery.ďakujem .

majsenka
20. jan 2015

ahojte,mozem Vas poprosit o radu, rada by som urobila takuto kuklu pre moju dcerku, uz som jej urobila zo 4hackovane ciapky,ale este som nestrikovala ciapku(iba sveter).Vlnu mamHimalayu, prosim, poradte,dakujem 🙂

hricmajka
21. jan 2015

moje najnovšie... 🙂

michaela1711
21. jan 2015

ahojte baby mám doma háčiky kúpené už som aj dve čiapky jednoduché uháčkovala mám ich vo fotoblogu a ostatné zložité mi akosi nejdú neviem na ten systém prsť nachvýľku som to vzdala ale chcela by som v tom pokračovať ale neviem ako.

hricmajka
21. jan 2015

dnešná čerstvá 😉 🙂

hricmajka
22. jan 2015

pletené ponožtičky a háčkované papučky 🙂

ludik3
22. jan 2015

@hricmajka zober kruhové ihlice, naber oči- šírku pliec, rob do takej výšky, ako chceš ku brade, potom prácu rozdeľ- teda pracuj tam a späť, budeš mať krajové oči a rob do výšky hlávky, ukonči a spoj zoši- to bude kapucňa. Ak chceš robiť pre väčších, ja som uberala na pleciach
https://www.modrykonik.sk/blog/ludik3/album/ple...

hricmajka
22. jan 2015
kolienko
23. jan 2015

@majsenka ahoj. Ja som robila takuto kuklu hackovanu a myslim,ze je presne taka ista..😉 ak chces,na hackovanu ti mozem dat par tipov 😉

kolienko
23. jan 2015

Moje nove😉

kolienko
23. jan 2015

Moja prva kukla....tvar je vlozena 😄

kolienko
23. jan 2015

Dva chlapcenske setiky😉

kolienko
23. jan 2015

A nieco aj pre dievcata 😉 foto dolu

kolienko
23. jan 2015
andromeda_ja
23. jan 2015

@lucianka01 Prosim Ta, nasla som par stranok dozadu krasnu uhackovanu suknicku. Mozem poprosit navod? Mojim sinterkam by veru pristala... Aaaach - sikovne mas rucky...

lucianka01
23. jan 2015

@andromeda_ja Ďakujem , snažím sa. Pozri v mojom albume, pod fialovou sukničkou je návod. 😉

lara320
24. jan 2015

@hricmajka na tie krasne biele ponozticky by si mi mohla poslat navod?

fifitko25
24. jan 2015

Papucky pre babatko 😉