Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nika1985
27. apr 2015

@kolienko dakujem je to camila multicolor ak chces aj cislo 9009

harula1
28. apr 2015

@poisonblu fakt sa ti podaril, supersky je 🙂

poisonblu
28. apr 2015

@harula1 dakujem..teraz robim ovecku, uz mam polovicu dielikov..len v modrom bude pre syna

harula1
29. apr 2015

@poisonblu no som aj na nu zvedava, potom hod sem fotku, ja ich milujem tieto hackovane hracky 🙂

poisonblu
29. apr 2015

@harula1 oki, hodim urcite

peicul
3. máj 2015

@poisonblu Prosím, kde na tu ovečku seženu návod?

poisonblu
4. máj 2015

@peicul ja som ho dostala..posli mi mailovu adresu, preposlem

elanor1
4. máj 2015

@monikad77 ahoj, ja som sa rozhodla pre kombinaciu takuto:

povodne som chcela ine farby, ale nejako som z rovnakej vlny nenasla tie spravne. Este musim zistit ako ju obhackovat a deka bude hotova 🙂

jarula25
4. máj 2015

@poisonblu ovecka je nadhernaaa wauuu ..to zvlast robis stvorce a zosivas alebo??? strasne sa mi paci

poisonblu
4. máj 2015

@jarula25 su to 5.a 6 uholniky a potom sa zosiju, pripadne zhackuju

jarula25
4. máj 2015

@poisonblu je to riadna piplacka ??? Ked ta poprosim pošleš mi na nu navod ?? 😉

poisonblu
5. máj 2015

@jarula25 nie je to zlozite...

katimka
5. máj 2015

Mozte mi prosim poradit, z akej stranky objednat vlnu za rozmumnu cenu? 🙂 dakujem

greta123
10. máj 2015

Prosím Vás o radu, akú dlhú čelenku mám uháčkovať na obvod hlavičky 42 cm? Alebo kde by som našla nejaký šikovný návod. Vopred ďakujem za ochotu. 🙂

sirael
11. máj 2015

@katimka ja odporucam www.galanteriakatka.sk 🙂

harula1
15. máj 2015

@poisonblu ahoj prosim Ta, ked si robila toho hrocha, tak si jednotlive dieli zosivala alebo si ich spajala tou poslednou radou dokopy?

poisonblu
15. máj 2015

@harula1 zosivala som ich...ale da sa aj zhackovat kratkymi stlpikmi

harula1
15. máj 2015

@poisonblu ok dakujem, no uz len par kusov mi chyba dorobit a snad aj mne sa hrosik podari
a robila si akou vlnou a hacikom?

poisonblu
15. máj 2015

@harula1 vlna sunny a hacik tusim 3,5

fifitko25
21. máj 2015

🙂

leonetka
30. máj 2015

Ahojte baby, prosim poradte dobru galanteriu v BA, kde by som zohnala vsetko potrebne na hackovanie. A kde by aj vedeli poradit.

martinaxx
30. máj 2015
harula1
3. jún 2015

@leonetka ahoj ja by som ti odporucila v OD Slimak je galenteria, alebo na Vajnorskej je pekny obchodik vlna na predaj sa myslim vola a aj v trznici na trnavskom myte je mala galenterka ale ma teta tiez vela veci

leonetka
3. jún 2015

@harula1 dakujem 🙂

nika1985
22. jún 2015

ahojte ja som naposledy robila kabelku pre dcerku aj s nou spava krpec maly

leonetka
22. jún 2015

@elanor1 krasna deka. Nemas postup ako na to? Ako dlho si ju robila?

elanor1
24. jún 2015

@leonetka dakujem 🙂 Robila som ju asi 2 mesiace, ale je to prva vec, ktoru som hackovala. Postupovala som podla navodu z youtube - video sa vola crochet for knitters - rugged ripples blanket .... bohuzial mi nejde skopirovat odkaz. Aj tu na MK som nasla tento vzor.

leonetka
24. jún 2015

@elanor1 dakujem 🙂 tiez som zaciatocnik. ake mas rozmery deky? dobre sa ti to hackovalo? Ja mam mensi hacik, len 3,5. Aku vlnu si pouzila?

elanor1
24. jún 2015

@leonetka mam ju priblizne 90x90 a hackovala sa mi dobre. Je to jednoduchy vzor, stale sa opakujuci. Ja som chcela nejaku deku na leto a nakoniec som ju robila z bambusovej priadze Alize Bamboo Fine. Je jemnucka a vraj chladivejsia, ale ked som deku dokoncila, zistila som, ze je aj elasticka 🙂 ...dost sa natahuje. Pouzila som hacik 2,5. No a taka rada... davaj si pozor ako utahujes. Ja som zo zaciatku riadne utahovala a postupne, ako sa mi to dostavalo do ruky a hackovala rychlejsie, tak som povolovala bez toho aby som si to uvedomila. Potom to dopadlo tak, ze prve vlnky maju cca 4,5 cm a postupne sa rozsiruju az do 5,5 cm 😅 😀