Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

letuskah
8. jan 2011

toto nejak nejde, treba sa k tomu preklikat 😝

dievcatko84
8. jan 2011

@telinka kraasne!! a taku vestu ma aj @iloha ma baby stvete...mi davate chrobaky do hlavy! Ale ja toto asi nebudem vediet 😖

@letuskah super stranky!

teri3
8. jan 2011

@telinka , no krásne výtvory 🙂 , ako všetky tu, aj @dievcatko84 , svetrík sa veľmi vydaril 🙂

iloha
8. jan 2011

@telinka je suprová 😵

iloha
8. jan 2011

@telinka nádhera 😵
@dievcatko84 ty jsi tedy rychlík 😵 moc šikovná a malé sluší..... Jak jsi se poprala nakonec s tím sedlem?

dievcatko84
8. jan 2011

@iloha tak ako si povedala ty 😉 len nemusela som dat tak skoro tu vzorku patentovu hore, aby stahovalo, len stale som myslela, ze uz je koniec 😉 ale asi milionkrat som jej to musela skusat, som sa bala, ze bude velky vystrih; -) 😉 ale uz mam rozmery, tak budem podla neho robit aj ine 😉

dievcatko84
9. jan 2011

A musim a vam pochvalit 😉 @letuskah moze za to 😉 ze osm objavila na odkazoch, ktore dala novu vesticku ci skor tuniku pre moju cajku 😉 a tak robim,ale to by nebolo nic zvlastne..ale robi sa od hora na okruhlych akoby raglanovu a potom sa to rozdvoji a robi sa predok a zadok 😉 prvy krat soms a stretla s pojmom "place maker" 😉 a poctivo som si to prelozila aj spolu s navodom 😉 takze vdaka vam krasavice sa z dievcatka stava prekladatelka navodov aj z anglictiny 😉 so sirsimi obzormi 😉 😉 ked bude komplet dam foto 😉 chi 😉

johanka.
9. jan 2011

ahojte kocky, tak mna na chvilku opustila strikovacia nalada, ale uz som spat a mam sa konecne aj cim pochvalit 😀 Tak mi doslo, naco je to strikovanie dobre, predsa pre zachovanie dusevneho zdravia pocas materskej 😀 Clovek hned vidi vysledok svojej prace na rozdiel od vychovy 😀

johanka.
9. jan 2011

@letuskah dobre linky, uz som si tam nasla dalsi napad.

letuskah
9. jan 2011

@johanka. ty si to strikovanie uplne dokonale zhrnula 😀 😀 😀 ja to volam psychohygiena 😀

dievcatko84
10. jan 2011

@johanka.
@letuskah tak tak spravnes te to napisali! 😉 a pulovrik je krasny!!! 😉 Pozeram, ze aj ty mas doma Misku 😉

dievcatko84
10. jan 2011

kto to nedavno zhanal pre hafanov?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5847

juliap
10. jan 2011

@dievcatko84 jej tak nejaka inspiracia pre mna, ja som zatial strikovala pre deturence a 1 pokus pre hafana, teraz dokoncujem druhe oblecko pre neho, tak skusim aj to podla navodu ...

dievcatko84
10. jan 2011

@juliap no tak som rada, ze som pomohla 😉

dievcatko84
10. jan 2011

@juliap terza pozeram, ze mame rovnaky okres 😉

juliap
10. jan 2011

@dievcatko84 ja som priamo z PO

dievcatko84
10. jan 2011
dievcatko84
10. jan 2011

pridala som fotky novej vesticky 😉 len som to zabudla ku nim napisat 😉

letuskah
10. jan 2011

@dievcatko84 krasa, zasnem 😕 😕

dievcatko84
11. jan 2011

@letuskah dakujem 😉 ale je to strasne jednoduche a je to z tej stranky co si dala, ze sa treba zaregistrovat 😉 uz hackujem ciapku ako keby pre pilotov s okuliarmi hore 😉 chi 😉

teri3
11. jan 2011

@dievcatko84 , no valcuješ 😀 😎

telinka
12. jan 2011

@dievcatko84 ten tvoj posledny vytvor sa mi prevelmi paaaaaci 😵 😵 😵 mne sa rataju take jednoduche a pekne vecicky , to by asi stalo aj za navod na MMB 😉 inak mam vazne podozrenie ze ty doma nic nerobis , ani nevaris , ani nezehlis , ked toho tolko stihas vytvorit 😀 😀 😀 😀 😀

dievcatko84
12. jan 2011

@telinka chi chi 😉 nie ja mam vrtulu fakt v zadku a uz sa na seba sama hnevam... nie je to dobre, neveiet si oddychnut vobec...vela varim, a aj peciem 😉 upratane nemame znackovo,ale mame 😉 chi 😉 a mozno fakt hodim navod..a to neva ak som to skopirovala z netu?

letuskah
13. jan 2011

@dievcatko84 mne by sa zisiel tvoj navod na upratane, navarene, napecene a ustrikovane 😀 😀 u nas to je ako v tanku a chuda dieta uz nema ake tricka do skolky nosit, este ze je koniec tyzdna 😀 ale mam dve veci rozrobene, ste ma napacmali tym svetrikom z garnstudio tak ho robim kamoskinej malej a malemu dalsi svetrik 😵 😵 😵

dievcatko84
13. jan 2011

@letuskah ved toto je hrozne, ze my "musime" 😉 nie? ked to vidi clovek ake je to pekne..tak sa do toho pusti 😉 Ale nemyslite si, ze som superzena 😀 chaaa to lent ak dobre vsetko znie 😉 ale snazim sa stale nieco robit a mala je zlata a da sa pri nej, takze je to ovela jednoduchsie, stale mi pomaha a ked strikujem alebo hackujem tak ona si zoberie hacik a kusok vlny a akoze aj ona so mnou hackuje,alebo sedi a cita mi knizky 😉

letuskah
13. jan 2011

@dievcatko84 zlata 😵 ja som pri Kubkovi porobila dost ale teraz 😝 😝 ale on zas sa hral a stale chodil kontrolovat ci to uz mam hotove a objednaval si ze este toto este toto 😀
zavislost nepusti 😀

dievcatko84
13. jan 2011

@letuskah ale ono vela robi aj to, ze si tu piseme a ukazujeme svoje vysledky prace..cloveka to navnadi este viac..ja tu v okoli nemam nikoho 😖 kto by mal taketo rucne prace ako svoje hobby..takze mi to velmi dobre padne, ked vidim, ze nie som "divna" a je toskutocne vec nie len starych zien ale aj mladych zien, ze vedia strikovat ci hackovat 😉

letuskah
14. jan 2011

@dievcatko84 si to pekne napisala, na mna v nemocnici pozerali ako na prizrak ked som vytiahla strikovanie 😀 😀 😀

mpg
14. jan 2011

Teraz sa dá kúpiť všetko a pomerne lacno, ale ja som aj tak kým bol malý mladší tak do 7 rokov - štrikovala som mu čiapky, v pekných farbách, prúžkované, napr. keď mal modrú vetrovku uplietla som mu čiapku pásikavú modro-červeno-bielu, alebo keď mal zelenú tak zelenú s ružovou a hnedou , u dievčat by to bolo ešte farebnejšie. Bol v tom pekný a pomerne rýchlo sa to dalo urobiť.