Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dievcatko84
25. jan 2011

@iloha no hej,ale tie osmicky ma odlakavaju...

iloha
26. jan 2011

tak jsem vyzkoušela toto ...........

dievcatko84
26. jan 2011

@iloha peeeknucke 😉 a mas peknu kuchynu 😉

iloha
26. jan 2011

@dievcatko84 vidíš, to jsem si ani nevšimla, že je vidět
😉

dievcatko84
26. jan 2011

@iloha mi hovor, to mas este dobru fotku, ja som sa minule fotila v plesovych satach, ze aka som "krasna" 😉 a za mnou vypuceny zadok v pyzame mojho spiaceho manzela 😀 chi 😉

iloha
26. jan 2011

@dievcatko84 😀 😀 😀

zuzka72
26. jan 2011

@dievcatko84 😀 😀
@iloha pěkné a to je místo bambuli třeba na čepici???

zuzka72
26. jan 2011

@iloha teda vesta je kráááásná takovou bych taky chtěla....to másš na malou, nebo na sebe?

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 no určitě by to šlo jako bambule, nebo by se dalo z nějaké tenké příze jako květiny do květináče 😉
no a vesta je pro mě, ale asi budu párat a předělám si jí, já s ní moc spokojená nejsem, tak uvidím 😉

zuzka72
27. jan 2011

@iloha aha, taky dobrej nápad, jako květina...a vesta je super, ale jasny, jak to nesedí, jak by jsi chtěla, tak to se musí předělat, ale jinak krásná

iloha
27. jan 2011

a tady je včerejší večer..........

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 děkuji 😉

zuzka72
27. jan 2011

@iloha 😵 😵 pěkná, já taky furt dělám poslední dobou čepičky a nákrčníky, holky z diskuzí(už jsem ve 12ti 😀 ) furt něco chcou 😀 ti dnešní mladí nic neumí 😀 😀 😝

zuzka72
27. jan 2011

a předvčerem jsem měla záda, předky a 1rukáv svetru na Lukáška a čepici tu spirálovou a letělo to do pytle do SOS..nějak se nezadařilo a já než párat, tak vyhazuji, ale taky jak co, ale jak mě něco naštve, tak pak třeba i týden na nic ze zlosti 😝 nechytnu 😀

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 jj, přitom je to tak jednoduché ........já už jsem se snažila, že bych to i někoho učila, ale ve většině případů, jim to přišlo složité anebo nad tím mávly rukou, že by je to ani nebavilo 😉 😝

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 je a s tím sos je to dobrý nápad, mám tady taky toho dost 😵

zuzka72
27. jan 2011

@iloha myslím si, že jsou prostě zhnilé 😝 ale hodně je to výchovou, já pletlla od mala všude jsem to kolem sebe viděla, pletlo se ve vlaku na návštěvách v čekárně u doktora, teď by si lidi ťukali na čelo 😢

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 je já taky, naučila mě to babička, když mi bylo 5 let - háčkování, a o něco později mamka pletení..............
No a já jsem to letos vytáhla ve vlaku už taky, na letišti a na dovolené a akorát jedna paní šla očumovat co to dělám, bylo to na letišti......... 😀

zuzka72
27. jan 2011

@iloha 😀 😀 já si to občas taky vezmu s sebou třeba do čekárny, ale jen když jsem tam sama to vytáhnu...no možná se ta doba někdy vrátí.... 😉 a já se to učila sama, nějak jsem to okoukala, jehlice háčky a šicí stroje byly snad všude kolem 😀 Zato vyšívání a paličkování mě nikdy nebavilo

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 já jednu dobu vyšívala ubrusy, ale jen křížkovým stehem, různé motivy, nejraději růže, ale to byl jen asi tak rok max. dva, nějak mě to nechytlo, při první holce jsem i šila, a docela mi to i šlo, ale pletení a háčkování mě nějak bere nejvíc a paličkování jsem přemýšlela zrovna asi před týdnem, jestli to nezkusit, ale asi ne, přece jen času mám i tak docela málo, však to znáš 😀

zuzka72
27. jan 2011

@iloha no já vyšívala i obrazy, ale třepe se mi ruka a fakt mě to neba.... stroj si s sebou nemůže člověk vzít to jehlice a háčky jsou skladnější, co já už nadělala věcí, ale spíš klukům těm starším, to byly modely..... 😉

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 jj, to já taky, první holce, sobě, příteli, nynějšímu manželovi, malé.........švagrové, vnučce.....a teď i občas pro cizí 😉

zuzka72
27. jan 2011

@iloha a nemáš někde taky nějaky albíčko s výtvorama? že bych omrkla 😝

zuzka72
27. jan 2011

@iloha vnučce???? Ty už máš vnučku??? ty jo.... 😉

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 asi většina je toho tady............... http://www.hackovaniapleteni.cz/
a vnučku mám dvouletou .... je to z letošních vánoc a je to ta menší, ta větší je moje 😉

zuzuh
27. jan 2011

neviete kde by som nasla nejaky zrozumitelny navod na toto hačkovane bolerko? Nasla som len v japončine 🙂

iloha
27. jan 2011
zuzuh
27. jan 2011

@iloha tam som uz skusala. Potrebujem navod presne na to bolerko co je na obrazku

iloha
27. jan 2011

@zuzuh tak pak jedině zkusit kontaktovat majitelku obrázku 🙂 nebo zkus založit diskuzi a vložit tam obrázek, třeba ti to někdo pomůže přeložit ........

zuzka72
27. jan 2011

@zuzuh a není u toho rozpis malovanej...já podobný dělala neteři kdysi a dělala jsem vlastně, jakoby dečku, ale začala jsem na nějakých 30ok a háčkovala tam i zpět a pak háčkovala už jen to tělo..nic na tom není, ale asi to neumím srozumitelněji vysvětlit, tak snad pochopíš, jak to myslím...