Pľuzgierik na dlani 5 ročného syna

elisadavinci
6. aug 2012

ahojte baby, prosím Vás o radu. Synovi sa vytvoril pľuzgierik v strede dlane. nepopálil sa. trochu ho to svrbelo, mal to červené tak som si myslela, že ho niečo poštípalo. ale na druhý deň bolo vidieť, že to nie je štípanec ale je to taky tvrdý priesvitný pľuzgier. čo to je? žeby bradavica? ako to odstrániť? ďakujem za rady 😉

ematko29
6. aug 2012

no mojej dcere sa tiež spravil taky pluzgierik anie jeden,začalo sa to širiť aj na prstoch ale ako prišlo tak odyšlo chvala Bohu alen sa tto ošupalo ateraz už nič nemá.ale keby to nemyzlo ani po tyždni tak by som skočila ku kožnej pre istotu.ja si myslim,že v našom prípade to bolo bud od toho že je tak horuco apotia sa jej dlane alebo boli sme na kupalisku tak by to mohlo byť aj od vody no neviem už to nemá tak neriešim.

labaga
6. aug 2012

@elisadavinci teplota a hrdlo? taký pluzgierik? a pozri aj plosky nôh

elisadavinci
autor
6. aug 2012

@labaga nič ho nebolí, teplotu nemá, ani na nohách nič. ten pluzgierik je pekný okrúhly (nie oválny ako na obr.) a ani nemá to červenkasté ohraničenie. odbehla by som k našej dr. ale sme na dovolenke 100 km od nej v nejakom zapadakove bez lekara a lekarne. v lekárni by mi poradili? išla by som s nim do najbližšieho mesta.

tunzal
6. aug 2012

@elisadavinci pravdepodobne to bude kurie oko, v lekárni ti s tým poradia ked to je to tak ti dajú vodičku na to ale to bude trvať hodne dlho kým zmizne

mata1979
29. sep 2012

@labaga presne táké pľuzgieriky sa objavili na dlaniach nášho syna. Pred dvoma dňami mu stúpla teplota a bolelo ho hrdlo. Viete mi povedať čo to bolo a ako ste to liečili? Ďakujem