PN a posudkové lekárstvo? Kedy sa tam chodí?

bubinko83
26. nov 2009

Chcem sa spytat .Som 3 mesiace PN a stale moje ochorenie trva,čiže chodim na kontroly odornemu lekarovy ktory skuša vhodnu liečbu.Problem je v tom ,že moj obvodny ako keby mi nedoveroval,alebo neviema poslal ma na posudkove stym že po troch mesiacoch PN je to nutne .Myslite,že je takyto postup spravny? 😒 Moj nazor je taky na posudkove sa citim velmi skoro,lebo viem že iny tam chodia až po roku PN.Prosim poradte.Dik

leniciatko
26. nov 2009

tak to ani netuším... asi sa ťa chce obvoďák striasť... ☹

bubinko83
autor
26. nov 2009

leniciatko neviem čo to ma znamenat ☹ co si mam o tej dokine mysliet

titkovamiriam
26. nov 2009

ved posudkove sa asi bude konas u neho nie,to sa robi vzdy pri dlhodobej liecbe-po roku sa uz navrhuje invalidny a k posudkovemu ta moze poslat aj po mesiaci 🙂

grettka
26. nov 2009

mozno kvoli poistovni?

bubinko83
autor
26. nov 2009

grettka ako kvoli poistovni? 😖

leniciatko
26. nov 2009

už som sa rozpamätala....keď som bola tehotná s katkou,som maródovala asi 2 mesiace,a tiež som bola na posudkovej,ale u mojej obvodnej gynekologičky v ordinácii. potom som marodovala dalej.

grettka
26. nov 2009

postovnu som myslela tak, ze kvoli vyplacaniu PN-ky...ale ty si asi na MD, ze? Tak, ale snad mas pravo vediet dovod, preco ta posielaju k posudkovemu, mozno maju taky predpis, ale opytaj sa na to radsej.

leniciatko
26. nov 2009

bubinko,ty si md a pn? už fakt ničomu nerozumiem. 😨

bubinko83
autor
27. nov 2009

leniciatko ano som na MD platim si DNPO a preto mam narok na nemocenske davky.Tak som na PN,pokial chodim po lekaroch,teda som chora.Už rozumieš?

sue
27. nov 2009

Bubinko, tak to sa potom nečuduj, že ťa obvoďák posiela k posudkovému - každý lekár musí byť krytý pred poisťovňou - či nepíše ľudí na PN podvodom - len kvôli získaniu nemocenských dávok...a to že si ty na MD a platíš si DNPO pre nezainteresovaného "smrdí" tým, že chceš len získať ďalšie dávky k materskej a preto si PN. Však keď si oprávnene PN tak sa nemáš prečo posudkovej báť... je to lekár ako každý iný, ktorý zhodnotí, či je tvoja PN naozaj oprávnená a ak je, tak navrhne ďalší postup, prípadne aj invaliditu...

bzuco
27. nov 2009

bubinko....aj ja si platím DNPa tiež ked som bola chorá, moja dr. posiela na posudkovú po 3 mesiacoch choroby...ale našťastie som nebola ešte ani raz, vždy som ukončila pn skôr

sue....ked sa to dá využiť, prečo nie.... 😎 mne už kvapli z toho pekné korunky 😔

cynthia1
27. nov 2009

Ahojte!Dievčatá,čo je to DNPO?

sue
27. nov 2009

Bzučo, ja to nekritizujem, ja len hovorím, že keď to človek robí, tak to smrdí a nechs a potom nečuduje, že ho posielajú na kontroly 😉

bubinko83
autor
27. nov 2009

sue,neviem prečo nas odsudzuješ tie čo si to platime ako keby smlujeme.Ale moj nazor je taky že asi ked som dobrovolny platca niečoho tak to asi budem aj využivat.Ved predsa keby som zdrava nikdy si taketo pripoistenie nedam,nie?A ja tam tiež platim nemale peniaze,tak si myslim že to je prave pre mamičky na MD vyhodne.Prečo si nevylepšit finančnu situaciu ked sa to da.Ved je to legalne predsa.A mylslim že by si mali davat pozor na inych ludi ktory okradaju tento štat o ine a ovela vačšie peniaze.Napr. na daniach atd.A nie mamičku na MD ktora je pravom chora a po troch mesiach PN ju budu vypočuvat 3 doktory ako vraha,či sa citi byt chora atd.
Ja som nepovedala,že sa posudkovej bojim.Ja som sa len pytala či je takyto postup spravny ked liečba stale trva.Nič ine ma nezaujmalo.Len počut ine nazory a skusenosti.

bubinko83
autor
27. nov 2009

bzuco,dakujem za odpoved,no tak to sme na tom rovnako.

sue
27. nov 2009

Bubi, neodsudzujem 😉 ani jedna veta tu nie je taká. Ja ako tvrdý pravičiar som toho názoru, že je každý zodpovedný za to ako a či pracuje a ako a koľko bude za to brať peňazí.

bubinko83
autor
27. nov 2009

sue,tak sorry asi som ta zle pochopila.Ja som len nahnevana na to že človek je skutočne chory ,chodim po lekaroch a po vyšetreniach a im to je uplne jedno,proste padnu 3 mesiace a ideš na posudkovu.Aspon tak som pochopila moju dokinu.A pritom aj ja poznam takych ktory pride k obvodakovy strči mu tam nejake to" všimne" da mu PN aj na pol roka a pritom nieje an chory.

sue
27. nov 2009

Bubi, ja sa obávam, že je to len preto, že ste aj na MD aj si platíte DNPO, je to podľa zákona, lenže pre náš štát to smrdí... smrdí tým, že ste múdrejšie a viete vyňuchať, čo všetko sa dá... 😉

bubinko83
autor
27. nov 2009

sue,tak to maš pravdu.Ale pre ich smolu asi neratali stym že mamičky to budu aj využivat.No už naš problem neni. 😉

cynthia1
27. nov 2009

Prečo mi neodpoviete?Je to tajné? 😀 😀 😀 😀

kisska
27. nov 2009

cynthia - DNPO = dobrovolne nemocensky poistena osoba

cynthia1
28. nov 2009

Díky, kisska.

bzuco
28. nov 2009

sue...ono je to dokonca tak, že oni ti to v tej soc. poisťovni ani nepovedia, že sa to dá

ja som tam prišla rovno s tým, že to chcem a hotovo - dostala som info od kamošky, ktorej tam robí mamina....však vieme prečo to len tak nevytrubujú do sveta.... 😅

a poviem pravdu - šla som tam cielene - ved ked môžem mať nejaké peniaze za to, že som s deťmi doma ked sú choré, tak prečo nie, aj ked je to len 10 dní, čo je očr-ka platená, na PN môžem byť aj rok a vyše 7 eur na deň nenájdem len tak na ceste 🤐
je taká možnosť, ja som ju využila a nech si každý myslí čo chce 😝
a ked som bola chorá ja, za mesiac som dostala toľko, čo spolu s mojím RP bolo spolu asi toľko ako moja mzda, kým som chodila do práce

sue
29. nov 2009

Bzučo, keď som bola doma, tak som robila presne to isté 😅 😀

bzuco
29. nov 2009

sue 😀 😀 😀

akurát neviem, či ked nastúpim v septembri do práce, tak či to zrušiť alebo platiť dalej
ak deti ochorejú, starké sú obe doma, budú ony opatrovať - ja budem chodiť do práce, takže sa mi to už veľmi asi neoplatí

morchella
9. nov 2014

@bubinko83 Už po 21 dňoch ťa má lekár právo predvolať na posudkovú kontrolu... 😎