Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

dia2006
20. jan 2009

Gucz, tak to sme uplne rovnake, ja si tiez vyberiem na 100% slane, ale zial, ani to nie je dietne - chipsy, chrumky, arasidy, prazene mandle.......

lucxy
20. jan 2009

no ved najlepsi je popcorn ten ti aspon creva precistiii 😉

aniel
20. jan 2009

no ten by sa jej zišiel 😠

dia2006-aj ja to všetko zbožňujem 😉

lucxy
20. jan 2009

aniel aj mojej,,,,neboj nic 😀 hlavne ze su zdrave stymtoo uz nic neurobim

lucxy
20. jan 2009

hm a kde zmizli ostatne? jaj to tu riadne flakaju asi dostanu 5 a 20 na zadok 😀

lucxy
20. jan 2009

dobre tak idem asi spat,,,rano ma zase caka chystanie do skolky 🙂 a este pride aj svokra 😎

dia2006
20. jan 2009

Aj mna veru, trva nam to aj vyse hodiny. Ja vstavam o hodinu skor, aby som sa vychystala.

lucxy
20. jan 2009

no to sme my zeny ze? dobre padam idem spat vynimocne skoro 😔 dovi dopo zajtra

dia2006
20. jan 2009

Tak dobru noc, ideme sa aj my nachystat.

aniel
20. jan 2009

tak idete hajať 😔 K

miresta
20. jan 2009

ahojte kočky, tak ja som ešte sa len pred chvíľou vrátila , boli sme dnes u lekárok aj zo sebou aj s malou, no zajtra napíšem že čo , lebo som úplne hotová. Idem dnes veľmi skoro spinkať.
Dúfam, že sa máte všetky dobre, prečítam si vás až zajtra.

aniel - dúfam, že Sofinka sa má už dobre.

dia - a neviem ani ako je to s okom, už je to v poriadku?

lucxy - teraz to bude s tou školkou náročnejšie. aj pre teba, že?

gucz - a ty ako, a čo Laurinka?

lucxy
21. jan 2009

dobre ranko,,,jaj mala dneska vstala 5,30,,,uzas ze?no idem si dopit kafe a dat malej jest tak zatial cafte 🙂

aniel
21. jan 2009

lucxy-my sme spali zle a ešte som mala v noci vysoký tlak,tak som si musela dať tabletku ☹

aniel
21. jan 2009

inak Sofinka už bude asi v pohode len sa jej vyhádzali také malé pupáčiky na jazyku 😒 A

simka9122008
21. jan 2009

Lucxy tak prajeme príjemný deň v škôlke, nech si malá rýchlo zvyká

miresta
21. jan 2009

Dobré ránko žienky, tak idem si vás prečítať ako ste sa mali včera. 🙂

simka9122008
21. jan 2009

A ako to s vami Miresta vyzerá či to len chodíte na kontroly, už ste zdravé?

aniel
21. jan 2009

simka a vy ste už zdravé? 😉

miresta
21. jan 2009

No tak prežili ste toho dosť.

aniel - ty to máš so Sofinkou teda pestré poviem ti. Ale je zlatá. Moja tiež všetko rozumie, až veľmi a tvári sa že nič, keď ju upozorňujem, tak sa na mňa vážne pozrie a potom sa začne smiať, že mne je do smiechu a chce aby som prestala s tým upozorňovaním, a keď na ňu zvýšim hlas , tak sa hněď rozplače- ona je betár. Ale keď raz pokričím, alebo dostane po riti, tak už to nerobí, Napr: minule mi zobrala šperkovnicu a všetko bolo o obývačke, no dostala po riti, a teraz len z diaľky na ňu pozerá.

lucxy - ty s malou to máš trochu ťažké v tej školke, ale tak ako ti poradila gucz, mala by si tem čas krátiť, aby nemala pocit, že tam s ňou budeš potom stále.

gucz - s tými chipsami a bakerols, to je ťažké, vieš ja som sa ich raz večer prejedla a od vtedy ich už nechcem vidieť, aj prejedanie je na niečo dobré 😀

simka - tak vieš boli sme na kontrole po týždni, no mne nie je ešte stále lepšie, kašel mi už pomaly odchádza ale stále mám plný nos, a nechce sa mi to spustiť, už som skúšala všetko možné, aj naparovanie, tie roztoky čo mi predpísali, ale stále nič, a bolí ma z toho hlava. No a povedala mi včera lekárka na krčnom, že ak sa to nezlepší, tak buď sa s tým naučím žiť, alebo to pojde chirurgicky - vrakj to mám chronické a teraz to vypuklo. Tak som na ňu pozerala ako na zjavenie. Dali mi včera niejakú injekciu, ktorá by mi mala pomôcť, no ale neviem.
Najhoršie je že vôbec nevládzem, včera som prišla k lekárke a bola som uplne mokrá, tam ešte zobliekať a obliekať malú, ona plakala, bála sa lekárky, tak ešte väčšie stresy a von keď som vyšla úplne mokrá ešte aj vlasy som mala mokré, tak mi bola taká zima že až. No a ako sa mám potom vyliečiť.
Neviem ,č to má znameneať, ešte nikdysom nebola tak dlho chorá.

miresta
21. jan 2009

a maličká, tej robili výter, tak že ešte od minulého týždňa nedošli výsledky, tak že tam asi niečo bude a poslali to hneď na mikro rozbor, tak mám dnes zavolať o 10tej, tak uvidím. Ale nemá ešte čisté priedušky. Uvidíme.

aniel
21. jan 2009

miresta-čo ste to nachztali aké zlé bacily?To môžeš ešte viac prechladnúť,keď budeš po vonku taká spotená behať.Boli ste aspoň autom? 😉

simka9122008
21. jan 2009

Miresta a neskúšala si si dávať teplú soľ tá zvykne uvolniť a vtedy by sa ti malo pustiť z nosa, mne to pomáha
No deti sú už na tom oveľa lepšie, no sem tam ešte zakašlú, ale to je normálne, kašel vždy pominie ako posledný.

miresta
21. jan 2009

aniel - k lekárke sme šli s autom, no potom už nie, presne tie behačky medzi lekárkami už na pešo.

simka - nie soľ ešte nie, no vyskúšam, ale keď nepomohol eukalyptový napar, tak neviem či soľ pomože. Ale vyskúšam.

simka9122008
21. jan 2009

Tak potom my povieš ako , či ti to trochu pomohlo

miresta
21. jan 2009

asimka - a to myslíš ako naparovať sa nad soľou?

simka9122008
21. jan 2009

No ja som si tú soľ zohriala, potom som ju dala do vreckovky, no tak aby sa ti nevysypala a priložila som si to na miesto

gucz
21. jan 2009

ahojte babulky, tak som sa sem konečne dostala.

miresta my sa máme dobre, sme zdravé, aj MM. Tie dutiny ako chirurgicky poriešiť? tým asi myslela ich prepichnúť a prepláchnuť, nie? Ak áno, tak si to daj spraviť, veľmi to pomáha. Viem, že je to vrcholne nepríjemné, ale nebolí to, je to len nepríjemný tlak a prečistené dutiny sa rýchlejšie zahoja. S tou soľou som to ešte nepočula, ja sa naparujem nad vrelou vodou, v ktorej je rozpustená kopa soli.

lucxy potom napíš ako ste sa mali v škôlke.

aniel nemá Sofinka v puse afty? Jedna baba z témy nedonoseňátka... písala, že jej deti horúčkovali a potom sa im vyhodili v pusinke afty. Bolí to ako šlak, Sofinka Ti papá pekne? Moja v poslednej dobe riadne vymýšľa s jedlom, jedla by len sladkosti, mrška, ak jej dačo nieje po chuti, radšej bude hladná.

Ja mám za sebou tiež zaujímavú noc a výnimočne to nebolo kvôli malej. Večer som ešte vyberala fotky na vyvolanie, je ich skoro tristo už vybraných, možno to ešte budem musieť pretriediť. Takže som si išla ľahnúť riadne neskoro a nemohla som zaspať kvôli manželovi. Nechrápal, ale tak nahlas dýchal, že mi to brutálne liezlo na nervy. Pár krát som ho šťuchla, aj sa chudák pár krát pretočil do inej polohy, ale fuňel stále ďalej. Tak som si vzala periny a presťahovala som sa do obývačky. Tak som zaspala hneď. Potom ma zasa zobudil MM, to už bolo nad ránom a chystal sa do práce, tak som zasa všetko sťahovala do spálne. No a k tomu sa aj malá zobudila dnes skôr ako zvyčajne, tak som ráno bola výnimočne oťapená.... 😔
No a aby sme mali krásny deň, tak máme poruchu na vodovode v obci, stratil sa tlak, my bývame na kopci, takže nám netečie voda. Vyhlásili to v rozhlase až po tom, čo voda prestala tiecť úplne, takže nemám ani trochu vody odloženej, nemám s čím spáchnuť wc, ani malej z čoho spraviť mlieko. Takže veselo. Jediné šťastie, že mám dve minerálky, tak dám prevariť tie ak bude treba. Oni totižto vôbec netušia, koľko bude tá oprava trvať... 😒 😖 ☹

miresta
21. jan 2009

gucz - tak to máte super s tou vodou. To je strašné, aj ja sa niekedy zobudím a len tak neide voda, ale potom do hodinky ide, neviem čo tu z ňou vystrájajú. Ja som sa už naočila, že večer stále prevarím liter vody, a aj keď ráno netečie, tak mám na kávu aj malej na mliečko. A v záchode už bežne mám vedro z vodou. A k tomu, minule ma zachránila voda na kvety. Keď som nemala s čím spláchnuť. 😀

No a takéto nevyspaté noci ja mávam často, môj manžel totiž dosť poriadne chrápe. Ale teraz čo som chorá už mesiac spím v obývačke, takže sa celkom fajn vyspím.

gucz
21. jan 2009

no vyzerá to že nám ju už pustili, ale radšej som pre istotu nabrala za vedro. Lebo nejak tá točka bubloce keď pustím vodu. a malej na mlieko som dala vodu čo zostala v rýchlovarnej konvici od rána. 🙂
A aj MM chrápe, ale len keď je chorý, alebo moc unavený, inak nie. Neviem prečo tak fučal v noci, možno bude mať sopel či čo, však uvidím keď príde z práce 🙂

lucxy
21. jan 2009

gucz skus mu kupit take kvapky,,,moja mama to kupovala ocovi a zevraj to pomohlo