Po 90 dňovke. Pridajte sa a pokecajme

tinaa
11. okt 2008

Ahojte kocky, uz asi mame dietovania plne zuby, co? Kedze viacere uz dietu nedrzime, tak temu 90-dnova dieta II navstevuje uz iba zopar skalnych.
Zalozila som tuto temu pre staru particku z 90dnovky, aby sme sa celkom nerozpadli.
Tak baby sem sa 🙂

aniel
12. feb 2009

aj ja sa teším a pekne je aj u nás.teraz so SOFINKOUčítame knihu a veľmi sa hnevá ,že popri tom ťukám do počítača.Za chvišu pôjdem upratať a potom pôjdeme na prechádzku 😉

miresta
12. feb 2009

aniel - ja som sa ku knihe ešte ani nedostala, idem si zabicyklovať a potom trochu popratať, a keď dám malú spinkať, tak sa dúfam k nej už dostanem. Dnes nevarím, takže mám čas nazvyš. 😀

aniel
12. feb 2009

no my máme tiež zo včera,ale Erika s Paťom určite nebudú ,tak musím vymyslieť niečo iné aj tak by nebolo pre všetkých 😉

lucxy
12. feb 2009

no uz som tu,,,hrala som sa smalou potom prisiel ocino tak trosku zabaval malu a ja som zatial dala robit polievku a zapekane zemiaky robim ku kuriatku,,,,ktore uz mam hotove,,,,ja to musim stihnut vzdy do pol 12tej lebo vtedy chodi mm na obed 🙂 no a vcera mala vstala tak sa mi daka nezdala a mala 37,4tepl.. i ked viem, ze to nie je az take hrozne ze az od 38 sa pocita ako teplota,,,tak som snou bola cely den doma,,,,no dneska nema nic 🙂 tak uvidim ze co,,,ci ju daka choroba obchadzala

sestri
12. feb 2009

ahojte, tak dnes to je lepšie, akurát mám strašnú migrénu, ale aj to prejde...vonku je krásne,ale fúka studený hnusný vietor, radšej sedieť doma...

lucxy
12. feb 2009

cau sesti tak to je super, ze uz ti je lepsie,,,,ja si davam to homeopatikum proti chripke a aj malej to davam ,,,,,u nas fuci a poletuje sneh,,,0st

aniel
12. feb 2009

u nás krásne ,ale mrzne až praští 😕

aniel
12. feb 2009

idem obliecť malúa ideme von-dúfam ,že nezmrzneme bŕŕŕ 🙂

sestri
12. feb 2009

už aj hlava ma prestala bolieť...ráno som nemala kávu, asi aj to bol problém, ale asi mi prospela práca.... 😀

gucz
12. feb 2009

čauko holky
bola som s malinkou na prechádzke, je naozaj krásne, slniečko svieti, hneď mám lepšiu náladu. U nás je 0 stupňov, tak sa to trošičku topí ale vietor to hneď vyfúkava, tak nieje mokro. Boli sme vonku dosť dlho a nebolo nám zima. Bola som konečne na tej pošte (v Bohdanovciach), malá sa potešila, lebo akurát posunovali vozne (na vlakovej stanici) a ujo výpravca alebo ako to mám nazvať len kvôli nám zdvihol závory a potom ich zasa spustil keĎ sme prešli cez kolajnice. Malej sa veľmi páci to cinkanie keď sa spúšťajú závory.
Inak aj ja mám dnes rýchlo uvarené, malej som vytiahla z mrazáku slepačiu polievočku s mrkvičkou a keď sa rozmrzla, tak som tam len zavarila slížiky. Pre manžela som vylovila z mrazáku jeho povestne obľúbaný guláš, ten som rozmrazila, pridala som tam trochu vriacej vody a gulášovú polievku zo sáčku, takže je toho teraz viac a bude mať i na zajtra. Ja som si vrámci tej 90 dňovej diety povedala, že už by bolo na čase sa ňou aj riadiť, tak som si vytiahla kuracie prso. To som hodila na cibuľku, trochu pretlačeného cesnaku som pridala, potom takú paprikovú nátierku (čo som zavárala, je v tom len zelenina) a trochu horčice. Tak som to podusila a nakoniec som pridala olivy. Kracieho mäska bolo málo, ale nevadí s tými olivami je to tak akurát. Už som obedovala, a ostalo mi aj na večeru. No a konečne som nezabudla a dala som si za tým aj hrnček vývaru, takže sa cítim najedená. super. Už sa budem musieť krotiť, bo ide leto a tak.... Včera mi drahý dal bomboniéru Milku predčasne k Valentínovi, tie srdiečka čo ú tam, tak sme ju spolu zjedli, ale hanbím sa, ja som teda tých bonbónov zjedla viac ako MM.
sestri migréna je naprd, nezávidím Ti, dúfam že to čoskoro prejde. Mňa bolela hlava predvčerom keď to tak strašne snežilo, keď som sa prudšie pohla som myslela, že sa mi rozskočí. A to mi pripomína, že si musím napísať na zoznam vecí čo treba kúpiť ibuprofen, už mám doma len 1 tabletku.
lucxy nad 37 je len zvýšená teplota, to ževraj netreba riešiť, čípok či sirup od teploty sa má dávať až od 38,5. No ja však neviem, ja keď mám 37,5 tak mi je horšie ako pri 38,5... 😒 . Daj vedieť ako je na tom malá, niekedy sa stáva že doobeda teplota nieje a poobede vyskočí. Každopádne Vám samozrejme prajem aby malinkej nič nebolo.
miresta to je super, že si si na koníkovi našla takú kamarátku na prechádzky, to potom na tej prechádzke tak rýchlo uteká čas.... 🙂

gucz
12. feb 2009

jejda zasa taký dlhý príspevok 😕 , no ale priznávam.... vždy som mala rada slohové práce 😀 😀 😀

twins
12. feb 2009

ahojte vsetky tak ako pokracujete ja som dietku drzala len tyzden takze sem ani nechodim kolko ste dali dolu ?

sestri
12. feb 2009

ahojte...už mi všetko prešlo a dala som sa na upratovanie...rozdelila som rodinke úlohy a len to tu tak fičí... 😀 ...zajtra nám prídu kamaráti a keď prídem z roboty už len povysávam a utriem prach...stihnem ísť aj do obchodu a môžme žúrovať... 😎 ...kúpila som si v tupperware dezertnú formu, tak do nej robím puding...už mám svetlú vrstvu s merhuľami, tmavú s piškótami a ešte raz dám svetlú...vždy to musí najprv stuhnúť...potom to celé dám do chladničky a zajtra vyklopím, som zvedavá...kočky v tom robievajú jogurtové torty a aj slané veci...perfektne to vyzerá.

lucxy
12. feb 2009

halo kde ste? ja som bola v tescu no a tak,,,konecne som si sadla,,,mala bola s mm doma 🙂 sestri hod foto

sestri
12. feb 2009

zajtra to vyklopím z formy a odfotím...

aniel
12. feb 2009

aj ja mám doma nejaké veci s tupperware,ale moc ich nevyužívam ,viem,že sú super,ale zabudla som ako sa v tom robia napr.cestoviny a tak všeličo.Mám aj tú dezertnú misku,ale robím v nej akurát piškótovú tortu.Miska kyska sa mi oprela o horúci pekáč,tak v nej mám dierku.Ešte mám mix-fix a ten používam ako odmerku lebo vždy mi z neho niečo chýba a ešte mám na posýpanie zákuskov,ale to je riadna blbosť lebo to sa mi vždy celé rozpadne. Deti majú desiatniky a tie sa využívajú skôr ako kozmetický kufrík. 😉

anaret
12. feb 2009

ahojky, ale ste to toho popísali...človek tu nie je jeden deň a je mimo...

miresta, nepochopila som, prečo by Ti vodičák mala schváliť neurologička...

zajtra a pozajtra idem na 2 plesy, ešte zajtra aj do práce, musím si navariť na víkend, niečo upiecť, takže zajtra to bude fuška...

dnes som si robila mne aj dcére melír, a dokončovala šaty na ples, tak som sem nestíhala...

zatiaľ sa majte dobre a užite si víkend - páááááááááááááááááááááááááá

lucxy
13. feb 2009

dobre ranko,,,no ja nemam nic z tupperware,,,,vcera som malej kupila plastelinu s takym valcekom a kravinami,,,,no a nasi jej kupili cesaciu hlavu tak len cese babu,,,,,dneska som uplne daka nevyspata,,,co u mna nie je zvykom,,,ale mala sa budila stale na pitie,,,,vypila toho fakt dost,,,,
unas strasne zase fuci a stale snezi,,,,

gucz
13. feb 2009

dobré ránečko babenky
tak vidím že sa tu preberá tupperware. Moja mama má od nich nádobu na mlieko s vrchnákom a také cukrárske lízatko. Sú to super veci, aj ja by som od nich kdečo chcela, ale je to pre mňa ako pre ženskú na materskej príliš drahé. Polovicu kuchynskej výbavy mi darovala svokra čo mala pred tým ona a ona si nechala veci staršie po babke zasa z jej kuchyne. Ja som rada aj starým veciam

lucxy moja sa začína zasa budiť čoraz skôr, keďže čoraz skôr je svetlo.(máme v spálni zastreté no i tak to vníma). Dnes ráno som si ju keď vypila svoje mliečko vzala do postele, tak sme sa tam ešte chvíľu jašili, no a v zápale hry sa mi hodila do zadu a s hlavou mi takú šupla po brade, že som si myslela ako sa u nás hovorí, že mi vyrazila hubu z pántov. Teda že mi vyskočila sánka, ale nie, chvalabohu nevyskočila, ale asi pol hodinu ma z toho boleli až uši. Teraz mám na brade taký opuchnutý kúsok , dúfam že z toho nebude modrina. A malej nič nieje, na hlavičke nemala ani len červené.
No u nás ani nasneží ani neprší, len je vietor a mrzne. Celú noc riadne fučalo. No idem dopiť kafe, zatiaľ pa

anaret prajem Ti aby si to všetko pekne postíhala a aby si si užila plesy 🙂

lucxy
13. feb 2009

gucz no ja si uz davam pozor ,,,nasa rada utoci sem tam zahryzne do nosa alebo do krku,,,,kupila som si vcera caj matovy s citronom a white tea od teeakane maju v tescu v akcii, no a milujem ten zeleny s takym kaktusom/green tea with opuncia/ 🙂
anaret uzi si plesy 🙂

sestri
13. feb 2009

ahojte...no vonku je riadna zima...s deťmi radšej ostante doma...vietor je poriadne silný a studený...

anaret...poriadne si zaplesaj... 😉

ja mám tupper. plnú skriňu a stále to používam...mix-fix používam asi na všetko...

dnes zas nemáme ľudí, zato všeobecniar oproti nám má stále plno, chrípka je v plnom prúde...

aniel
13. feb 2009

anaret-ty si krajčírka a kaderníčka v jednom? No dva plesy za sebou by som asi nezvládla. Pekne si ich uži 😵

😵 gucz-moja je tiež expertka na takéto jašenie a vždy si to u mňa odnesie nos,tak viem ,čo je to za bolesť.
ja som zabudla napísať,že ešte to cukrárske lízatko mám,to používam asi najčastejšie 😉
-u nás tiež strašne fučí ako na Sibíri 😉

lucxy-tvoja bude asi upír 😀 😀 😀 ,nie to len tak zo srandy 😵

miresta
13. feb 2009

ahojky,

anaret - tak ty si super všestranná kočka. No neurologička preto, lebo sa od 18 liečim na epi, a aj keď nemám záchvat už viac ako 2 roky, musí mi to schváliť neurologička a poslať ma na vyšetrenia. Takže preto.

gucz - nebuď smutná ani ja nemám nič z tupperware, a to o sebe môžem povedať že som poriadna gazdinka. A je super naozaj že som si našla kamošku, a ten čas to ti poviem dokopy si ani nič nepovieme a už musíme ísť aj domov. To vieš raz jedno dieťa niečo, raz druhé.....a ona má ešte dve a malý vekový rozdiel, takže má okolo nich čo porábať.

aniel - ako čo si dnes varíš? Ja som vybrala večer morčacie prsia, tak uvidím .

sestri - ja robím všelijaké dobrotky aj do foriem, a aj dnes idem piecť tortu srdiečko na zajtrajšieho valentína. Ale asi ju nedám len manželovi, ale v nedeľu sme pozvaný k mamke na obed, tak dám celej rodinke, že ich všetkýh ľúbim.

twins - tak to je škoda, že si vydržala len týždeň. No mne to ide pomalšie ako prvý krát, zatiaľ som zhodila 5kg.

lucxy - to ti poviem s tou tvojou malou je zábava.

Inač u nás je hrozná kosa, ako na Sibíri, fúčí, sneží.....no príšerne, aspoň že dnes nikam neidem, a dúfam, že ma ani nikto nevytiahne.

lucxy
13. feb 2009

no ja zatial este tiez vonku nejdem,,,uvidim potom ked si mala pospi,,,,nachvilu pojdem lebo ja a byt doma to je utrpenie,,,
no mireste nezavidim dve take male deti kamoske,,,ja by som to asi nezvladla,,,no musela by som,,,ale eeeee 🙂 obdivujem zeny co maju hned posebe,,,no ale kazda znas je ina,,,,

sestri
13. feb 2009

lucxy...ja si už ani neviem predstaviť ďaľšie malé bábo doma...už som akosi spohodlnela, malá vyrástla, je to také iné...
kočky super, že sa vám darí v diétke...obdivujem ako to zvládate...

miresta, ja som si všimla, že ty si šikulka v kuchyni, vyváraš, vypekáš...ja urobím čo treba a stačí...ak ma nebodaj niekto do niečoho v kuchyni núti ,dopadne to vždy pohromou...proste musím chcieť, ale zlepšuje sa to, hlavne odkedy som začala robiť a kupovať tupper

dia2006
13. feb 2009

No, tak ja si to tiez neviem predstavit - 2 za sebou a ani by som nechcela. Ale ako vravis, kazda sme ina. Niektore si povedia, ze odrastu spolu a ine si povedia, ze je lepsie mat vacsi rozdiel a tie tretie si povedia, ze si to uz nevedia predstavit - vsetko odznova. A to si nemyslim o sebe, ze som leniva, len moja mala ma vrtulku energizer. Nikdy sa neunavi a sedi alebo lezi len v pripade, ze taha flasku, este aj od jedla odbehuje, skace, tancuje....

aniel
13. feb 2009

sestri-pošli nejaké receptíky na tuppvare možno mi to pomôže urýchliť varenie

miresta-ja sa nejako nemôžem odhodlať k tomu pečeniu a mala by som Patko bude mať 15 a pýtal sa či bude torička,on je totiž na sladké 😝

lucxy,dia-ja som myslela,že moja je hyperaktívna,ale pri vašich vyzerá ako úplný pohoďák 😉

miresta
13. feb 2009

sestri - tak musím pozrieť na to na internete. Hej ja rada sa v kuchyni motám, a veľmi rada skúšam aj zahraničnú kuchyňu, ale bez morských príšeriek.
Dokonca čo ma poznajú, tak si objednávajú aj studené misy, šaláty, torty a zákusky u mňa, na niektoré príležitosti. A v rodine to je jasnačka, že sa hneď obrátia na mňa. 😀

aniel - tak si kúp korpus a už len urob plnku a polej čokoládou, to nie je také pracné. A ešte v tescu dostať už hotové ružičky a ozdoby s marcipánu.

miresta
13. feb 2009

lucxy - no a s tými deťmi , to ani ja by som nechcela, určite nie, ja teraz hovorím, že už žiadne, ale keď pozerám videa a fotky, aká bolá maličká a krásna, tak by som hneď brala, ako teraz za ňou len lietať, pratať, a ešte aj papuľovať začína tou svojou čínštinou. 😀
No niektoré ženy zvládnu všetko, ako moja mamka.......my sme 7 súrodenci a vekovo takto: 42,40,35,31,28,27,22 ..........no ja neviem ako to zvládla, ale vždy sme mali všetko, aj navarené aj popratané, aj sme chodili von, na výlety............no prosto všetko a to bola od mojich 6 rokov s nami sama.
No ja si myslím, že žena sa potom obrní a ide aj cez mrtvoly, len aby sa deti mali dobre. 🙂

sestri
13. feb 2009

ahojte...hodila som fotku mojej skúšky formy...

aniel...na čo všetko chceš recepty?...najradšej robím s rýchlokyskou...nikdy som radšej nerobila kysnuté cesto ako teraz. 😉