Po holení v oblasti bikín mám bolestivé vyrážky

monikapalo
29. aug 2011

Ahojte , hladam baby, ktore maju takyto problem a nasli konecne nieco, co im pomohlo skoncovat s otrasnymi vyrazkami, ktore sa vytvoria stale po holeni oblasti bikin. Bolo obdobie,ked mi pomahal detsky zasyp, alebo dezif. Dettol, no tento vikend ma to uz uplne dorazilo a povedala som si DOST!!! 😠 Musim s tym nieco urobit. Rozmyslam nad depilaciu laserom, vraj by to malo byt na trvalo, no aj na to som pocula rozne nazory. Takze ak mate nejake typy, budem neskutocne vdacna. ☹

ivusaaa
18. jún 2013

Ahojte, mne sa najviac osvedcil klasicky detsky puder...po holeni pokozku osusit a naniest hrubsiu vrstvu, zabera mi to aj na oblasti bikin..skuste vyskusat

vadimka
18. jún 2013

@ivusaaa aj mne, obycajny detsky puder 😉

terezka1947
18. jún 2013

@ivusaaa
@vadimka baby akurat som zapla MK,ze sa idem opytat ako to riesite vy 😒 lebo ja napr.okrem leta celkom ok...ale v lete je moje bikiny holenie katastrofa...stale cervene vyrazky 😒 uz som skusala kadeco aj kadejake strojceky,ale nic extra nepomohlo...minule som bola na gynde,vecer predtym holenei a doktor sa ma pyta,co to mam...som sa hanbila ako pes 😀 mate odskusanu aj tu levandulovu silicu,co spominala ekirasadek...alebo vam zabera ten puder?

ivusaaa
19. jún 2013

@terezka1947 silicu som neskusala, ale zato som vyskusala milion inych veci, od vodiciek, kremov, pien na holenie a jedine co u mna zabralo bol puder, takze som uz nic ine ani neskusla.. je jeasne,ze vyrazky ti nezmiznu hned na druhy den, ale malo by sa to to postupne zlepsovat.ja som vzdy holila vecer, namiesla silnejsiu vrstvu a rano som ziadnu podrazdenu pokozku nemala,..tak snad pomoze aj tebe..

monikapalo
autor
19. jún 2013

@zuzula2546 Ja som ju kupila v lekarni. M.

emanka
19. jún 2013

Ahojte, ja sa už ani v oblasti bikín neholím, ale používam Veet krém. Len pri ňom mi nezarastajú chĺpky a nemám žiadne vyrážky, Teda skoro žiadne, ale oproti holeniu je to paráda. Po holení som bola komplet vyhádzaná a oholiť som sa mohla až po zahojení a to dlho trvalo. Pri Veet mi zarastie nejakých 5 chĺpkov a hotovo.

ingmiriama
2. júl 2013

@erikasadek ahoj ako zoženiem tú silicu pobehala som všetky lekárne u nás SRa nič

erikasadek
3. júl 2013

@ingmiriama skus cez hanus lekaren.... 😉

vejkaajasminka
28. okt 2014

@erikasadek prosim vas ta ,,silica z levandule,, je olejcek do vodnej lampy ??? lebo dnes som bola v lekarni si to kupit, a poslali ma do kvetinarstva 😀 tak teraz som z toho jelen, lebo neviem vlastne ako to pouzivat, co to je .. a podobne 🙂

miskaaksim
29. okt 2015

@monikapalo ja som sa dočítala cez intimny.blogspot.sk že ako prevencia pred a po holení by mali byť prípravky s obsahom jódu , po vyskyte vyrazky ci vriedku lokalne nanasat saloxylovu mast, je volne predajna, na recept je potom spolu s kombinaciou antibiotik framykoin...

monikapalo
autor
30. okt 2015

@miskaaksim dakujem za typ.M.

mirka822
12. feb 2016

Hodně pomáhá dětský pudr anebo zinková mast. Obojí totiž vysušuje. O hodně lepší to má většina žen po epilaci, kdy se vytrhnou ty kořínky anebo můžete ještě vyzkoušet zastřihovač https://www.holime.eu/braun-fg1100-bikiny-zastr... který je určený přímo na oblast bikin. Ale zase to asi neoholí do hladka 😒