Po umývaní v umývačke zostala celá tabletka. Prečo?

peta1510
25. feb 2009

Mame asi stvrty mesiac umyvacku riadu,ale uz vela krat sa mi stalo,ze po domyti riadu mi zostala tableta takmer cela,neminuta,alebo minuta len ciastocne a riad samozrejme spinavy...Neviete mi poradit,v com je problem?Dakujem.

iwanka
25. feb 2009

ahoj, nemoze to byt problem s tlakom vody???

peta1510
autor
25. feb 2009

To neviem,ako to zistim?Lebo dlho umyvala normalne...

nikanko
25. feb 2009

ahoj, mne sa to nestalo ani raz. bude chyba asi v mycke... skus sa nakontaktovat na autorizovany servis, to budes mat najrychlejsie aj najoverenejsie 😉

cairka
25. feb 2009

mne sa to tiež stáva, nie často, ale stane sa 😉

peta1510
autor
25. feb 2009

Tak to super ☹ ☹ Lebo umyvacku sme kupovali cez net,s pripadnou reklamaciou by boli ine patalie.

cairka
25. feb 2009

ináč často mi to robili tabletky z tesca teraz máme z DM a veru už dávno sa to nestalo 😒

peta1510
autor
25. feb 2009

ja mam Somat,ale robili mi to aj ine

iwanka
25. feb 2009

mojim rodicom sa to stava, ale oni maju celkovo problem s tlakom vody v dome.Alebo sa ti neotvori to okienko na tabletku???

iwanka
25. feb 2009

a je ta umyvacka od ruky??? ci nova?

peta1510
autor
25. feb 2009

Umyvacka je uplne nova,ani ziadna lacna.Okienko sa pekne otvori,ale tabletu najdem pod kosikmi alebo na dvierkach nerozpustenu.

saza007
25. feb 2009

Na ktorom programe umyvas? Mne sa niekedy tabletka nerozpusti ked robim 'quick wash'. Obcas to moze byt aj tym, ak nie su riady spravne poukladane, skus ich nejako inak ulozit.

pralinka25
25. feb 2009

skus davat tableku do kosika na pribor. Nam tak adil predajca.

Nemas zanesena trysky na tych ramenach?
Pouzivas obcas cistic na umyvasku????

petra6
25. feb 2009

Ja neviem poradiť, ale využijem tému - práve sa ju chystáme kúpiť, mohli by ste dať tipy na vami overené konkrétne umývačky, akú máte značku, veľkosť......... nevieme sa rozhodnúť

peta1510
autor
25. feb 2009

Toto je nejaky pintenzivny program...S tym ukladanim moze byt,ale niekedy sa mi stalo,aj ked boli riady spravne ulozene.Cistic na mycku som este nedavala,mame ju len 4mesiace,ako casto treba davat?A aky?A nevyzera byt nic zanesene,ja riady dokladne zbavim spiny,nez ich tam dam.

petra6
25. feb 2009

Sakura, ďakujem 🙂

pralinka25
25. feb 2009

peti cistice
http://www.obchodyunas.cz/index.php?main_page=p...
http://www.obchodyunas.cz/index.php?main_page=p...

je dobre ich pouzivat. Mali by sa kazde 3 tyzdne ale to ide dost do penazi. Ja to pouzivam len raz za cas. Precisti to trubky aj odttok aj filtre od mastnoty, vodneho kamena.

Kolko trva ten intenzivny program?

blovitc120
25. feb 2009

Ja používam čistič raz do mesiaca a stojí to za to, aj nesmrdí a aj tie mastné povlaky sú preč. Mne sa ešte nestalo, že by sa nerozpustila (máme Siemens), teda vlastne raz áno, ale to bola moja chyba, preplnila som umývačku a riad, teda veľký tanier bol tesne pred nádobkou na tabletku a ten ju zastavil (hoci taniere majú byť v inom poschodí, ale tam mi už nevošiel), ostala prilepená na tanieri. Nedávaš pred tú nádobku nejaký vysoký riad? Skús si to všimnúť. Inak by som som skúsila dať tabletku do košíka na príbor, ako radia baby.

peta1510
autor
25. feb 2009

Ok,kupim aj ten cistic na umyvacku...Ten intenzivny trva 130min,tak som dala teraz eco,174min.Je mozne,ze som ju naposledy prepchala,hoci nemyslim,ze by to malo vplyv na tu tabletu,lebo ta nadobka na nu je niekde pri stojanoch na taniere a na ne som uz nic nedavala.Pisala som aj do zakaznickeho servisu,som zvedava,co napisu,ak napisu.Nabuduce skusim dat teda tu tabletu do kosika na pribor,teraz som ho uz nechala naplneny.

leishmania
25. feb 2009

mne sa to raz stalo, neviem preco odtvety uz mesiace nic, nevytrcaju ti veci z horneho kosa tak ze by ti to zabranilo vypadnutiu???

aplless
25. feb 2009

ahojte my mame umyvacku uz vyse roka a este sa mi to nikdy nestalo pouzivam len tabletky calgon ja so s umyvackou uplne spokojna este som ju nikdy necistila ani nijaky cistic nepuzila a umyje mi aj hrnce uplne docista
a vacsinou umyvam na 70stupnoch to je program na hrnce
petra my mame whirpool 60ku lepsie su 60ky lebo tam zmestis viac riadov my mame zabudovatelnu do linky takze to zalezi na tebe aky typ chces ale urcite by som odporucila tu 60ku lebo 40ka sa mi zda dost mala ja ju pouzivam zhruba kazdy druhy den ale zalezi ako spinite riady ked sa vela vari tak aj kazdy den

janina77
25. feb 2009

peta, pri 130 min. programe sa tableta musi rozpustit, ak je v kontakte s vodou. Problem bude v umiestneni tablety, alebo ti z ramien nestrieka voda - ale to by si mala pocut pri zatvorenej mycke.

peta1510
autor
25. feb 2009

Tu tabletu davam na miesto pre nu urcenu,takze v tom ja nic zle nerobim...Ako pocut,ked z ramien nestrieka voda? 😅

zuzulik
25. feb 2009

peta skus tu tabletu nedavat do toho miesta na tablety, ale ju volne poloz niekde na kosik... nieco podobne sa robilo aj mojim rodicom a takto to vyriesili.... 😉

peta1510
autor
25. feb 2009

Ok,urcite to najblizsie skusim,ale ten otvor na tablety sa mi otvori,tableta je potom padnuta hockde...alebo zeby ho neskoro otvorilo?

janina77
25. feb 2009

no, ona moze vypadnut az vtedy, ked otvaras dvierka.

Ja moju mycku pocujem, ked voda strieka. Viem kedy strieka, kedy vypusta, kedy susi, vzdy to pocut inak.

peta1510
autor
25. feb 2009

hej,tak podobne zvuky rozlisujem aj ja,takze funkcna by mala byt🙂)

ikke
3. jan 2010

murinka • 1d • Dnes o 17:26
s manzelom riesime kupu umyvacky riadu-ja by som ju chcela veeeelmi pretoze aj ked som na materskej nie som ochotna stat pri riade cely den.manzel vsak rozmysla ci sa nam oplati po financnej stranke-s manzelom dvaja v domacnosti aj nasa dcera-no ta sa viac nepocita ako pocita.a dalsia vec je ta ze vodu mame svoju-zadarmo.cize ked usetrim na vode tak budem musiet platit za elektrinu-oplati sa to v malej domacnosti?ako by ste postupovali vy?

klara_klara • 1d • Dnes o 17:32
my sme presne rovnaky pripad, mame ju uz rok a sme spokojni...a ked pride velka navsteva tiez nie je problem...akurat si to vyzaduje mat viac kusov z jedneho riadu...a setri to aj energiu bo my pouzivame program setriaci energiu...a setri to cas a aj tvoje ruky...ja odvtedy nemam problem so suchymi rukami....takze tak jednoznacne odporucam

lucula73 • 1d, 33tt • Dnes o 17:37
murinka - ak máš vodu zadarmo,niet o čom....ja mám umývačku asi 4 roky,no intenzívne ju používam asi rok,predtým len sem tam a už som si tak zvykla,že si to bez nej neviem predstaviť....
A riad možeš do nej ukladať od rána a večer,keď je plná,tak ju pustíš....ráno máš všetko umyté a suché...

emanka • 1d • Dnes o 17:38
klára ahooj
my tiež máme umývačku a je to super vec
Keď varím, tak nešetrím riadom ako inokedy, lebo viem, že to hodím do umývačky a je to...keď nevarím, tak tam odkladám riad a zapínam ju každý druhý deň...niekedy aj každý tretí...
a ako písala Klára, je to perfektné, keď sú návštevy a oslavy

kisska • 1d, 35tt • Dnes o 17:39
murinka - ja sice nemam svoju vodu, ale umyvacku som kupovala hlavne kvoli tomu, ze si sami ohrievame teplu vodu v bojleri a umyvanim riadu hoci aj v napustenom umyvadle, mi to pripadalo ako plytvanie. Teraz miniem celkovo na umytie riadu 17l vody a este mi zostane tepla voda aj na okupanie maleho (pouzivame ohrev na nocny prud a dokonca po kupe umyvacky som mohla stiahnut ohrev z max. 80stupnov na eco 60). Samozrejme, ze to setri aj cas, ktory viem stravit zmysluplnejsie ako umyvanim riadu
Akurat nevyhoda je, ze si musim doplnit riady, lebo ked mam naplnenu umyvacku a eco program trva skoro 3 hodiny, tak sa obcas stane, ze mi riady chybaju. A este musim vymenit drevene veci za odolne plastove

blovitc120 • 1d • Dnes o 17:49
Bez debaty, je to najlepsi pomocnik doma, teda spolu s prackou. Setri cas aj vodu a energiu

mamutka • 1d • Dnes o 18:08
rovnako ako pracka, odkedy mam umyvacku, mam kopec casu navyse pre maleho....
je to rovnake ako pracka, predstav si ze by si mala prat v rukach
je to totalne uzasny vynalez. predstav si kolko ludi ma dnes mikrovlnky a pritom to je oproti umyvacke totalna somarina a luxus, ked si porovnam cenu a kopu usetreneho casu........

leishmania • Dnes o 18:19
aj podla mna uzasne...usetri vela casu aj ked sme len dvaja, setri ruky, ktore mam precitlivene na vseliajke saponaty, a aj vodu a energiu...

mywiel • 1d, snž • Dnes o 18:26
Ja si neviem zivot bez nej uz asi ani predstavit, ked mam velku navstevu tak mam po veceri za 5 minut ulozenu kuchynu a pouzivame ju aj kazdy druhy den usetri mi to kopu kopu casu.

helenkasabinka • 1d • Dnes o 18:28
my tiez mame uz skoro 6 rokov umyvacku a som vrele spokojna s nou

mamutka • 1d • Dnes o 18:34
joj, no to je inak pravda, aj ked dojde navsteva, aj sa tak akoze ponuknu, ze mi pomozu, ze aspon kuchynu popratat, ked uz vsetko pojeme a ja ze kuchyna je popratana, to je za 2 minutky hotove

junovka • 2d • Dnes o 18:40
http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/umyvacka-...

norik1 • 1d • Dnes o 18:44
ano, ano a este raz ano. hlavne ako taha len studenu vodu, ktoru si ohrieva sama

bzzmajka
3. jan 2010

Ahoj, my sme riešli kúpu vyše roka, prerábali sme kuchynu a už sme s nou rátali, takže sme ju kúpili pred asi týždnom, poradiť s nevyužitou tabletkou neviem, nestalo sa nám ale určite nekupujte tú malú 45 cm, ked máte dosť miesta dajte si 60 cm.
Neviem čo je tam písané, že na 12 jedálenských súprav ale my ju používame každý den a to sme len traja! Ak by som dávala len taniere, poháre a príbor...možno by sa mestilo ale ked máte misky a hrnce určite sa nemestí.

ikke
3. jan 2010

mne sa par krat stalo, ze tableta bola nerozpustena ale vzdy zostala v tom zasobniku, kde sa vklada. niekedy ostal aj zasobnik zatvoreny. stalo sa to vtedy, ak som pred dvierka dala nejaky vyssi predmet, napr. hrniec a zasobnik sa vtedy bud vobec neotvoril alebo sa otvoril az neskoro, lebo bol blokovany tym hrncom...predpokladam. cize pred dvierka davam zasadne iba taniere; hrnce patria dozadu 😉