Po umývaní v umývačke zostala celá tabletka. Prečo?

peta1510
25. feb 2009

Mame asi stvrty mesiac umyvacku riadu,ale uz vela krat sa mi stalo,ze po domyti riadu mi zostala tableta takmer cela,neminuta,alebo minuta len ciastocne a riad samozrejme spinavy...Neviete mi poradit,v com je problem?Dakujem.

viera27
3. okt 2011

tak ja zas sol ani lestidlo nepridavam. Ale pouzivam Calgonit Powerball. Ked je All in 1 tak tam uz je lestidlo aj sol. Otazka je ci je to dostatocne pri lacnejsich All in 1.

prasiatko30
3. okt 2011

zalezi na kvalite vody - ak mate tvrdu vodu tak ti nepomozu ziadne all in1 - my mame extremne tvrdu vodu z vodovodu a pouzivame aj tie calgonit tie co su v tom plastiku rozpustnom - a aj tak musim najmenej raz za tyzden prisypat sol a raz za dva lestidlo 😖

lubka131
10. okt 2011

takze postupne hlasim, tablety calgonit powerball super, takze nabuduce skusim tie lidlove....lebo ich dost chvalia.
zatial sme umyvali iba v programe, ktory trval 1,15 ale vzdy sme vytiahli riady mokre, teda voda bola na poharoch a pod., myslite ze je to tym kratkym programom?kratko susi?

mona333
15. okt 2011

Ahojte, mam novu umyvacku riadu SIEMENS a v navode pise ze eco cyklus trva 110 - 130 minut, no u nas to tak nie je, dnes sla 166 minut, to je strasne vela podla mna. A stale pouzivam ten isty program a vcera siel 90min,cize je tam velky rozdiel. Mate s tym niekto skusenosti?

pralinka25
15. okt 2011

@mona333 my teda nemame siemens ale tiez mame taky program a on vzdy umyva inak. skratka podla spinavosti riadu a zaschnutia. dnes umyvala asi hodinku aj stvrt a pritom predvcerom ten isty program mi umyval 3 hodiny.

usiko
16. okt 2011

Ahojte, kupila som si umyvacku riadu , Bosch ale v akcii, len za polovicnu cenu, tak dufam ze budem spokojna,je to moja prva umyvacka riadu vobec.Takze urcite sa vas precitam,ked ju namontujeme, napojime a budem hladat co najvhodnejsie prostriedky do nej. teraz ma ale trapi ina vec. Prave nam spravili kuchynsku linku,kde som najprv ratala s dvojdrezom,. Lenze pocas vyroby sa kde tu co-to menilo a teraz, ked je hotova, tak nam doslo,ze nemame miesto na dvojdrez /tam, kde mala byt jedna vylevka a sifon,je suflik a smetny kos☹/...takze dvojdrez nam treba vymenit za nieco ine. A mam dilemu: ci jednodrez alebo jednodrez s odkladacou,teda odkvapkavacou plochou? ta odkvapkavacia plocha mi dost prekaza, proste nemam na to oko, a tiez som si nie ista, ci ju vobec vyuzijem,ked bude mycka riadu a ci mi nebude brat zbytocne z pracovnej plochy........./tiez neviem, naco som chcela 2drez AJ umyvacku riadu 🙂 /..tak sa vas chcem opytat, : mate umyvacku, ale umyvate aj rucne? kazdy den? ak ano,tak vyuzijete tu odkvapkavaciu plochu alebo umyvate len to, co nevyhnutne potrebujete a hned utriete a pouzijete? neviem,ci mi rozumiete, ale hadam ano a ozvete sa. Dakujem

ma77
17. okt 2011

@usiko Ahoj ked maš umyvačku tak dvojdrez ti je zbytočne davat ale odkvapkavač by som dala lebo môže sa stat že sa ti umyvačka pokazi alebo odijde a nebudeš si hned kupovat inu tak vtedy budeš ručne umyvat riad a neviem kolky ste doma ale niekedy nenazbieraš tolko riadu aby si puštala umyvačku a umyješ ručne 😉

pralinka25
17. okt 2011

@usiko ja si myslim ze odkvapkavacia plocha je dobra vec. ked bol maly malinky umyvala som mu riad ako flase dudle a misky kazdy den rucne lebo umyvacku sme kazdy den nenaplnili.
ale mimo toho mne to vyhovuje ked napriklad umyvam ovocie zeleninu tak si to tam mokre poukladam a voda mi z toho steka do umyvadla, alebo na to polozim aj teply hrniec ked treba. skratka vyuzivam to stale aj ked mam umyvacku a riad rucne umyvm naozaj minimalne. a dvojdrez naozaj nepotrebujes 😉

prasiatko30
17. okt 2011

dvojdrez je do pohody ale na koniec ten druhy drez pouzivas ako odvapkavac - to ti hovorim z vlastnej skusenosti - mne sa potom zda omnoho praktickejsi jeden velky drez - velkost 2in 1 a pokial mas nad drezom skrinku tak vyberies spodok skrinky namontujes namiesto dosky taku mriezku na ukladanie tanierov a odkvapkavanie a to ti kvapka zo zavretej skrinky priamo do drezu a vrch linky nemas zapratany suchnucim riadom prip nemusis hned susit

bodka13
18. okt 2011

@usiko my máme umývačku a jednodrez s odkladacou plochou...využívame ju ,lebo vždy sa niečo nájde,čo treba len tak narýchlo opláchnuť pod teúcou vodou...dvojdrez mi príde zbytočný...ja osobne by som ho nedávala ani keby nemáme umývačku,riad sa dá v pohode umyť aj v jednom dreze a ostáva aj dosť miesta na pracovnej doske 😉

jory
2. nov 2011

dievčatá,prosím vás,moja myčka neleští sklenný riad,poháre a taniere,som z toho zúfalá už dva dni,všetko má,sol,lesk,skúšala som rôzne teploty...som doma sama a neviem kde je manuál :( tie riady sú celé biele.Ďakujem za každú radu! ☹

marta2610
2. nov 2011

Ja by som dala jednodres a kúpila by som si odkapávač na riady.Ja mám tiež umývačku sme 4 a úplne to stačí.

bodka13
2. nov 2011

@jory napadlo ma,či ti umývačka ohrieva vodu 😕 inak si to neviem vysvetliť ...kamoške sa toto stalo pri práčke,tiež bolo všetko prádlo biele fľakaté od nerozpusteného prášku na pranie 😒

jory
3. nov 2011

už to mám!!!bol to filter!!!krásny dník vám všetkým🙂

jory
3. nov 2011

Bodka,to prádlo som mávala aj ja ,ale bol to krátky program a nevhodný prášok,ktorý potrebuje dlhšie pranie!Začala som používať kapsule a tekutý prášok a už mi to nerobí!! 😲 😲

babul83
3. nov 2011

Nečítala som celé, tak len svoj postreh: mne sa to raz stalo a zistila som ,že chyba bola v tom, že som dala naberačku, tak že sa nevedeli točiť tie vrtule. Tým pádom neišla voda na tabletku. Odvtedy si dávam pozor a už sa to nezopakovalo ako čo ukladám, aby nezavadzalo.

usiko
18. jan 2012

dievcata, som tu zas...chcem sa opytat, s umyvanim mycky som spokojna, ale mam pocit ze po umyti mi cely riad trochu 'zapacha' po prasku..ma to tak byt? aj ked ostane voda napr. na povrchu poharov,tak na dotyk je trosilinku mazlava,nie ako cista voda......ked v tych hrncoch potom varim, citim tem pach prasku alebo coho..vy ked vyberiete riad z umyvacky tak je uplne bez tohto zapachu?

ichbinich
19. jan 2012

@usiko:
To moze byt tableta, alebo lestidlo, alebo prilis nizka teplota umyvania.
Skus nastavit davkovac lestidla na minimum (u mna je vo dverach, kde sa dava lestidlo, take koliesko, ktore sa da otocit od 1 po 9 alebo tak. Ja ho mam na 1 a staci).
Mozno pouzivas program, ktory ma nizsiu teplotu a tym sa horsie rozpusti tableta a tym padom sa horsie oplachne. Skus vyssiu teplotu alebo zmen tablety, najdi si take, ktore su vhodne aj pre nizsie teploty alebo skus gel.
No a vzdy tu je moznost, ze tie riady das este raz oplachnut oplachovacim programom 😉
Je ale aj mozne, ze mas zaneseny filter a voda, ktorou oplachuje, nie je upne cista. Skus skontrolovat.
Inak, moja umyvacka tiez niekedy blbne, vsetko kontrolujem, filter cisty, tableta ako vzdy, bez zvyskov, a riady aj tak zle umyte... Asi potajomky strajkuje 😉 A potom dalsie umytie je v pohode.
Na umytie umyvacky si pripadne kup v DMku od DenkMit cistic umyvaciek, je to taka mala biela flaska. Ale pozor, po tom dost silno "vonia" umyvacka aj nasledujuce riady. Ked ti to vadi, daj ju pripadne este raz oplakat bez riadu. Ale super to vycisti. (V principe je to jedno, ci Finish alebo DM, ale DM stoji asi polovicu, a silno vonaju vsetky.)

usiko
19. jan 2012

@ichbinich jj dakujem, zlata si...ano, pouzivam prohram len 25 minutovy, na 45 stupnov...takze totop asi zmenim...pouzivam prasok od DM, nie tablety, takze skusim to lestidlo.....zatial velmi pekne dakujem 🙂 🙂 🙂

gabriella93
31. aug 2016

Prosím vás mam takýto istý problém po troch mesiacoch používania umývačky... nerozpustí sa mi tableta niekedy sa mi ani neotvorí tá nádobka na tabletu a v poslednom čase začala aj viac hučať myčka...neviem v čom to môže byť... prvé použitie bolo presne podľa návodu aj prvé spustenie... umývam na 2:23 programe ktorý je určený na hrnce a taniere.... umývačku neprepĺňam a ako som sa dočítala ani nič veľké nieje pre tou skrinkou na tabletu... jeden riad som už umyla 4 krát a stále mi to urobí... už som pridala aj soľ leštidlo a stále nič... riad je síce umytý ale zájdený

ivkoamatka
31. jan 2017

Ahojte, viete mi niekto poradit...nasa umyvacka isla asi pol roka (neviem ako dlho predtym...je to najom ) a teraz z nicoho nic nedoteka voda. Tvari sa ze umyva ale vody nikde...neviete co by mohlo byt chybou ? Ďakujem

zuzinka58
26. feb 2017

Baby neviete mi poradit preco mi svietia vsetky kontrolky na umyvacke nacerveno?dlhsie sme ju nepouzivali

vamajka
13. feb 2020

Ahojte mame cca 12 rocnu BOSCHku umyvacku riadu v poslednej dobe mame problem nadobka na tabletu je otvorena a tableta nevypadne a zostava tam prilepena. Mam tablety Jar. Doteraz sa nam to nikdy nestavalo az posledne cca 3 mesiace. Vonu tam nemam a riady ukladam vzdy rovnnako tak neviem kde je chyba