Podpora hladujúcich detí v Afrike

loginka
17. jún 2009

Ahojte,
teraz som videla v Reflexe (TV Markiza) uputavku na tuto charitu (H.Krejca)
zaujalo ma to a zapojila som sa
ide o podporu hladujucich deti v Afrike
da sa zapojit velmi jednoducho, v podstate ide aj o pokus o rekord zapojit co najviac internetovych uzivatelov - vyplnenim svojho mena
myslim, ze je to fajn sposob a H.Krejca ma presvedcil 🙂 kedze ma Afriku publicisticky pocestovanu
je pre mna akousi zarukou, ze to nebudu zneuzite peniazky

adresa: www.jednomenojednodieta.com

loginka
autor
17. jún 2009

pridate sa? 😉

weja
17. jún 2009

už sa stalo 🙂 poslala som link aj kamarátom, tak uvidíme, či sa podarí... 🙂

zdenallicka
17. jún 2009

A cetly jste podminky?? Jakoze davate souhlas se zpracovanim osobnich dat, ze souhlasis, ze tvoje udaje budou pouzity pro marketingove ucely, ze musis darovat nejaky financni obnos (to by nebyl problem) - stranka se tvari tak, ze staci vyplnit jmeno a za ten rekord jina firma poskytne financni obnos organizaci, penize organizace pouzije dle internich pravidel - nemelo by byt tohle pruhledne, transparentni, aby ten, kdo daruje, vedel, kam presne penize jdou???

A navic 25% vaseho prispevku + DPH jdou na ty lidi, co to delaji...

No, me to nepresvedcilo...

Kdyz uz chcete neco dobreho udelat, jdete a pomozte konkretnimu cloveku konkretnim cinem... 🙂 TOto je dost nepruhledne...

Muj nazor, nemusite se ztotoznit...🙂

loginka
autor
17. jún 2009

samozrejme treba si precitat aj podmienky, ale mne sa paci forma a akousi zarukou je pre mna Heno Krejca
nevyzera ako "vychcanec"

titkovamiriam
17. jún 2009

urcite nie-nabalia sa iny ☹

zdenallicka
17. jún 2009

H. Krejca neznam, jsem z Moravy, ale pracuju v jednom zarizeni a nikdy (opravdu NIKDY) jsme nedostali ani korunu z tech super sbirek na deti, co se poradaji... Proste ty prachy jdou uplne jinam... Nasli jsme si vlastni sponzory, kteri proste daruji veci nebo penize rovnou nam oproti darovaci smlouve a je vsechno v poradku.. My dostaneme penize, veci a oni vedi, ze jejich penize pomohly konkretnim lidem v konkretnim case konkretnim zpusobem....

denduska
17. jún 2009

mna tiez nie...niezeby mi nebolo luto tych deticiek 😔 ......ale ved sa stale robia vselijake zbierky a oni su stale na tom len horsie a horsie 😝 ziaden progres som nezaznamenala....

a vobec co keby radsej nam navysili rodicovsky prispevok aspon o par korun 😅 som sebec 😀

editah222
17. jún 2009

Tenhle projekt se mi taky moc nepozdává. U nás je jméno Kreca absolutně neznámé (aspoň já ho nikdy neslyšela) takže to není zárukou.
Přijde mí lepší podporovat např. konkrétní dětský domov nebo instituci u nás v zemi. A nebo potom adopce na dálku přes nějakou ověřenou charitu (to už 3 roky dělám já, je krásné když vám chodí dopisy z Indie od holčičky, které peníze pomužou ke vzdělání a lepšímu životu).
Navíc si tento dar můžu odečíst z daní 🙂

deborah1
17. jún 2009

Ja viem,že existuje adopcia na diaľku-1 rodina platí pravideľne 1 konkrétnemu dieťaťu v Afrike.Myslím,že majú s ním aj kontakt,vedia kam tie peniaze idú.Tomu sa dá veriť.

zdenallicka
17. jún 2009

Jeslti chcete udelat obcas neco dobreho, upecte buchtu a jdete do domova duchodcu... Kupte kafe, dejte ho tam sestrickam, aby ho varily babinkam a dedeckum, popovidejte si s duchodcema, stravte s nima chvilku ze sveho volneho casu a uvidite, ze vam hned bude lip... A dedouskum a babickam udelate velikanskou radost... 😵 😵 😵

loginka
autor
17. jún 2009

Krejca je znamy tlevizny redaktor, ktory to propagoval, tak dufam, ze ma nesklame 😒
urcite su aj transparentnejsie sposoby, sama som podporovala a navstevovala u nas detsky domov
ale povedala som si, ze taku sumu vyhodim kedykolvek a ani neviem ako, takze ak by to len trosku pomohlo, preco nie
a tych deti je mi fakt luto

zdenallicka
17. jún 2009

Logi, to neni nic proti tobe..🙂 Je super, ze se zajimas...🙂 Ale ja bych do niceho takoveho nesla...

titkovamiriam
17. jún 2009

ved nato sa spoliehaju ze tebe tych penazi nieje luto ale posle to sto tisic ludi a je to pekna kopa.ja tiez davam prispevky napr na detsku onkologiu,

dara9402
17. jún 2009

editha222 ja som tiez prispela, a co sa tyka podporovania konkretnych institucii u nas je to sice pekny napad ale uznaj 99% deti ktore ziju v detskych domovoch su ciganske deti, nie zeby som proti tym detom nieco mala ale mam problem s ich rodicmi su to sorry za vyraz ale nenazrane vypocitave a prizivnicke sv....ne ktore podporujeme chtiac nechtiac a oni aj tak niesu schopny sa o deti postrat a preto koncia v decakoch, africke deti nezobru o pomoc nezobru o "drobne na rohlik" a zarohom nefetuju, len cakaju kedy v pokoji umru a konecne budu mat klud, nic ich nebude boliet nic ich nebude trapit, a aj napriek tomu zdenka, ze 25% ide inam ako na pomomoc tych 75% je stale vacsia cast 😉

editah222
17. jún 2009

Dara - děti za své rodiče nemůžou a za to s jakou se narodí barvou kůže už vůbec ne. Ale to je debata na jinam. Můžeš klidně dávat sponzorský dar domovům dochodů, nemocnicím apod.

Z žádného projektu nemůže jít celých 100% na dobročinost, všude je nějaké procento které se dává na administrativu a pod. a samozřejmě na propagaci.

zdenallicka
17. jún 2009

Ja v decaku pracuju a my mame "cokoladovych" deticek jen sedm..🙂 Takze rohodne ne 99%.. A souhlasim s Edit - deti za rodice nemuzou... A za barvu pleti uz vubec ne...

Na propagaci a administrativu by mely jit penize od jinych sponzoru a ne z penez darcu z rad obycejnych lidi... 🙂

Ty nedavas penize Jozkovi Novakovi za to, ze zalepi sest obalek.. ty je davas detem v Africe, Brazilii nebo kdekoliv jinde na to, aby se mely lip... A pokud vim, dobrovolnici pracuji zdarma..🙂

dara9402
17. jún 2009

mne je jasne ze za rodicov nemozu mna len stve to ze ked pozriem na pasku kolko dane my stat vezme a da prave "tym rodicom" a oni to minu na vsetko ine len nie na to aby sa starali o svoje deti tak mi pride lepsie poslat niake peniaze do afriky ako tu doma.

a zdenka su decaky a decaky a su aj pastaky a tam je tych ako vravis cokoladovych deticiek hojne

a keby uz o to islo mne je v podstate jedno kam tie peniazky pojdu ja mam vnutorne dobry pocit ze som poslala a ze je realna sanca ze sa neminu ucelu 😉

johanda
17. jún 2009

S Afrikou a charitou mám jeden velký problém. Nevím, jestli se můj finanční či jiný příspěvek dostane do rukou těch, kteří to potřebují. Hlavně v zemích s válečným konfliktem, kde je situace dětí nejhorší je velkým problémem uhlídat cesty těch finančních i jiných darů
Na tom webu jsem se nedočetla nic o zázemí a partnerech projektu v jednotlivých zemích, o kontrole darů atd. - to bych docela uvítala, abych se mohla "kvalifikovaně" rozhodnout.Jestli jsem to přehlédla, nasměrujte mě, díky.

sirinka
17. jún 2009

sorry ani mna to nepresvedcilo... 😕 dobry anjel to isti 😉

cuchre
17. jún 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/unicef-startuje-...

podla tohto clanku v tom "ma prsty" aj unicef, tak mozno to nebude taka "zlata bana", ale je to na kazdeho zvazeni..

suki
17. jún 2009

mně se líbí už jen to, že se někdo snaží pomoct, to je super 🙂
já se snažím přispívat aspoň do takových sbírek jako Pomozte dětem a při nějakých katastrofách a jak budu plně pracovat, tak si 100% adoptuju nějaký děťátko v Africe, aby mohlo studovat a mělo se aspoň trošku líp. 🙂
A každej, kdo pošle i blbých 30 korun smskou má můj obdiv 😵

titkovamiriam
17. jún 2009

ak je tam aj unicef tak by som tam uz vobec nic nedala,to je masineria kde peniaze len tak miznu-nieco poslu,no musia zaplatit tie hviezdy co ich propaguju a pod.a tie aferky ako unicef zneuziva deti a pod.-hnus

bashka
17. jún 2009

nikdy na ziadne zbierky neprispievam a u nas v meste ma uz dost poznaju a prestali otravovat. Ked chcem niekomu pomoct tak osobne, ale nenormalne ma rozculuju tito ludia stojaci v meste furt na nejake deti, rakoviny a co ja viem co este...

miriam, suhlas 😉

kubaka
18. jún 2009

tyhle projekty bohužel bývají často velké tunely - čím větší sbírka, humbuk, tím horší. Opravdu většina peněz jde na provoz té samotné organizace, placení lidí, kteří v ní dělají - nikdo to nedělá zadarmo. Pak se dozvíte, jak sbírku pro Bangladéš zpoloviny rozkradli humanitární pracovníci nebo že vlastně celou dobu financujete teroristy - ke kterým se peníze oklikou záhadně dostávají (maskované třeba jako adopce na dálku). Takže co se týče těhle naoko se tvářících ušlechtilých, samaritánských sbírek - jakýchkoliv - jsem fakt skeptická. Je jedno, jaká tvář za tím stojí - ti lidé někdy i sami netuší, co prezentují. Jsou jen najatí.
Raději dát peníze z ruky do ruky někomu, kde vidíte, k čemu se použily. Taky mi lezou krkem ti postávači, kteří žebrají peníze. Nikdy jsem nic nedala, pač nemáte ponětí, kde prachy skončí.
Prostě hraní na city a měkká srdce se sakra vyplácí a pořád se toho zneužívá...

vanish1
18. jún 2009

ja som poslala dobrému anjelovi a viem, že tí dotyční to robia zadarmo a všetky peniaze idú tam, kde majú www.dobryanjel.sk

jaron
19. jún 2009

Ahojte,
ja som zapojený do projektu bangbaby. Asi siedmi sa skladáme na dve deti (siroty) v Bangladéži. Máme ich akože "adoptované". Občas im napíšeme (na Vianoce drobný balíček a pod.), aj oni sem tam čosi napíšu. Autora projektu poznám osobne (je z Čiech, ale býva v Bangladéži), raz za rok dostaneme aktuálne video DVD z oblasti sponzorovaných detí. Niektorí sponzori (tí bohatší) sa tam boli pozrieť osobne. Na jedneho v parte to výjde asi 7 € mesačne a dieťa ma za to vzdelanie, oblečenie, ubytovanie, stravu komplet.

lucia375
10. júl 2009

Prave som sa zapojila. Dala som najnizsiu sumu 2 dolare to je v prepocte 1,58 eur. Myslim si ze to clovek minie ani nevie kde tak preco to nedat na dobru vec.

bashka
11. júl 2009

jaron, pocuj, my tu nemame dost deti, co by potrebovali pomoc? Preco Banglades? 😕 Neber to v zlom, len ma tak zaujima co vedie Slovakov k akoze adopcii deti niekde 1000-ky kilometrov od nas a tu ich mame toooooolko...a ani az take tmave nie su 😀

veronikahel
11. júl 2009

bashka, suhlasim s tebou...

ejusaaa
11. júl 2009

Suhlasim s bababim co pisu,ze aj u nas deti potrebuju pomoc,a mozno sa staci pozriet k susedom oproti...