Podpora hladujúcich detí v Afrike

loginka
17. jún 2009

Ahojte,
teraz som videla v Reflexe (TV Markiza) uputavku na tuto charitu (H.Krejca)
zaujalo ma to a zapojila som sa
ide o podporu hladujucich deti v Afrike
da sa zapojit velmi jednoducho, v podstate ide aj o pokus o rekord zapojit co najviac internetovych uzivatelov - vyplnenim svojho mena
myslim, ze je to fajn sposob a H.Krejca ma presvedcil 🙂 kedze ma Afriku publicisticky pocestovanu
je pre mna akousi zarukou, ze to nebudu zneuzite peniazky

adresa: www.jednomenojednodieta.com

draga
11. júl 2009

trochu se tahle diskuze dostala jinam ale jako všechny tady 🙂)
já osobně nemám nic proti dětičkám v indii, africe, apod...ale přece jenom jak píšou holky, je i u nás dost dětí a nejen dětí, které by uvítaly, třeba to že můžou nosit něco pěkného na sobě apod...proto jsme všechny věci po mém synkovi odvezla a zase další odvezu do dětského domova a měla jsem z toho opravdovou radost a je mi opravdu jedno jestli to bude nosit malý cikánek ... 😎 někdy stačí málo 😉

mikalove
11. júl 2009

stačí málo,len tu u nás už veci do domova nechcú brať,chcú radšej peniaze

babatko88
11. júl 2009

bashka, úplne súhlasím... myslím, že treba si najprv pomôcť doma až potom v zahraničí, ked je niekto taký prajný

draga
11. júl 2009

mikalove to moc nechápu, protože mě třeba řekli v našem DD, že ty věcičky dávaj i matkám do sociálně slabších rodin...a že jich není nikdy dost...

katuskapd
11. júl 2009

ja som tiez za osobnu a hmatatelnu pomoc, s mamzelom sme venovali starsi pocitac do detskeho domova, tiez nejake veci na oblecenie. tymto sa nechcem chvalit, viem ze som uz inde, takze nie nepripojim sa.

mikalove
11. júl 2009

vidíš,a pritom to boli pekné veci,nie žiadne handry,asi čakali že nechám hotovosť a nebudem sa pýtať čo s tym urobia,záleží od ludí čo tam pracujú,bud tam robia preto aby pomáhlali alebo to jednoducho berú len ako zamestnanie ☹

katuskapd
11. júl 2009

mikalove suhlasim s tebou, su tu divny, tie veci sme niesli az do trencina

mari2
11. júl 2009

A ja si myslim, ze je potreba pomahat doma i v zahranici. Myslim, ze ti co si to muzou dovolit, by meli kompenzovat, to, ze v Evrope zijeme v podstate na ukor zemi 3. sveta. Vite, ze treba v Banglades je zeme nejvic ohrozena zaplavami ve svete - kvuli zmenam klimatu? A za to muzem vsichni, protoze i ti co se snazi zit ekologicky, ziji nad pomery planety...
A co se tyce administrativnich nakladu - ja myslim, ze nemuzo vsechno delat dobrovolnici, je potreba profesionalu, keri vedi co delaji, a nezpusobi svou "pomoci"jeste vic problemu nez predtim. Kazdopadne normalni naklady na "provoz"je kolem 5%....a kazdopadne ne vic nez 10%.

bashka
11. júl 2009

...asi sa lespie chvali takym niecim, ze ja podporujem deti v Afrike, Azii a co ja viem kde este...ako tym, ze som pomohol niekomu z vlastneho sidliska, ze...teda nie ze by sa bolo treba chvalit 🤐

womenne
11. júl 2009

bashka no bude to asi tym že tu maju o niečo l lepšie podmienky v detskych domov ako oni tam,často pozeram filmy o takychto krajinach a ked tam vidim tie zubožene deti je mi ich luto 😔 tiež rozmyšlam o takejto adopcii na dialku....

lucia375
12. júl 2009

bashka ja si myslím ze hocijaké dieta v decáku na Slovensku sa má este stále ovela ovela lepsie ako vacsina detí v Bangladési. ☹

mari2 uplne s tebou suhlasím. 🙂

ukana
12. júl 2009

no ja si myslim, ze najskor si treba spravit poriadok doma, a nemusia to byt deti z DD, urcite mate v okoli socialne slabsiu rodinu, matku samozivitelku, osameleho dochodcu, ktoreho ani vlastne deti nenavstevuju, ...............ja teda ani neuvazujem posielat peniaze nejakym organizaciam, ja radsej pomozem konkretnej osobe s konretnym problemom, a keby sme sa lepsie pozerali okolo seba, urcite ich mame v okoli vela,............a niekedy netreba ani peniaze, aby clovek urobil radost.......... 😉

mikalove
12. júl 2009

no a nebojíš sa aby si niekoho neurazila,tým že ho oslovíš,či nechce veci alebo hračky?

ukana
12. júl 2009

.............ja som davala veci kamoske s troma detmi, aj hracky a neurazila sa 😒 ..........nebol to niekto neznamy.........niekoho na ulici neznameho by som asi neoslovila 😅

mikalove
12. júl 2009

my ked sme sa presťahovali tak som sa pýtala susedy,že či nechcu pre psa ked máme kosti alebo tak a dosť sa jej to dotklo,že oni mu maju čo dať jesť 😖 ,a pritom sú soc. slabší,tak už som potom nemala odvahu niečo ponúkať

ukana
12. júl 2009

........no niekedy clovek nevie, ako druhi zareaguju 😅 .........to verim, ze ta to odradilo 😒