Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Podvodné vyžiadanie sms kódu na Bazos.sk

slnecna4
30. aug 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tak isto ako ja, niekto hlúpo naletel podvodníkovi z mailovej adresy baozeas@gmail.com. Mailom mi prišla upomienka, že mám zadať pre pridanie inzerátu sms kód, ktorý mi prišiel na mobil z neznámeho čísla, inak mi budú vymazané do 5min všetky inzeráty. Sms kód mi chodil opakovane 3x, tak som ho teda poslala na uvedený mail. V živote by ma nenapadlo, že toto môže byť podvod, keď mi prišiel reálny kód na telefón. Teraz zisťujem, že mi vymazal všetky inzeráty a pochybujem, že moje telefónne číslo nijak inak nezneužije. Ako sa mám proti tomuto zneužitiu brániť? Telefónne číslo mám na Bazosi zablokované a ani neviem ako to pôjde odblokovať, a či vôbec...

petkopeter
28. máj 2019

Sim kartu som po pár hodinach vybral a zlomil som.ju

matej_king589
12. dec 2019

@meyadoll No neviem ja som im už napísal 8-10 mailov zatiaľ odpoveď asi taká že:Dobrý den,
bohužel jste poskytl mobilní kód někomu cizímu i když je to jasně napsané v dané SMS, byli to ale bohužel PODVODNÍCI a oni na vás vložili podvodné inzeráty, mobilní klíč NESLOUŽÍ na žádnou REZERVACI a ani k ověření inzerenta, NIKDY tento mobilní kód prosím nikomu nesdělujte tak jak je napsáno, proto ta blokace pro vaši ochranu a vše je i smazáno.
Doporučuji informovat i Policii SR a operátora, bohužel toto podvodné jednaní se vyskytuje stále častěji a je již potřeba tuto osobu řádně potrestat, pokud tak neučiníte souhlasíte s podvodným jednaní, POCHOPTE byl na vás spáchán podvod.

Napište prosím nejdříve za týden a já Vás odblokuji. Ale je nutné informovat operátora a Policii SR.
Asi tak a potom keď som sa pýtal že či sa dajú obnoviť inzeráty tak toto:
Dobrý den,

inzeráty jsou smazaný, obnovit nelze. Neměl jste poskytnou mobilní klíč.
Jak kebyže ja za to môžem jak kebyže som to ja spáchal som to nemal jak vedieť a už ma začínajú akurát tak stať riadne lebo už to týždeň riešim a stále nič

matej_king589
12. dec 2019

@roland7676 ja tiež a ešte niečo horšie možno 😤😤

sonaamatus
10. máj 2020

Prosím.vas chcem.pridat na bazos inzerát a stále mi píše že mam zablokovane číslo. Prosím.poradre ako to mám odblokovať...Ďakujem

bambinno
10. máj 2020

@sonaamatus Dobrý deň. Mne sa to isté stalo pár rokov dozadu. Dala som kód nejakému podvodníkovi a zablokovali sa mi všetky inzeráty. Napísala som mail na podpora@bazos.sk. Po týždni mi inzeráty odblokovali. Niektoré inzeráty som však musela pridať s novými fotkami.

d23lkoo
2. dec 2020

Keď ma môj kód nejaký podvodník môže naň dávať inzeráty následne zapáliť iných ľudí a na vine budem vlastne ja. Ako predísť tomu aby ho použil respektíve dá sa nejak zablokovať to aby na moje údaje uverejňoval nejaké inzeráty?

tomajka
10. máj 2021

Dobrý deň aj mne sa to stalo pár dní dozadu. Píšu cez wattup a aj cez mail a cez mobil kódy. Mail je : mariannnmaco@gmail.com a druhý mari.annnmaco+ann2@gmail.com

Dávajte si pozor riesia podvody aj cez banky pýtajú si kódu údaje nikdy nedávajte údaje

patrikx
23. máj 2021

@slnecna4 mailova adresa: mariannnmaco@gmail.com je taktiež podvodník a robí to ise!!!pýta kód z bazosu