Pohlavné choroby. Ako sa zisťujú?

mirusik02
9. nov 2008

baby ake mate skusenosti s tymto? lebo ja sa bojim s niekym vyspat bez ochrany odkedy ma byvaly priatel nakazil dvoma pohlavnymi chorobami..a ma to nejak poznačilo.. 😒 .. teraz mam noveho priatela, este som s nim nespala..chcela by som ho poslat na vyšetrenie...vedia spravit vysetrenie aj z krvi alebo z moču? ci nieco bolestivejsie..?dakujem za všetky nazory..

czechzuzana
11. nov 2008

mirusik: a co kdybys mu navrhla, ze pujdete spolecne darovat krev? Tak bys zabila 3 mouchy jednou ranou: 1. nemusis mu nic rikat o tvem strachu a minulych chorobach 2. zjistis, ci je zdravy 3. darujete krev - coz je dobry skutek.

mirusik02
autor
11. nov 2008

hej to sa uz na to potom pozeraš uplne inak.. chcela by som na to zabudnuť a kašlat na to, ale to sa uz neda..

mirusik02
autor
11. nov 2008

Czechzuzana- na to som uz tiez myslela, ale nejde mi len o hiv.. ale aj o ine choroby vies.. chlamydie a tak

titkovamiriam
11. nov 2008

mirus tak zo zacietku asi len ten prezervativ-dokladne sa porozpravat a urcite to pochopi

ladena
11. nov 2008

ahojte.
ja sa k vam pridam,
mirusik: ja som z partnerom dlhodobo a problem z chorobami mame uz za sebou,ale tie choroby mozu byt aj v tom jednom cloveku a prenasa to na druhych.stale som sa liecila len ja a nakoniec bol viac chory partner ...tak isiel urologovi a ten ho vysetril a môj drahy nechcel ist lebo si myslel ze mu nic niejea trvalo mi dlho aby som ho presvedcila ....no a trva to 2,5 roka co sa lieci a pritom som sa uz aj ja musela s nim preliecovat.... 🙂
chlamydia sa dlho drzi v tele a nehovorim o inych chorobach...
ja si myslim ked ta ma rad tak by to podstupil,mas zle skusenosti viem, ale pokus sa mu to vysvetlit urcite ti porozumi....ja som toho nazoru ze si vsetko treba vyjasnit 😉 🙂
budem ti drzat palceky ked sa do toho pustis. 🙂 🙂

slnieckova
11. nov 2008

ono partnera/partnerku moze nakazit byvaly a ani o tom nevie a mozno by to o nom ani nikdy v zivote nepovedal, takze je to tazke sudit, preco partner odo mna nieco take ziada, aj ked nevravim, zarazilo by ma to...

mirusik02
autor
11. nov 2008

Miriam- hej mam to tak aj v plane..uvidim co bude..
ladena- ako ho vyšetril urológ? z krvi? či?.... platil za to?

ladena
11. nov 2008

vôbec neplatil.....bral mu krv a moc,este bol aj na vysetreni spermatu no a prezil to... 🙂
ma lieky a uz sa to lepsi....lekar mu poradil ze brusinky su dobre na infekcie a echynacea pojdem to kupit,lebo uz chceme babo tak sa uz chceme toho zbavit..... 😒
mirusik a mas nieco vazne?

mirusik02
autor
11. nov 2008

no už naštastie nie, to bolo asi dva roky dozadu.. som to preliečila antibiotikami a este nejakymi inymi liekmi..
dufam ze sa Vam toho podari zbavit co najskor..a znicite tie hnusne pliagy...

ladena
11. nov 2008

no to uz bude v pohode......
len nech ty si v poriadku a podarilo sa ti to s tvojim partnerom..... 🙂

ivka144
11. nov 2008

Mirusik - to je teda dost neprijemna skusenost, ale len som preletela prispevky, neviem, ci si pisala, o ake choroby islo alebo akych sa bojis. Mna osobne teda vobec AIDS ani nenapadlo.
Napriklad tie chlamydie su u nas tusim najrozsirenejsia taka horsia choroba a clovek ani nemusi vediet, ze ma problem a ani sa to roky neprejavi a moze robit paseku.
Niektore veci sa beru aj sterom. Ked som bola tehu, bol so mnou mangel u gyn (kukat babo na usg) a ten mu tam urobil ster napriklad a muz skoro zozelenel, ale nic to nebolo, to len taky pocit debilny, lebo muzi su na to citlivy.

Podla mna povedat, ze si mala blbu skusenost a dohodnut sa,ze obaja by ste mohli ist na vysetrenie (asi treba urcit, ze na ktore choroby), aby ste boli voci sebe ok... to je uplne vpohode. Na chlamydie sa doplaca tusim 300 alebo 500 sk, ostatok neviem.

A podla mna sa netreba bat, ze je to o dovere, a ked chces od partnera taku vec, ze to znamena, ze ho spochybnujes alebo co... To je len nasa neznalost, myslim si, ze sa domnievame, ze taketo choroby mozu mat ludia len ked sa ... casto menia partnerov alebo sa pohybuju v podozrivych kruhoch alebo co. Aj slusny normalny clovek moze k takej veci prist, tak co...

Drzim palce.

mishichka82
18. nov 2008

Ahoj,
ta ksa pridam aj ja so svojou skusenostou....tiez som od byvaleho partnera ziskala dve pohlavne choroby...u mna sa to prejavilo relativne rychlo a on pritom nemal ziadne priznaky...a u oboch chorob mi bolo povedane ze u chlapov sa zistuju velmi tazko pokial nemaju nejaky konkretny priznak....takze asi tak.

Sucasny partner sa o mojich problemoch dozvedel este pred prvym milovanim...hoci mi stale tvrdil, ze je to ok, kedze som bola liecena...ale ako sa ukazalo nedoliecena....takze sa nakazil aj on...teraz sme nastastie obaja ok...
hoci testy mu nerobili, ale kedze ja nemam ziadne problemy...tak musi byt zdravy aj on.
Len som tymto chcela povedat ze take vseobecne testy na pohlavne choroby neodhalia vsetky pohlavne choroby...mne musel lekar testy vopred objednat, lebo su drahe atd.

ancurka1
22. mar 2009

ahojte vsetky!
co ste tu pisali ano aj ja mam nieco za sebou, a ako tu aj pisete s tym vystrovanim to nieje lahke neviem co konkretne boli tie choroby ale ak nemam ziadne priznaky tak asi je to v pohode ved aj on musi vediet a musi tam byt dovera

judka
11. jan 2012

daco mi narastlo na posve boli je to ako hrcka co stym

linduska_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rommin
18. feb 2013

@marse prosim ta moja,mozem sa ta pytat?vyhladala som tuto temu.,lebo si neviem sama poradit a nemam sa koho opytat.Doktorka mi zobrala krv a mala som pozitivnu na chlamýdiu trachomatis,mala som antibiotika.Partner ma svetosvete presviedcal,ako ma presviedca vzdy o vsetkom,ze on nie,dal si na moj natlak urobit krv u svojho obvodneho a mal neg.,robi mu tam sestra a kamaratka,mohli to nejako zakamuflovat?Po kupaliskach nechodim,pouzivam iba svoj uterak,davam si na to velky pozor.Nevedela by si mi to nejako vysvetlit?zle sa mi s tym zije....dakujem

rommin
17. okt 2013

Boli to plucne chlamydie,riadne som sa vtedy pomýlila..... Koza som 😀

rommin
17. okt 2013

Nevedela som,že sú dva druhy chlamyd.

peugynaa
15. dec 2013

Ahojte baby,neviem ci sa to hodí do tejto tému,ale inú som nenašla.neviete mi poradiť,al.aký je vás nazor,bola som na preventívne gynek.prehliadke,dr.mi robil stery,krv mi nebral a o výsledku ma informoval esemeskou ze je všetko v poriaku,tak sa len chcem spýtať ci by niečo odhalil pri takej klasickej prehliadke myslím nejakú pohl.chorobu alebo chlamydie,alebo by to zistil len pri špeciálnych vyšetreniach? Ďakujem za nazory

latvia
15. dec 2013

@peugynaa pri preventivke sa nezvyknu robit testy na pohlavne choroby, chlamydie ked sa vysetruju tak to trva dlho kym su vysledky. mozno tvoj gyn robi preventivne aj HPV, tak sa opytaj

peugynaa
15. dec 2013

@latvia a aké vyšetrenia mi vlastne robil doktor? A ukázalo by mu niečo v tých výsledkoch ak by nebolo so mnou niečo ok?nevieš?

latvia
15. dec 2013

@peugynaa na preventivke sa zvacsa robi cytologia z krcka maternice.co este robi navyse konkretne tvoj dr., netusim, musis sa opytat

peugynaa
15. dec 2013

Tak ďakujem za info

alex31
15. dec 2013

@peugynaa ... nie urcite ti nezisti nic ako pohlavne choroby .... ak nemas nejake viditelne priznaky (vredy, opuchy a podobne) ... chlamydie sa zistuju z krvi a ine ako napriklad mykoplazmy alebo bakterie zo sterov ktore su specificke a pri normalnej preventivke sa nerobia ... ani testy na AIDS ..... takze ak si chces nieco z toho dat urobit musis spet za lekarom a poziadat konkretne aby ti vzal stery, krv a poslal do labaku ....

urvaldeska
15. jan 2015

Cavte vie niekto poradit.mam taky problen predkoška sa mi stiahla ako u malych deti mam to cervene.neviete co to moze byt dakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz