Pohlavné choroby. Ako sa zisťujú?

mirusik02
9. nov 2008

baby ake mate skusenosti s tymto? lebo ja sa bojim s niekym vyspat bez ochrany odkedy ma byvaly priatel nakazil dvoma pohlavnymi chorobami..a ma to nejak poznačilo.. 😒 .. teraz mam noveho priatela, este som s nim nespala..chcela by som ho poslat na vyšetrenie...vedia spravit vysetrenie aj z krvi alebo z moču? ci nieco bolestivejsie..?dakujem za všetky nazory..

matullienka
10. nov 2008

mirusik: tak to sa ti necudujem ale poradit ti neviem a terajsi priatel o tom vie?

titkovamiriam
10. nov 2008

tak nastastie nemala som este takyto problem!a ked si niaku uz mala tak vies co sa vysetruje!no asi sa to robi z krvi 😉

mirusik02
autor
10. nov 2008

no ja som myslela ako sa robia take vysetrenia muzom..nie mne 🙂 ..
matullienka- este o tom nevie.. ale myslim ze ked ma ma naozaj rad tak by mu to nemalo vadit..

slnieckova
10. nov 2008

😕 😕

marse
10. nov 2008

vysetrenie na pohlavne choroby sa robi vylucne z krvy 😉 ako u zeny tak u muza

mirusik02
autor
10. nov 2008

aha dakujem...a este jedna otazocka... u urologa? 😅

monkula
10. nov 2008

😅 😅 😅 to čo je? 😅

titkovamiriam
10. nov 2008

co by tam zistili-prostatu 😉

kveta
10. nov 2008

Baby, však sa jej nesmejte. Myslím, že je to veľmi rozumná téma. Ja osobne som to robila tak, že po troch mesiacoch vzťahu, kde na začiatku nebolo medzi nami nič, aby prešla inkubačná doba od predchádzajúceho vzťahu alebo od lekárskeho zákroku v krajine, kde hygiena v zdravotníctve bola otázna /za mojich mladých čias bola inkubačná doba na HIV test tri mesiace/, sme zašli spolu na Hygienický ústav -tuším sa to dnes volá Ústav národného zdravia alebo Ústav verejného zdravotníctva a dali sme si urobiť testy. Zavolaj si prípadne na nejakú anonymnú linku AIDS a tam Ti budú vedieť poradiť, kde sa v súčasnosti takéto testovanie robí. A potom to sem napíš, nech sa osveta šíri internetom.

kveta
10. nov 2008

Ešte ma napadlo, kde sa takéto testy robia, len neviem ako sa bude Tvoj drahý tváriť až ho tam dovedieš: v Centrách asistovanej reprodukcie... 😀

monkula
10. nov 2008

kveta, ja sa nesmejem, len mi to pripadalo ,ak okeby to písala pubiška nudiacasa na hodine informatiky... 😅

elfa
10. nov 2008

v prvom rade treba ist za svojim praktickym lekarom. a Hiv/AIDS testuju aj v Narodnom referencnom centre pre prevenciu HIV/AIDS (viac info na www.hiv-aids.sk)

matullienka
11. nov 2008

baby: to je teraz normalne ze sa davaju partneri takto navzajom vysetrovat aj bez podozrenia?
mirusik: u teba to beriem mas zle skusenosti 😖

sillas
11. nov 2008

baby..ja mam kamošku v Prahe..u nej som bola naposledy pred 10 rokmi a jej mamina robii na hygiene a už vtedy vravela že tam chodilo plno mladych parikov na taketo vyšetrenie..

matullienka
11. nov 2008

ja neviem mna by to asi nikdy nenapadlo dat partnera len tak vysetrit a keby to navrhol mne pride mi to asi ako nedôvera neviema ako by som sa asi zatvarila 😖

marse
11. nov 2008

matullienka presne, akoze keby som chodila s niekym dajme tomu tri mesiace a on by mi navrhol aby sme isli alebo aby som isla na taketo vysetrenie, no neviem neviem, teda v mojom pripade 😒

zuzulik
11. nov 2008

po vzajomnej dohode o vysetreni oboch partnerov na tom nevidim nic zleho 😉 hlavne ak ma s tym uz niekto nejaku neprijemnu skusenost!!

prvapomoc
11. nov 2008

mirusik my sme mali v ambulancii dve baby čo si tak doviedli partnerov na vyšetrenie.alôe bohužial kedže je to na vlastnu žiadosť.tieto testy sa v plnej vyške paltia a nieje to malo penazí.rataj na tisíce. 😝
v praktickej ambulancii ti z krvi vyšetria protilátky proti hepatitíde A,B,C dalej HIV.chlamýdie a le z krvi to nieje smerodajné.nasledna urolog urobí stery na chlamýdie,mykoplazmy a kultiváciu. 😉

matullienka
11. nov 2008

prvapomoc: a akko sa tvarili tí partneri?

titkovamiriam
11. nov 2008

tak pardon,ten urolog nebol nezmysel 😉 -no kedze som nic take este neriesila netusila som to 🙂

matullienka
11. nov 2008

miriam: pokial sa s tym clovek nestretne tak ho to ani nenapadne 😉

titkovamiriam
11. nov 2008

asi hej - asi som v tomto mala stastie na clapov 😀 a hlavne ochranu

matullienka
11. nov 2008

no asi tak ale neviem si ani predstavit akoby som ho o to asi poziadala

mirusik02
autor
11. nov 2008

presne tak, mna by to tiež predtym nenapadlo.. ani som nevedela , že niečo mam, to bola nahoda že mi to gynekolog zistil zo steru.. takže taka hlupost to asi nieje.a to bol moj prvy sexualny partner... clovek ani nemusi vediet ze ma nejake chlamydie, ureaplazmy.. alebo hocico ine.. a moze to brat ako za hlupost ze kde by to nachytal.. ale u mna je to uz ine..

titkovamiriam
11. nov 2008

asi tak

matullienka
11. nov 2008

mirusik: to je blbe ze to bola prva skusenost a hned takato

mirusik02
autor
11. nov 2008

hmm veď to.. vieš on si to moholo doniest aj z predosleho vztahu... mna to vtedy ani neapadlo taketo nieco riesit... 😒

matullienka
11. nov 2008

no to asi nikoho kym sa s tym osobne nestihne

mirusik02
autor
11. nov 2008

ved to ... a mrzi ma ze sa to stalo mne.. vies teraz na to stale myslim.. a nieje to sranda,,. lebo take potvory ti mozu sposobit vela galiby..aj neplodnost a tak..

matullienka
11. nov 2008

no tak to naozaj nie je sranda a clovek ja pouceny na cely zivot