Pohlcovač vlhkosti. Ktorý je dobrý?

dadulka19
13. jan 2009

aký je dobrý?Máte skúsenosti?Rozmýšľame kúpiť,ale mám v tom hokej 😀

harmi
8. jan 2010

ja som tiez pouzila savo na farebne steny a v pohode. len treba riadne vyvetrat.

teraz sme kupili fixinelu a ta je podla mna naprd. ta nebieli cize vobec neviem ci mi to tu plesen pohltilo.

a tiez sme kupili Ceresit a uplne o nicom, okna sa veselo rosia dalej, steny mokre 😖 lenze my byvame v dome a mame dost velke izby tak mozno aj preto je to pre nas slabe.

dada1212
8. jan 2010

rokka Ceresit nie je zázrak, ak máš naozaj veľkú vlhosť, treba hľadať príčinu, môžu byť rôzne, napríklad nedostatočné kúrenie alebo vetranie, sušenie bielizne vnútri, zle osadené okná atd...
Ceresit naozaj nie je zázrak, aby napríklad opravil zle namontované okná, vyvetral a podobne.

On je skôr vhodný na menšie plochy, kde je problém napríklad len s rohom steny, ku stene, ak je na nej tepelný most, aby nevznikala pleseň atd...

sasulec
8. jan 2010

ahoj baby,som rada,ze takato tema je,ja som doteraz nieco taketo neriesila,nam vlhne stena len v zime a na jesen ked velmi prsi..stena pri ktorej sme mali postel do polky zvlhnuta aj plesen..
pouzivame na to savo,mame pastelovu zltu rokka,pytala si sa ci na farebnu mozes pouzit,no my pouzivame a s farbou to nic nerobi..
este som pocula,ze je nejaka stierka,ktora by nemala prepustit vlhko z vonka,tak to si chcem zistit a na jar chcem aj tak zamalovat,umelecke diela mojej dcerky 😉
a rozmyslam nad odvhlcovacom,len nechapem preco je medzi nim teda typmi Sinclair taky cenovy rozdiel,no 6000 si za to nemozem dovolit dat..poradte mi prosim kto mate skusenost s tym sinclair 20 E,alebo by mi aj lacnejsi hauser na moju sezonnu potrebu stacilo..Dakujem

bzzmajka
9. jan 2010

Savo proti plesni sme použili na modrú farbu ale aj oranžovú a žltú, dokonca máme zelenú kúpelnu a ani s jednou farbou to ani nehlo.
Ale pozor, deti do koca svojho vývoja by to nemali dýchať a ked sa ja pach Sava vyparí, stále do deťom škodí...

lesnamacicka
9. jan 2010

Fíha toto je téma pre mňa 😀 Netuším akú máme vlhkosť v dome, ale zreje vysokú, okná bývajú zarosené teraz v zime aj do polovice, vetranie nepomáha, Ceresit sme mali v každej miestnosti a nič, prádlo už sušíme vonku, ale stále to tu vlhne, vznikajú pliesne v každej miestnosti 😖 Ste ma inšpirovali s tými pohlcovačmi vlhkosti, ak fungujú ako píšete, zrejme si budeme musieť zadovážiť 😒 Pleseň máme v každej miestnosti, museli sme kvôli tomu presunúť kuch. linku na druhú stranu, lebo mi začali plesniť aj potraviny od steny 😠 Savo používame každú cvhíľu natie plesne, ani nerátam koľko balení sme minuli, takže myslím že aj keby sme si kúpili odvlhčovač na elektrinu, vyjde nás to lacnejšie, a rozhodne zdravšie ako každú chvíľu dýchať plesne alebo savo 😒

exjanka
10. jan 2010

Aj ja som rada ze som nasla tuto temu.My mame takyto problem ako sme sa nastahovali do domu,byvame na poschodi.Jedny nam vraveli ze je to vetranim/vetram kazdy den aj viac krat/,jedny ze kurenim/kurime stale/,jedny ze oknami/to by som aj verila su v hroznom stave ale nemozme ich menit namame to este majetkovo doriesene/ a jedny ze vlhkostou/ta samozrejeme je z varenia,prania,sprchovania/.Konecne sme si zadovazili merac a s hrozou sme zistili ze mame vlhkost 80-90%.Ja streikam Brefom na plesen,farbe neskodi ale smrdi a je to otravne kazdy druhy tyzden smradit po byte.Chceli by sme si kupit odvlhcovac,ceresit sme mali -pri takejto vlhkosti by ich muselo byt 10 v jednej izbe.Na nete sme nasli ale vela tipov a znaciek takze radte,neradi by sme vyhodili zbytocne peniaze len zato ze kupime znacku.

dada1212
10. jan 2010

exjanka Podobný problém mám aj ja, kvôli starým oknám.
Ale tento rok mám pokoj, cez leto som dala do farby na stenu prípravok proti tvorbe plesní a hlavne som nepodcenila jeseň.
Takže som v miestnosti vždy večer kúrila, hlavne, ak pršalo.Tým sa trochu znížila vlhosť. Momentálne, keĎ nie sú veľké zimy, tak kúrim toľko ako na jeseň, ešte menej ako minulé roky a ani v izbe nie je extra teplo, hlavne ráno, ale plesne sa netvoria.
Takže ak aj nabudúcu jeseň budete v rovnakej situácii, skúste hlavne kúriť aj vtedy, ak aj nie je veľká zima, lebo ak je veľká vlhosť už v jeseni, tak cez zimu sa plesne vytvoria, lebo mali na to podmienky, to, že cez zimu sa riadne kúri už asi tvorenie plesní neovplyvní.

A ak sa vytvorí raz, tak bohužial sa často vracia a premiestňuje aj na iné miesta, mne to striekanie tiež nepomohlo, o pár dni tam bola pleseň znova a často sa aj rozšírila.

exjanka
11. jan 2010

Dadi aj my sme v lete malovali o to viac ma stve ta plesen,natreli sme stenu neviem akym uz prostriedkom a po 24 hodinach malovali a dali to aj do farby.My kurime uz od skorej jesene tak neviem ci v tom je chyba 🙄

martinka17
11. jan 2010

exjanka
a akú máte doma vlhkosť? Ináč včera o tom rozprávali na Markíze, ak je problém s vlhkosťou, tak je to zlé kúrenie, vetranie.....a tiež radili zavolať si na to odborníka. Bolo to v paľbe, tetuška plakal, že má plasťáky a tečie jej po oknách 😖 Skús si to mrknúť v archíve, radil tam odborník.

dada1212
11. jan 2010

exjanka Potom je tam asi vážnejší problém, asi najlepšie by bolo zavolať si odborníka.

hasleerka
11. jan 2010

tak ja mám zase problém že mám eurokná, plesen na stenách nemám, ale na tých drevených rámoch ... tiež to musím priebežne striekať ... aj sme to natierali portiplesnovým náterom a nič ... tak neviem či by neboli vhodnejšie plastové okná ... má niekto podobný problém???

sammy19
12. jan 2010

ahojte, tak sa pridávam do tejto diskusie.
s vlhkosťou v byte sme si užili svoje... a ešte aj užívame. Prerobili sme, manžel ponatieral steny nejakým protiplesňovým náterom a o pár týždňov sme mali na stenách vlhké fľaky a samozrejme, aj tú hnusnú pleseň. Ani neviem, koľkokrát sme to už striekali SAvom, ale ten smrad 😝 😝 😝 ja to tam cítim aj po niekoľkých dňoch a teraz som si prečítala, čo napísala bzzmajka, že to škodí deťom, aj keď to vyprchá, tak ďakujem pekne... všetci spíme v tej jednej miestnosti, takže buď dýchame "plesne" alebo výpary zo Sava (aj keď to nechávam vetrať v kuse aj poldňa či viac).

Rozmýšľala som aj nad tým odvlhčovačom, no nikto v okolí s tým nemá skúsenosť, tak som rada, že som objavila túto diskusiu a vidím, že to niektorým z vás fakt pomohlo. Zrejme do toho investujeme aj my, lebo už som z toho nešťastná - teraz som si zasa našla na stene tvoriacu sa pleseň 😠 No na nervy!

erikasadek
12. jan 2010

baby jedine elktricky odvlhcovac.. ak chcete naozaj aby to fungovalo. 😉

renka9
12. jan 2010

aj my sme dnes "savovali" 😠 vlhkost mame nieco vyse 70% 😒 , spalnu mame za kuchynou. V kuchyni sa neotvara okno, takze vsetka vlhkost unika k nam do izby. Vetram dost,kurime tiez...u nas problem s vlhkostou nastal, ked sme vymenili radiatory a okna 😒

martina7905
12. jan 2010

u nas je to zas opacne mi mame suchy vzduch tak ja musim pouzivat zvlhcovace vzduchu 😒

katty22
12. jan 2010

tak toto je téma pre mňa!! s vlhkosťou bojujeme každú zimu. 😒

bývame na samom vrchu- 8.posch. máme vlhkosť tak okolo 70 %, v byte na prvom poschodí majú tak sucho ,že musia zvlhčovať, som sa pýtala na to susedy. Oni v pohode sušia prádlo v byte, ja len v sušiarni. /ešte ,že ju máme, inak by som bola na infarkt/. Máme plastové okná , no vlhlo to aj ked neboli. Pleseň sa nám vytvorí okolo okien.
Teraz v lete zatepľovali bytovku a my máme zatiaľ taký pocit, že to mierne pomohlo. Zaizolovali aj strechu, to pomohlo určite, pretože nám sem ešte aj tieklo , keď viac pršalo. Netvoria sa nám už tak vlhké mapy okolo okien- nad oknami, ale vlhko v byte stále cítiť. ráno mávame tiež okná zarosené, ale nie veľa- ale pod žalúziami sa viac rosia, tak ich musíme vyťahovať, lebo potom steká voda na parapety a zráža sa v rohoch a tam to plesnivie. Ale najviac práve v detskej izbe. Nechápem, či je tam parapeta zle osadená, či čo.
S tým odvlhčovačom to je zaujímavé. ale tiež si myslím, že len elektrický, Ceresit by sme ani nepostrehli, že máme.

hasleerka
12. jan 2010

erikasadek a aký elektrický vieš poradiť???

chruminka
25. sep 2010

Tak my mame tiez problem z vlhkostou,uz druhy krat tento rok odplesnujeme savom (doteraz sme to nemavali),chceli by sme kupit aj odvlhcovac,ale citam ze tie tabletove su o nicom tak potom skor elektricky.
Viete mi niekto poradit daky kvalitny a nie moc drahy kedze si myslim ako zacnu kurit uz ho zasa nebudeme potrebovat,min. rok ako som prisla z porodnice sme rychlo kupovali zvlhcovac a tento rok zhaname odvlhcovac.
takze v podstate budeme odvlhcovat na jar a jesen a v zime asi zvlhcovat,to je fakt paradocx.

chruminka
26. sep 2010

No asi nema momentalne s vlhkostou v byte nikto problem ,no nic idem giiglit nejake odvlhcovace.

katecameron
26. sep 2010

to by sme potrebovali aj my ten odvlhcovac

katecameron
26. sep 2010

mastersk.

adrioska
26. sep 2010

@chruminka my mame Desu a sme s nou spokojni, stala 180 eur, objednavali sme cez net cez ich stranku a doprava bola zadarmo...

chruminka
27. sep 2010

@adrioska dakujem idem kuk na nete

matavranka
28. nov 2010

@adrioska Ahoj, chcem sa opytat, ci si s nim naozaj spokojna, lebo prave odsavujem iyzu a je to hrozne!!!!! a ktory model mas?
mata

kaktusik007
29. nov 2010

@matavranka
@chruminka taktiez doporucujem desu, my mame dh720 a ked k tomu zapneme infraziaric, tak to odsaje aj 10 litrov vody zo vzduchu!!! co je fakt sila 😠
ale to bolo tak vo februari, sme to tak riesili kedze maly bol na ceste... teraz sme sa uz tej vlhkosti zbavili vacsinou (sme v novostavbe) a teraz ho pustame fakt len obcas... tak raz za tri tyzdne asi... a vytiahne toho uz pomenej, tak 1-2 litre... takze fakt ten rozdiel citit 😅

adrioska
29. nov 2010

@matavranka mame MASTER DH 711 a je to naozaj dobra vec, plus mame v obyvacke aj spalni vlhkomer, takze kontrolujeme vlhkost a podla potreby zapiname, najcastejsie zapinam, ked mam vnutri pradlo. Aj castejsie vetrame (snazime sa) a dost pomaha aj mikrovetranie, ale to tiez davam pozor, aby nebola v izbe zima, co teraz je aj pri mikrovetrani (aspon ja citim), ked bolo teplejsie, tak nebolo az tak citit...

mimkao
30. nov 2010

my máme tento: http://www.klimaobchod.sk/Odvlhcovace/Odvlh-ova... a som bola v šoku, keď nám to za necelých 5 hodín odsalo skoro 3 litre vody zo spálne. Je to fantastická vec. Momentálne s tým suším prádlo a hoci je zima, mám ho suché za pár hodín. A dá sa na ňom nastaviť, koľko % vlhkosti chcete a pak sám vypne. A keď zase stúpne nad to % tak sa opäť sám zapne.. Jednoznačne odporúčam.

janbezdek27
10. jan 2011

Zdravim vsechny.Mam problem.Mam rodiny dum po rekonstrukci a taktez se mi chyta plisen v rozich, ikdyz se snazim vetrat.Avsak mam krome toho jeste jednu potiz.Asi pred 10 lety jsem nechal delat novou strechu a klempiri nedostatecne oplechovali kominy.Zatekalo mezi ne a ted mam jednu zed v mistnosti uplne vlhkou.Musel jsem osekat omitku a loupalo se to jako pernik.Jaky typ vysousece pouzit a jak ho pouzivat.Zrovna tak by me zajimalo,jak dostanu plisen z rohu kdyz tam mam nabytek a zda musi byt mistnost hermeticky uzavrena.Dekuji za nazory a napady.

bemake
5. mar 2011

Odvlhčovače vzduchu master, aj bytové :
http://www.extranaradie.sk/extranaradie-sk/esho...

marti73
6. mar 2011

@dadulka19 My máme elektrický odvlhčovač HAUSER DH-400 a je perfektní. 🙂 Má velkou sběrnou nádobu 2.L a zvládne větší prostor. Když je nádoba plná, sám se vypne. Dělají i s meší kapacitou na menší prostor. Prodává ho jen jedna firma na netu, kde jsme ho kupovali.