Pohlcovač vlhkosti. Ktorý je dobrý?

dadulka19
13. jan 2009

aký je dobrý?Máte skúsenosti?Rozmýšľame kúpiť,ale mám v tom hokej 😀

norik1
13. jan 2009

Ja idem kupit Cerazit, ma ho svagrina a vraj ok.... Do kelu niekto kupuje zvlhcovac bo ma v byte sucho a ja tabletky na pohlcovanie vlhkosti.... 😖

dadulka19
autor
13. jan 2009

a ceny sa ako pohybujú?

erikasadek
13. jan 2009

dadulka pokial je elktricky tak ano, je velmi dobry tie klasicke, v supermarkete za par korun, no najdes v nadobe vodu to ano, ale zmenu v byte neuvidis... 😉

liliandax
13. jan 2009

my mame tento http://www.stop-vlhkosti.cz/pohlcovac-vlhkosti/ a myslim, ze to splna svoj ucel 🙂

denduska
13. jan 2009

my mame elektricky, je super...ale stal tusim okolo 7000 😝 no ale sa oplatilo, nevravim.... znacka je DESA typ DH 711 😉

len
13. jan 2009

Máme značku Sinclair. Je veliký, ale celkem tichý, provoz rozhodně není zadarmo (což u žádných elektrických), ale běží už několikátou zimu a od té doby máme v bytě vlhkost pod 60 % (bez něj je přes 90 %) a na zdi není plíseň.

Mimochodem - co den-dva vylívám minimálně 5 litrů vody, takže mě nikdy nikdo nedokáže přesvědčit, že tohle zvládne libovolná tableta 😉 Ani omylem 😀

denduska
13. jan 2009

len - s tymi litrami si mozeme podat ruky 😀

liliandax
13. jan 2009

to mate (mali?) ale riadnu vlhkost v byte, ked denne min. 5 litrov vody 😕

junovka
13. jan 2009

my mame ten isty ako Liliandax, a sme s nim spokojni 🙂 😉

vinka
13. jan 2009

No tak mi sme ten Cerazit mali.Bol na nič.Ale ak niekomu pomôže rada ho predám.Tbl stoja do 250 sk a je to jednorázová tbl.Takže zakaždým novú.mi sme to vypočítali a ročne(alebo cez zimu)sme minuli možno aj 1000 sk.A to som nepočítala nádobu nato.A nič.Byt vlhký a pliesen okolo okien.Tak a toho roku sme investovali do elektrického odvlhčovača a za hodinu nám vytahalo asi 2 dc vody.A Cerazit vytahal tolko za 2 týždne.Ak vonku je teplejšie nemrzne môžem vetrat tak ho nepoužívam a ked mrzne tak ho zapnem a normálne počujem ako donho kvapká voda.A má program aj na sušenie prádla.Nemám balkon a v zime suším doma na sušiaku.Zapnem program na sušenie prádla a do večera prádlo vysušené a v odvlhčovači 4 litre vody.Norik ak si presvedčená,že chceš Cerazit fakt ti predám nádoby.Ak ich ešte nemáš.Cenu dohodneme cez IP.Ja mám tie nádoby doma 5 a sedia mi nevyužité. 😉

len
13. jan 2009

Lili, vždyť píšu, 90 % nebyla žádná výjimka 😝 Mohla jsem větrat jak blázen, natírat zdi vším možným, ale na stole stál vlhkoměr a ručička se sotva pohnula. Možná na nějakých pár % snížení že ty tablety stačí, ale pokud je OPRAVDU VLHKÝ byt, tak nic jiného prostě nezabere... ☹ Zapnu to a můžu se okýnkem koukat, jak tam ta hladina stoupá, je to šílený... Navíc si to samo honí vzduch, takže to protáhne klidně celý byt, je to vlastně taková kráva, jakou používali na vysoušení po povodních...

vinka
13. jan 2009

Len mi ho máme tiež.Kedže si z Prahy šupni cenu nech si porovnám o kolko je lacnejší u vás. 😀 To je trochu vela 90% nie?To na plavárni je do 80% a to cítit vlhkost riadne.Ale nám to tiež riadne pomohlo.Každý rok sme museli striekat savo proti plesni okolo okien aj 3 krát za zimu a teraz ani raz. 😉

len
13. jan 2009

Takovej malej skleníček 😀
Já bohužel nevím, kolik přesně stál, my ho dostali před třemi lety jako svatební dar od tchána (geniální nápad!), ale tipla bych tak kolem 5-7 000 Kč...
No přesně tak, savovat třikrát za zimu a teď fakt nic! 😎 Akorát ten provoz není zadarmo, no, tuhle jsem to počítala a je to v řádu stokorun měsíčně 😕 Jenomže když si představím ty plesnivý zdi, dám snad cokoli, abych tomu předešla 😉
Jasně, že je nejlepší pořádně větrat, ale pořád se to nedá, obzvlášť v těchhle mrazech a pak jsou takový ty sychravý podzimní dny, kdy venku pořád prší nebo je mlha - to se blbě větrá, když je venku vlhčejc než uvnitř 😀

audreyd
13. jan 2009

aj ja sa pridávam k fanúšikom odvlhčovača!!! u nás je tiež hrozne vlhko, ráno okná zarosené takmer do polovice, len chodím s handrou a zotieram... vo vonkajších rohoch bytu mokré fľaky, chytala sa plieseň 😖 balkón máme taký pidi, no v zime musím aj tak sušiť prádlo vo vnútri... požičali sme s odvlhčovač od sestry a to je super! tiež máme elektrický a ja vylievam niekedy denne aj tri litre vody!!! fakt to pomáha! máme aj ceresit, ale to je o h.vne 😖 možno dobrý tak do nejakejj špajze, skrine alebo kde, určite nie do bytu... vlani som si dávala robiť na hygiene rozbor plesní, ktoré nám prišli zoškrabkať zo stien a objavili tam nejaké dva druhy tých potvor, oba vysoko toxické. mám dve malé deti a v plesniach žiť nemienim. odvlhčovač je dobrá investícia 🙂 dnes nám doviezli sušičku na bielizeň, tak sa teším, že konečne zmiznú aj sušiaky po byte 😝

norik1
13. jan 2009

Vinka som v soku.... som to citala mm a ten tiez nema slov... Normalne teraz rozmyslam.... vdaka za info a dam ti vediet, oki?

bambusko
13. jan 2009

audrey, ale susicka zase vypusta vlhkost. my mame malu pracovnu a ked zabudnem pootvorit dvere, po suseni je cela podlaha mokra

bubba
13. jan 2009

my mame tiez cerezit je vyborny evidentne na nom vidiet ze zbiera kopec vody,ani to nie je az take drahe.ten pristroj s tabletami stal cca 300 a nahradne(2ks)stoja tiez tak nejak nevieim jedna tab,vydrzi asi 1-2 mesiace.ale pri vacsej misetnosti jeden nestiha treba dat 2

bubba
13. jan 2009

no a my sme plesne nikdy nemali kupili sme to len preventivne na zimne obdobie ked sa susi vnutri pradlo takze nam to uplne staci

listicka77
13. jan 2009

kamarádka radila místo cerezitu 2 kila soli do bedýnky. asi někde, kde je OPRAVDU vlhko, to stačit nebude, ale cerezit to prý nahradí. 😉

audreyd
13. jan 2009

bambu, mám ju v kúpelke a tam okno 🙂 nebude sa mi to rozťahovať po celom byte! takto som sušila aj dva-tri dni, so sušičkou budem mať pokoj s prádlom raz dva 🙂 teda aspoň dúfam 😝

kapulet
14. jan 2009

Bambusko, jakou máte sušičku? Nám ji konečně ježíšek naježil 😀 ale musím říct, že tak sucho a teploučko jsme v koupelně ještě neměli, jo okno v koupelně nemáme.
Jinak vysoušeč vzduchu máme taky, ETA, a stál tuším 4500 Kč, taktéž vyléváme 5 l denně. Je to znát. Navíc tato prý čistí vzduch od prachu, má prachový filtr. Jo, voní nám teď byt úplně jinak 😀 to savo bylo děsný 😝

audreyd
14. jan 2009

kapulet, pokiaľ viem, tak to savo je na plesne aj tak na figu! vraj plesne iba "vybieli", zárodky tam ostávajú a čoskoro zase vystrčia rožky 😝 my sme pravidelne dezinfikovali rohy v izbách, smrdelo to jak šľak a plesne nám tam aj tak našli!
aj nad nami sa ježiško zľutoval práve na vianoce 😎 akurát idem prať a sušiť prvú várku 🙂
plesne z vlhkosti bývajú skôr v tehlových stavbách, v panelové majú tendecniu byť skôr presušené...

len
14. jan 2009

Jo, sušičku prádla mám taky, kondenzační, snad už sedm let a nedám na ni dopustit, vlhkost nijak zvlášť nezvyšuje a navíc - v bytě bez balkónu prostě jinak neusušíte (pokud se teda nechcete dostat zpět k těm 90 %)...

lekno
14. jan 2009

Ahojky. Tak my máme takú otrasnú vlhkosť v kúpelni a v spálni. Tiež v zime každú chvíIu niečo plesnivé a okná zarosené 😠 Inak babule, sestra robí v Euronicse a keď boli na školení, tak im hovorili, že voda, ktorú po vysušení prádla zo sušičky vyberiete je destilovaná a že sa dá potom použiť do žehličky. Aj ja si ju chcem kúpiť.

vinka
14. jan 2009

Bubba ak máte cerazit len preventívne je možné,že to stačí ked bez neho pliesen nemáte.Ale niekto má tak vlhký byt,že jednoducho potrebuje pohlcovač vlhkosti.Mi sme mali tie nádoby v každej izbe a ešte aj v špajzi.Bola tam tekutina ale nebolo odvlhčené.A fakt to čo cerazit nachytal za 2 týždne tak elektrický za 2 hodin.Ten prachový filter je asi vo všetkých tých drahších pohlcovačoch lebo aj mi máme z filtrom. 😉

dididi30
14. jan 2009

ja mam susicku pradla a vyvod mame vonku, takze v nutri sa nam nic nepari
ale zaujalo ma to od LEKNA pocuj, a to v akej susicke je voda po vysuseni?? lebo mi cistime len prach 😅 to som este nepocula....

haninka
14. jan 2009

Ahoj holky,
o zvlhčovačích slyším prvně, ale denně ráno utírám všechny okna jak jsou mokrá 😠 . Tak jsem nadšená, že něco takového existuje. Jen můj muž má strach ze suchého vzduchu ☹ ..No, chtěla bych ho u nás jednou zažít!

Vinka, audreyd jaké máte druhy odvlhčovačů?? Díky🙂

lekno
14. jan 2009

V Kondenzačnej. Tam nemusíš mať vývod, ale je tam taká nádobka a do tej sa zbiera voda. Je to výhoda tam, kde nemáš zapojenú vodu 😉

dadulka19
autor
14. jan 2009

baby,a na tom pohlcovači ukazuje,aké je v miestnosti vlhko?Alebo na to treba zvlášť "merač"?

dididi30
14. jan 2009

ja som v anglicku a tu je straasne vlhko v kazdej izbe mam odvlhcovace, mechanicke, no neviem ci to pomaha ale asi hej 😵 ale bez toho nemozeme byt, to by sme asi zvhli nacisto..

lenko hej? my len vyvod pouzivame, myslil,ze to nemusi kazda susicka pouzivat, teda ten vyvod, ze je tam taka nadobka do ktorej ide ta para zo susicky?? jaj ja som dili do toho preto sa tak pytam 😀