Pohlcovač vlhkosti. Ktorý je dobrý?

dadulka19
13. jan 2009

aký je dobrý?Máte skúsenosti?Rozmýšľame kúpiť,ale mám v tom hokej 😀

dididi30
14. jan 2009

jaj teraz som sa pytala muza, no tak my mame len tu na vyvod, tu lacnejsiu, ale zas setri elektriku....alebo neviem ci nemyslis, nejaku malicku bo mi mame taku ako aj pracku....

dididi30
14. jan 2009

boze nie mi ale my 😀

lekno
14. jan 2009

Hej Didi, takú ako práčku. Ja ju nemám kde V kúpelni mať, tak ju musím mať v kuchyni, ale na opačnej strane, ako máme vodu. A sestra mi hovorila, že na to je tá kondenzačná. O tej spotrebe: čo sme si všimli, tak všetky sušičky majú spotrebu "B". Pýtali sme sa na to jedného predajcu a on povedal, že to preto, lebo je tam veľká odstredivá sila, čiže idú na veľký výkon.

vinka
14. jan 2009

No čo mi máme pohlcovač vlhkosti tak tam si môžeš nastavit na 50,60,70%vlhkosti a automaticky sa ti vypne kompresor.Ide len ventilátor čo je vo vnútri zabudovaný.Tým sa sleduje vlhkost a ked to presiahne ako je nastavené tak sa zas spustí.Ale dá sa aj odvlhčovat bez obmedzenia.No je potrebné dávat pozor aby sa byt nepresušil ale ja mám pocit,že u nás to je nemožné. 😀 Ale mi sme kúpili ešte zvlášt meteorologickú stanicu.Stála okolo 300-400 sk.Kedže máme kartu Nay a kupujeme zvyčajne elektrospotrebiče tam tak tú stanicu sme si kúpili za nazbierané body.No mali sme ju za 50sk.To sme doplatili.Ale sú aj v Lidl alebo inom supermarkete za pár šupov.Ja som tú stanicu chcela pre istotu na sledovanie.teraz ked je už teplejšie tak pobede otvorím vetrák a vlhkost je hned pod 40%Okolo okien vyschne a je pokoj do rána.Už ho 2 dni nepoužívam. 🙂 A máme sinclair.

dididi30
14. jan 2009

lenko ano je to pravda, ale treba kuk aj tu spotrebu, teda nejake parametre muz ukal a ta mala najlepsie, ostatne drahe ako ......a straaaaasne zrali, no ale aj zalezi kolko kilova samozrejma, my mame 6 lebo aj pracku mame 6 kilovu, zatim staci a som spokojna, len nechapem preco som si ju nekupila skor, v anglicku sa vonku pradlo nevysusi, furt daco , hmla dazt...

audreyd
14. jan 2009

tak hlásim, že sušička je fantastická 😵 existujú aj "a", ale tie stoja okolo 40 tis. 🤐 my máme "b" 😒 sušička sa dá postaviť aj na práčku 😉
odvlhčovač máme nejaký "deumido", ale napr. v nay elektrodome kúpite hccijakú značku, tie domáce stoja cca 6.000 sk (nechce sa mi rátať na €)... existujú aj priemyselné, ale to skôr na stavby, pri povodniach a tak...

audreyd
14. jan 2009

hocijaký odvlhčovač si v poho vygúglite 😎

bubba
14. jan 2009

vinka a to ten prachovy filter je ako proti prachu????to by som uzaj hned chcela...neustale dookola utieram prach a stale ho je dost... 😠

vinka
14. jan 2009

Oni ti v Nay dokonca aj poradia.Mi ked sme boli sa pozriet tak som už neverila ničomu a nikomu.A sám predavač ma poslal za jeho kolegom čo má osobnú skúsenost z odvlhčovačom lebo býva v kamennom dome.A jeho kolwga nám vravel,že za dva dni vytahá mu aj 4L vody.Tak sme skúsili a nevrátila by som ho.Nakúpili sme šetrné žiarovky niečo povykrúcali čo vela svietilo a snád to vykompenzujeme.Ale to,že savo sme zatial nepoužili(klop,klop,klop)je na nezaplatenie. 🙂

lekno
15. jan 2009

Audreyd, to neviem, my sme zatiaľ videli len "B". Aspoň teda tu na Slovensku.
Didi, to máš pravdu. V Anglicku je väčšinou blbé počasie. A to vlhko... 🙄

caira
15. jan 2009

tak my dehumidifier mame a nemuzu si to vynachvalit, meli jsme problemy s plisni, mame stary studeny barak, v lete super, ale v zimnich mesicich se diky kondenzaci zacala v loznici rozlejzat plisen.. Ted mame uz cca tri mesice v provozu dehum. a dela to zazraky, fakt super.

Je automaticky, takze udrzuje spravnou hladinu vlhkosti a prebytecnou odsaje, takze se vubec nemusime starat o to to nejak nastavovat nebo tak..fakt inteligentni, sam se zapina a vypina dle toho jak je potreba.. sice nas stal 180 liber, ale super investice!

vinka
18. jan 2009

Ciara a ako sa vypína celkom?Alebo len kompresor a ventilátor funguje dalej.Lebo mi máme tiež od tej firmi a ja nevydím rozdiel ked funguje a ked je vypnutý.Môj muž mi povedal,že to tukne ale fakt som nič nepočula.No a ked je vypnutý tak ventilátor nám ide dalej.

norik1
18. jan 2009

Vinka tak som sa trochu pohrabala v problematike a objednala som elektricky Hauser - ale nie taky profi aky spominali kocky vyssie, az taky problem s vlhkom nemame. No a ked som to preratala, par krat by som kupila tablety a mala by som ten elektricky, takze sme sli donho... Dakujem za objasnenie 😉

euphoria
20. jan 2009

Ahojte, podla vasej diskusie sa mi pozdava najviac ten sinclair. myslite ze sa oplati do neho investovat? byvam v byte, je tu vlhko, okna plastove musim kazde rano stierat, niekedy to steka aj na parapetu. pradlo susim len vnutri..

norik1
20. jan 2009

Dadulka tento http://www.hauserelektro.sk/?p=productsMore&iPr...

na tu vlhkost, ktoru doma mame (z prania, z kupelne a z varenia) uplne v pohode staci. Hlavne ze sa nerosia okna 😵

audreyd
20. jan 2009

euphoria, investuj do sušičky na prádlo 😉

dididi30
20. jan 2009

auphoria ako pise eudreyd, susicka pradla je na nezaplatenie.....ale tiez je dobry aj ten odsavac, ale zas na elektriku mi pripada dost drahe, lebo ho musis mat pusteny non stop 😒
ja mam susicku a bezelektricke odsavace vhkosti, som spokojna 😉

vinka
20. jan 2009

odvlhčovač nemusí byt pustený stále.Klesne vlhkost a bud ho vypnem alebo sa vypne sám.No a ked je vonku teplejšie a neprší alebo nieje sichravo otvorím okno na vetranie a vyvetrá sa vlhkost a nemusím odvlhčovat.No a nezabúdajte,že nielen prádlo alebo varenie spôsobuje vlhkost ale aj my ludia ked dýchame v tej miestnosti.A to stúpa dostatočne rýchlo.Tak myslím si,že sušička vyrieši problém čiastočne ked má niekto vlhkost.No dnes je u nás počasie sichravé.Mala som pocit,že prší celý den.Ajk vzduch bol vlhký bolo to cítit.mala som hodinu otvorené vetranie a vlhkost v byte vôbec neklesala.Tak som pozatvárala okná a pustila odvlhčovač a hned je všetko suché. 😉 No čo narobím ked to máme takto.Ja by som už elektrickú nevymenila za mechanickú.Lebo my máme fakt vlhkost v byte.A tam mechanické nepomôžu máme to už odskúšané. ☹

euphoria
20. jan 2009

dakujem za napad so susickou🙂
Rozmyslala som aj nad nou, to je pravda. No neviem ci to nas problem vyriesi.A este neviem kde by som ju dala..Ked sa susi v susicke, tak sa z nej tiez vyparuje, nie? Nestupa potom tiez vlhkost v byte? Iste je to menej ako pri suseni pradla na susiaku..

vinka
20. jan 2009

Euphoria aj keby sa z nej neodparovalo.Ale vy tiež vylučujete vodu dýchaním.A budeš sa divit kolko.Takže čiastočne by ti to vyriešila.No to je tažko povedat lebo neviem akú vlhkost máte doma.Nám by to sušička nevyriešila.Lebo okná zarosené okolo okien mokré steny.A ked je vlhkost vysoká už vonku tak nevetrám ale len odsávam.A ked mám v spálni nastavené na 50% tak ráno okná aj steny suché.A celú noc si to reguluje a udržiava na 50%

dadulka19
autor
20. jan 2009

norik,tak daj potom vedieť,či si spokojná 😉

len
20. jan 2009

Sušička naprostou většinu vody zkondenzuje do nádobky, kterou pak vyleješ. Vyřeší to prádlo, ono sušit ho ve vlhkém bytě nic moc nápad... Ale pokud je byt hodně vlhký sám o sobě, tak je sušička vzduchu hodně užitečná. Co se týče toho vypínání, tak ta naše se vypne, když je zásobník plný. Pokud si nastavím, aby přestala sušit dejme tomu při 60% vlhkosti, tak běží pořád, akorát jenom honí vzduch, ale už nekondenzuje vodu. To je super, protože ji máme ve vlhkém koutě, kde se tvořily plísně i kvůli stojícímu vzduchu. Ale ta sušička ho trochu rozhání, takže vůbec tím, že ten vzduch cirkuluje, je to pozitivní.

Připomíná mi to, jak jsem se ptala manžela - je puštěná sušička? A on na to - kterou myslíš, sušičku vzduchu, prádla nebo ovoce? 😀

euphoria
20. jan 2009

vinka, nemame vyslovene vlhky byt. no odmerane to nemam. nebyt tych zarosenych okien, ani neviem, ze tu mame vlhko.len sa bojim, aby sa nam nezacala vytvarat plesen..pradlo mi schne v izbe cca jeden az jeden a pol dna.ale ak porovnam suchost pradla,u mojich rodicov uschne uplne az dotvrda. to sa mne nestava.

leishmania
20. jan 2009

http://www.klimatizace-shop.eu/odvlhcovac-sincl...
my mame tento

toto je vlhky byt co mame teraz hlavne rohy vlhnu a o oknach nehovorim ani, rohy ked sa chvilu nestaram za 3 dni sa zacina plesen robit, potom to pretrem vatou s alkoholom, prefenujem, ked to nahodou zanedbam trochu, akuratsom teraz zapla odvlhcovac uz som mala roh vlhky zas nech sa mi tam plesen nespravi, inak je to zaroven aj susicka pradla

vinka
20. jan 2009

Leishmania aj mi máme takúto.A vatu s alkoholom prečo pretieraš.Ked je plesen?A zaberá to?Lebo ja som striekala savo protiu plesni.Ale teraz mám niekedy len bodku a je mi lúto striekat savo lebo to príšerne smrdí. 😠 Euphoria ak vám neplesnejú steny tak to nepotrebuješ podla mna odvlhčovač.My sme mali aj steny okolo okien mokré.No a ked je vonku vlhko tak až kropaje vody ako v saune sú pri oknách.Tak preto.To ti dlho neschne prádlo.Plastové okná sa rosia.To som čítala,že to je v poriadku.Tak neviem.

leishmania
20. jan 2009

s alkoholom prave preto ze to tu plesen da dole a trochu vydezinfikuje a nechcem cely dom vysavovat a dychat tie vypary, tak radsej to takto spravim....

danuska24
25. jan 2009

my ideme objednat tiez sinclair - len rozmyslame ci 12-ku alebo 20-ku..
plesen sa vam robi aj ked mate pohlcovac?
a este mi neposlete prosim link do IP kde ste ho kupili? vdaka

audreyd
25. jan 2009

ja ešte k tej sušičke - včera poobede som prala 6 práčiek prádla a večer som ho mala vysušené a poskladané v skriniach 🙂
keby nemám sušičku, tak:
- 6 práčiek oprať nemôžem, pretože by som to nemala kde vyvesiť,
- musela by som rozťahovať sušiak, ktorý mi tu zavadzia,
- prádlo by sa sušili min. dva dni a aj tak by nebolo dokonale suché
- musela by som ho žehliť
- vlhkosť vzduchu by tu bola neuveriteľne hnusná 😖
- musela by som pustiť aj odvlhčovač vzduchu...
- atď. 🙂

-a takže vďaka buhu za sušičku prádla 😵

danuska24
25. jan 2009

nakoniec sme objednali 12-ku.. v utorok by tu mal byt, tak som zvedava..