Pohlcovač vlhkosti. Ktorý je dobrý?

dadulka19
13. jan 2009

aký je dobrý?Máte skúsenosti?Rozmýšľame kúpiť,ale mám v tom hokej 😀

leishmania
25. jan 2009

my mame tiez 12tku, inak plesne by sa asi nerobili keby bol stale zapnuty, ale mne je luto elektriky tak to zapnem len ked uz je vlhko kym stena obschne....a ked neskontrolujem v tych najvacsich mrazoch rok 2 dni uz zacinaju bodky plesne, ale keby to bolo dost zapnute asi sa nevytvori....u nas uz ked je trochu teplejsie uz neni tak vlhko jak pri tych mraziskach

zivocich
16. máj 2009

Sranda, že všetci máte v zime vlhkosť... ja ju mám práve v lete 😀 (a to mám stále otvorené okno) v zime radiátory dobre sušia vzduch.

tatolu
16. máj 2009

Dadulka na Cersite nie - tam je iba nádoba na vodu a tá tabletka.
Merač máme samoststne.

Teraz bývam v dome a tu máme vlhkejšie ako keď som bývala v byte (tam sme mali opačný problém). Kúpila som ceresit, lebo o elektrickom som nepočula, vlastne som sa až tak moc nezaujímala 😉
Myslím, že tu trochu zabral. Výsledok však bolo cítiť až po mesiaci - dvoch....

vinka
16. máj 2009

Zivocich tak toto ti neverím lebo je to totálna hlúpost,že niekto môže mat v lete vlhko ked je teplo aj vonku.Ved teraz mi vlhkomer meria okolo 20% vlhkosti ked je teplo.No ked už sa zmráka a začne pršat už mám aj 40% vlhkosti.A v zime ked je sneh a mraz jasné,že je vlhkost vyššia. 😉

tatolu
16. máj 2009

Vinka aj ja mám v lete vlhkejší dom 😉 , takže mám ten istý problém ako zivocich 😖
Dedina je postavená na nejakom vlhkejšom mieste v doline... je tu veľa spodnej vody. Aj studňu máme skoro vždy plnú, aj keď ju v horúcich dňoch vytiahneme...

edita33
16. máj 2009

mi mame tiez cerezit a je dobry v kupelke,,moja svokra neverila ,predtym nam trochu plesnel sprchac okolo,,ale od kedy mame toto tak nie,,a uz to ma aj svokra v dome,ona chcela aj do zadnej izby kde sa casto netopi,a trochu ma vlhke steny,,ale niesme si isty ci to pomoze aj tam,,zatial ma len v kupelke,,

zitaje
16. máj 2009

Ja som mala ceresit v 30m2 jednoizbaku, ked sme tam byvali traja. Veeeeelmi pomohol.

kamilla23
12. nov 2009

mate skusenost s odvlhcovacom?

silnar
15. dec 2009

Ahoj, uvažujem nad kupou elektrického odvlhčovača Sinclair.... potrebujem znizit vlhkost v celom byte 78m t.j. v 5 miestnostiach... čo myslite dokáže to jeden prístroj alebo radsej kupit ten ceresit do každej miestnosti? dik za nazor

zuzpidka
15. dec 2009

ahojte.
my máme kamenný dom a od konca jesene do konca jari máme problém s vlhkosťou a s plesňami v dome. kúpili sme si odsávačku vlhkosti zn. Desa a je to super vec. je síce elektrická, ale nežerie až veľmi veľa elektriny. ináč neviem ako by som sušila prádlo v dome, nebyť odsávačky. 😉

vlckulka
15. dec 2009

Ahoj, koupili jsme odvlhčovač Sinclair a musím říct, že je to skvělá věc, bojovali jsme v domě s vlhkostí, nechávali jsme dělat hydroizolační sanaci, která sice problém hodně zmírnila, nicméně úplně nevyřešila - např. ono sušení prádla to byl prostě horor - nyní je to bez problémů, prádlo mám za chvíli suché a v domě suchý, příjemný vzduch, takže určitě, kdo má problém s vlhkostí, tak doporučuji elektrický odvlhčovač

silnar
16. dec 2009

Tak som kupil vlhkomer a zistil som, ze vlhkost sa mi pohybuje okolo 50 percent..... a okna sa veselo rosia a aj niektore rohy na stene... asi fakt len zateplit barak.

icejane
17. dec 2009

ahojte..v akých cenách sa pohybujú tie odvlhčovače?

len
17. dec 2009

Dle velikosti, elektrické tak kolem 5000 Kč:
http://www.topenivodaplyn.cz/cz/katalog-produkt...

kristina25
17. dec 2009

mam otazocku
Potrebovala by som odvlhcovac do kupelne, plesneju nam rohy v zime a steka dolu obkladackami. Dali sme aj protiplesnovy sadrokarton na strop, ale plesen je tam dalej. Rozmyslala som, ze by som kupila Ceresit.Je aj elektricky? Ako to funguje? Staci len yapzchnut do zasuvky?
Dakujem za vase odpovede

len
17. dec 2009

Kristino, Cerezit není elektrický. Záleží na tom, jak moc potřebuješ odvlhčovat, C. stojí "pár korun," ale zase jeho výkon je v porovnání s elektrickým někde úplně jinde...

lemge
17. dec 2009

nam sa tiez nenirmalne rosia okna.rosa steka aj na parapety.ked sme nemali zateplenu bytovku,rosili sa ale nie az tolko.dokonca teraz ked nam dokoncili -zateplili barak,vytvorili sa nam v dolnych kutoch okna mokre flaky. 😒 neviem ci spravili robosi niekde chybu,ale zas ani, neviem si vysvetlit ,ako si ta voda spravi cesticku po parapete a vytvori taky flak cca 5-10cm 😕 ??je to mozne?

no a poradte,v tomto pripade mam kupit odvlhcovac,alebo bude stacit ten cerezit???dik

len
17. dec 2009

Kupte si za dvě stovky vlhkoměr a zjistěte, kolik vlhkosti potřebujete zredukovat 😉 Ideál je vlhkost 40-60 %. My měli většinou přes 90 %, takže tam bylo jasno, tam by byl Cerezit leda tak jako dekorace 😝

lemge
17. dec 2009

len-uz som ho objednala.inac ten vas odvlhcovac ti odsaje vlhkost v celom byte naraz?alebo ho musis z izby do izby premiestnovat 😅

blazka24
19. dec 2009

lemge toto sa robí aj nám a roboši urobili dobre svoju prácu, len barák sa nedá dobre vyvetrať - tie drevenné okná mali svoje dôvody, tiež nič iné nerobím len utieram okná a aby som stihla utrieť parapetu skôr ako mi natečie na koberec a tie mapy pod parapetou je totál horor, ideme kúpiť odvlhčovač do miestnosti to sa nedá takto žiť, pleseň sa tvorí a to škodí organizmu - vdychovanie myslím ............

arteph
22. dec 2009

Holky, co máte doma ten Sinclair...chci se zeptat, pomůže to i od srážení vody na sklech plastových oken v zimě? Nemám pocit, že by náš byt byl nějaký vlhký,ale teď jak byly ty mrazy, tak se mi po pěti letech bezproblémového bydlení v jednom pokoji udělaly vlhké mapy na zdi a kolem oken a taky v rozích a tam to začalo i plesnivět☹ Jak mrazy ustoupily tak většina fleků zmizla, ty dva největší zůstaly, ale asi je tam nějaký tepelný most, či co... co to způsobilo. Pořád váhám, zda koupit ten Sinclair nebo sušičku prádla , jestli by to nestačilo. Pokud si Sinclair poradí se sraženou vodou na oknech, pak by to možná stačilo...díky za rady

martinka17
22. dec 2009

ahojte
aj sa chcem poradiť, tiež mám pri tej katastrofálnej zime mokré steny a samozrejme pleseň na stenách, pritom vlhkosť v byte je len 50-60. Poriadne vetrám, mám síce plastové okná, ale keď nie som doma, nechávam mikrovetranie, radiátor je naplno...ale ako náhle prídeme domov, tak vlhkosť stúpne. Je pravda, že predtým som mala okolo 80, teraz mám ceresit a aj pri sušení prádla je to len do 60. Lenže chceli by nám zatepliť blok a mám strach, že to bude ešte horšie. Má ešte niekto okrem lemge takéto zlé skúsenosti?

Lemge
prosím ťa, zateplili vám dom tým úžasným polystyrénom? Alebo použili nejakú lepšiu technologiu?

lemge
2. jan 2010

martinka. keby som ja vedela akym polystyrenom to zateplili 😕 ??no ale ked nam ho tam davali ,tak som si vsimla akourat to ,ze je biely a je to polystyren..vtedy ma ani nenapadlo skumat ,cim to zatepluju,sme sa tesili ,ze usetrime na energii,budeme menej kurit....no prd-teraz kurime asi tak ,ako pred tym ,aby nam steny povysychali. 🙄
inac teraz ,ked tak nemrzne-nemame mokre kuty-lenze mam po celej dlzke parapety natiahnutu handru,ta rosa steka na nu.moznoze fakt tie mokre kuty su z toho kondenzu...

vlhkomer nam ukazuje cez den okolo 50,v noci sa vysplha na max 65.neviem ci mam kupit ten cerezit,nakolko on pohlcuje?nemoze sa stat ze budeme mat po nom moc suchy vzduch?

martinka17
7. jan 2010

lemge
dík za odpoveď, biely je ten najlacnejší..asi preto moknú steny 😖
Ja už mám 2 ceresity, ale suchý vzduch nemám na 100 %. Síce sme teraz neboli 2 týždne doma, vlhkosť klesla na 35, ale už som dnes prala a varila....a sme na 55 😝
Ale aspoň zatiaľ stena ostala pekná suchá, savo zlikvidovalo pleseň, radosť pozerať 😀

bzzmajka
7. jan 2010

Baby nedajte sa oklamať, vydeli sme reklamu o Cerezite, ten sivej krabičke čo vcúcne vlhkosť dovnútr, tak sme išli do NAY, že tam nám poradia. Predavač prisahal, že on to mal doma, ako jemu to krásne aza chvílu zobral, tak sme to kúpili....!!!!aj s náhardkami do zásoby a nie je to lacná záležitosť!!!!

Vobe nám to nič nestiahlo, ked sme to dali do kúpelky po sprchovaní, tak áno ale to bolo maximum vlhkosti tam ale v byte nič, orosené okná nadalej...

erikasadek
7. jan 2010

bzzmajka, jedine elektricky ti pomoze;. 😉 a ten ta v konecnom dosledku vyjde menej ako naplne ktore nebudu dokonale fungovat..
okolo 300 az 500€ ale mas svaty pokoj a sucho.. 😉

rokka
7. jan 2010

ako hovorí bzz, fakt len reklamný ťah 😠 my máme v byte 3 ks Ceresitu a okná sa nám rosia tuším ešte viac ako predtým...a chodím jak vlčica po všetkých izbách a kukám do rohov, či nezbadám pleseň, lebo v spálni už sa objavila. Neviem či môžem použiť savo na plesne aj na farebnú stenu, asi nie? Že?

martinka17
8. jan 2010

tak ja mám doma ten reklamný ťah a mne to vlhkosť stiahlo 😉 🙂 A keďže nemám na elektrický, tak mi stačí aj toto. Hlavne ak je menej vlhko a nemám tak mokrú stenu.

lenadka
8. jan 2010

rokka, to by urobilo biely flak, ale je taky prostriedok co sa moze aj na farebne, mali sme ho doma uz davnejsie ale uz neviem meno 😅

martinka17
8. jan 2010

ja mám farebné steny, SAvo som nastriekala a zmizla iba pleseň, farba nie je vôbec fľakatá alebo inač poškodená. Takže v pohode môžeš Savo aj na farebné steny 😵 😵 😵