Poisťovňa Union nemá zmluvu s CAR Helios

andulik
8. jan 2007

Ahojte babenky, možno máte podobný problém, prestúpila som do poisťovne union a mám podstúpiť umelé oplodnenie v sanatóriu ´helios, no oni s nimi neuzavreli zmluvu pre nevyhovujúce podmienky, už som asi 50 krát volala do unionu nech to riešia je to ich povinnosť, sľubovali najlepšie podmienky zo všetkých poisťovni a stále nič,neviem čo mám robiť, má niekto podobný problém?Už som v heliose zaplatila za všetky ošetrenia a teraz z manželom stále čakáme 😢

paska
8. jan 2007

andulík je ich povinnosťou teda aspon tak slubovali že nájdu náhradu v tvojom prípade sanatórium, skus im tam znova brnknúť a povedz im nech ti teda hladajú a odporučia iné zariadenie pretože ak nemajú s nimi podpísanú zmluvu ty s tým nič nenarobíš

lenusa
8. jan 2007

Andulik, nechcem ťa strašiť, ale s Unionom sú strašné problémy, nachytali si zákazníkov a teraz nič neriešia. Asi budete musieť mať dosť veľkú trpezlivosť, lebo tieto problémy sú stále v štádiu riešenia, ale určite sa čoskoro vyriešia 🙂

andulik
autor
8. jan 2007

Lenže keď prejdem do ďalšiho zariadenia, tak musím všetky testy absolvovať od začiatku a dosť to stoji, Helios mi odporúča tlačiť na union, a nech si to skúsim vybaviť tam, aby im poslali lepšie podmienky.

paska
8. jan 2007

andulík tak na nich tlač ked ti to sami odporučili určite sa to bude dať možno je to len otázka týždňa lebo každým dňom pribúdaju nové zmluvy s lekármi možno sanatória prídu narad medzi poslednými predsa len chodí sa tam len občas narozdiel od všeobecného lekra alebo zubára 😉

erika1
8. jan 2007

Pripajam sa k Vam,aj my sme sa dali nalakat od poistovaka na poistovnu union.Simonko je ztp,ktory denne navstevuje rehabilitacne zriadenie,ktore nema zmluvu s poistovnou Union.Akurat som dnes hovorila s dr.,ci uzatvori s nimi zmluvu a ona,ze nie aspon rok,kym sa to neutrasie,lebo maju vo vsetkom bordel.A to poistovak hovoril,ked sme ho nato upozornili,ze ziadny problem nebude.A to som zvedava na dalsich odbornych lekarov,ktorych navstevujeme,ci budu mat s nimi zmluvu.S manzelom sme dnes zasli aj do unionu a pytali sme sa nato,ked s nimi dr. neuzavrie zmluvu a budeme to musiet platit(cca.10 000Sk,ci nam to preplatia,tak nam pani odpovedala,ze ano.Som zvedava,co bude dalej.A poistovak nam od decembra nedviha telefon. 😠

csikike
8. jan 2007

potesili ste ma, aj ja som presla do Unionu 😖

andulik
autor
8. jan 2007

Ahoj Erika, aj nám Union povedal, že keď si to zaplatíme, tak nám to preplatí, no keď sme to už išli riešiť, tak nám povedali že nám preplatia len 30 %, z celkovej ceny, čo v našom prípade je cena 100000 a z toho 30%percent, podala som na union sťažnosť, veď za čo mám platiť zdravotne keď mi nechcu preplatiť čo maju,som taká ťava, že som tam vstúpila

erika1
8. jan 2007

Andulik,aj my si to vycitame,uz len kvoli Simonkovi.A este som sa pani v Unione pytala,ze ked nebudu mat odborni lekari,kt.navstevujeme s unionom zmluvu,ked to zaplatime,ci to preplatia tak povedala,ze preplatia,ale nie celu cast.Asi len tých 30%,co pises ty.A to rehabilitacne zariadenie je 10 000Sk mesacne,tak sme to poistili na plnej ciare.Ja som este v septembri posielala do Unionu odhlasku aspon na Simona,ale absolutne to neakceptovali a v decembri prisla karticka aj pre neho z Unionu.

andulik
autor
8. jan 2007

Skúste este to ze vam niekto sfalsoval podpis a prihlasil Vas tam, mne to radila pani z apolla, tak neviem ako sa vyjadria, niektorých odhlásili. 😉

erika1
8. jan 2007

Diky,nas uz tiez vselico napadlo...

zab_ka
8. jan 2007

No takze ja sa hlasim tiez 😀
A aby ste mali aj trochu iny pohlad, nie len my sme zostali zarazeni ale aj poistovaci. Moja mamina je napriklad jedna z nich. Zo vsetkych moznych alternativ mi vybrala prave tuto a snad uz len matka nebude na dcere zarabat ale chce jej pomoct, takze ona je z toho nestastnejsia ako ja.
Ked som jej minule volala , povedala, ze by sa zmluvy mali do konca tyzdna popodpisovat, ale brzdia to nezhody medzi lekarmi a poistovnou, tod co viem ja a len pevne dufam, ze ti moji lekari zmluvy podpisali.

Co je vsak horsie, ja som si este v lete zistovala u lekarov, ci podpisu zmluvu s unionom a oni ma ubezpecili, ze to sa bude riesit az po septembri ked sa ukaze, ktore poistovne maju kolko ludi ... a som tu

andulik
autor
8. jan 2007

No tu sa mi opäť overuje pravda, že na slovensku sa môže všetko.ja som minulý týždeň chytila chrípku a keby som sa nepoznala osobne doktorom tak ma neošetri, nema s nimi zmluvu, a zubarka ma tiez odmietla vyšetriť, vraj neh si zavolam do unionu, toto všetko by som prehltla, ale najväčší problem mam s umelým oplosnením,dosť súrne by som potrebovala aby prebehlo, lebo je možne že potom to už nepojde, takže mi zostali oči len pre plač ☹

ikke
8. jan 2007

pohnat na nich urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou a par medii... ako vobec mozu zacat s poistovanim ludi, ked nemaju ani len zmluvy s lekarmi!
skuste tu:
http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page...

cat
8. jan 2007

baby moj muž robí na úrade pre dohlad a DENNE tam príde na Union cca 150 sťažností 😲

zab_ka
8. jan 2007

cat a bude to aspon na nieco dobre?

cat
8. jan 2007

zabka, ..to fakt netuším..union sú total nepripravení, nemajú zmluvy, nemajú dostatok ludí..a úrad ich môže iba ak veselo pokutovať.

emjee
8. jan 2007

ja som nepresla do unionu ale do inej poistovne a uz ma stihol jeden lekar "sprdnut" - v zmysle - vela ludi preslo do novej poistovne a lekari a sestricky s tym maju plno administrativnej roboty, ktoru im poistovne nepreplatia ... - a co ja s tym mam? teraz mam chripku a snad nepobezim v horuckach vsetkym lekarom oznamit zmenu poistovne, tak som sa to snazila nahlasit mailom resp. telefonicky, ale to nestaci, do konca januara ich musim vsetkych osobne obehat 😠 😠 😠 a spisat nove zmluvy 😠 😠 😠 toto je desna byrokracia

thalia2303
8. jan 2007

ahojte.ja som tiez prestupila do unionu zo siderie. Blba blba blba. volala som uz aj do blavy nech mi to zrusia ze ja u nich nemienim zostat. neda sa to, viem. bola som u zubara vezme ma ale si musim zaplatit celu sumu. nasrata s prepacenim som volala do unionu ci mam prist k nim a ci mi zablombuju zub oni. ta TA dotycna sa mi smiala .... preplatia mi ciastku aku neviem mam doniest blocek.SMIESNE. opytala som sa ci mam kazdy den k nim utekat s blockami/som po potrate potrebujem kopu vysetreni/ a ze do kedy budem cakat ze mi budu preplacat
smiesnych mozno 100sk na 30krat. tak sa zase TA smiala.idem napisat staznost a odvolanie a dovtedy im to budem do blavy posielat a mne je to jedno aj na cele slovensko do kym nas STAT tu poistovnu nezrusi sam.v rodine mame bohuzial 3 zmluvu s union a niekolkycj znamich, t odvolanie a staznost sa chystame napisat vsetci. PRAJEM VELA NERVOV

fomarik
9. jan 2007

😠 Ahojte. Pripajajm sa k Vam. Ja uz tretí týžden neviem na com som.RObila som si teh. testy, z ktorých bol 1 pozitívny a druhý negat. Lekárka mala tri týždne dovolenky, takze ma nemohla vysetrit.A co sa tyka toho Unionu... vcera som bola k nej objednana, aby som sa dozvedela, ci som alebo nie som tehu a ona mi povedala, ze ma nemoze vysetrit, kvoli tomu, ze nema s tou blbou ppoistovnou zmluvu!!!! Citim sa strasne zle, pretoze striedavo krvacam a viem, ze to niej dobry signal.Povedala som jej, ze chcem od nej kartu aby som sla k lekarovi o ktorom na 100% viem, ze s Unionom zmluvu uzatvoril a ona mi na to povedala, ze nemam vymslat a mam ostat u nej! Dala termín na stvrtok s tym, ze ohladom uhrady za vysetrenie sa dohodneme v ambulancii!!!! Tak potom kde sme?! To co je za jednanie. Naliehala som sa nu, ze chcem tu zdr.dokumentaciu no dodala len tolko ze MOZNO o pol roka s kravskou Unionkou zmluvu podpise. A som na tom asi tak, ze ked by som bola nahodu tehotna/co by nas velmi potesilo/ bola by som na rizikovom kvoli zdr. problemom. Mam uplne zviazane ruky a neviem co mam robit. Bojim sa , ze sa nieco stalo a nieco bolo podcenené kvoli lekárkinej dovolenky a poistovne Union. Tiez som naletela ako asi vacsina z nas.

angelinicka
9. jan 2007

Ahoj Fomarik, tak ja by som to spravila tak...chod za tym doktorom ktory ma zmluvu s Union povedz mu aky mas problem s doktorkou unionom a ze si tehu. dohodni sa s nim ci by si nemohla patrit k nemu. ak ano, chod k svojej doktorke a si vyziadaj kartu, ak ti neda tak sa na nu aj vykric /nerobi sa to ale pre BABO vsetko/. Kvoli nejakej neochotnej doktorke a poistovni neprides a male v ziadnom pripade. mas zodpovednost uz aj o male. No mna tak vedia taketo veci nastvat.neochota neochota a strasna. co to je za doktorka. ja mam gynekologa a keby aj nahodou nemal zmluvu s Union tak by ma vysetril , ved zdravie dietata a matky je prvorade co to nevie!!!!! moja teta robi sestricku u gynekologa nemaju s tou poistovnou zmluvu a asi ani nebudu mat, vravela mi ze denne berie min 10 zien ktore maju union, vravi ze MUSI neposle ich prec, to jej neda svedomie a nepytaju ani viac penazi za vysetrenie.ja neviem co je s tymi doktormi ale moja znama mala problem v tehotenstve mala krce v brusku...doktor jej predpisal lieky na upokojenie maternice, lieky aby nezacala krvacat ... a v lekarni jej to pani asi slepa doktorka nechcela dat lebo nevedela precitat kod lekara.no strasne kde je ten slub co davali na zaciatku ze musia hned za kazdych podmienok pomoct.som velmi sklamana z toho co sa tu robi. keby som uz nemala rodinku tak by som zo slovenska cim skor zmizla.no vela sil ti zelam napis potom ako si dopadla.

ninocka
9. jan 2007

este ,ze som nesla do unionu

madeleine
9. jan 2007

ja ti mozem odporucit osobne stretnutie... ist tam a od recepcie ist osobu po osobe az kym neprides k niekomu, kto je naozaj za to zodpovedny... nezabudni si pytat a zapisovat mena, najlepsie i pozicie... vzdy sa budes mat na koho odvolat... a ked ta budu pohadzovat medzi sebou, zajdes za riaditelom a mena mas na papieri... 😉 Funguje to v poistovnach, bankách a i na katastri.. ale chce to pevne nervy a minimalne den volna... 😒

P.S.: Nepoznam spokojneho zakaznika Unionu... Ale mozno mam malo znamych... 😒

zab_ka
9. jan 2007

baby ja mam rozrobeny zub a normalne sa bojim zavolat a objednat, nech ma neodbiju a to iste s gynekologom 😒

madeleine
9. jan 2007

ake su vlastne podmienky prestupu teraz? 😕 Ja som poistena uz odjakziva v tej istej a nemozem si stazovat... mam sice vacsinu lekarov sukromnych, ale asi to ma nejaky zmysel... 😅 Ale zaujima ma to len tak... 😉

ikke
9. jan 2007

alebo nech vam teda v dotycnej poistovni daju zoznam lekarov, s ktorymi zmluvy maju (aj ked andulikyn pripad to asi nevyriesi ☹ ). ved niekto vas predsa osetrit musi, inak poistovna porusuje vase ustavne pravo na zdravotnu starostlivost... nie? 😲
ja byt uradom pre dohlad... tak uz ma unionka nejvyssiu moznu pokutu, najlepsie niekolkokrat... ale kedze je to urad... kym sa rozkyve, budu aj letne prazdniny... prinajmensom.

madeleine
9. jan 2007

ikke, oni nejake pokuty dostali, hlavne vsak za nezakonne presuvanie klientov a tusim za nejake nespravne zmluvy s lekarmi, ci co... 😕 lenze urad pre dohlad je tiez len urad... 🙄 (tymto zdravim svojho veduceho diplomovky, ktory tam robil nejakeho sefa neviemcoho 😀 )

madeleine
9. jan 2007

aha co som nasla... toto je hadam vtip... 😀 lekar hadam sam vie, ci chce alebo nie...
http://www.unionzp.sk/index.php?www=add_doctor&... skuste toto... mozno to pomoze... aj ked moc tomu neverim... 😒

zab_ka
9. jan 2007

no ja som tam aspon jedneho lekara vyplnila 🙂
aj som prave volala a ze vela gynekologov nema este zmluvy s unionom 😒 , ale pracuje sa na tom ...

madeleine
9. jan 2007

no to ti moc pomoze, ked vysledky vysetreni plati len urcity cas a hlavne, ked ich musis potom opakovat... alebo ked mas problem... nejako to nezvladli... 😔

lienka2
9. jan 2007

baby, nechcem vas sklamat, ale union nic neporušuje.. nie je ich povinnostou mat uzatvorene zmluvy so vsetkymi lekarmi.. iba sikovne vyuzili ludi 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre